18.7.2019 | Svátek má Drahomíra


SOUTĚŽ: O tři výtisky Dobrodružství kapitána Báthoryho 1: Strážcové Varadínu

3.12.2009 9:05

Strážcové Varadínu Dobrodružství kapitána Báthoryho Juraj ČervenákTOPlistBlíží se Vánoce a na knižní trh přichází nejočekávanější knižní pecka tuzemské fantasy. Ano, první dobrodružství v bavlnce chovaného Báthoryho slovanského barda Juraje Červenáka vychází již 10. 12. pod záštitou nakladatelství Brokilon. Více o něm jste se mohli dozvědět v PR článku, kde jste také mohli shlédnout první česko-slovenský trailer a svůj názor na knihu jste si pak mohli udělat z ukázky, kterou jste si mohli u nás přečíst.

Pokud chcete Kornela Báthoryho – slavného turkobijce - poznat osobně, pojďte se zúčastnit velkého klání ne o jeden, ale hned o tři výtisky této báječné knihy. Ovčem na začátku musíme říct, že to nebude zadarmo a že jen ti, kteří znají Juraje Červenáka a jeho příběhy nejlépe, vyjdou z klání jako vítězové. Tak se prosím připravte, dámy a pánové, turnaj je tímto zahájen…

  1. Brokilon logoPrvní otázka našeho turnaje se nemůže týkat ničeho jiného, než začátků Juraje Červenáka. Takže rádi bychom věděli v jakém nakladatelství Ďurovi vyšla kniha Olgerd ze Scallbornu: Meč z Thormarenu a pod jakým pseudonymem jí publikoval?
  2. V roce 1999 vyhrál Juraj Červenák soutěž O nejlepší fantasy a získal tak titul Nositel meče. Ptáme se za jakou povídku to bylo a kdo byl jejím hrdinou?
  3. Své povídky o Černokněžníkovi Roganovi shrnul Červenák do povídkové sbírky. Jak se ona kniha jmenovala, u jakého nakladatele vyšla a v jakém roce to bylo?
  4. To, že je Červenák machr, dokázal, když publikoval na pokračování jistý román. Rádi bychom znali název oné knihy a v jakém časopise vycházela?
  5. Strážcům Varadínu předchází nedávno vydaná povídka. Jaký je její název?
  6. A nyní trocha dějepisu. Strážci Varadínu se odehrávají v roce 1660. Který habsburský císař tehdy vládl?
  7. A poslední otázka – kdo je Červenákův dvorní ilustrátor knih?

Odpovědi zasílejte na email sarden@pagiserver.cz do čtvrtka 10. prosince 2009. Do předmětu napište Strážcové Varadínu. Z došlých odpovědí vybereme tři a výhercům se včas ozveme kvůli adrese, kam máme knihu zaslat. Hodně štěstí vám přejí nakladatelství Brokilon a redakce Sardenu.

Martin Stručovský


Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Diskuse


diskuse neobsahuje žádné příspěvky
Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více...

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...