19.7.2019 | Svátek má ČeněkDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


JUSTICE: Smrtelné hříchy nebudou potrestány?Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 165, poslední: 8.3. 2009 20:04, přehled diskusí

Soudruchu Zaorálku, my si vás zapamatujeme, i na vás dojde!:
Autor: Magor Milda Datum: 8.3.2009 20:04

to říkal už náš učitel a filosof, Erazim Kejhák z USA. Nejmrtelnější hřích je stát ve službách národu nepřátelské mocnosti, tedy dnes Ruska. Zejména bude zajímavé, jaké stanovisko nebo spíše nestanovisko zaujme notorický rusofil k nejnovějším Íránským raketovým demonstracím. Opravdu žádnou ochrannou instalaci nepotřebujeme?

Re: Jste na špatné adrese:
Autor: Olda Datum: 7.3.2009 21:34

Hezky jste to popsal to co se děje v justici a ostatních oborech je důsledek oranžové vlády. Proč tento článek nenasal dříve třeba když vládla M. Benešová, která je dnes ještě omlouvá napjatou sitaci a nejistotou . Co proto socani udělali, že je situace taková. Pospíšil je jedním z prvních a kvalitních ministrů.

Re: Jojo:
Autor: hlaska Datum: 7.3.2009 1:38

Zahrádkáře ne, ti jsou slušní a užiteční!

Re: Brblale:
Autor: hlaska Datum: 7.3.2009 1:23

Fafo, vy můžete leda ...... - Nechat se poučit právníkem.

Re: Zasorálku lžeš:
Autor: hlaska Datum: 7.3.2009 1:15

Bezprávní stát u nás se započal nezřízenou privatizací, kdy privatizační rozhodnutí bylo nenapadnutelné a započalo se s tunelováním. Tenhle mravní marasmus způsobený krkolomnou privatizací bez právního rámce povzbudil lumpy ze všech vrstev společnosti k tomu, že hrabali, tunelovali ti (někteří) nahoře a kradli ti (zase jen někteří) dole. Tohle ODS a V. Klausovi už nikdo neodpáře. A v kauze Čunek je neopominultelná role toho, kdo ji vyvolal a to byl právník spjatý s ODS. Použil toho, co se už dříve dozvěděl od Čunkovi sekretářky, která pak vystupovala jako svědek, na jehož pravdomluvnost si nechala policie vypracovat experní posudek. Smyslem celého obvinění bylo zajistit si Čunkovu povolnost vůči ODS. Jenže vyšetřovatelé a státní zástupci to vzali zevrubně a nakonec  to mohlo ohrozit  vládní koalici, tak  se to "muselo" zastavit všemi prostředky.

Policii  politický jelimánek Gross možná neprospěl, ale nevím, že by byl obviněn z nějakých nezákonností, ani po všech těch vyšetřováních, kterými prošel. Ovšem to, co z policie zbude po Langerovi, se bude jen těžko dávat dohromady. Zrušení finanční policie, postupné odchody policejních špiček (včetně Kubiceho a jeho psolupracovníků na ÚOOZ), omezení pravomoci vyšetřovatelů (pro vyšetřování prominentích podezřelých si musí nejdříve vyžádat souhlas vrchnosti), to je tragedie, která také snižuje důvěryhodnost v možnost vymáhání práva.

Re: Výborně:
Autor: hlaska Datum: 7.3.2009 0:51

Však to zkuste, co Vám brání? Nejspíš si podvědomě připouštíte možnost, že nejprve se zkoumá (policie, státní zastupitelství), jestli má udání nějaký reálný podklad. A že jsou to lidé, kteří na to mají vzdělání a zkušenosti, tak na Váš "špek" (odpovídající nejspíš Vaší omezené logice) neskočí a naopak se můžete dočkat žaloby a odpovídajícího trestu.

Vaše argumentace zde je jenoduše hloupá!

Re: No přečtl jsem si příspěvky k článku pana Zaorálka téměř všechny.:
Autor: Lajož B Datum: 6.3.2009 23:53

Pan Václav to popsál naprosto přesně.Dík!!!!!!

Re: No přečtl jsem si příspěvky k článku pana Zaorálka téměř všechny.:
Autor: Lajož B Datum: 6.3.2009 23:50

Dík!!!!!Naprostý souhlas!!!!!

Re: Soudruhu Václave máš pravdu!:
Autor: :-) Datum: 6.3.2009 23:34

Nebýt vás bolševiků, tak jsme ten těžký průmysl neměli. většina uranové rudy a uhlí by bylo podzemí a taky by nebyla privatizace v devadesátých letech, kterou tak nenávidíš. Nenávidíš ji proto, že tvoji kriegs kamarádi z KSČ ti nedali ani čuchnout a teď se jen nenávistí a závistí užíráš.

Pane václave:
Autor: Mira Datum: 6.3.2009 23:27

Pouze totální ekonomický analfabet a slepec dokáže sepsat takový pamflet. Buď v týhle zemi nežijete, nebo jste naprostý ignorant. A pokud chcete někomu vytýkat jeho slovník, tak si pozorně ten článek přečtěte. Tam je použit čistý slovník komunistů padesátých let. A co byste koneckonců chtěl od učitele VUMLu.

Vlastizrada je smrtelný hřích:
Autor: ss Datum: 6.3.2009 22:26

a ty Zaorálku, jsi agent ruského imperialismu.

Re: No přečtl jsem si příspěvky k článku pana Zaorálka téměř všechny.:
Autor: Herakleitos Datum: 6.3.2009 21:34

R^

No přečtl jsem si příspěvky k článku pana Zaorálka téměř všechny.:
Autor: Václav Datum: 6.3.2009 21:14

Po přečtení článku pana Zaorálka mi bylo celkem jasné, že modří bolševici budou řvát jak zavalení horníci a nemýlil jsem se. Článek  popsal celkem srozumitelně občanovi, jak modrá svoloč , aby zakryla svoje zlodějny rozvrátila legislativní pořádek ČR. Dokonce i pan Klaus, se raděj vzdal členství v této tlupě, aby neutrpěl nějakou újmu. Pod jeho vedením to byla organizovaná banda, pod vedením modrobolševika Topolánka se s toho stala tlupa, kde se jednotlivé skupiny mezi sebou rvou o přístup k penězovodům jak vsteklý psi. A jejich slovník, je slovník postbolševického lumpenproletatiátu, který to tady v devadesátých létech v rámci privatizace rozkradl. To co tady Gottwaldovi komunisti rozkradli se s prominutním tady prožralo, ale vybudovalo se strojírenství, těžký průmysl, jaderná energetika a mnoho dalšího na co modří komunisti ani nedosáhnou. V rámci privatizace,  modří bolševici ukradli co se dalo a nacpali to na svá soukromá konta v zahraničních bankácha zůstali po nich tisíce lidí bez práce a bezdomovci, to je ten rozdíl.

dr.Cvach:
Autor: vlcak Datum: 6.3.2009 20:19

Demence soudruha Zaorálka(Cvacha)zase pokročila.

Re: Modří krkavci a darebáci si hezky zakrákorali a opět dokázali, že jejich IQ nepřesahuje IQ automatické pračky.:
Autor: Herakleitos Datum: 6.3.2009 20:11

Tak to jste brblale neměl. Modří jsou féroví a nekradou!;-D;-D;-D;-D;-D;-D;-D

Re: Pan Zaorálek je nenapravitelný demagog.:
Autor: Herakleitos Datum: 6.3.2009 20:07

Mell, vy ale Zaorálka velice, ale velice předčíte!

Pane Zaoralku,:
Autor: Fafa Datum: 6.3.2009 19:52

Vsimnete si, ze o politickych vlivech v justici mluvil i predseda vasi strany. Zvlaste ocenuju ten uprimny odstavec: "Premiér Jiří Paroubek jako důvod jejího odchodu uvedl zachování současné vládní koalice." Bohuzel mi nejak unikl Vas clanek, kde jste tyto manipulace justicniho systemu v zajmu politiku jasne odsoudil. Muzete mi prosim poslat odkaz?  

 http://www.bbc.co.uk/czech/domesticnews/story/2005/09/050927_cz_gov_benesova_1745.shtml

Brblale:
Autor: Fafa Datum: 6.3.2009 19:41

Dobre, pokud jsou pochybnosti. Kdo presne ale ty pochybnosti musi mit? Statni zastupce, kteremu je kauza pridelena? Sefredaktor Lidovek? Pan Zaoralek? Vy nebo ja?  

Ludvo:
Autor: Fafa Datum: 6.3.2009 19:38

Pokud by pan Čunek byl řadový občan, tak byste měl pravdu. Ale on byl vrcholný politik, místopředseda vlády. Je správné, že ho proklepli.

Ludvo, muzete prosim vyjmenovat, od ktere pozice ve statni sprave by se na lidi nemely vztahovat bezne zakonne postupy?

Ladiku53,:
Autor: Fafa Datum: 6.3.2009 19:28

Dokazovat bude žalobce na základě důkazů, které mu dodá vyšetřovatel!

To sice ano, ale co kdyz zalobce dospeje k zaveru, ze na zaklade dukazu dodanych vysetrovatelem se NEDA napsat obzaloba?

Re: Modří krkavci a darebáci si hezky zakrákorali a opět dokázali, že jejich IQ nepřesahuje IQ automatické pračky.:
Autor: :-) Datum: 6.3.2009 18:48

O čem to žvaníš? O tom že jsi hňup?

Re: Pan Zaorálek je nenapravitelný demagog.:
Autor: Pal Datum: 6.3.2009 18:35

A znáte nějakého jiného českého politika, který by to nedělal?

Re: Přesně !:
Autor: Mila Datum: 6.3.2009 18:15

Jen si nedělejte iluze o politikovi Zaorálkovi,že on nemá kopec másla na hlavě.Pokud bych jej neznala,tak bych mu i věřila.On poukazuje na špínu a mafiány v justici,ale co dělá on?

Vzpomínám,jak vehementně brojil proti odsouzenému Kajínkovi. Zajímalo by mne,zda tento politik zná aspoň něco málo o kauze J.Kajínka.Ví tak kulový,že to tak musím napsat. Proč vlastně a kdo mu dává právo odsuzovat člověka v jehož kauze se to přímo hemží podivnostmi a nesrovnalostmi.Zná snad jeho spis,o tom pochybuji.Dneska již snad každý tuší,že tato kauza je uměle vytvořená bez jakýchkoliv důkazů a že je to zmanipulované a kdoví kdo všecko je v tom zapleten.Právě tím se prozradil Zaorálek,že mu vůbec nejde o to jak funguje justice,ale o to,aby se smetly všecky kauzy se stolu kde jsou nějakým způsobem namočeni vysoce postavení a zřejmě jeho kamarádi,že se plete do kauz, snaží se je ovlivňovat ,což případ J.Kajínka dokazuje.

Takoví politici jako je on,by spíše měli odejít,chlév by se zčásti vyčistil.

Re: To , že soudy a justice jsou více či méně ovlivněny:
Autor: Kája Datum: 6.3.2009 18:07

Přesně tak tahle vláda se snaží s tím alespoń něco dělat narozdíl od Benešové, která je ještě ty svoje státní zástupce s celým aparátem omlouvá. Reformy a to co nejdřív. Držmě palce Pospíšilovi.

Pan Zaorálek je nenapravitelný demagog.:
Autor: Mell Datum: 6.3.2009 18:06

Chytá se všeho, co může poškodit jeho politické protihráče a je mu úplně fuk, kde je pravda. Můžete mi pana Zaorálku jen tak zjednodušeně vysvětlit, proč vaše politické seskupení tak nehorázně podporovalo hon na čarodějnice v osobě pana Čunka, kterému se přes enormní politickou, policejní, mediální a justiční snahu, odpovídající svou důkladností přípravě mezinárodního konfliktu, nepodařilo prokázat 500 000 Kč úplatek, protože žádný nebyl a na druhé straně všemožně podporujete a měli jste a máte účast na mnoha a mnoha projektech, na kterých se pakujete vy (členové vašeho politického seskupení), vaši známí i vaši protivníci, kteří ale ví, že peníze nesmrdí a proto v tom s vámi jedou.  Aby člověk jen střízlivě odhadl rozsah takto podezřele získaných peněz, musel by k částce, kterou jste podsouvali panu Čunkova přidat 6 nul, což je docela velké číslo a složili se na to všichni občané ze svých daní. Navíc bych měl připomenout, že zrůdnosti socialistického přístupu k ekonomice jste při svém vládnutí nadělali nejvyšší dluhy za existenci ČR a to v době největšího růstu ekonomiky, takovéto lidi, co záměrně utráceli peníze daňových poplatníků by měl stát pozavírat a nechat je pilně pracovat, aby alespoň symbolicky dluhy začali splácet. Takoví lotři jako vy zavinili krizi v Evropě, nejdříve nadělali enormní stání dluhy a pak ještě za další půjčené peníze chtějí podporovat ty, co to zavinili nebo co se na vlně zadlužování a projídání vezli.

Re: Přesně ! nepřesně:
Autor: Mulač Datum: 6.3.2009 18:03

že to nepsal už dřív  Zaorálek je v politice dost dlouho at navrhne co státním zastupitelstvím oni jsou ti co navyšovali zaměstnance / spíše zaměstnankyně administrativního charakteru, ale kdo na to vydělá v době krize musí dojít i na ně.

Re: Tak oni vám, pane Zaorálku:
Autor: Jirka Datum: 6.3.2009 17:56

Co tet můžou socani kritizovat byli u moci 8 let tak mohli udělat pořádek když tet  kritizujou, že je v justici nepořádek to se ví dělají si tam všichni co chtějí, že by nějaká reorganizace transformace ty slova jim nic neříkají. Doufám že se dočkáme lepších časů. Hlavně s nimi nic nemít.

JUSTICE:
Autor: Koman Datum: 6.3.2009 17:54

ˇPřečtu si někdy příspěvky "diskutérů", abych si udělal představu o morální úrovni naší společnosti. Je velice nízká.. Diskutuje se o justici v SOUČASNOSTI, ale ozývají se hlasy o tom, jak to bylo kdysi. Ale nevyčistíme-li Augiašův chlév v našem nynějším soudnictví, budeme se v hnoji brouzdat i v budoucnu!  Místo toho nadávky na modré, rudé a oranžové a na bezbarvé. Vezměme vidle a kydejme hnůj v naší justici, různobarevní i bezbarví, prostě občané! A neházejme ho na sebe!

Tak oni vám, pane Zaorálku:
Autor: Eduard Datum: 6.3.2009 17:46

nevyřídili Čunka podle představ a zadání vaší partaje a vy jste se nemohli už v roce 2007 dostat k lizu ?  Takže teď vyhrožujete všem, kdo se na vyřízení této kauzy podíleli. Jak "ponesou svou odpovědnost" ?  Vyhážete je z funkcí ?  To určitě. Ale to vám nebude stačit, že ? Dáte je kriminalizovat jako vaše vzory po Vítězném únoru ?  Postavíte je před "lidové" soudy, jimž budou předsedat takoví lidé jako Cepl, Obst, Ištvan nebo Stříž ? Běda zemi, kterým povládnou mstiví Zaorálkové...   

Re: B.L.B:
Autor: brblal Datum: 6.3.2009 17:36

Hnusobo,jsi opravdový demagog.