6.7.2020 | Den upálení mistra Jana Husa


Diskuse k článku

PSI: Život se dvěma flety

Jak se žije s fletem, tedy s fletkou, jsem už líčila. Protože jsme zjistili, že jeden pes je málo, nechali jsme si k Áje její dceru Ginny. Aby holky měly zábavu a nenudily se, když jsme v práci.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
26.1.2009 6:50

hezký den

hezký den všem Zvířetníkům a zvířátkům :-)

Evo - kouzelný článek. Holky se ti dokonce podařilo skvěle zdokumentovat - a pak že se černí psi špatně fotí. Ty máš "čitelné" obě dvě. Přeji rychlé prožití pubertinky ;-P

26.1.2009 7:05

Re: hezký den

Ona ku podivu puberta se projevuje jen doma. Venku, když je zaměstnaná je Ginny báječná a docela gramotná.

Teď nás čeká vet. Udělaly se jí na pyscích bradavice, přišla jsem na to až v sobotu. Dvě docela velké (jak slušně velká malina), dve malé. Nekoukám jí do tlamy denně a má je na sliznici pysků, tři zevnitř na horním pysku,  jednu v záhybu pod špičákem dole. Podle mě je ještě v listopadu neměla, protože jsem ji před výstavou prohlížela důkladně, včetně kontroly zubů. Ale vypadají nezhoubně (i když hnusně), mají stopku a spodina je měkká, nezduřelá. Tak půjde jen o to je ufiknout. Zřejmě v narkóze.

I když bradavice jsou infekční, Ája je nemá. Prohlížela jsem obě holky velmi důkladně (byly naštvané. protože jsem prohlížela opravdu důkladně celou tlamu až do krku). Možná je to tím, že jako starší je méně vnímavá. Misky s vodou používají obě stejné (mají dvě, ale pijou jen z jedné nebo druhé, často spolu).

26.1.2009 9:06

Re: hezký den

Jémine ;-( držím palce, ať to dobře dopadne R^R^R^

26.1.2009 9:08

Re: hezký den

Tyhle virové bradavičky často zmizí rychle bez řezání... Jak se náhle objeví, tak rychle vymizí. Někde jsem o tom četla - zkusím to najít... A ta nakažlivost souvisí s imunitou a mám pocit že i s věkem (chytlavější jsou právě puberťáci)

26.1.2009 9:26

Re: hezký den

No asi nejdřív budou zkoušet konzervativní léčbu (existuje na ně něco protivirového).  Vnímavost je větší u puberťáků. a mladých zvířat (lidské bradavice u dětí - to je totéž). Mohou zmizet samy, ale v tlamě je nechat nechci, navíc minimálně 2 jsou dceřinné a mohlo by se to nepříjemně rozšířit. Nebo se strhnout a krvácet (a tlama krvácet umí). Proto to chci radši řešit. Je zajímavé, že jeden Ginin bráška má taky bradavici na patě. Ale už pár měsíců a začíná mu mizet. Přitom Ája nikdy nic neměla. Jak to souvisí s imunitou se neví přesně. Asi podle toho jak a kdy se pes (člověk) promoří, kolik viru dostane. Prostě není to jednoduchá závislost. Naštěstí ty viry, co dělají bradavice nedělají zhoubné nádory. Tak jde jen o drobnou nepříjemnost

26.1.2009 10:16

Re: hezký den

Aj náš Astor to mal na papuľke, vraj to mohol dostať od mačiek, neviem. Vet nám dal takú vodičku, s tou sa to potieralo a po čase samé zmizli.

Skutočne zlú bradavicu - ako malý karfiol mal ako odrastené šteňa tiež na packe, na šlape, kde sa stúpa a tú mu vet odstránil - hneď ako sa na to pozrel, povedal že to musí ísť preč a pes išiel pod nôž. Takže ten prvý typ sa asi dá odstrániť bez rezania.

26.1.2009 14:50

Re: hezký den

Evo, tohle byla paráda. Úplně ty tvoje dvě černé holky vidím. Jsou zlatíčka (na zabití). My pokračujeme v odděleném režimu, což znamená, že jeden pes překáží v kuchyni a druhý buď na verandě nebo venku. A mezi tím vším se ještě plantají 2 kočky a jork.

Fila má taky bradavičku - na víčku. Dle veta je to neodstranitelné - musel by vzít kus víčka a udělat plastiku, což je u 12leté feny riziko. Takže sledujem (ona si tu bradavičku čas od časi urve celou nebo část a pak to zase doroste) a zásah by byljen kdyby to šlo dovnitř.

26.1.2009 14:56

Re: hezký den

Drbu obě. Ony nebýt ty bradavice velkosti velké maliny, tak je neřeším. Ale v té tlamě by jí to mohlo začít překážet. Držím File palce, aby jí to nerostlo blbě. Naše Ginny je dorostenka, tam ještě na té kráse záleží;-P, (bane, nezáleželo by, ale překážely by).

26.1.2009 12:21

Re: hezký den

S bradavicemi máme u Klérky též zkušenost. Jedna se jí udělala ve vnějším koutku oka, rostla a začala vadit při koukání a druhá, ta rostla na záprstí zadní tlapky, takže se několikrát rozbila a krvácela, hned jsme je obě nechali odstranit. Ještě má dvě malé na krku, o těch vím, tak dávám pozor při stříhání. Zatím se nezvětšují.

26.1.2009 0:29

Poznámka mimo téma

Čtu teprve nyní zpětně články Zvířetníku. V Mlsotníku Vave uvádí Malý slovníček do kuchyně. 

Dovolím si upozornit na knihu přeloženou z angl.  I n g r ed i e n c e ,  je to obsáhlá příručka pro každého, koho zajímá vaření (ne předpisy) a široká paleta surovin z celého světa, jež jsou v dnešní době v obchodech k dispozici. Velikost A4, 400 str., cena 400,-Kč. 

26.1.2009 13:18

Re: Poznámka mimo téma

Taky mimo - ale k vaření: poslal jsem k lišejníkům nějaké povídání a recepty k hovězím pupkům sobrebarrigas. Všímáte si, jak jsem rychlej, když jde o jídlo?:-D

26.1.2009 13:51

Re: Poznámka mimo téma

Teda Terro8-o8-o ... teď nevím, jestli chválit nebo utrousit poznámu o ostatních termínech;-);-D;-DR^

26.1.2009 13:56

Re: Poznámka mimo téma

záleží na tom, jestli terra potřebuje  být chválen nebo popoháněn ;-)

26.1.2009 15:41

Re: Poznámka mimo téma

Samozřejmě chválen! Na popohánění reaguji nevrle, čím naléhavější popohánění, tím nevrlejší terra:-D. Kdo chce, abych něco opravdu neudělal, měl by mi to připomínat třikrát denně. Funguje to. Ale pokud jde o další povídání, na něčem se pracuje, a navíc to, milí Zvířetníci, dělám rád...

26.1.2009 0:07

Než budu číst nebo spat nebo opačně:

Prosím, pošlete někdo Loučce do Varů mou adresu, jo? Já jí tímto sděluji, že mě přirozeně i neradostné zprávy z KV dycinky interesujou. Vave, Zana - ?

26.1.2009 8:48

Re: Než budu číst nebo spat nebo opačně:

rozkaz, šéfe;-)

26.1.2009 12:15

Re: Než budu číst nebo spat nebo opačně:

Došlo, díky R^V.  Ozvu se.