20.7.2019 | Svátek má Ilja


RECENZE: Ondřej Neff, JFK 10 - Jeruzalémský masakr

5.6.2007 10:00

Jeruzalémský masakr NeffTOPlistHned na začátku se John a Andrea vydávají do Jeruzaléma, kde se má o Velikonocích konat atentát na papeže. Nenechejte se mýlit – nejedou papeže zachránit. Jedou tam, aby viděli při práci zkušené profíky. V Jeruzalémě se to agenty jenom hemží – zmiňme například agenta Jamese Bonda alias 007.

Na papeže bude skutečně spáchán atentát. Jistý nacista ho rozřeže na plátky motorovou pilou. Teď si říkáte – to ale není problém agentury. Omyl! K atentátu je použito zařízení agentury. Navíc se John ke své nelibosti do atentátu namočí až po uši. On, Andrea a Bond jsou odvlečeni do sídla agentury a vypadá to s ním věru bledě.

Brzy se jemu a Bondovi podaří utéct. To však už ví, kdo za tím vším stojí a co musí udělat. Časoprostorovým oknem se dostávají do doby Kristovy – těsně pár hodin před jeho ukřižováním. Ona tajemná osoba v pozadí chce totiž zabránit Kristovu ukřižování…

Od Ondřeje Neffa jsem ještě nikdy nic v životě nečetl, takže Jeruzalémský masakr pro mě byl vlastně premiérou. Styl pana Neffa dokáže zaujmout nemálo čtenářů – vždyť kromě akce a humoru, do děje zanesl i chvilkové úvahy nad tím, zda–li nemá John zabránit Ježíšovu ukřižování. Kromě toho mohl vedením příběhu připomenout filmy o Bondovi – John provede průšvih, načež ho Bytewská pošle na dovolenou, kterou John využije k pátrání po atentátníkovi. Nerad bych novelu označil za parodii, spíše o ní můžeme mluvit jako o poctě filmům s agentem Jejího veličenstva.

Co říci na závěr? Jeruzalémský masakr se zapsal jako další kousek rostoucí mozaiky jménem Agent JFK, který sérii rozhodně ostudu neudělá.

Hodnocení: 80%

Agent JFK 10 - Jeruzalémský masakr
Neff, Ondřej 
Nakladatel: E.F., Triton
Obálka: Jan Doležálek
Redakce: Milena Matějková, Zuzana Kupková
Rok vydání: 2007
Počet stran: 160
Rozměr: 125 x 185
Provedení: paperback

Martin Stručovský


Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.

Diskuse


Milli
14:44
5.6.2007

Marcelka
17:28
6.6.2007

počet příspěvků: 2, poslední 6.6.2007 05:28
Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více...

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...