9.12.2016 | Svátek má Vratislav


RECENZE: Jan Hlávka, Agent JFK 20: Odplata 2 - Vzpoura vyvolených

5.10.2009 0:05

JFK 20 Odplata 2 Vzpoura vyvolených 2 Jan HlávkaTOPlistZdá se to neuvěřitelné, ale je to tak. Ryze česká sci-fi/fantasy série slaví vydání dílu s jubilejním číslem dvacet, kterou stejně jako devatenáctku napsal Jan Hlávka.

A jaký vlastně je tento díl? Předně musím říct, že je mysteriózní a skrz na skrz prošpikovaný tajemnou mytologii a historií Kovářů rovnováhy. Hlávka zde jako zdatný archeolog odhaluje tajemství, která měla být navždy skryta a jejichž odkrytí vyvolává další nepříjemné otázky v myslích hlavních hrdinů. Velice příjemné je také to, že autor dokáže reagovat na aktuální téma týkající se hospodářské krize a využít je tak, aby to mělo vliv na příběh. Mezi další klady knihy patří zcela jistě i živoucí a propracované postavy, které si musí každý zákonitě oblíbit.

Díky těmto atributům se podařilo Janu Hlávkovi překročit tlustou a zažitou hranici mezi vlakovou literaturou a beletrií. Odplatu můžeme označit za jeden z nejlepších dílů této série. Příznivci akce ale nemusí smutnit, protože i na ni se několikrát dostane. Stejně jako skvěle napsané dialogy, kterými autor koření příběh.

Ano, Damoklův meč vznášející se nad hlavou našeho hlavního hrdiny a jeho přátel, se čím dál tím víc přibližuje. Z Jana Hlávky nám pomalu ale jistě roste spisovatelské eso, na jehož budoucí romány se jednoho dne budou stát ve speciálkách dlouhé fronty. Odplata mě o tom přesvědčila a doufám, že vás také, milí čtenáři.

Hodnocení: 80 %.

Agent JFK 20: Odplata 2 - Vzpoura vyvolených (recenze na JFK 19, ukázka z JFK 19)
Hlávka, Jan

Nakladatel: Triton, E.F.
Obálka: Tomáš Jedno
Redakce: Milena Matějková, Zuzana Kupková
Rok vydání: 2009
Počet stran: 192
Rozměr: 125 x 185
Provedení: paperback
Cena: 139 Kč

Martin Stručovský


Seat Leon III 1,2 TSI
Seat Leon III 1,2 TSI

r.v. 2014, naj. 101 641 km, benzín
239 900 Kč (s DPH)

Diskuse


diskuse neobsahuje žádné příspěvky
Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více...

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...