2.6.2024 | Svátek má Jarmil


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
liberal shark 7.10.2008 8:23

nové stanice

Ještě jsem tam nebyl. Podle forktky bych čekal, že to bude za pár let pěkně špinavé a efekt se vytratí.

jvr 7.10.2008 8:39

Re: nové stanice

Jako architekt samozřejmě závidím Kotasovi to ohromné množství zakázek, ovšem jeho práce (až na výjimky) považuji za vesměs až kýče, laciné (a zároveň drahé). Zcela mne při prvním shlédnutí ohromila (až ochromila) mega stavba na Proseku, možná jako katedrála v rozvojové africké zemi...Škoda tolika příležitostí, investor je spoluvinen. Proč tyto záměry nejsou předmětem architektonických soutěží? Tolik mladých čeká na příležitosti (já už jsem skoro dědek, mne se to už tolik netýká). Apropó: ta prázdnota u Kotase mi připomíná, zejména svým  prázdným glancem proslulou chobotnici, dnes mne ovšem pan Lukeš (nestává se to však často u jeho kritik nových architektur) příjemně překvapil.

P.Čapek 7.10.2008 7:51

Výhrady

Ještě jsem zapomněl říci, že v noci je stanice osvětlena tak, že jedna řada ostrých světel je přímo zaměřena na náš dům (Vysočanská č.241), což způsobuje,  že v noci je v pokoji světlo jako ve dne. Při stavbě byly dvě řady světel otočeny přímo k nám a to i přes den. Po protestech je to jedna řada. Je nutné mít zatemnění jako za války (já to pamatuju), ale stačí malá škvíra. Myslím si, že pan architekt  více hleděl na efekt, než  na užitečnost stavby.

M.Rund 7.10.2008 10:27

Re: Výhrady

Já zase bydlím vedle hřiště a fotbalisti čutají až do noci při umělém osvětlení. Tak jsem si pořídil žaluzie a bylo vše vyřešeno.

ivan 7.10.2008 19:07

Re: Výhrady

Tak ty světla zastřelte. Architekta posaďte na noc před zapnuté halogeny Vašeho auta. Vážně stěžujte si na hygienické sanici a stavebním úřadě. .

Pavel 8.10.2008 9:41

Re: Výhrady

aspoň šetříte na elektrice, která je tak drahá. Co jiní by za to dali ...

P.Čapek 7.10.2008 7:05

Mám značné výhrady

 Protože proti stanici Střížkov bydlím a každý den ji využívám mohu říci z vlastní zkušenosti, že . Stanice byla potřebná, ale je zbytečně efektní, tudíš drahá a nedomyšlená. Když přijedete směrem od Letňan  a na Střížkově vystoupíte s tím, že se chcete dostat na druhou stranu Vysočanské ulice, musíte pěšky vyjít schody, vystoupit na úroveň silnice, jít na světelnou křižovatku tam počkat na zelenou a urazit   cestu k cíli. Také můžete pěšky vyjít schody, přejít trať metra, sejít dolů na nástupiště a pěšky vyjít další schody na úroveň silnice.  To není zrovna nápadité.

MLOK1 7.10.2008 10:04

Re: Mám značné výhrady

Podobné jako na stanici Kačerov, přijedete-li busem z pravé strany od Thomayerovy nemocnice. Napřed dolů do podchodu, pak nahoru do vstupního vestibulu a opět dolů do vlastní stanice. Také nedomyšlenost.

Gonzales 7.10.2008 10:45

Re: Re: Mám značné výhrady

Víte on tam jaksi vede tubus metra (směr od JM). Stačí když si dole ve stanici opticky prodloužíte osu kolejiště + zázemí a inženýrské sítě. Pak je hned jasné, že vchod v jedné úrovni nelze realizovat. 

MLOK1 7.10.2008 12:43

Re: Re: Re: Mám značné výhrady

Zřejmě máte Gonzálesi pravdu - toho tubusu jsem si nevšiml. Přesto si myslím, že by se našlo i jiné řešení, kdy by nebylo nutné nesmyslně stoupat nahoru a pak zase dolů.

       Přeji hezký den.:-)

lukáš král 7.10.2008 7:04

letňany-černý most

Mně se líbí, jak je řešena "autobusová čekárna" při výlezu z metra v Letňanech. Byl jsem tam jen jednou, ale to modrě podbarvené sklo, skrz které se můžete dívat na okolní louky a letecký klub.. Je to citlivě řešený, bere to ohled na horizont, takže ho to neboří. A s tou udržovatelností - Černý Most - tedy zastávka metra z vnějšku - je po jedenácti letech opravena tak, že se na plesnivou šedou fasádu pustili tvůrci graffiti. A docela se povedlo;-)

pesimista 7.10.2008 15:58

Re: letňany-černý most

Je to v Letňanech nádherné, efektní a úúúžasně nepraktické. Při přestupu z autobusu na autobus hezky pěkně dolů a nahoru, ať jsme štíhlí a trénovaní. 

Přál  bych autorovi návrhu těch autobusových čekáren s podivnými dvoudílnými NEstřechami, aby tam musel čekat za deště a větru. Ale ona asi funkčnost není moderní, pravděpodobně  vůbec nepřišla na rozum nebo nebyla v zadání? 

Jenže když mu podobné  drobnosti unikají, měl by se věnovat volné sochařské tvorbě a ne stavbám pro lidi.

Ale peníze jsme utratili - nejdražší úsek metra v Praze;-)

jiří s 7.10.2008 0:51

Liberec

Nevíte, prosím, jestli v Liberci dělal Patrik Kotas i autobusové nádraží pro meziměstské autobusy, nebo jen terminál MHD? Terminál se mi zrovna nelíbí, ale to autobusové nádraží je vysloveně nepraktické a Kotas snad má stavby funkční.

jkotek 7.10.2008 9:38

Re: Liberec

Co mate proti autobusovemu nadrazi v Liberci? Je nadherne - kazdy cestujici si na nem uzije do sytosti praveho Libereckeho deste. A Liberec bez deste - to by ani nebyl Liberec...

I.Laengsfeld 7.10.2008 0:18

Kolik to stoji

Kolik stala treba ta stanice Rajska zahrada. Je pravda, ze ozivuje tamni panelakovou

bezutesnost. I kdyby  ale 100 000 obdivovatelek te architektury dostalo pri vystupu

ze stanice a pochodu domu k panelaku orgasmus - na kolik by ta efektni nadhera prisla?

Rozpocitame li to na ty jednotlive obdivovatelky  ;-P  I me se Rajska zahrada libi, kdyz napadne snih tvori to pri sesouvani se dolu po skle docela podivuhodne obrazce ;-) Moje stara matka te stanici nemuze prijit na jmeno pro spatne pristupne zachody. (Coz je jeste horsi problem u sousedni stanice Cerny Most kde je toto zarizeni  poddimenzovano a spatne umisteno, takze vstup na  estakadu je p(r)ochcan ba  p(r)osr...an

Jenda 7.10.2008 11:58

Re: Kolik to stoji

On Cerny Most je vylozene hruza. Ovsem s krapniky.

Karel 7.10.2008 16:22

Re: Re: Kolik to stoji

A ty krápníky jsou z holubího lejna;-D Znám to tam, představte si, že té hnojné jámě říkají autobusový terminál...

Jenda 7.10.2008 23:52

Re: Re: Kolik to stoji

Spis to vypada, ze jim zatyka do betonu a vyplavuje ho to. A z toho budou ty krapniky. Zas ty holuby tak neprecenujte.

Kolda 7.10.2008 0:17

Střížkov se mi líbí

Není důvod, proč by taková stavba na Proseku měla jen sloužit a nemohla být i dominantou. Žádné jiné dominanty na Proseku nejsou.

A cena? O kolik může být taková stanice dražší, než třeba Prosek? Podle mne to o řád nebude, a nějaká ta desítka milionů je v ceně 4.5 mld za celé prodloužení jen jedno nebo dve procenta.

Doufejme, že údržba je promyšlená, nerad bych, aby se z ozdoby stala ohyzdnost.

doxtan 7.10.2008 5:56

to sídliště jménem Prosek

to je jenom halda trosek.

Proto zaplaťbůh za metro i když je to ryba spíš než krab.

jirka44 7.10.2008 7:41

Re: Střížkov se mi líbí

bohužel údržba asi moc promyšlená není. Někde jsem zahlédl povzdech některého z odpovědných pracovníků, že budou muset najímat firmu na výškové práce a kolik to bude stát. Vypadá to na pohled impozantně, ale podle mého názoru to není dobře vyřešené funkčně. Prostě je tam všude moc daleko.....

ojebavac Marxe 7.10.2008 9:50

Re: Střížkov se mi líbí

"ale ve strovnání s tím, co se odehrává na Střížkově, musela být cenově nejmíň o řád levnější" - jo taky me to napadlo, ze totiz ta cena nemusi byt az tak odlisna. To se to neda zjisti presne?

MLOK1 7.10.2008 10:16

Re: Střížkov se mi líbí

No, kdyby náš stát hospodařil s přebytkem, tak bych s Vámi Koldo možná i souhlasil.

       Ale v situaci, kdy "díky" zadlužení našeho státu olbřímím dluhem platíme ročně 50 miliard (50 000 000 000,-Kč!!!) jenom úroky z půjčky - pak mi to přijde zbytečným vyhazováním peněz. A do toho si šílenec Bém ještě vymýšlí olym-pyjádu;-O

       Je to podobné, jako když si někdo, kdo už dluží bance deset tisíc Kč půjčí jinde ještě dalších 50 tisíc Kč a koupí si za to plasmovou maxiTV, domácí kino, videokameru.........   a další zbytné předměty a nedělá si starosti s tím, kde sežene peníze na splaceni dluhu, kdy ho splatí a na kolik Kč ho celá ta "legrace" přijde. Tedy - pokud mu exekutor nakonec nezabaví dům nad hlavou.

Pája 45 7.10.2008 23:14

Re: MLOK 1

Jóóó, "mloku"  koho jste si zvolili, toho v Praze máte, dobře vám tak!