30.4.2024 | Svátek má Blahoslav


Diskuse k článku

PSI: Život se dvěma flety

Jak se žije s fletem, tedy s fletkou, jsem už líčila. Protože jsme zjistili, že jeden pes je málo, nechali jsme si k Áje její dceru Ginny. Aby holky měly zábavu a nenudily se, když jsme v práci.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Iveta 26.1.2009 9:56

ztotožnila jsem se..

:-DNo ovšem.. to je bomba.. jak kdybyste Evo psala o naší rodince.. Náš hodný Grifoušek se vždycky omlouvá za potvoru Elinku.. je to fakt "fletí příběh".. Oni jsou naprosto jedinečná stvoření..:-))

Zdravím

EvaŽ 26.1.2009 9:59

Re: ztotožnila jsem se..

Zdravím Grifa (nepletu se, jde o Griffina Sunrise Bony Dux?) a jeho smečku. Jak psala MaRi oni jsou fakt každý jinak stejný;-D

dalmatin 26.1.2009 9:08

Jsem ráda,

že jsem stihla fletí holky. Jsou moc pěkné, u nás bydlí taky jedna - obdivuji její jemnost a noblesu. Pozdravuj je ode mě V

EvaŽ 26.1.2009 9:16

Re: Jsem ráda,

Jemnost a noblesu8-o. A je to flet?! No oni tak vypadají, ale jinak jsou to ztřeštěnci (po dalmatinech mi nepřipadali zase tak ztřeštění, je to rozdíl akorát na stárnoucí, ale ještě ne staré majitele). Prostě správná dávka prdlosti;-)

dalmatin 26.1.2009 9:37

Re: Jsem ráda,

;-DNo fakt je, že její šlápnutí na nohu je něžné a obíhání v prostoru ladné. Na Ronyho se dívala jako anglická královna (a on se choval jako dvorní šašek ;-D)

EvaŽ 26.1.2009 9:45

Re: Jsem ráda,

Obojí znám. Ája dovede hodit pohled velkovévodkyně, které pozvraceli oblíbeného jezevčíka. A dalmatina - šaška před jakoukoliv fenou jsem také měla. Ale fletí důstojnost trvá jen do doby, než ji popadne prdlý nápad a MUSÍ lítat s ukořistěnou plechovkou (krabicí, pet lahví nebo čímkoliv jiným). Ostatně nemáte pocit, že pet lahve jsou opravdu z anglického PET- jsou to hračky pro domácí mazlíčky? Všichni naši psi je milovali, lomozili s nimi, demolovali je, nosili (hlavně hnusné a špinavé).

dalmatin 26.1.2009 10:04

Re: Jsem ráda,

PET - pro miláčky - to je přesné R^. Nepotřebuješ sešlapávadlo. Ovšem jak sešrotuje láhev stafordka Cory, do kapsy by se zbytek vešel. Ovšem je krapátko oslintaný a kluzký, krapátko hodně:-D.

Jakub S. 26.1.2009 10:57

Evi! Uznání jazykáře.

Pet láhve - to je geniální. Elementary, my dear.. a jak to, že nenapadlo mě? No tak nějaké drobky geniality musíme holt nechat druhým, že...

MaRi 26.1.2009 9:03

Evo, tvoje holky jsou nádherné

- přesně ten typ, který si mi líbí snad nejvíc ze všech vývojových typů hafušáků. Přeju moooooc radosti z obou.

Lucka V. 26.1.2009 9:01

Máma s dcerou

Holky jsou úžasné. Fletíci se mi strašně líbí a povídání o Áje a Ginny mi vždycky dodá dobrou náladu na celý den:-D. Taky pozoruju, jak je ten vztah máma - dcera u psů nádherný. Buffinka sice svojí střeleností víc tíhne k Argusovi, ale běda, když se Xena na procházce někde opozdí - Bufča zůstane před vraty a nejde dovnitř, dokud nedofuní i mamina, naopak to funguje stejně. A v noci spí obě na pelíšku vedle naší postele a někdy je těžko rozeznat, kde končí jedna a začíná druhá;-D

EvaŽ 26.1.2009 12:50

Re: Máma s dcerou

Zdravím salámkyV. Doufám, že už je Argus v pořádku

Lucka V. 26.1.2009 13:44

Re: Máma s dcerou

Argus už je úplně v pohodě, chová se jako puberťák a je příšerně nenažranej - dohání, co zameškal. Naše vybíravá fajnovka teď dokáže loudit i o suché! granule;-D To by dřív považoval za zavrženíhodný pokus o obzvlášť hnusnou vraždu.

zana 26.1.2009 8:55

Milá Evo

takhle to vypadá jako náramná legrace ... přeju ti, aby to tak co nejčastěji byloV. A ať to s bradavicema dobře klapneR^.

Hmmm, ještě tak kdyby ty fotky byly popsaný, která je která psová...;-)

EvaŽ 26.1.2009 9:12

Re: Milá Evo

No fotky jsou starší, takže Ája je ta větší. Teď už je to naopak, větší je Ginny. Ale v tomhle počasí se nedají dělat slušné fotky. Já je většinou poznám, dcera taky, manžel většinou (pokud se soustředí), ale jinak ani členové širší rodiny je od sebe nepoznají.

Bradavice by neměly být velký problém, jsme objednaní na čtvrtek. Možná to ani nebudou řezat. Je to virová infekce, nic zhoubného, jen nepříjemné.

A takhle, pokud ti nezáleží, že se dá jen velmi obtížně jít za dámu, pokud ti nezáleží, že doma je furt špína (asi 10 minut vydrží vytřená podlaha), že máš doma chlupy a roztahané psí hračky (včetně roztrhaných krabic od mléka apod.) tak je to úžasné. Fakt radši vypadám jak sociálně slabší, než bych se holek vzdala.

Lucka V. 26.1.2009 9:58

Re: Milá Evo

Vzhled bytu taky neřeším - dvanáct zablácených psích nohou a tři blátenické podvozky sice utřu, ale dokonalé to není. Pak radostně vtrhnou do bytu, začnou se honit, čímž nahrnou koberec do kouta místnosti, porazí židli a posléze důstojně ulehnou na sedačku. Vlivem toho malého zemětřesení se naštve ježek, který začne v kleci nadskakovat a funět, je tedy nutno ho jít zkontrolovat a toho využít k další honičce. Na to ze skříňky se zájmem čumí dva potkani. No můžeme mít doma vzorně uklizeno?;-P Ale lepší takhle, než se nudit v luxusně našlechtěném bytě a nemít chlupaté kamarády.

Zdena b.p. 26.1.2009 13:03

Re: Milá Evo

A vy si někdy pouštíte bednu? Já ani ne, a to mám jen 2 kočičáky a pecko.:-)

Lucka V. 26.1.2009 14:26

Re: Milá Evo

MLP občas sleduje společně s potkanama fotbal nebo hokej, ocáskatejm holkám se moc líbí, jak ti potkani pěkně rejděj na obrazovce;-D Sportovní přenost poznají už podle zvuku a okamžitě se domáhají odnesení na opěradlo sedačky;-D. Já televizi opravdu k životu nepotřebuju;-P

Clea 26.1.2009 8:45

Milá Evo

jsem se kuckala smíchy - mám doma dvě goldenky, a příchod domů, popřípadě nalezení nějakého nepořádku u nás probíhá úplně stejně. Hlavně to nadávání jedné a chválení druhé, to je jak opsáno z naší domácnosti. Teď jsme to vylepšili ještě drsnosrstým jezevcem, takže spílám většinou jemu a kolem mě se svíjejí a omlouvají se za nic holky zlatý :-D

EvaŽ 26.1.2009 8:57

Re: Milá Evo

No nazdar, ještě jezevec! A ke goldenkám! To musí být kontrast, poklidné hodné holky a drsné šídlo;-D

Clea 26.1.2009 9:00

Re: Milá Evo

Máš pravdu, je to trochu šok, i když jsem na to byla trošičku připravená v minulosti třemi skotskými teriéry. Ale jezevec je hlava dubová, zřejmě nevychovatelná :-D proč taky, když ví všechno líp....

JanaM 26.1.2009 12:17

Re: Milá Evo

S tím jezevcem máš pravdu - jeden nás má v packách už 11 let;-D. Paličatý mizera a nejumazlenější zlatíčko zároveň;-D.

MaRi 26.1.2009 9:00

Re: Milá Evo

Asta poklidně leží na křesle, Stela po mně šplhá a olizuje mě. Zazní povel: "Stelo, dolů!", Asta smutně seskakuje s křesla a smířlivě podává pac. Stela se chechtá a pokračuje v olizování.

Ti hafani jsou každý jinak stejní :-)

EvaŽ 26.1.2009 9:17

Re: Milá Evo

Tos řekla moc hezky. Každý jinak stejný;-D

Emteska 26.1.2009 9:28

Re: Milá Evo

U nás to bylo to samé v dalmatinském provedení, člověk se musel probít uvítacím ceremoniálem a potom přežít další příval nadšení  při přípravách na vycházku, přestrkovaly se , která dostane první obojek a bude moci vyrazit ke dveřím.;-D;-D

EvaŽ 26.1.2009 9:40

Re: Milá Evo

Jé, taky jsem měla dva dalmatiny. To bylo ještě větší rodeo. I při procházkách, protože pes Nick neměl rád velké jedlé psy (čím větší, tím lepší a jedlejší). Fena byla klidnější, zato lepší stopař. Proto jsem si na stará kolena pořídila fletky. Jsou dostatečně prdlé a přece jen zvladatelnější (i když Nick byl připraven na tehdejší zkoušky ZVV1, ale špatně kousal do rukávu, tak jsme je nedělali, záchranařina před 30 lety nebyla, ta by mu šla). Zdravím puntíkaté V. Pořád jsou moje srdeční záležitost i když jsem přešla na černé chlupatice.

Renie 26.1.2009 8:14

Dva psi,

pardon psí slečny, jsou super. Moc se mi líbí ta jejich vrozená touha přinášet. Jak já bych našemu psoví ráda cestou házela aportky, které by z čiré radosti hledal a přinášel. No co nadělám, holt to není flat ;-D

Maťa 26.1.2009 12:11

Re: Dva psi,

Tá vrodená túžba prinášať - no, odtiaľ potiaľ.  Lebo keď prinášať, tak aj odnášať! Aspoň u nás. A niet väčšej radosti, ako priniesť nájdenú (rozumej ukoristenú) papuču, potom ju v nestráženej chvíli vyniesť na dvor a schovať niekde pod strom - najlepšie ešte zahrabaťdo snehu. Vtedy ma ide trafiť!  A Astor neviniatko - s čumákom od snehu sa mi smeje. Ustrážiť sa to nedá, už som si mohla zvyknúť, no ale - holt retrieverská povaha.8-o

EditaK 26.1.2009 8:11

Tiež pozerám,

že mať dve fletie dámy je skoro tak dobre ako mať Filipa a ďalších 5 mačiek.. ;-D Krásne a s láskou napísanéV

Rpuť 26.1.2009 7:42

Koukám,

že se taky nenudíte;-) Jsou to obě nádherný holky!

Fallowa 26.1.2009 7:03

Dobrý den -

hezký článek psaný s láskou k těm černým elegantním psím dámámR^!Fletí dvojka je  úžasná a nepochybuju,že se s nimi Eva nenudí:-).Dík za pěkné povídání s krásnými fotkami!V