16.5.2024 | Svátek má Přemysl


Diskuse k článku

MLSOTNÍK: Čočka trochu jinak

Nedejte se odradit, je totiž moc dobrá

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Š. Matyášová 2.11.2018 11:25

Re: Už delší dobu mám chuť na čočku

obráceně to má bejt, zkus bulvovej....

V. Glover 2.11.2018 9:46

pěkný recept

Liko, skoro přesně tohle dělám, ale ve formě polévky. Používám do ní slaninu místo klobásy, nebo jen tak bez masa.

Z. Lika 2.11.2018 11:08

Re: pěkný recept

No bezva, to jsem ráda, že to někdo dělá. A slaninou se nic nezkazí. I když byla jsem překvapená, jak je to dobré i úplně bez masa.

Z. Jitur 2.11.2018 9:02

neznámé...

...a určitě láká k vyzkoušení! :-)

Z. Lika 2.11.2018 11:30

Re: neznámé...

Jitur, směle do toho!

Z. Yga 2.11.2018 8:13

A OTéčko

Tady je pár fotek ze 30. října - silně fučelo, ale větr byl teplý a sluníčko svítilo ...

https://yga.rajce.idnes.cz/2018_Tricateho_rijna/

Z. Yga 2.11.2018 8:07

Milá liko,

mám ráda čočku - jak polívku, tak na husto anebo i salát. Toto by snad šlo taky zkusit, když teda říkáš, že je to dobré (:o)). Akorát ten cerel, ten cerel, tam si nejsem jistá ... třeba by to šlo o něj ošidit (;o)).

Z. Jajka 2.11.2018 9:08

Re: Milá liko,

Také ošidím o celer a s tou kapustou nevím nevím... Zkusím místo kapusty zelí. A možná kousek pórku a jeden špekáček.

Jednoznačně recept jednohrnec, to vyzkouším.

Z. Lika 2.11.2018 20:31

K tomu zelí

Napadlo mě, jestli se teda nepletu, že zelí se při vaření nemá solit, to až na konec, jinak nezměkne. Tak pozor na to! Kapustě to tolik nevadí.

Z. Lika 2.11.2018 9:29

Re: Milá liko,

Řapíkatý celer chutná dost jinak než bulvový, zvykla jsem si ho dávat spolu s mrkví a cibulí i do základu buloňské omáčky, což jsem pochytila v Chorvatsku, a už na něj nedám dopustit.

Ale samozřejmě není nad osobní chuť a preference :-)

T. Zana 2.11.2018 10:21

Re: Milá liko,

... já ho nerada ;-)

Z. Jajka 2.11.2018 10:45

Re: Milá liko,

Tady nejde o preference, tady jde o potravinovou alergii...

Z. Lika 2.11.2018 11:04

Re: Milá liko,

Aj, tak alergiky na celer lituju, to je škoda.

Z. Nítkovská 2.11.2018 10:44

Re: Milá liko,

wellmi mě to láká, wellmi! Jen budu muset nahrazovat :-( ... řapíkatý celer bulvovým a kapustu zelím, anžto tyto dva "vzácné" druhy zeleniny obchod v naší vísce ani pojízdná zelenina nevedou. Bude to jiné, ale co nadělám.

Z. Lika 2.11.2018 11:14

Re: Milá liko,

Dejte pak vědět, jaké to bylo se zelím, jsem zvědavá.

Š. Matyášová 2.11.2018 6:58

koukám, že vaříš jídlo,

co občas dělávala mamka,když bylo vysoký datum...ale bylo to dobrý....já zas ráda dělám třeba v létě čočkovej salát, tohle je takový dobrý podzimní jídlo, na zahřátí a zasycení...a připravuje obranu organismu před chřipkama....

ale jinak jsem konzerva jako Xerxová,miluju čočkovou polívku.....

Z. Lika 2.11.2018 9:31

Re: koukám, že vaříš jídlo,

No tak to tvoje mamka vařila moc dobře, totiž jak je to nabité živinami, tak je tělo spokojenější a tak nějak líp spolupracuje.

Š. Matyášová 2.11.2018 11:28

Re: koukám, že vaříš jídlo,

jen v tom nebyl ten řapíkáč...ten se sem nevozil,ale dávala petrželovou nať...hodně mám okoukáno, ale nevaříme spolu,neb bychom se asi pozabíjely....

Z. Lika 2.11.2018 11:32

Re: koukám, že vaříš jídlo,

Ten celer udělá hodně dobrou chuť, určitě zkus.

Jo jo, dva kuchaři nebo kuchařky v jedné kuchyni, o tom je spousta detektivek :D

Z. Jenny 2.11.2018 13:45

Re: koukám, že vaříš jídlo,

Jo, to by bylo taky dobrý! Jídla při vysokým datumu, chtělo by to recepty. Většinou jsou to chutná a zdravá jídla. :-) ̈

Používala jsem často,hlavně bramborové úpravy. Za totáče to byla někdy nutnost. Platy byly tenkrát akorát dobrý k nastrouhané cibuli.

Jistě, všechno bylo levné, to jo ale co bylo k dostání? V masně to vypadalo jako v šatně, prázdné háky. :-)

Z. Xerxová 2.11.2018 6:44

hezký den

hezký pátek všem Zvířetníkům a zvířátkům :o) ...

s čočkou nejvíc miluju čočkovou polívku

Z. Lika 2.11.2018 9:29

Re: hezký den

Já myslela, že tu klobásku :D