22.5.2019 | Svátek má Emil


RECENZE: China Miéville, Kraken

15.2.2011

TOPlist"Chtěla jste se mnou mluvit?"

Collingswoodová má nohy na stole a policejní uniforma na ní s okázalou nedbalostí visí. Vyfoukne kouř a ležérně odklepne popel, ale vrchní inspektor Baron v tom pohybu spatří něco navíc. Nervozitu? Strach?

Neklid, je to neklid, rozhodne se Baron.

Collingswoodová k němu po desce stolu mlčky pošle knihu.

China Miéville - Kraken, přečte si na přebalu.

"Co to má být, Kath?" Obálku obtáčejí gargantuovská chapadla, prodloužená ramena se pnou podmořským šerem. Zamrazí ho. Ne proto, že by měl strach z krakatic. Na maličký okamžik si na cosi vzpomene. Na něco, co nikdy nezažil. A pak je to pryč, v hlavě mu zůstane jen zmatek a neklid. Prolistuje knihu. "Nějaká krakenistická bible?"

Dokončení recenze/koláže zde...

Jan Žlebek


PŘÍBĚH: Nechci druhé dítě, partner ano
PŘÍBĚH: Nechci druhé dítě, partner ano

Přítel na mě tlačí že chce druhé dítě synovi je 6 let a že by to už chtělo druhé. Jenže já druhé nechci. Když mu řeknu důvody ( jsem na vše sama nemáme ani hlídací babičku, přítel s námi nikam nechce výlet, dovolená vše sama se synem.) On si stejně mele svou ale že by něco změnil to ne.

Diskuse


diskuse neobsahuje žádné příspěvky
Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více...

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...