17.6.2019 | Svátek má Adolf


MOBY DICK: Známí fundamentalisté

1.6.2013

Vliv při pěstování extremismu, spláchnuté dítě, řetěz pro Kalouska, falešné modly a jiné demonstrace proti násilí

*******************************************************
Sobota 25. května
Za pět prvních měsíců letošního roku svítilo na Ruzyň sluníčko jen 80 hodin. Vloni to bylo 417 hodin. Lidé prý proto více propadají blbé depresi.
Mrtvá Kočka: "Zejména solárníci."
"Já to vidím takto. Bývá zvykem, že nějaký stát vyhostí například tři diplomaty a dotyčná země na to reaguje vyhazovem stejného počtu zaměstnanců ambasády. Proč by premiér Nečas TOP 09 nemohl vyhodit z vlády třeba ministry Hegera, Kalouska nebo tu družinářku Hanákovou. Vláda by zřejmě dovládla do voleb a možná by to tak bylo celkově lepší." (Jaroslav Kubera, senátor, ODS, ve své včerejší glose na webu Pravý břeh.)

V pařížské čtvrti La Défense zranil neznámý fundamentalista francouzského vojáka dvěma bodnými ranami do krku. Zatím nic nenasvědčuje, že by to byl fundamentalista toho typu, co zavraždil ve středu britského vojáka v Londýně.
Muška na Stěně: "Nasvědčuje. Třeba muslimská modlitba před útokem."
Mezitím se proláklo, že Michael Adebolajo, britský extrémista, byl už v roce 2010 zatčen v Keni při pokusu přejít hranice do Somálska, kde se hodlal přidat k místní frančíze Al-Kejdy, islámským milicím Šabáb. Zprávu o tomto "přestupku" dostala MI5, která za tři roky s touto informací dále nepracovala. Nejspíše, aby nejitřila křehký rasový mír. Michael je totiž – Afrobrit.
Mrtvá Kočka: "Především je to násilnické hovado, kterému nadávají i britští černoši."
Michael je také mohamedán, ale pozor! – fundamentalistický. Proto ho odsuzují i britští nefundamentalističtí muslimové.

"Skupina odborníků posoudí škálu strategií, jak zkomplikovat činnost osobám, které mohou mít vliv při pěstování extremismu." (David Cameron, premiér, Velká Británie.)
Neodborný jednotlivec Moby soudí, že by se s lidmi, kteří vyzývají k vraždám jiných lidí, kteří za ty vraždy vyslovují požehnání a kteří perou peníze pro financování dalších vražd, mělo jednat jako s normálními zločinci. Zejména znemožnit jim páchání dalších zločinů. Tedy – našince odsoudit trestně i morálně, cizince vyhostit.

Li Kche-čchiang (nový premiér, Čína) je na své první zahraniční cestě. Poté, co minulý týden navštívil Indii a Pákistán, přibyl včera na přátelskou obchodní návštěvu do Švýcarska (Evropa, ne EU.) Spolu s Ueli Maurerem (prezident, Švýcarsko) konal v Bernu jednání, po němž obě strany podepsaly spolupracovní dokumenty o svobodné obchodní dohodě. To je velkou událostí v čínsko-švýcarské historii. Vytvoří se široký rozvojový prostor bilaterálních ekonomických a obchodních vztahů a bude to ku prospěchu rozvoji čínsko-evropských vztahů. Tato dohoda ukazuje, že Čína a Švýcarsko jsou rozhodně proti obchodnímu ochranářství.
Žena Moby Dicka: "A pro dovoz superlevných solárek – když už je Čína dotuje ze svého."
Mrtvá Kočka: "A pro vývoz vyspělých technologií – když už je Čína kopíruje."
Moby Dick: "»Sluneční panely ze Švýcarska« – pane, to má zvuk!"

Dvaadvacetiletá žena v Ťin-Chua (východní Čína) tajně porodila dítě na toaletě, přičemž jí nechtěně vyklouzlo do odpadu. Když se jí novorozence nepodařilo vy(za?)šťourat tyčí, spláchla ho, aby se dostal ven(?). Tvoreček byl spláchnut dovnitř (jak už to při splachování bývá) a zaklínil se v odpadové rouře, kde plakal tak silně, že si toho všimli i sousedé. Matka, která si "nemohla dovolit potrat", pak zavolala záchranáře. Ti nakonec rouru uřízli, odvezli komplet do nemocnice a dítě z ní vydyndali až na operačním sále. Po medializaci v televizi proudí do porodnice k chovanci z inkubátoru č. 59 "kvalitní dětské mléko", oblečení, hračky a jiné užitečné předměty. Děťátko je v pořádku a již je vráceno matce, neb celý incident byl jen nešťastnou nehodou. K chlapci se nakonec přihlásil i nemanželský otec, který ho hodlá "podporovat". Ano, je to chlapec!
Mrtvá Kočka: "To je skutečně v hajzlu…"

Neděle 26. května 2013

"Rád bych ocenil skvělou práci pilotů a celé posádky. Zachovali se přesně tak, jak měli, instruovali nás na případné nouzové přistání, klesli do bezpečné letové hladiny a zajistili bezproblémové přistání." (Petr Nečas, premiér, ČR, letí do Ruska na přátelskou obchodní návštěvu, přičemž mu v polovině cesty do Moskvy prasklo čelní sklo, tedy jeho vládněarmádnímu Airbusu A319. Stalo se tak ve vzdušném prostoru Běloruska. Ale Lukašenko prý za to nemůže. Zatím praskala čelní skla jen armádněvládnímu Bombardieru Challenger 601-3A – třikrát.)(Petr Nečas, premiér, ČR, letí do Ruska na přátelskou obchodní návštěvu, přičemž mu v polovině cesty do Moskvy prasklo čelní sklo, tedy jeho vládněarmádnímu Airbusu A319. Stalo se tak ve vzdušném prostoru Běloruska. Ale Lukašenko prý za to nemůže. Zatím praskala čelní skla jen armádněvládnímu Bombardieru Challenger 601-3A – třikrát.)
Mrtvá Kočka: "Možná měli letět bombardérem…"
Naštěstí v dalším letadle letí 80 podnikatelů, takže se na cestování po širé Rusi všichni natláskají do jediného stroje.

Vládní letka pomalu dožívá, ale na nákup nových letadel nejsou peníze.
Žena Moby Dicka: "Přesněji řečeno – Kalousek je nechce Nečasovi a Zemanovi koupit."
Mrtvá Kočka: "Počká, až popadají."

Li Kche-čchiang (nový premiér, Čína) přibyl na přátelskou obchodní návštěvu do Německa (pro Číňany EU), kde pohovořil s Andělou Merkel (kancléřka, pro Číňany EU).
"Už jsem řekl dříve, že Čína je připravena nabídnout svou pomoc. (Li slibuje podporu německé měny euro.) "Je to oboustranně výhodné. Pokud Evropa prosperuje, je to dobré pro Evropu a rovněž pro rozvoj Číny. A to je dobré pro celý svět."
"A pro Kola-loku" (Limonádový Joe.)
Anděla by měla dle Liho domluvit podřízeným evropským vládám, aby zrušily nesmyslné 47% antidumpingové clo na kvalitní švýcarské sluneční panely. Je třeba říci ne "ochranářství a protekcionismu".
Mrtvá Kočka: "Naopak je třeba podpořit kooperaci a spolupráci."
Žena Moby Dicka: "A budoucí čínskou konkurenci, která Evropu za pár let převálcuje."

1,2 milionu padělaných dávek Aspirinu z Číny zadrželi protekcionářští francouzští celníci. Zatím jde o největší množství zadržených falešných léků, které bylo kdy v EU zabaveno. Zpráva neříká, jestli to náhodou nebylo na hranici se Švýcarskem.

Ukazuje se, že pomoc tornády poškozené Oklahomě z federálního rozpočtu nebude muset být až tak masivní – 95 % domácností bylo totiž pojištěno.
Žena Moby Dicka: "V oblasti, kterou každoročně procházejí tornáda, nic neobvyklého."
Mrtvá Kočka: "Kdežto v Evropě, kterou každou generaci procházejí různé totality, podobné pojištění zjevně chybí."

Kdo má zájem o další dny tohoto týdne, může si je přečíst na autorově blogu Šamanova hospůdka U hřbitova.Diskuse


J. Jurax
19:49
2.6.2013

P. Pavlovský
4:55
1.6.2013

J. Vyhnalík
13:09
1.6.2013

P. Pavlovský
15:35
1.6.2013

P. Pavlovský
19:51
2.6.2013

počet příspěvků: 15, poslední 2.6.2013 07:51

 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.