25.5.2018 | Svátek má Viola
SOUTĚŽ: O tři výtisky Dobrodružství kapitána Báthoryho 1: Strážcové Varadínu

3.12.2009 9:05

Strážcové Varadínu Dobrodružství kapitána Báthoryho Juraj ČervenákTOPlistBlíží se Vánoce a na knižní trh přichází nejočekávanější knižní pecka tuzemské fantasy. Ano, první dobrodružství v bavlnce chovaného Báthoryho slovanského barda Juraje Červenáka vychází již 10. 12. pod záštitou nakladatelství Brokilon. Více o něm jste se mohli dozvědět v PR článku, kde jste také mohli shlédnout první česko-slovenský trailer a svůj názor na knihu jste si pak mohli udělat z ukázky, kterou jste si mohli u nás přečíst.

Pokud chcete Kornela Báthoryho – slavného turkobijce - poznat osobně, pojďte se zúčastnit velkého klání ne o jeden, ale hned o tři výtisky této báječné knihy. Ovčem na začátku musíme říct, že to nebude zadarmo a že jen ti, kteří znají Juraje Červenáka a jeho příběhy nejlépe, vyjdou z klání jako vítězové. Tak se prosím připravte, dámy a pánové, turnaj je tímto zahájen…

  1. Brokilon logoPrvní otázka našeho turnaje se nemůže týkat ničeho jiného, než začátků Juraje Červenáka. Takže rádi bychom věděli v jakém nakladatelství Ďurovi vyšla kniha Olgerd ze Scallbornu: Meč z Thormarenu a pod jakým pseudonymem jí publikoval?
  2. V roce 1999 vyhrál Juraj Červenák soutěž O nejlepší fantasy a získal tak titul Nositel meče. Ptáme se za jakou povídku to bylo a kdo byl jejím hrdinou?
  3. Své povídky o Černokněžníkovi Roganovi shrnul Červenák do povídkové sbírky. Jak se ona kniha jmenovala, u jakého nakladatele vyšla a v jakém roce to bylo?
  4. To, že je Červenák machr, dokázal, když publikoval na pokračování jistý román. Rádi bychom znali název oné knihy a v jakém časopise vycházela?
  5. Strážcům Varadínu předchází nedávno vydaná povídka. Jaký je její název?
  6. A nyní trocha dějepisu. Strážci Varadínu se odehrávají v roce 1660. Který habsburský císař tehdy vládl?
  7. A poslední otázka – kdo je Červenákův dvorní ilustrátor knih?

Odpovědi zasílejte na email sarden@pagiserver.cz do čtvrtka 10. prosince 2009. Do předmětu napište Strážcové Varadínu. Z došlých odpovědí vybereme tři a výhercům se včas ozveme kvůli adrese, kam máme knihu zaslat. Hodně štěstí vám přejí nakladatelství Brokilon a redakce Sardenu.

Martin Stručovský


Diskuse


diskuse neobsahuje žádné příspěvky
Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více...

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...