25.6.2018 | Svátek má Ivan


FEJETON: Ať pan režizér tepláky nesundává

3.11.2014

Sem kouk na net a zírám, jak všichni komentujou vohoz pana režizéra, co dostal ten metál. Jako voni snad nic nepochopili, nebo co. Všechno je to vo tom, že se asi špatně dívaj kolem sebe, nebo se montujou jako do toho, a vůbec ničemu nerozuměj. Pan režizér je, jak se říká, naprosto konzistádní (nebo tak nějak, voni si to ty pražský kavárenský povaleči už nějak přeložej).

Tak zaprvý. Pan režizér nosí teplákovku furt. I v práci i na předávání zaslouženejch cen. Tak za co by se jako měl stydět nebo co? Tomu se na západě říká imič, kdybyste to náhodou nevěděli.
Třeba tady v teplákovce pracuje:

01

http://www.borovan.cz/hraci_dne/robert-sedlacek

A tady za svou práci dostal zaslouženou cenu. Vod kritiků, aby bylo jasno. Abyste mi jako netvrdili, že mu to dali ňáký jeho kámoši:

02

http://www.novinky.cz/kultura/256290-cenu-kritiku-dostali-sedlacek-i-javorsky.html

Na tomdle časáku je taky v teplákovce:

03

http://tlampatch.blog.cz/1204/robert-sedlacek-poskytl-novemu-prostoru-zajimavy-rozhovor

Tady mluví k divákům na fesťáku:

04

http://old.dokument-festival.cz/gallery.phtml?sect_id=295

A tady má stejnou teplákovku na tiskovce vedle ředitele. Generálního – abyste neříkali, že to jako není slavnostní příležitost. A koukejte, jak mu ta hnědá sekne.

05

http://www.mediar.cz/online-ct-predstavuje-7-novych-projektu-ktere-neprejala-z-minulych-dob/

Kdybyste taky dávali pozor, tak si všimnete, že pan režizér má těch teplákovek víc. A na každou příležitost si pečlivě vybírá, kerou si vezme. Né jako někerý borci, co si koupěj jedno sako a pak s ním dělaj hógo fógo a všude se cpou před kamery, jako, že aby všichni viděli, jak choděj aristograticky voháknutý.

Tady má teplákovky hnedka dvě najednou, abyste si taky nemysleli, že jako chodí furt v jedný dokud ji neroztrhá:

06

http://www.realitybook.sk/clanky/detail/premiera-filmu-dedictvi-2-aneb-kurvasenerika-dopadla-vynikajuco-musite-to-vidiet-aj-vy

Vedle tej hérečky co se tak naparuje a vystrkuje na kameru tu svoji škatuli, vypadá aspoň lidově.

A třeba tady ten frajer vedle pana režizéra. S motýlem, aby bylo vidět, že je někdo. Ale ten nóbl vohoz má celej zmačkanej! Zato pan režizér má tu teplákovku vyžehlenou. Nebo úplně novou.

07

http://www.reflex.cz/clanek/zpravy/44783/reziser-robert-sedlacek-ma-kritiky-na-lopate-na-divaky-porad-ceka.html

Taky se někerejm fašoun (nebo fašijón; nevím jaxe to čte, ale víte vo čem mluvim) hlídačům nelíbilo červený tričko. Tak abyste věděli, tady má pan režizér úplně jiný tričko, čili jako i triček má víc a když mu ňáký smrdí, tak si hnedka veme jiný:

08

http://www.nclf.cz/vyrocni-ceny-za-rok-2010.html

Jo a kdybyste to náhodou nevěděli, tak to zrovna dostává cenu člověk, kerej ceny nedostává. Vod českýho fondu. Literatůrního. A vzal si na to úplně jiný tričko. A taky si moh na hrad vzít třeba pruhovaný tričko, co nosí ten Hřebejk. To je taky režizér. A nikdo mu to nevyčítá:

09

http://magazin.aktualne.cz/kultura/film/robert-sedlacek-muj-film-pry-predznamenava-konec-sveta/r~i:article:675655/

A na tom hradě pan režizér aspoň důstojně reprezentoval nás vobyčejný lid. Dyť třeba ten panák vyfintěnej vedle něj. Copak se tváří nějak lidově? Nebo demograticky? Podle mě se tváří úplně nedemograticky a přímo asociálně. A pan prezident je přece sociální demograt, tak co je jako divnýho na tom, že vocenil sympatickýho člověka. Jednoho z nás. A vsadím se, že to kvádro má ten vedle jen pučený. Pan režizér přišel ve svým vlastním voblečení. Tak co se do něj navážíte.

10

http://www.lidovky.cz/sedlacka-v-bunde-nemeli-na-predavani-vyznamenani-pustit-tvrdi-spacek-1jk-/zpravy-domov.aspx?c=A141029_094201_ln_domov_jzl

A to podstatný na závěr. Víte vůbec co je to produktplácment? Vsadím se, že ne. A přitom českej film se bez toho vůbec nevobejde. Zeptejte se pana režizéra, jak je to těžký sehnat nějaký prachy na ty umnělecký nekomercializační filmy. Všimli ste si toho nápisu pod tou plackou, co dostal vod pana prezidenta? Tak to je jako logo. Podle toho se pozná, jaká firma to zaplatila, tu teplákovku. No a vo tom je ten produktplácment. Plácne se tam logo a firma solí, protože je najivní. A my vobyčejný lidi pak máme ten kulturní zážitek z toho. A taky si můžeme úplně stejnou teplákovku koupit. Teďka ji maj v diskontu, úplně stejnou jako má pan režizér, za 279 kaček. Teda vod zejtra vod rána. Vod sedmi hodin. A pan režizér nám ukázal, že se poctivej českej člověk nemá za co stydět, když ho ve stejnej teplákovce přijal i náš pan prezident. Konečně se tady někdo přestal přetvařovat.

P.S. Vomlouvám se, dneska mě to tak rozčílilo, že jsem to nestich dát opravit svojí češtinářce, takže je to takový neučesaný, ale zase to šlo, jak se říká lidově, vod plic. Jo a na všechny vobrázky sou tam poctivý vodkazy, abyste si nemysleli, že sou kradený. Poctivě sem je všecky vygůgloval.

Převzato z blogu JanVesely.bigbloger.lidovky.cz se souhlasem autora.
Autor je pracovníkem Hvězdárny a planetária v Hradci KrálovéOvěřeno maminkami: Co s nákupem z farmářských trhů
Ověřeno maminkami: Co s nákupem z farmářských trhů

Připravte si večeři z dobrot, které si přinesete z trhu. Stačí pár ingrediencí a za pár minut hotovo. Tyto recepty vaří ženy pro celou rodinu.

Diskuse


Ferda Klaus
18:52
10.11.2014

J. Farda
22:48
3.11.2014

J. Dvořák 188
22:27
3.11.2014

O. Horák
16:48
3.11.2014

J. Plzák
11:03
3.11.2014

J. Schwarz
11:24
3.11.2014

F. Lesniak
16:51
3.11.2014

S. Donát
8:50
3.11.2014

P. Dvořák
2:16
3.11.2014

J. Boleslav
8:21
3.11.2014

P. Kmoníček
16:04
3.11.2014

počet příspěvků: 12, poslední 10.11.2014 06:52

 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.