21.4.2018 | Svátek má Alexandra


FEJETON: Už zase ti zatracení Češi!

10.4.2014

"Jako kdybychom neměli svých starostí dost," zní zcela jistě v kuloárech "velkých hráčů" Unie, když si čtou monitoringy zpráv, že se v Praze připravuje nějaký "mejdan" východních států pod hlavičkou "Východního partnerství". "My jsme mysleli," zní jeden hlas, "že když vypadne ten protivný, nafoukaný, a nějaké ´důkazy a fakta´ pořád shánějící Klaus, tak bude pokoj." Ovšem to neznají prohnaného Zemana. Vlaječku Unie na stole i u brány a pak, "auvajs, ten nás kopl do holeně!"

My mysleli na klid a ono ne! Oni si musí, ti husiti, zvolit Zemana, jako by nestačil předtím Klaus a Maďarům mezitím Orbán. "Verfluche Mitteleuropa!" My tady děláme dějiny, od toho jsme tady, a nějaký Zeman si svolává svůj vlastní summit. S tou partou, jak že to říkal Neville Chamberlain, o těch neznámých nýmandech někde na Východě? Jo, už to víme: "... je absurdní, aby kvůli neznámé zemi a neznámým lidem šla Británie do války."

A jsme my, velká Unie, něco méně než byla Velká Británie? A oni pořád něco huhlají o mnichovanství a že prý se má něco dělat kolem té Ukrajiny… My děláme. Hlavně aby nedošlo k nějakým nenapravitelným škodám na majetku. Hlavně na našem. Mají to nechat na nás, nakonec minule to taky nedopadlo zase tak úplně špatně. Tuhle to v Praze jejich ministryně spravedlnosti dokonce říkala, že se měli za Protektorátu docela dobře. A to tam měli asi 350 000 mrtvých a na Ukrajině jich je celkem asi sto padesát. A Rusové zastřelili na Krymu snad jen dva: nebo tak nějak. A v Bavorsku se to taky říká. To o Protektorátu i Krymu. Tak co?!?

Správně. My do té Prahy na ten Zemanův podnik nepojedeme. Beztak je to tam samý antikomunista, to my jako euro-marxisti zásadně odsuzujeme. Ještě by mohli mít nějaké řeči, od koho a za co byla placená Asthonová a co si vlastně myslí Barroso. A van Rompuy, toho bez dozoru nelze poslat vůbec nikam!

No, tak oni se tam sejdou a budou si povídat. A vykřikovat, že mají strach, že je za rohem ruský medvěd, ale to přeci věděli od začátku, ne?! Tak co se diví?

A budou se ptát, co se jako bude dělat, když jsme tihle "partneři". Ale my tam nebudeme, tak jim neodpovíme. A tak je to nejlepší. Kdo se moc ptá, moc se dozví. A Vladimir není na nějaké velké řeči zvědavý. A my taky ne. Plyn nám proudí a bude proudit, nafta taky, o to už je postaráno, a co bude někde na východě, co je nám, konec konců, to toho?

Oni tam stejně nejsou dost zralí na naši demokracii, tak co. Do Prahy se nepojede a nic se říkat taky nebude.

Z Bruselu budeme zásadně a tvrdě říkat, že nikdy nedopustíme, aby Krym…. atd. atd. A řeči, že je to s Krymem jasný a že nemáme lhát, a otázky jak se zachováme a co uděláme, na to nejsme od nějakých Zemanů a jim podobných zvědaví. My máme své zásady.

A vůbec. Už máme těch špatných zpráv dost. Jak jsme se radovali, když nastoupila pravá "demogratická" muslimské revoluce v Tunisku a nakonec skoro nic. A pak to nevyšlo s tou Lybií, nafta odtamtud neteče a pořád se tam střílí, ale zdůrazňujeme, že naše myšlenky byly správné. To nám nikdo nevyvrátí.

On tedy ten nápad pomáhat našim světovým islámským a demokratickým přátelům v Egyptě taky nevyšel, to je pravda. Ale mohli my jsme vědět, že demokracie a muslimové nepůjde dohromady? Nám to teoreticky vycházelo bezvadně. No, v praxi to už bylo horší, ale kdo nedělá chyby, že? O Sýrii raději ani nebudeme nemluvit, ale ještě neztrácíme naději. Vždyť ty naše myšlenky lidských práv, boje proti klimatu... pardon, proti změně klimatu a za práva homosexuálů a dosazení nejméně 50 % žen do všech funkcí, vždyť je to tak úžasné!! Co se na tom komu nelíbí?

Teď to sice nějak nevyšlo na té Ukrajině, oni nám kluci německý neřekli, jak je to tam složitý a kdo to mohl vědět, že západní Ukrajina byla nějaké Rakousko a pak prý Polsko?! To my při studiu spisů Marxe a Mao Ce-tunga neměli!

Ale nebojme se, jednou naše pravda zvítězí na celém světě, až se proletáři… čo to tárám… eurofilové spojí a bude všude mír.

A tak v té Praze ať si žvaní, co chtějí. Stejně je nikdo neposlouchá a nikomu na nich moc nezáleží. Koho zajímá nějaký Azarbajdčán anebo jak se to jmenuje, a taky ti Pobalťané, tedy nic moc, ti taky nejsou úplně multi-kulti…. a jak jste to říkal? Moldova? Nebo Morava? Kde to vlastně je? My máme jiné starosti, světové!

A tak si Zeman a my s ním, tak jako Benjamin v Orwellově " Farmě zvířat", můžeme najít na zdi Sedm správných zásad", jak se mají svobodná "zvířata chovat", abychom tam náhle nalezli jediné heslo: "Všechna zvířata jsou si rovná. Ale některá jsou si rovnější."

A můžeme se učit správné europolitické heslo, které vítězná "prasata", když se dohodla s Farmáři, upravila: Původní "Chodit po čtyřech je správné" doplnila o dodatek: "Ale po dvou je správnější."

Takže už opět víme, že někteří z nás na té naší Svobodné farmě "jsou si rovnější" a že se naučili (v tom) chodit tak, jako ti, co nás dříve tyranizovali.

No a nebudeme dbát na pomluvy, že kdyby se bývalo povedlo, aby na Hradě seděl "Kárl", jak si Evropa strašně přála, žádné takové pitomosti jako setkání nějakým nýmandů z Východu by Praha nepořádala.

A byl by klid. Na naši europráci.Diskuse


R. Brzák
15:54
10.4.2014

P. Krasny
13:01
10.4.2014

R. Brzák
12:02
10.4.2014

R. Langer
12:55
10.4.2014

P. Kmoníček
17:03
10.4.2014

J. Jurax
21:40
10.4.2014

J. Boleslav
11:00
10.4.2014

P. Lenc
12:55
10.4.2014

M. Moravcová
9:45
10.4.2014

m. Řehák
21:36
10.4.2014

M. Moravcová
9:46
10.4.2014

J. Boleslav
11:03
10.4.2014

P. Lenc
8:47
10.4.2014

V. Vlach
7:30
10.4.2014

počet příspěvků: 26, poslední 10.4.2014 09:47

 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.