16.12.2017 | Svátek má Albína


IZRAEL: Byla půvabná

15.6.2017

Obyvatelé kibucu Nahal Oz nacházejícího se v těsné blízkosti teroristy spravovaného palestinskoarabského teritoria Pásmo Gazy na ní mohli oči nechat. Pravá americká krása? Ne tak docela.

Nikki Haleová, současná velvyslankyně americké vlády v OSN, je po rodičích sikhského původu. Tedy Indo-Američanka. Také proto má její nádherná tvář exotický nádech. Ovšem o vzezření v jejím případě nejde. Ani o původní víru rodičů: velvyslankyně je křesťanka, členka protestantské United Methodist Church.

Navíc má jednu důležitou přidanou hodnotu. Asi málokdo ve službách současné Trumpovy administrativy je vnímám jaké větší přítel Izraele. Nejde jen o formální přátelství, ale o vzácnou schopnost vcítit se do izraelské reality.

Haleyová nepřezírá neblahé skutečnosti ve snaze zalíbit se palestinským Arabům. Během své třídenní návštěvy Izraele, která začala ve středu 7/6, nejenže se setkala s vrcholnými politiky Státu a uctila oběti holocaustu v památníku Yad Vašem, ale navštívila také „kritická místa všedního života“ - kromě jiného kibucy u hranic Pásma Gazy a na izraelsko-libanonskou hranici. Na jihu hrozí permanentní nebezpečí ze strany teroristů Hamasu a spol., na severu od teroristů Hizballáhu.

Žít v tomto ohrožení není snadné, je to něco, co si my, kdo se nacházíme v teroristickém závětří ve středu Evropy, sotva dokážeme představit. Proto se mezi obyvatele těchto míst Haleyová vydala, aby vše viděla na vlastní oči.

Byla účastna čehosi mimořádně unikátního: hostitelé ji ukázali tunele Hamasu, který byl objeven nedaleko pohraničního kibucu Ein Hašloša. Tedy jeden z podzemních tunelů, do kterého vládci Hamasu investují peníze a materiál, aby pronikali do Izraele a na jeho území vraždili, případně unášeli a tímto způsobem si vynucovali propuštění svých teroristických soukmenovců z izraelských žalářů (nejlépe v poměru 1:1000).

Jednalo se o politickou návštěvu, která měla smysl. Je vždy příjemné hostit opravdového přítele. Její pobyt v Zemi izraelské můžeme současně chápat jako triumf i zadostiučinění pro izraelského velvyslance v OSN Dannyho Danona. Tento diplomat donedávna často osamocen říkal pravdu o tom, co se v oblasti děje; nyní má po svém boku spolehlivého politického přítele. Dokonce, po návštěvě Izraele, můžeme s jistotou konstatovat, že Haleyová tváří v tvář realitě je přítelem ještě věrnějším, protože uvědomělejším v tom pravém významu tohoto slova. Kdo chce, porozumí.

Byl to svátek pro všechny, kdo s Izraelem sympatizují. Jak řekl jeden obyvatel kibucu Nahal Oz: Byla půvabná.

Ano: Nikki Haleyová má nejen půvabnou tvář, ale také duši. Díky Bohu za ni.

*******

Nikki 1

Nikki Haleová a Danny Danon v OSN. Tam, kde zasedá Valné shromáždění. Ona zastupuje Spojené státy, on stát jeden - Izrael. Prezident Trump neměl při výběru členů širšího týmu vždy šťastnou ruku, v jejím případě ale na 110 procent. (Zdroj: Jpost.com)

Nikki 2

Nikki Haleová při rozhovoru s jedním ze svých průvodců. U tunelu zbudovaného teroristy nedaleko kibucu Ein Hašloša jím byl zástupce náčelníka generálního štábu izraelské armády generálmajor Aviv Kochavi - vpravo. (Zdroj: Times of Israel)

Nikki 3

Exkurze v tunelu. (Zdroj: Ynetnews)

Nikki 4

Vzácná návštěva (H) při rozhovoru s obyvateli kibucu Nahal Oz. (Zdroj Ynetnews)

Nikki 5

Na izraelsko-libanonské hranici. (Zdroj: Twitter Israel in Ireland)

Nikki 6

Snímek z kategorie kultovních, který nepotřebuje mnoho slov. Snad jen: velvyslankyně Haleová při modlitbě u jeruzalémské Západní zdi. (Zdroj: Twitter Nikki Haleyové)

Stejskal.estranky.cz11 dětských dárků, které vám na Boží hod nepolezou krkem
11 dětských dárků, které vám na Boží hod nepolezou krkem

Jaké vánoční dárky pro děti vybrat, aby jim dělaly radost dlouhé týdny (a vám se vyhnula migréna)?

Diskuse


J. Malá 215
13:29
15.6.2017

V. Novák
13:28
15.6.2017

V. Povolný
14:00
15.6.2017

A. Alda
12:54
15.6.2017

T. Kočí
9:41
15.6.2017

počet příspěvků: 6, poslední 15.6.2017 03:44

 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.