15.12.2018 | Svátek má Radana, Radan


Z DRUHÉHO KOPCE: Klukovské vzpomínky 456

6.3.2018

Návrat do civilizace z pustých hor je vždy ranou do duševní vyrovnanosti, kterou člověk nabude pobytem v pustině v horách Aspenu, jen s několika kartony bublinek, vína a jiných nápojů podporujících duševní činnost.

Černá sjezdovka

Černá sjezdovka

Letos byl pobyt v lůně nehostinné přírody ozvláštněn krutými mrazy, v nichž se i někteří polární psi lámou v zatáčkách! A já jsem to měl přežít bez úhony? Pan docent Nešpor by to asi neschvaloval, ostatně on neschvaluje spoustu mých aktivit, ale bez dopingu se nedá v takovém krutu přežít. A tak vydržet letos v baru U Sněhové vločky byl výkon hodný Reinholda Messnera. My jsme se do toho vrhli po hlavě a bez tréninku. Některé dámy do toho šly prsama, jak se říká. Náš osobní trenér nám řekl, abychom na černou sjezdovku raději nelezli, že by to mohl být boj o holý život a žádná radost z pohybu. Byla to jedna ledová plotna. Protože mám letos trochu problémy s pohybovým ústrojím a lékařka mně předpověděla, že bych mohl zchromnout, nepokoušel jsem bohy. Lyže zůstaly v lyžárně tak, jak jsem je přivezl.

Letošní novou aktivitou byla volba prezidenta. Volební kampaň proběhla řádně, i když můj protikandidát Miloš, neboli pan hoteliér, si kupoval hlasy panáky, čili to bolo nešportové a nečestné! Přestože mě podporoval můj tým SPO (Strana přátel opilců) v čele se soudruhem Velebišem (kříženeček Veleby a Babiše) a já snažil při baletních vložkách dokázat, že jsem úplně zdráv, nic nebylo platno. Prohrál jsem a budu muset za trest objímat stromy u nás na Smíchově. Mám povolené i stromy v Jeep baru!

Zdravý prezidentský kandidát

Zdravý prezidentský kandidát

Smířil jsem se s prohrou a přijal jsem ji jako chlap. Při inauguračním plese, kam mne přivezli na salonním rudlu, jsem šel tančit s novou první dámou. Ovečkin mě v rytmu hudby postrkoval rudlem, ze kterého jsem se snažil nespadnout. Dokonce se ani žádný novinář při oslavě neopil a nepopral. Ba i hradní slovník zůstal nepoužit, krom jedné dámy. Ta ovšem takto mluví stále, neb má jen dva mozkové závity, jeden na sex a druhý je záložní. Tato dáma nás bohužel oblažuje svou přítomností už dva roky. Všichni před ní zběsile prchají. Její jediné a věčné téma je z prostředí gynekologie, a tak se jí přezdívá Plodová voda.

Silvestr byl jako obvykle ve středu. Po nádherném ohňostroji skončil přehlídkou hradní stráže, kterou vedl generál-rytmistr Petr (znalec bulharských vín). Nový pan prezident, který na balkonu kynul davům, pronesl projev hodný velkého státníka. Řekl: „Kurva, to je zima!“ a zmizel v hradních komnatách. Pravda je, že ho k tomuto výkonu inspirovala sama příroda, neb bylo mínus 20 °C!

Přehlídka hradní stráže

Přehlídka hradní stráže

Chata Jednota je neuvěřitelné zařízení, kam se celý rok těším. Schází se tam samí skvělí lidé, až na výše zmíněnou dámu, ale kdo z nás je bez chyby... I když už neběhám po nocích po letišti a dokonce se mi po měsíci vrátil den na dobu se sluníčkem a noc na dobu, kdy jsou hvězdičky. Tak jsem si letošní pobyt mohl opravdu vychutnat. Vše je korunováno fantastickou kuchyní maminky Ivy. Téměř osmdesátiletá paní vaří každý den tři jídla, ze kterých si můžeme vybrat. Jenže dilema je co si dát, když je všechno skvělé!

Chata Jednota ve Františkově je opravdovým rájem pro lidi, kteří si potřebují odpočinout a přijít na jiné myšlenky. Jediným záporem letošního pobytu byla strašná zima, ale doby, kdy jsme poroučeli větru a děšti, jsou zaplať pánbůh pryč. Alespoň v to doufám!

Amálka na sněhu

Amálka na sněhuDiskuse


T. Kočí
10:24
6.3.2018

K. Chochola
8:16
6.3.2018

J. Pýcha
7:45
6.3.2018

P. Khail
10:18
6.3.2018

počet příspěvků: 4, poslední 6.3.2018 10:24

 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.