21.5.2018 | Svátek má Monika


MOBY DICK: Zákeřné jednání

2.11.2013

Dusná atmosféra, žádná atmosféra, upocený puč, zcela jednotný klub a pes atentátník.

************************************
Sobota 26. října

Viděli jste ty výsledky? Volby vyhráli všichni!
ČSSD má nejvíc. 50 poslanců.
ANO má jen o tři mandáty méně, což je pro nováčka rekord.
KSČ získala tři mandáty navíc, má jich 33 a nehodlá vymřít. Avšak nedokáže podpořit plánovanou menšinovou vládu ČSSD, protože dohromady to nedají.
TOP 09 je s 26 "nejsilnější stranou na pravici".
ODS ve finiši předběhla dva soupeře – a do Sněmovny se dostala se 16 zástupci!
KDU-ČSL se do Sněmovny vrátila – a má šanci stát se se 14 poslanci (a sedmi ministry:) opět vládní stranou.
Úsvit přímé demagogie Tokio Omamury se prodral se stejnými 14 poslanci a má šanci omamovat nás dalších… do příštích voleb.
Zelení, Piráti, Svobodní, Zemanovci mají alespoň nezanedbatelných pár milionů od státu na další svoji činnost.
Mrtvá Kočka: "A na své dluhy."

Ze štábu ODS hlásí zpravodajka ČT, na dotaz, jakáže je tam atmosféra, že je tam "žádná atmosféra".
Ze štábu ČSSD hlásí zpravodaj ČT, že je tam "dusná atmosféra" (sklípek hospody, kde seděli hodnostáři strany, byl vybaven špatnou klimatizací).
Ze štábu ANO hlásí zpravodaj ČT, že tam je velký prostor na tři volejbalová křiště, který je naplněn lahůdkami pro novináře i vybraným pitím. A radostnou a dělnou atmosférou.

"Já jsem mu to říkal, že to dělá špatně." (Zdeněk Škromach ve 14:30 na zahrádce hotelu Hybernia o neschopném vůdci Sobotkovi.)

Muška na Zdi, přesněji na pilíři vchodové brány do parku lánského zámku zaznamenala několik tučných obličejů, které vyhlížely z černých aut. Rozpoznáni byli Zdeněk Škromach, Michal Hašek a Jaromír Tejc (všichni ČSSD(Zemanovci)).

Neděle 27. října 2013

Pan státní prezident Mlhoš Zeman vedl moudrý a urážlivý rozhovotr s Václavem Moravcem na ČT. O včerejší návštěvě socialistů zemanovců nepadlo ni slova. A to ani ze strany veřejnoprávního moderátora VM, který už od včerejška měl k dispozici záběry těch ksichtů z Lán. Ne od Mušky na Zdi, ale přímo z kamer ČT!!!
(Dokonce to i nějaká neodpovědná muška plácla do médií, která se však kolektivně semkla, aby si tuto exkluzivitu uchovala … pro horší časy (?)).

Odpoledne vyzvalo předsednictvo ČSSD předsedu Bohuslava Sobotku, aby "přijal odpovědnost" a rezignoval. Hlasování navrhl brněnský primátor Roman Onderka a pro bylo 20 ze 33 členů předsednictva.
"Jsem hrdý, že jsem mezi dvaceti statečnými, kteří hlasovali pro usnesení o Sobotkově rezignaci." (Michal Hašek, první místo předseda ČSSD(Z))
Žena Moby Dicka: "A hrdý buď. K vyznamenání nastav hruď."
Mrtvá Kočka: "Sám sebe suď."
Moby Dick: "A co vaše odpovědnost, soudruzi?"

Předsednictvo nemůže odvolat svého předsedu, ale učunilo něco jiného: Zbavilo ho členství ve vyjednávací partě a vyměnilo ho za zemanovce Jeronýma Tejce (exšéfa poslaneckého klubu).

Pondělí 28. října 2013
Státní svátek. Hádejte, kterej. SR dodnes neví, co měla společného s ČSR.

Večer proběhlo ve Španělském sále Pražského hradu předávání medailí. Letos jen dva druhy (aby si vyznamenaní nezáviděli stupně): Medaile za zásluhy a dva řády TGM, které obdrželi Jiří Suchý a Erazim Kohák.
Vyznamenáni dostali mnozí, kteří si to zasloužili. Mezi 29 oceněnými byli však i kámoši pana státního prezidenta (jak jest již v kraji zvykem).
Například "jeho" ministr Miroslav Grégr, jeho podporovatelka Jiřina Bohdalová nebo jeho poradce František Čuba, který je již hrdým nositelem státních vyznamenání Za službu vlasti (1962), Za vynikající práci (1978), Řádu práce (1986) a Hrdiny socialistické práce (1989).
Žena Moby Dicka: "A za co ho ocenil náš stát?"
Mrtvá Kočka: "Ocenil ho Mlhoš. Za kamaráčoft."
Miloš Zeman: "A stát jsem já!"

Třicátý oceněný, hudebník a poslední představitel českého poetismu Vladimír Mišík, ocenění z pracek pana tohoto prezidenta odmítl, takže ho nedostal.

Mstivý prezident Mlhoš nepozval dva rektory, takže nakonec jich nedorazilo 23 z 26. Podle Mlhošova vyjádření "jednou odmítneš, víckrát nebudeš pozván" soudíme, že pravděpodobně nebudou pozvání ani příští rok. Tedy ani příští rok pravděpodobně nedojde k ocenění politických vězňů, kteří letos odmítli navrhovat své kandidáty. Letos byl oceněn in memoriam jedině Pavel Wonka (23. 1. 1953 - 26. 4. 1988), poslední zavražděný politický vězeň komunistického režimu.

Andrej Babiš potvrdil, že ho kontaktoval jak nový vyjednávací tým ČSSD (bez předsedy), tak předseda ČSSD (bez vyjednávacího týmu).

Michal Hašek pravil tuto dada větu: "Respektuji, že Bohuslav Sobotka je předsedou, a budu ho o jednání informovat."
Michal Hašek pro HN: "Znovu říkám, že nepotvrzuji sobotní schůzku a že na žádné schůzce s prezidentem neproběhla jednání o tom, co má dělat ČSSD. Sociální demokracie se neřídí z Pražského hradu, a kdo to tvrdí, tak lže."
Žena Moby Dicka: "Sociální demokracie se totiž řídí ze zámku v Lánech…"

Zdeněk Škromach: "Já myslím, že nemá cenu komentovat spekulace."
Milan Chovanec: "Schůzka proběhla." MCh poté abdikoval z vyjednávacího týmu.

Mrtvá Kočka: "Tady někdo lže."

Sobotka se nevzdává. Sociální sítě sténají pod náporem podpory současnému vůdci ČSSD. Podporují ho i političtí protivníci. Večer se na Hradčanském náměstí pod sochou TGM schází tisíc lidí na podporu Sobotky. Volají: "Hanba pučistům!" Slávek má pak v přímém přenosu ČT rozjásaný výraz.
"Dostávám každou minutu esemesku nebo e-mail od nějakého voliče nebo člena ČSSD a 99 procent těch reakcí je negativní vůči tomu, co mi kolegové provedli." (Sobotka pro HN.)
Tak se rodí superman.

Z titulkových zpráv ČT: "Antarktida i přes globální oteplování dosáhla maximálního zalednění."
Žena Moby Dicka: "To nevymyslíš!"
Mrtvá Kočka: "Ještěže máme tohleto oteplování, protože bez něj by už byla dávno zaledněna celá zeměkoule!"

Úterý 29. října 2013

Bohuslav Sobotka označuje včerejší stranickou rošádu v rozhovoru pro HN za "upocený puč".

Pučista Jeroným Tejc se opět stal přednostou klubu poslanců ČSSD(Z). Zvedlo pro něj pracku 30 z 50 nově zvolených poslanců.
"Chtěl bych vzkázat panu Kalouskovi a panu Babišovi, všem, kteří s námi zasednou ve sněmovně, že klub sociální demokracie je zcela jednotný." (Jeroným Tejc)

Mrtvá Kočka: "Tady někdo lže."

Lidovci, a ano i ANO prohlásili, že jednat o podpoře či účasti ve vládě budou jen s předsedou ČSSD. Abdikovali tři zbývající haškovci z vyjednávacího týmu.

Michal Hašek se nechal večer drtit v ČT v Interview Daniely Drtinové, kde 18x v různých obměnách pravil: "Žádná schůzka v Lánech se neuskutečnila. Je to fáma, je to fáma, je to fáma!"
Žena Moby Dicka: "Ach, ta zpropadená Drtinová! Škodaže se ji nepodařilo včas zlikvidovat, co, zemanovci???"
Mrtvá Kočka: "Škodaže nesměla Míšu konfrontovat s natočenými materiály z Lán, které zablokovalo předposrané vedení ČT!"
Žena Moby Dicka: "Však ona je nakonec vpodstatě využila. Způsobem profesionálním a jak jí velela profesionální hrdost."

"Já jsem byl na této schůzce, byl jsem na ni pozván čtyři dny před vlastní schůzkou. ... Bylo mi sděleno, že jsem zván do Lán k diskusi, a ve své podstatě jsme neprobírali nic z toho, co de facto dedukujete. Pouze jsem slyšel, o tom, že koho soc. dem. navrhne, ten bude prezidentem jmenován." (Milan Chovanec)
"Dokonce mi jeden účastník sdělil, že na schůzce Zeman mluvil o důvodech, proč musí být Sobotka odstraněn z funkce hlavního vyjednávače za sociální demokracii… Takový způsob zasahování do života strany je u prezidenta nepřípustný… Pokud někdo lhal předsednictvu a veřejnosti a prokáže se to, tak by měl z politiky odejít. Pokud Hašek lže, měl by z toho vyvodit závěry. Nemůže pak předstupovat před veřejnost a tvrdit - teď jsem pravdomluvný," (Lubomír Zaorálek, ČSSD/sobotkovci)

Mrtvá Kočka: "Ano, tady někdo lže. A už víme kdo."

"Já bych chtěl sociální demokracii, v jejímž vedení už nebudou lidé, kteří připravili toto zákeřné jednání." (Milan Štěch, předseda Senátu, ČSSD)
"Pevně doufáme, že v ČSSD se přece jenom najde více sociálních demokratů než Zdeňků Fierlingerů." (Miroslav Kalousek, TOP 09, si přeje stabilní vládu, ve které nebude účasten)

"Pan premiér Jiří Rusnok plně respektuje výsledky letošních předčasných voleb." (Jana Jabůrková, mluvčí premiéra)
Žena Moby Dicka: "Jen jestli je budou respektovat jeho ministři!"
Mrtvá Kočka: "A vítězná strana!!!"

Rusnok prohlásil, že jeho vláda by nadále měla fungovat jako "udržovací", než bude ustanovena nová.
Žena Moby Dicka: "Do Vánoc."
Mrtvá Kočka: "Některých příštích."

Kdo má zájem o další dny tohoto týdne, může si je přečíst na autorově blogu Šamanova hospůdka U hřbitova.

*******************************************************

Čtenáři, kteří by si toužili koupit Deníček Moby Dicka, kde popisuje první tři roky kvasu v ČESKÝCH TEXTÁRNÁCH, mohou tak učinit na stránkách internetového knihkupectví Daemon.cz

Portrét Mobyho vyhotovil Kryšpín.
Dostupné staré kousky Moby Dicka: Leden 2003, Únor 2003
Kdo byl kdo v Českých Textárnách v dubnu 2003.

Podněty, připomínky a výkřiky čtenářů Deníčku Moby Dicka lze posílat na schránku moby.dick@seznam.cz .
Předem dík! >>:)) Moby DickDiskuse


J. Heincl
7:02
2.11.2013

J. Vyhnalík
14:06
2.11.2013

počet příspěvků: 2, poslední 2.11.2013 02:06

 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.