6.12.2021 | Svátek má Mikuláš


Diskuse k článku

PTÁCI: Krocan

Už jako čtyřletá holka jsem musela alespoň část prázdnin (nechtěně a z donucení!) strávit společně s rodiči ve stanovém táboře nedaleko Stráže nad Ohří. Byl to tábor sice pěkný a i pro takového špunta, jakým jsem byla já, docela zajímavý, ale já tam být nechtěla.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Lenka S. 9.5.2006 0:51

Máte pravdu,, veran, ale já to snad měla dáno do kolébky.

  To totiž byla jistým způsobem moje pomsta rodičům za násilné odloučení od milované babičky a ráje zvaného  Peklo. Ale nemyslete  si. Boží mlýny melou pomalu, ale jistě...   Má mladší  dcera  mi to už  odmalička vracela stonásobně a  i s úroky. A já musela být jen tiše, trnout strachy o její život a jen se  modlit, i když tohle zrovna vůbec neumím, aby ti moji vypelichaní , uhonění a zestárlí andělíčci strážníčci - penzisti  dokázali ochránit  dobře i tu moji malou  rošťandu a uličnici. A věřte, že to byla pořádná , nekonečná ,únavná  a 24 hodin trvající šichta po dobu několika let.

veram 9.5.2006 1:01

Re: Máte pravdu,, veran, ale já to snad měla dáno do kolébky.

:-D:-D;-D;-D;-D

Lenka S. 9.5.2006 1:47

Veran,

myslím a jsem si jista, že se ty geny dědí stoprocentně. Proto to vše taky sepisuji, aby někdy nedošlo k divení nad  hyperaktivním( jak ošklivé slovo!!!) prostě zdivočelým a nevycválaným potomstvem. A teď jsem vše vypověděla  i Zvířetníkům. Ohlas asi bude spíš negativní- viz  příběh s husákem, který se nelíbil panu či paní  K.j.  Tak tohle se mu už líbit vůbec nebude a já to pěkně schytám a slíznu.

Lenka S. 9.5.2006 8:31

Ale , veran,

já si dosud myslím a jsem o tom skálopevně přesvědčená, že jsem z toho  svého rošťáctví a uličnictví  stále  nevyrostla, a že jen ve mně stále jen tak  lehce podřimuje a je ochotno se vždy pokaždé ihned a okamžitě  probudit, jakmile ucítí  sebemenší příležitost  vyskočit a ukázat, co opravdu dovede a dokáže. Kus  té dětské uličnice ve mně byl po celou moji učitelskou praxi. To jen nynější zdravotní  a životní problémy ho uspaly. Ale ono se  zase probudí. Jen ucítí, že  nadešla jeho chvíle.  Nezkazím nikdy žádnou srandu. Ta musí být, jak říkal mnou milovaný  Jan Werich

tojefuk 9.5.2006 11:05

Re: Ale , veran,

Ještě z toho nevyrostla - tomu věřím! Jen zahlídne tojefuk, vrazí sem cuketu!

Lenka S. 9.5.2006 11:23

Nebojte se tjf,

já sice provokuju, ale zcela vás chápu. Vy nenávidíte ty podle vás nejedlé plody, já zase tytéž pocity a husinu po celém těle mám při pouhém vyslovení spojení zabíjačková polívka-prdelačka.  Věřte, že mi běhá mráz po zádech, i když to jen píšu a jíst už nemusím.  To víte, dcera vyhlášeného a stále zabíjačkami zaměstnaného řezníka, která se tohle vše naučila z duše nenávidět.  Mne totiž denodenně nutili jíst  takové "dobroty" jako jsou jelita, jitrnice, tlačenka,ovar,  sulc a prejt....  Zkrátka. Mně,  masonežravému a jakoukoliv krmi odmítajícímu dítěti ,byly tyto "hnusnoty" předkládány na talíř i dvakrát denně. Pak se není co divit, že kdykoliv si maminka pro mne přišla po obědě do školky, musela mi nejprve svléknout punčocháčky a to rozžvýkané a nesnědené maso z oběda nejprve důkladně vyklepat a vytřepat z nohavic, kam jsem je před zraky  paní velekuchařky Koželuhové takticky ukrývala.

tojefuk 9.5.2006 13:17

Re: Nebojte se tjf,

Neřekl bych, že cukety nenávidím! Mně nevadí, dokud jsou u WWW za plotem a neběhají po zahradě! Co kdyby nezavřel vrátka a ony dolezly ke mně? Nevadí mi, když to někomu chutná! Nevadí mi, když to někdo dokáže sníst! Takového gurmeta obdivuji a zároveň se divím, proč se nenadlábne něčím lidskému žaludku vítanějším! Zato mám rád zabijačkové pochoutky - nikdy jsem je neměl denně. Asi proto, a taky proto, že si je dělám sám. Přece si nenechám zpotvořit vlastní prase! Spíš dělával, už pár let prase doma nebylo - není čas.

Lenka S. 9.5.2006 16:07

Tojefuku, tojefuku. můj táta by vaše prase nikdy nezpotvořil. byl tak vyhlášený svou výrobou směsí na ty ohavnosti, že i v době, kdy ležel na půl těla ochrnutý, stálo lidem z 50km vzdálenostin zato dojet pro nej, upravit vůz do lůžkové podoby, aby m

Lenka S. 9.5.2006 16:26

Re: Tojefuku, tojefuku. můj táta by vaše prase nikdy nezpotvořil. byl tak vyhlášený svou výrobou směsí na ty ohavnosti, že i v době, kdy ležel na půl těla ochrnutý, stálo lidem z 50km vzdálenostin zato dojet pro nej, upravit vůz do lůžkové podoby, a

yzas mi kus zmizel, takže,:..aby mohl jen ležet uprostřed kuchyně na pohodlném kanapi, ochutnávat, dochucovat a radit. Dodnes nám spousta lidí neodpustila, že jsme nikdo z rodiny jeho štafetu nepřevzali. Nebyl kdo. Já tyhle hnusnosti nenáviděla, sestra neměla čas a matka zase zájem. Dodneška mi to můj starší synovec vyčítá, že jsme s maminkou (jeho babičkou) tatínkovo  úplně celé řeznické vybavení prodaly za pár korun. Nám to nikomu nic neříkalo.