25.4.2019 | Svátek má Marek


KOČKY: Přijďte se podívat na kočky!

4.11.2005 19:50

Cílem umísťovací výstavy je najít nový domov pro co největší počet koček, a vytvořit tak v útulcích místo pro přijetí dalších zvířat, která teď stojí na místo v útulku frontu. A aby měla nové příchozí zvířata co do mističky, je vstupenkou na výstavu konzerva krmení pro kočky (možno zakoupit přímo na místě). děti s kočkou


Proč umísťovací výstava?

Důvody, proč umísťovací výstavy pořádáme, se dají shrnout do tří bodů:


  • zájemci o kočky oceňují, že si mohou svého budoucího domácího mazlíka vybrat z několika desítek zvířat

  • umísťovací výstava je příležitostí umístit do dobrých domovů zvířata z lokalit, kde je o kočky minimální zájem (jižní Morava)

  • krmení, které se vybere na "vstupenkách" a od sponzorů, zásadním způsobem pomáhá soukromým útulkům uživit jejich svěřence


Co bude na výstavě k vidění?

Především zhruba stovka koček a koťat nejrůznějších barev a povah z patnácti zatím přihlášených ochranářských organizací i od soukromých pečovatelů. Všechny vystavované kočky budou vakcinované, v dobrém zdravotním stavu, který ještě na místě prověří veterinář. Valná většina zvířat je určená k umístění do bytu,  ale najdou se i kočky vhodné k domku se zahradou či jako myšilovci do stodoly. Všechny kočky starší osmi měsíců budou kastrované.


A co dál?

Na výstavě si budete moci koupit za výhodné ceny chovatelské potřeby (krmivo, stelivo, kočičí toalety, hračky, škrabadla, pamlsky a vitamíny aj.) pro své domácí mazlíčky. V  charitativním krámku, jehož výtěžek jde ve prospěch opuštěných koček, budou prodávány  různé drobnosti (pohledy, ručně vyráběné hračky, kalendáře, keramika, ..) s kočičí tématikou  a grafické listy Františka PONa, které autor věnoval ve prospěch opuštěných koček.

Již potřetí přijal pozvání na výstavu Klub chovatelů a příznivců fretek, který představí fretku jako inteligentního domácího společníka a nabídne k osvojení nalezené fretky.


VÝSTAVA PRO KOČKU se koná v prostorách Chvalské tvrze (Praha 9 - Horní Počernice), která se nachází jednu zastávku autobusem od konečné metra B Černý most. Použít můžete autobus číslo 221, 223, 261, 273, 303, 304, 344, 353 nebo 398.


Podrobné informace o výstavě, včetně plakátků k vytištění, kterými můžete pomoci s propagací výstavy ve svém okolí, najdete na Kočky-online.cz.


Na výstavu jste srdečně zváni i v případě, že o pořízení kočičího kamaráda neuvažujte. Opuštěným kočičkám můžete pomoci také tím, že na výstavu přinesete zbytky vlny, látek či oblečení, ze kterých se dají ušít transportní sáčky, případně dá využít namísto pelíšků. Přivítáme také použité chovatelské potřeby pro kočky i pro psy, které vaše zvířata již nepotřebují.


Zuzana Fenclová


Kyberšikana přibývá: Jak před ní ochránit svoje děti?
Kyberšikana přibývá: Jak před ní ochránit svoje děti?

S vývojem sociálních sítí se stále častěji setkáváme s pojmem kyberšikana. Online svět může přinášet řadu nástrah, které se netýkají jen dospělých, ale také dětí. Co si pod kyberšikanou představit a jak můžeme děti ochránit?

Diskuse


Hela S.
15:58
4.11.2005

počet příspěvků: 1, poslední 4.11.2005 03:58