18.1.2019 | Svátek má Vladislav


Z DRUHÉHO KOPCE: Klukovské vzpomínky 417

30.5.2017

Několikrát jsem psal, jak můj kamarád Petr (znalec bulharských vín) si dopisuje s Českými drahami. Záviděl jsem mu, jaká slohová cvičení od ČD dostával. Ač jsem poměrně vzdělán, měl jsem velké mezery v ajznboňácké hantýrce. I když vlastně to nebyla hantýrka, ale oficiální jazyk tiskových mluvčích, z nichž se většina prsí tituly. A tak jsem se dozvěděl, že ke zpoždění obratového vlaku došlo díky zpoždění obratového vlaku. Což jsem považoval za naprostou perlu. Do doby, než si začal Petr dopisovat s ČD, jsem netušil, co je to obratový vlak. Začal jsem jezdit vlakem, abych neumřel blbý, a tak jsem také zjistil, co je kusá kolej! Záviděl jsem Petrovi a dovedl jsem si představit, jak přijde do kanceláře drah jeho další dopis a tam si ho unavení ouředlníci přehazují se slovy „Už zase píše ten debilní inženýr, kdo je dneska na řadě?“ a dopis doputuje k vyřízení nešťastníkovi, který musí napsat Petrovi, že Dráhy dělají, co mohou, ale ostatní jim to kazí.

Záviděl jsem Petrovi až do chvíle, než jsem dostal reakci na mé hodnocení nákupu v obchodě Footshop. Rázem jsem se dostal v top ten na první místo. Dostávám z Anglie z jednoho obchodu pravidelně katalogy a slevové akce. Jedná se obchod s potřebami pro piloty. Nedávno mi poslali nabídku na zlevněné zimní bundy. Protože mi stará dosluhuje, řekl jsem si, že si jednu péřovku s kapucí koupím. Nedalo mi a otevřel jsem si stránky výrobce Alpha Industries, abych se podíval, jestli nejsou tyto bundy u nás levnější. A jsou levnější, navíc neplatím dopravu. I objednal jsem si bundu. Dostal jsem mail, že je k vyzvednutí v obchodě Footshop v bývalých Elektrických podnicích. I jel jsem tam a bundu jsem si vyzvedl. „Budeme ji zkoušet?“ řeklo děvče a dalo mi bundu zabalenou v igelitovém pytli na pult. „No, rád bych si ji vyzkoušel!“ A děvče ji s mírně otráveným výrazem začalo rozbalovat. Jinak to byla moc hezká holka! Dobře jsem udělal, že jsem si ji vyzkoušel. I když měla být velikosti XXL, nemohl jsem prostrčit ruku rukávem, jak byl úzký, a to jsem měl jen tričko s krátkým rukávem! Na břiše mi chybělo asi deset centimetrů. Prostě bunda pro trpaslíky. „Hm, tak tu vám tady asi nechám!“ „No, Alpha dělá menší velikosti, než je zvykem.“

Nechal jsem bundu v obchodě a jel jsem domů. Za několik dní mi přišla žádost, zda bych nemohl ohodnotit nákup ve Footshopu. Napsal jsem výše zmíněná fakta včetně toho, že děvče nebylo zrovna nadšené z mé velikosti a malosti bundy. Dostal jsem neuvěřitelný mail od store managera, dříve se tomu říkalo vedoucí obchodu, který si dovolím přetisknout, abyste se také pobavili:

Děkujeme za Vaši zpětnou vazbu pane Čechu, kterou jsme nyní řešili i s naším sore managerem a s kolegyní, která Vás ten den obsluhovala.
Naše Ellen si Vás vybavuje a je skálopevně přesvědčena, že na Vás nebyla nepříjemná, ba dokonce se na Vás i usmála (živě si tuto situaci vybavuje), jen má bohužel problém s očima, které jsou mírně vypouklé a mohlo to tedy působit tak, že je lehce zděšena až neradostná.
Co se týče bund Alpha Industries, tak ony opravdu sedí bohužel jako menší, což Vám naše Ellen i vhodně vysvětlila-konkrétně Vám bylo sděleno, že velikost XL může sedět spíše jako velikost L apod.
Každopádně i ak nás velice mrzí ten pocit, který jste si odnesl z Vaší návštěvy a dovolujeme si Vás ubezpečit, že to z naší strany nebyl náš záměr.
Děkujeme Vám za pochopení a za Váš zájem.

Chudák Ellen s vypouklýma očima! Je to opravdu hezká holka a za tu malou bundu vážně nemůže. Spíš se divím, že někdo takové věci dováží. To, že se na objednávce změnilo XXL na XL, je záhada, ale proč ani XL nemohu dopnout a proč jsou rukávy malého průměru, zůstává záhadou. Je to prostě zmetek!

Koupil jsem si nedávno hodinky Casio na Mall.cz. Měly malou, ale opravdu malou chybu - nešly! Respektive šly, jak samy uznaly za vhodné. Když jsem je byl druhý den vrátit, paní u pultu se smála: „Kdyby vůbec nešly, tak by vám ukazovaly dvakrát denně přesný čas, ale takhle jsou opravdu na nic!“ Vrátili mi peníze, ale dotazník, jak jsem byl spokojený, jsem nedostal.

Kdyby mi bylo o třicet míň, dal bych si s Ellen rande. Ona má dle store managera (vedoucí obchodu, pro nás starší) vypouklé oči, já mám čtyři dioptrie, to bychom byli hezký pár! Nemám sexy mozek, a tak to holt musím nechat být.Diskuse


M. Rafnik
14:55
30.5.2017

J. Jurax
13:10
30.5.2017

T. Kočí
10:59
30.5.2017

J. Lukavsky
6:51
30.5.2017

M. Klas
9:37
30.5.2017

J. Novak
5:27
30.5.2017

P. Košíček
1:11
30.5.2017

počet příspěvků: 7, poslední 30.5.2017 02:55

 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.