8.12.2021 | Svátek má Květoslava


Diskuse k článku

PTÁCI: Krocan

Už jako čtyřletá holka jsem musela alespoň část prázdnin (nechtěně a z donucení!) strávit společně s rodiči ve stanovém táboře nedaleko Stráže nad Ohří. Byl to tábor sice pěkný a i pro takového špunta, jakým jsem byla já, docela zajímavý, ale já tam být nechtěla.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Zdena bez psa 9.5.2006 15:09

Re: Lenko,

Moc, Vám děkuji za Vaše vzpomínání. Ono je velice lehké odsoudit trápení zvířete, ale já se přikláním k Hele S. Prostě se to tak stalo. Já bych mohla vyprávět o divokém dětství ;-). O zvířata šlo jen jednou, ale i tak jsou moje vzpomínky dost akční.

Lenko ještě jednou díky. Byly jsme si podobné - Furt v luftě - říkal můj děda.

Medvídek 9.5.2006 15:46

Re: Re: Lenko,

Já si zas myslím že je velmi lehké říct "prostě se to tak stalo". A ruku na srdce, byly by tu všechny ty nadšené reakce kdyby se nejednalo o krocana ale třeba o psa nebo kočičku ?

Jistěže vím jaké děti umí být a když něco takového vidím, snažím se tomu zabránit. Co se týče mého dětství, mám svědomí čisté, střílet prakem po zvířatech či pošťuchovat je prutem skrz mříže v Zoo a já nevím co ještě mi bylo víc než cizí už v dětství.

Nic ve zlém, v tomto si prostě neporozumíme, ale myslím že to snad není důvod abysme se hádali. ;-)

Hela S. 9.5.2006 16:31

Re: Re: Re: Lenko,

Medvídku a jak si představujete, že by se mělo řešit to, co se stalo před mnoha lety?

Citizen napsala "Pisete hezky, ale zkuste neco jineho! ". S tím nesouhlasim. Já říkám - pište příběhy, jak je sepsal život. Kolik rodičů vyrostlých ve městě ví, co dokáže krocan? A kolik z nich si uvědomí, že jejich 4-leté dítě je v přítomnosti krocana ve vážném ohrožení už kvůli červeným tepláčkům. To nemluvím o tom, že téměř každé dítě má tendenci zkusit, co to zvíře bude dělat, když na něj udělá např. "kšá".

A já si totiž taky myslím, že nelze mluvit o týrání, pokud dítě na krocana "střílí" papírové kuličky. Ty po mě stříleli spolužáci ve škole, takže jsme vlastně byla taky "týraná" ;-).

Jinak, není vždy lehké říct "stalo se", i když to tak vypadá. Tato slova jsou občas jediná obrana, aby se člověk nesesypal, když se Vám nepodaří něco zachránit prostě proto, že zaváháte. Nelze sebou nést životem výčitku za příkoří způsobené každému zvířeti. To sem však ta úplně nepatří. Takže, co se týká příběhů paní Lenky, já říkám "poučme se".

Helo S. 9.5.2006 16:59

Re: Re: Re: Re: Lenko,

Minulost se nedá nijak řešit a ani Citizen ani já jsme to řešit nechtěli, jen nám to prostě nepřišlo legrační ale politováníhodné. A určitě nechci aby si paní Lenka z toho nesla životem nějakou výčitku, to určitě ne...A už po milionté opakuju že z "týrání" ji tady nikdo rozhodně neobvinil, ani Citizen ani já - šmarjá dělám někde nějakou chybu v pravopisu, tak fatální, že to není čitelné ? :o))

Medvídek 9.5.2006 17:02

Re: Re: Re: Re: Re: Lenko,

Tento text je odemně, omylem jsem tam napsal oslovení.

Zdena bez psa 10.5.2006 6:50

Re: Medvídku

Mám na svém kontě  jen jeden zvířecí hřích (tedy, co si pamatuji), ale stál za to. Prostě jsem ze skobičáku zastřelila hrdličku. Umírala mi před očima a já od toho dne NIKDY nedokázala vystřelit na živý "terč". A že jsem měla hodně příležitostí, protože ve střelbě z čehokoli mimo houfnice, jsem byla dobrá. Během let mi došlo, že ta hrdlička položila život za můj . Jak to vysvětlit. Její smrt mi naformovala můj vztah ke všemu živému. Jo, a Medvídku, mezi dveřmi jděte do podřepu. (Aby jste si neotloukl svatozář :-):-):-)) Bane, máte pravdu, zvířátkům se ubližovat nesmíííííí.

Hela S. 9.5.2006 17:08

Re: Re: Re: Re: Re: Lenko,

Já se akorát přidala k tomu, že podle mě se o týrání taky mluvit nedá. Já vím, že jste to týráním nikde nenazval :-)

Vysvětlovala jsem, proč s Citizen nesouhlasím. Myslím, že to vysvětlení bylo taky jasné.

Zeptala jsem se na řešení, protože mi připadalo, že máte dojem, že by se to nějak řešit mělo. Já nevím jak, proto jsem se zeptala. Lítost není řešením žádného problému.

Máte plné právo na svůj pocit a názor. Neberu Vám ho a hádat se nebudu. Jsem ráda, že Zvířetník je takový, jaký je. Že tu lidé mohou napsat ohlasy pozitivní i negativní :-)

Medvídek 9.5.2006 17:16

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Lenko,

Ale já se přece taky nechci hádat, to bych pokračoval tím, že se nejednalo o papírové kuličky, ale kamínky, atd atd.A to by byla odemně teprv blbost. Prostě já nemám dar přesvědčovat a možná dělám chybu že se zastávám Citizen která o to možná nestojí jinak by svůj názor hájila sama.:o) Mějte se.

kj. 13.5.2006 18:37

ještě horší byla ta příhoda s husou

8-o

Lenka S. 9.5.2006 15:46

Zdeno bez psa,,

moc děkuji za obranu. Já normálně zvířata nikdy a bezdůvodně netýrala. Můj táta dělal myslivost jako koníčka.Protože však ho jeden kolega postřelilkvůli toulavé kočce v tatínkově rajónu, musel, pušku prodat a chodili jsme na velice dlouhé výlety. Já poznávala ptáky podle hnízda,  vajíček, zpěvu i letu. Zvířat jsem znala bezpočet. Nikdy mne nenapadlo zvířata týrat.  Tohle byl můj vlastní vědecký, i když dětský, výzkum.Víte ale sami, kdo děti máte, kolik otázek a  jakých výzkumů  a nápadů se v těch 3-4 letých hlavinkách vylíhne.  Mně se zasloužené odplaty dostalo a dvojnásob. od rodičů i od zvířátek. Až budete číst, uvidíte. 

Medvídek 9.5.2006 15:50

Re: Zdeno bez psa,,

Psal jsem to sice níže, nicméně znovu - o týrání tu nikdo ani nemluvil, natož aby Vás z něho obvinil - to by byl naprostý nesmysl.

Vave 9.5.2006 14:41

Re: Lenko,

Milá Lenko, Vaše povídání je krásné, přestože se v něm dopuštíte týrání zvířat. Ale já bych to neviděla tak tragicky, protože se Vám dostalo zasloužené odplaty, zrovna jako mě kdysi, kdy mě pokloval kohout a další rok kvočnaa, kdy mě potrkal beran a povalilo prase. Kočka mě poškrábala a blechy jsem přinesla od kočičí báby Strakové, od sousedova reka i od ježků.

A milý Vitizene a Medvídku, vězte že to nebylo kvůli týrání, ale kvůli příliš vřele vyjadřovanému přátelství z mé strany.

Medvídek 9.5.2006 15:48

Re: Re: Lenko,

Týrání je zase zbytečně silné slovo a  Citizen (tím méně já - já napsal jen 2 slova) ho nepoužila.

kj. 13.5.2006 18:35

Re: Lenko,

souhlas

Hela S. 9.5.2006 10:01

:-)))

Krásná vzpomínka, jako obvykle :-) Krocan bylo jediné zvíře, před kterým jsem se kdy chránila metlou. Červená barva je fakt nějak vzteká a já tehdy měla u koní červené tepláky. Rychle jsme je vyměnila za jinou barvu :-)

evam 9.5.2006 9:24

krocan

  Tedy Lenko, vy jste byla číslo!   Moc pěkná historka a doře napsaná. Mějte hezký den!!

WWW 9.5.2006 9:01

Ahoj mili Zviretnici

Vsechny vas pekne zdravim ! Lenko klobouk dolu, ja jsem se od malicka takove drubeze bal, zvlaste hus , ale z kraje i kacen, ktere jsem povazoval pouze za pritrouble husy.

Vratil jsem se pozde v noci, pres cele Svycarsko priserne pocasi a Savojsko mne privitalo  snehem na okolnich stranich. Dovolena vysla na jednicku, bylo sice v Krusnych horach trochu chladno ale slunecno cely tyden.Uz prijezd jsem mel peknej, nemam rad nudne cestovani a tak kousek za Weidenem mi prasknul pasek a druhej byl zahraban nekde v kufru. I nic se nedeje, povidal jsem Magde, na Svatem krizi si u Vietnamcu koupim nejakej, aby mi nepadaly kalhoty.

Oni to tam udelali  tak, ze prakticky musite projet pres tu vietnamskou trznici. Zastavil jsem , pridrzoval si kalhoty a sel pro pasek. Vietnamec, obchodnik telem i dusi, kdyz videl moji prekerni situaci tak chtel pacholek za pasek 300 kc! Moc drahy pane, povidal jsem. Mate tady hodne bot !  "Hodne bot", povidal Vietnamec, "neni drahy". Tak mi z jedne boty pujcte tkanicku, ja vam necham zalohu deset korun. Az pojedu zpatky, tak vam ji vratim. Ja si ty kalhoty s ni nejak privazu a v Chebu si koupim normalni pasek. Ja jsem pane samej dluh, vidite tamhle tu pani v aute (u kazoval jsem na Magdu ) tak ta, kdyz prinesu pasek za 300 , ta mi definitivne utece s nakym bohatym Svycarem a ja se na tom vasem pasku za 300 budu moci akorat pane vobesit, esli to ten pasek vydrzi. Vietnamec se smal a slevil mi polovinu a jeste udelal dirku . Pak jsem se jeste podival na trpajzliky a vzpomenul na pana Soucka. Ten jeden trpajzlicek tam chudak stal s lucernickou, ktera mu byla ovsem na nic, protoze ta sadrova lucernicka byla praskla a jak tam nafoukalo, tak zhasla. Nastesti stal pod o hodne vetsi americkou Sochou svobody a ta nad nim drzela  zapalenou pochoden!

Co jsi tam zase vyvadel, ptala se Magda a proc jsi na mne ukazoval ?! Ale, povidal jsem tomu Vietnamci, at se podiva, jak ti ten novej preliv slusi. Ty lhari, povidala Magda, ale byla spokojena ! 

jiný Honza 9.5.2006 9:07

Re: Ahoj mili Zviretnici

vítejte z dovolené, milý WWW. Doufám, že jste svěží a odpočatý. A co dobrého jste nám vymyslel na zub? A jakou novou story pro nás máte?

WWW 9.5.2006 9:21

Re: Re: Ahoj mili Zviretnici

Dekuji za pekne privitani jiny Honzo !

Ono se neco najde, ale nejdrive musim vybalit auto, v noci jsem na to uz nemel naladu .

tojefuk 9.5.2006 13:06

Re: Re: Ahoj mili Zviretnici

Dobrého na zub? Malá kulatá cuketa plněná velkou placatou cuketou! Aby měl tjf proč remcat!

Lenka S. 9.5.2006 9:19

WWW, vítejte z domova domů.

Slíbila jsem Vám, že nedám pokoje, dokud nám nepovíte o tom upálení mistra Husa v ochotnickém souboru. já nezapomněla a budu  stále  připomínat, dokud to vyprávění nespácháte.

WWW 9.5.2006 9:23

Re: WWW, vítejte z domova domů.

Zdravim pekne mila Lenko ! Svuj slib urcite splnim .

evam 9.5.2006 9:22

Re: Ahoj mili Zviretnici

   Vítejte doma, milý www ! Však jsem si říkala, že už skoro přichází čas vašeho návratu. Tak  přeji dobrou aklimatizaci !

WWW 9.5.2006 9:25

Re: Re: Ahoj mili Zviretnici

Dekuji mila evam !

Tezka, tezka aklimatizace, pomalu uz mam z toho pocasi depku !

veram 9.5.2006 9:29

Re: Re: Re: Ahoj mili Zviretnici

zdravíme, vítáme,>- naberte si trochu toho sluníčka od nás, tady v Praze docela připaluje!!!VV

WWW 9.5.2006 9:33

Re: Re: Re: Re: Ahoj mili Zviretnici

Zdravim mila veram. Jeste jsem se poradne nepodival, co bylo na Zviretniku. Slunicka jsem si uzil, do Prahy jsem se bohuzel nedostal. Ale v K. Varech to take bylo prijemne ! Vybaluji auto a nakukuji sem !

D. R. 9.5.2006 11:34

Re: Re: Re: Re: Re: Ahoj mili Zviretnici

Také vás srdečně vítám, milý www. Jen nakukujte a komentujte... Jinak podivné názvy jídel v jiných než v ověřených restauracích skoro vždy skrývají nějakou žabařinu. Velmi často je to exotický název pro směsi podezřelého původu, něco jako zbytky ze včera se vším kořením, které kuchaři přijde pod ruku...

WWW 9.5.2006 11:37

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ahoj mili Zviretnici

Pekny pozdrav mila pani Dagmar.

Mam ted fofr s obedem ! Vlastne proc, kdyz to staci jen polejt kecupem!!

zana 9.5.2006 12:12

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ahoj mili Zviretnici

vítejte z českých dálav, milý WWW, už jsme se tu na vás všichni těšili. Co teď točí U Kance?