9.12.2021 | Svátek má Vratislav


Diskuse k článku

PTÁCI: Krocan

Už jako čtyřletá holka jsem musela alespoň část prázdnin (nechtěně a z donucení!) strávit společně s rodiči ve stanovém táboře nedaleko Stráže nad Ohří. Byl to tábor sice pěkný a i pro takového špunta, jakým jsem byla já, docela zajímavý, ale já tam být nechtěla.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
WWW 9.5.2006 13:17

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ahoj mili Zviretnici

Dekuji pekne mila zano za privitani. U Kance cepuji Gambrinus a Krusovicke !

Uprostred hospody jsou ted navic dva tramy, spojene nahore fosnou. Na te fosne stoji prazdne lahve od piva, ruznych znacek. Malokdy to vyjde, tak, jak si clovek naplanuje, ale tentokrate jsem tam opravdu v nedeli odpoledne skocil na toceny. Sedl si ke stolu, co sedaval pan Kraus a pripil na Zviretnik. A Olda, co tam ted  cepuje, pribehnul ke stolu, pac se mu zdalo, ze jsem nakej divnej, jestli  pry neco nechci? Oldo povidam, co ty flasky nade mnou, neni to sakra nebezpecny ?

Ale ne pane WWW ! To vam je naramna vec. Od tej doby, co jsem je tam dal, tak se mi tu nikdo nepere a daji si pres drzku na chodbe. Maji strach, aby jim ty flasky nespadly na hlavu. No ja mam strach taky Oldo, povidam. Pane WWW, povidal Olda, ja to reknu jen vam, vy jste tady starej stamgast, ty flasky jsou poradne prilepeny, ale neprozradte to, nebo se mi ti pitomci zacnou strkat zase v hospode !

zana 9.5.2006 13:25

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ahoj mili Zviretnici

ale to je mazanej Olda...

a pivní výběr má taky pěknej...

Zdena bez psa 9.5.2006 14:21

Re: Ahoj mili Zviretnici

I já Vás vítám, ale nevím, nevím, jestli jste měl pohodovou dovolenou, protože by jste ji měl proškytat a neslyšet pro hučení v uších. Nejméně 1x za den Vás někdo citoval, nebo na vás vz pomínal. :-)

WWW 9.5.2006 14:41

Re: Re: Ahoj mili Zviretnici

Dekuji pekne mila Zdeno za privitani, mam z nej radost !

Vave 9.5.2006 14:35

Re: Ahoj mili Zviretnici

Tak Vás vítám z domova domů, milé wéwéwéčko! Jsem ráda, že jste si dovolenou užil, a neméně ráda, že už Vám skončila. :o)

WWW 9.5.2006 14:44

Re: Re: Ahoj mili Zviretnici

Pekne zdravim mila Vave !

Dovolena mohla byt delsi, ale psani na Zviretnik mi schazelo.

Bláža 9.5.2006 16:55

Re: Re: Re: Ahoj mili Zviretnici

Že je ten zvířetník návykový???? Já to tak cítím a nedá mi to, abych se každý den alespoň jedním očkem nepodívala, co je nového!

jiný Honza 9.5.2006 8:51

Horor

Zpráva z černé kroniky: Pes na zahradě RD v jedné nejmenované obci tak trpěl hlady, že si raději sám vlezl na grilovací rošt by ukončil své trápení.

Vysvětlení: druhý den po grilování ráno vykouknu z terasy a naše drahá Sherry (viz hadopasi) leží na roštu a líže a líže poslední molekuly masa z nerezového síta. Ještě, že už pod ním vyhasl oheň. Když jsem ji z roštu vyhodil, podívala se na mne ubléíženě a milostivě si šla zobnout jednu granuli z plné misky v kotci. 

Hela S. 9.5.2006 10:03

Re: Horor

Chudinka Sherry! Hlady ji trápíte, že je ochotna ugrilovat sama sebe! ;-D;-D;-D;-D

Ale aspoň jste nemusel rošt pracně čistit. Takový pes, to je lepší než myčka ;-)

Rpuť 9.5.2006 8:41

Krocan Áda a zbabělý pes.

Psa našel pán uvázaného v lese. Generace před ním smazaly vzpomínky na jakoukoliv rasu. Prostě odrostlé, střapaté štěně, jež nazváno Bobík, protože, když přivedeno domů, zařval dědeček: „Jéžišmarjá, zase pes“ a z pséka leknutím vypadl bobek. Co si chudák Bobík zažil, to se nikdo nikdy nedozvěděl, ale konstatováno, že hlídací pes to nebude. Stačilo zvýšit hlas nebo vzít do ruky něco, co podobalo klacku a Bobík si lehal a kňučel.

Za to Áda žádným strachem či komplexy netrpěl. Načuřenec od nátury trápil kde koho, takže občas bylo nutno vzít ho pometlem, aby se uslušnil. Bázlivý pejsek byl pro něj darem z nebes a on nebohého Bobíka trápil a pronásledoval, kde mohl. Až jednou:

Bobík právě očuchával něco u plotu, když se Áda na něj rozeběhl a skočil. Jenže ouha! Bobík, jak měl ve zvyku, okamžitě lehl, Áda přeletěl a proletěl plotem. Tedy přesněji, proletěla mu hlava a v tom místě byly ty plaňky nějak hustě či co a zpátky to prostě nešlo. Áda se okamžitě příšerně načuřil, ale jaksi mu to nebylo nic platné. „Hudry, hudry, hudry“, zanadával, ale nic se nestalo. Zkusil poskočit, ale nebylo to nic platné. Áda pomalu propadal panice, kroutil hlavou, mával křídly, hrabal a poskakoval, kvílel a hudroval a pohled na jeho vytrčený zděšený zadek byl pro Bobíka balzámem na duši. Když pochopil, že trapič je bezmocný, opatrně mu přičuchl k brkům a honem uskočil. Nic se nestalo. Ještě chvíli obcházel, tenounce zavrčel, aby si dodal odvahy…. a skokem se zakousl Ádovi do tučného biskupa! „Hudríííííííííííííí“, zaječel Áda a vyskočil i se psem metr dvacet. Pán se sice chechtal, až mu slzy tekly, ale přece jen nějak dokázal odehnat Bobíka, vylomit plaňku a už úplně schlíplého a polepšeného Ádu vysvobodit.

V tom u vrat zabrzdil pošťák a zazvonil. „Haf haf haf háááf“, zařval hlídací pes Bobík a rozběhl se k vratům.

Lenka S. 9.5.2006 9:25

Taky moc hezký a pravdivý příběh.

Krásné je, jak  ten váš  Bobík  nádherně  zestatečněl po  zakousnutí do krocanovy prdelky!! Moc jsem se nasmála.   Vy  umíte moc dobře psát. Krátce a výstižně. 

evam 9.5.2006 9:28

Re: Krocan Áda a zbabělý pes.

 Je, úplně to vidím. Paráda co život přinese. Mějte se co nejlépe!

YGA 9.5.2006 10:03

Milá Rputi,.

tleskám pánovi, že se Bobíka ujal, Bobíkovi, že se ostatečnil a Vám, že jste to tak krásně napsala a s námi se o příběh podělila. Díky.

Rpuť 9.5.2006 10:17

Dámy, díky za pochvalu.

Ádu jsem už nezažila, neboť byl dávno zkonzumován, ale Bobíka jsem poznala co důstojného pána, který bral své hlídací povinnosti nesmírně odpovědně a jinak se zabýval hlavně tím, že zbožňoval svého milovaného páníka:)))

zana 9.5.2006 12:10

Re: Krocan Áda a zbabělý pes.

tohle je tak krásný povídání, že by zasloužilo na hlavní stranu, vždycky mě mrzí ty perly, co už víckrát nenajdu (leda že by Iva na tom pěkném blogu?;-))

Vave 9.5.2006 14:32

Re: Krocan Áda a zbabělý pes.

Milá Rputi, báječné povídání! Člověk neví, jestli se má smát nebo plakat a tak se jen blahem tetelí. Díky.

jiný Honza 9.5.2006 8:35

Milá Lenko

moc děkuji za pohlazení na duši. Jsem nějaký nachlazený a bylo mi mizerně. Teď se usmívám a náladu mám o 100 % lepší. Pište dál, prosím.

Lenka S. 9.5.2006 9:09

Jiný Honzo,

 s tím nachlazením Vás opravdu lituji. Vím, o čem je řeč. Všechna svá hotová vyprávění jsem už poslala paní Dagmar. Teď už se ona jen rozhodne a vybere si, co chce uveřejnit. Nemůže tu být přece  jen každý den  samá Svobodka. Zdravím a přeju brzké uzdravení a taky lepší náladu.

tojefuk 9.5.2006 6:37

Dobré ráno, Zvířetníci!

Těšil jsem se na pár dnů bez cuket! JoVo a evam ovšem WWW skvěle zastoupili!   JoVo, zelí je zelí a utrum! Žádná dušená, navíc cuketová, lepenice je nemůže nahradit! Já mám rád dušené kedlubny, upravené stejně jako zelí, ale furt to jsou dušené kedlubny!  Rajská s kolínkama hodně zasytí, aby na výrobkyni placiček zbylo víc. Z procházky se vrátí hladoví a nezbyde ani talíř!    Possum - placičky v MV? Proč ne, misku s deklem ( ne protiplchovým ), rozpálit olej a hotovo!   Rýže + cibule + hřebíček  -  jistě, ale zkuste rýži před zalitím vodou zakápnout olejem a na půl kila rýže rozmačkat 5-6 stroužků česneku! Medvídku, když o česneku v rýži nebudeš vědět, pochutnáš si!

Lenka S. 9.5.2006 8:19

Ále tjf, neplakejte a nenaříkejte tolik. nebo Vás ztrestám cuketovými orgiemi!!

Raději se radujte z nepřítomnosti WWW a těšte se na ty salvy a sopečné gejzíry  antimikrovln, které ze sebe bude přímo   dštít. Já se na to už nedokčkavostí přímo třesu a předem se bavím těmi  svými poťouchlými představami. Zdravím

jiný Honza 9.5.2006 8:43

Cukety, zelí, kedlubny....

.. brrrr. Venku je teplo, tak jsem hezky koupil pár kilo krčku, pěkně vykostil, nakrájel na plátky, osolil, zasypal kořením, zakápl olejem a dal do ledničky. Po dvou dnech jsem zapálil kupu dříví a když už skoro nehořelo plamenem a zbyla jen velká kupa žhavého popele, dal jsem nad něj rošt z nerezi a na rošt pěkně nakladl maso. Napřed (když to ještě hodně sálalo) rychle zatáhnout nad největším žárem z obou stran a pak na kraj pomalu dodělat. A když už u druhé (nebo třetí???) várky popel chladl, přihodil jsem ještě pár kousků dřeva a pěkně vše dopekl. K tomu vychlazený Ostravárek.... Hostina jak pro krále. Kampak na mne s rýží. 8-)))

Medvídek 9.5.2006 9:12

Re: Dobré ráno, Zvířetníci!

Tojefuku, já na kilometr indikuji i atom česneku.

Mirka - Houston 9.5.2006 2:12

Lenko, opet moc pekny pribeh....

opet jste nezklamala !! Moc se mi Vase pribehy libi, ale stejne jako pan WWW, chtelo by to vydani a svazat a rozsirit, mezi dalsi rodice. 8-o

Jenom pro porovnani, casto si reknou, jake maji hodne deti !  Zdravim vsechny nocni suvy  a chapu, jenom co jsem nesytila manzela, uz tady zase nikdo neni.... Kdo pozde chodi, sam sobe  skodi....... 

Lenka S. 9.5.2006 8:12

Mirko, chtěla jsem zůstat déle,

ale  manželovo rezolutní: "Co blbneš, to si zas koleduješ o další špitál ?!" mne přivedlo  k rozumu a hlavně ke spaní.  Musím to plchování trochu omezit, aby to skončilo lépe.

RenataE 9.5.2006 1:20

Plší hlídka zdraví Savoiardy!

Milý WWW, to musí být peklo, než to všechno přečtete, co? A než si rozvážíte, jestli reagovat na MW,ryby nebo krocany? Každopádně i když tu ještě nejste,tak vítejte!

WWW 9.5.2006 10:32

Re: Plší hlídka zdraví Savoiardy!

Ale uz tu jsem mila Renato a dekuji za privitani !

RenataE 9.5.2006 1:08

Zdravím v hodině plchů

A musím přiznat, že nemám ráda housery, krocany a kohouty (kromě stádia na pekáči). Můj dědeček, ten s tou bužírkovou pomlázkou (pro pamětníky), měl kohouta, do jehož teritoria se mohlo vstupovat pouze v okovaných kožených holínkách, zbylých po jakési armádě - už nevím, jestli to byla ta či ona.A v žádném případě se člověk ke kohoutovi nesměl otočit zády, což vzhledem k tomu, že ve slepičím výběhu byly králíkárny pro šedesát ušáků, které bylo nutno krmit a poklízet, nebylo nic jednoduchého. Bylo mi v té době asi deset let, ale dodnes si pamatuju, jak jsem se v poslední chvíli otočila a okovanou holínkou ze všech sil kohouta odkopla. Přistál o pět metrů dál, chvíli nadával a nazítří mi zkusil skočit za krk znova.

Asi tak o rok později byla jeho kohoutí léta sečtena a byl mu přisouzen klasický pekáčový úděl. Pro útlocitné - už dál nečtěte.

Kohout byl, jak už to na venkově bývá, připraven na špalku o hlavu. Ale byl opravdu silný, a tak se dědečkovi tělo vysmeklo, a bez té hlavy odletělo o dvě zahrady dál, k panu farářovi. Pan farář zrovna nebyl doma, sloužil někde v okolních vesnicích, a tak jsem se musela vloupat přes plot do farské zahrady a přinést nedělní oběd.

Lenka S. 9.5.2006 1:38

Já taky zdravím v plšáčí hodině.

 A měla bych radu pro  všechny  ty  v minulosti  nebo i v budoucnosti někdy napadené nebožáky, která zní snadno a jednoduše, i když se hůře realizuje.  Ale působí stoprocentně spolehlivě. Takového kohouta nezabíjet, ale okamžitě popadnout za  nohy a několikrát ho prostě a jednoduše   zcela celého namočit buď pod proudem vody z pumpy, nebo ho  třeba  ponořit  do  kádě  či sudu s dešťovou vodou. Účinek je mnou  vlastnoručně  vyzkoušený a zaručený.  Kohouta vyléčí dozajista. Jen ho nesmíme v té vodě utopit, ale jen docela namočit.  Zkrotne. Pokud ne, opakovat!  Bude zobat z ruky. To, je má rada  pekelská.

veram 9.5.2006 1:06

Pro evam - zeměpisné programy

Napsala jsem Vám do diskuse u prasátka Vendelína, mrkněte se tam. Jo a zdravím všechny přítomné v plší hodině.

veram 9.5.2006 0:28

teda Lenko,

to jste teda bývala číslo!;-D