6.7.2020 | Den upálení mistra Jana Husa


Diskuse k článku

PSI: Život se dvěma flety

Jak se žije s fletem, tedy s fletkou, jsem už líčila. Protože jsme zjistili, že jeden pes je málo, nechali jsme si k Áje její dceru Ginny. Aby holky měly zábavu a nenudily se, když jsme v práci.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
26.1.2009 18:11

Re: šikovné holčičky...

Tedy Xerxová - blahopřeju k holčičkám - lidské i psí! V Jsou jedničky obě a bez tak to máš z podstatné části na svědomí ty... Tak tobě blahopřeju taky! :-)V

26.1.2009 19:58

Re: šikovné holčičky...

Vééliká gratulace R^VV

26.1.2009 21:40

Re: šikovné holčičky...

gratulace paní magistře - kolegyni po oboru!

26.1.2009 22:35

Ále co... nejlíp se má pan Hlava rodiny, a tomu se musí blahopřát -

má doma tři šikovné ženičky, jedna radost! (Teda tři radosti.)

26.1.2009 13:21

Milá Evo Ž.

Díky za krásné čtení na pondělí. Fletí dámy jsou nádherné. Klidně si je pomlouvej, já vím své.:-)

26.1.2009 12:59

OT - oční operace

Omlouvám se fletím holkám i Evě Ž.

Znáte někdo oční kliniku v Počernicích? http://www.ocniklinikahp.cz/  případně máte zkušenosti s operací krátkozrakosti laserem?

26.1.2009 13:06

Re: OT - oční operace

Ta klinika je hned u nádraží. A zachránili tam kamarádovi oko (utržená sítnice). Ale tu operaci dělali jinde. Můžu zjistit podrobnosti.

26.1.2009 13:21

Re: OT - oční operace

S konkrétní klinikou zkušenosti nemám, ale obecně by jedna zkušenost v rodině byla. Táta si před lety nechal odstranit velmi silnou krátkozrakost (asi 8-9 dioptrií) a je to v pohodě - pořád vidí bez nějakých viditelných problémů i bez brýlí. Tehdy (přes 10 let zpátky) mu to dělali po jednom oku a tak nějakou dobu chodil jako Žižka s jedním okem zakrytým.

26.1.2009 13:47

Re: OT - oční operace

kamarádce to dělili (nevím kde) před cca 15 lety a je stále spokojená. Měla kolem 4 dioptrií.

26.1.2009 14:53

Re: OT - oční operace

Otci v rámci operace zákalu upravili jeho -5 na -1. Celý život nosil brýle, teď nemusí. Další náš známý si nechal udělat obě oči najednou a je už asi 7 let bez potíží. Zcela. Já váhám (oči mě živí), ale jestli shrabu příslušnou částku, půjdu asi taky. Jmenované zařízení neznám.

26.1.2009 16:31

Re: OT - oční operace

Před rokem byl operován náš příbuzný, byl to profesní požadavek. Spokojenost maximální, jak se samotnou operací, tak s výsledkem.

26.1.2009 12:56

Mám tu knížku

i v angličtině i v češtině a je to opravový skvost!!! Přehledně a skvěle jsou popsané všechny dostupné přísady, koření, omáčky............. z kterékoliv světové kuchyně. Opravdu to nemá chybu a vřele doporučuji všem. 400,- sice není málo, ale za tuhle "studnici vědomostí" se to vyplatí vydat!

26.1.2009 12:20

Evo

dík a úsměvný čtení R^

Nemůžete vysvětlit psici, která nic neprovedla, že opravdu nadáváte té druhé.  ač v majetku jednoho psa, moc dobře to znám. Když spílám Kosťovi, nedaří se mi vysvětlit Ešusovi, že jeho se to tentokrát kupodivu netýká. Obráceně je to jedno,pochopitelně. Páč Kosťa je prďák a z mých nadávek si dělá kulový ;-D;-D. Jo a připomnělo mi to včerejší zážitek z procházky. Míjeli jsme s Ešusem při návratu dva kluky, kteří se pošťuchovali tak dlouho, až ten jeden žuchnul do bláta. Ozvalo se jeho velmi důrazné zvolání: "Do "zadele" !!!!!" a hle.... Zrzavohubce ač zrovna neprovozoval nic nepřístojného,  se smrsknul a přiřadil se mi k noze ;-D;-D;-D;-D Ví totiž, že toto zvolání v mém podání je nutno brát opravdu dost vážně, takže i když jsem to tentokrát nehulákala já, přeci jen, co kdyby;-D;-D

26.1.2009 12:22

Re: Evo

jo a to jsem zapomněla- při hledání u nás byly a jsou největším problémem kopřivy. Trní, houští, ostružiny, šípky, všechno jedno do toho jde Ešus taky jako tank- zrovna včera jsme dělali při procházce "ztracenou" a ať jsem to mrskla kam jsem to mrskla, šel do toho. ale jak dojde na kopřivy , stává se z něj  baleťák a našlapuje jak  Nurejev;-D;-D

26.1.2009 12:42

Re: Evo

Jóó´, kopřivy, ty Ája taky nemusí, ale ona je fajnovka. Ginny lítá i přes kopřivy a pak sebou doma strašně šije a hrabe na pelechu. To proto, že má popálené bříško (dělá to většina psů, co znám, to hrabání, když je svědí břicho).

No a reakce na jiné cizí povely?! - ano a někdy lépe než na mé. Zvlášť pokud to dotyčný řekl náležitě procítěně. Taky se ti stalo, že jste cvičili ve více psech, soused zařval "sedni" a ty koukáš, že tvůj pes vzorově sedá (lehá nebo cokoliv)? Pak zavelíš a tvůj pes se tváří nechápavě "vždyť jsem to před chvílí udělal, tak co furt chceš?"

26.1.2009 13:38

Re: Evo

Při výcviku myslím, že ani kupodivu ne - možná řvu víc než ostatní??? ;-D;-D;-D. Ale tahle hláška je u nás fakt předzvěstí toho, že přijde třetí světová, řev, uragán a konec světa;-D a jak koukám, dopracovali jsme to až tak, že když někdo hodí tu právnou intonaci, Ešusek je radši menší, než když se stal básník trpaslíkem ;-D;-D;-D;-D

26.1.2009 12:19

Holky

jsou nááádherné obě! R^:-)

26.1.2009 12:07

Ano, velkovévodkyně

pořád jsem dumala, koho mi fotka připomíná :-).  Holky fletí neuvěřitelně klamou tělem a kdybys, EvoŽ, nebyla důvěryhodná osoba ;-), tak neuvěřím, že jsou to takové divošky. Tak Ginuška už maminu přerostla 8-o. Strašně to letí. EvoŽ, díky moc za radost při pondělku, píšeš o svých holkách báječně. Jen houšť V.

Ten můj ufonek pošlape maximálně nárty ;-D. Ale stejně jsem věčně jako čuně, jak ho mám často v náručí. A na všech rukávech mám enóno, heč!  Ovšem puberta cloumá i don Pedrovo majestátem a zde nacházíme další společnou vlastnost (myslím on a já) - výrazně oba neoblibujeme, když nám někdo říká, co bysme měli dělat.  Takže chlapcovi rozumím, nicméně doufám, že on z toho vyroste ;-D.

26.1.2009 12:28

Re: Ano, velkovévodkyně

;-D;-D buď ráda že rukávy máš jenom dva...;-P

26.1.2009 14:59

Re: Ano, velkovévodkyně

I my máme holky občas v náručí (tedy vetšinou jen předníma, zadní jsou s přehledem na zemi;-). A to ho..,  představ si, že to malé střevo si podělalo ocas. Dlouhý, bohatě osrstěný. Prostě jí kus enona visel od zadele a tak si na to sedla. Moc elegantní;-P

26.1.2009 15:23

Re: Ano, velkovévodkyně

Jo jo, MLP dostala pusinku od Příšery, čímž zjistila, že Příšera posvačila kuřince. Taky dobrý zážitek.

26.1.2009 15:38

Re: Ano, velkovévodkyně

:-DOdchován a řádně vycvičen peršáky starám se pečlivě o stav jejich zažívání. Peršan s řídkým případem je pohroma, i takhle si občas (především Cedrik, má hustší a delší "kalhotky" na zadních tlapách) pořídí slušivý přívěsek - říkáme tomu CACIB:-D

26.1.2009 16:21

Re: Ano, velkovévodkyně

Šmankote, nakonec mi bude líto, že Pedro nemá delší kožich a přicházíme tím o CACIB ;-D. Bezva termín R^. I když jak je psík pažravej, tuším, že se slušivého přívěsku brzy dočkáme za pomoci travin, kůry či sežraného provázku. Uff, to se mi ulevilo, že o nic nepřijdeme ;-D.

26.1.2009 16:26

Re: Ano, velkovévodkyně

Ano, pak je vhodné ihned milovanámu psíkovi od CACIBu pomoci - nejlépe listem (v zimě ;-D, případně v létě a v zápětí zjistit, že list má díru ;-D).

26.1.2009 17:46

Re: Ano, velkovévodkyně

Vy jste koni...:-D

26.1.2009 11:39

Upřímnou soustrast

Velmi dobře vím, jaké je to mít doma puberťačku, zvlášť když se do puberty vrací další, u které jsme doufali, že už jí má za sebou. Vítání také stojí ta to. A při tomhle počasí by se člověk mohl převlékat 10x denně a pořád by byl od bahna. A co takhle nejdřív vyhodit holky na zahradu a pak teprve se začít převlékat do vycházkového? ;-) Holčičkám posíláme podrbání.

P. S. Nejen fleti jsou praštění. Anežka se snaží zároveň splnit "lehni!" a zároveň se dostat co nejblíže k piškotku, vznášejícímu se ve výšce. Pohled pro bohy. ;-D

26.1.2009 10:50

Krasavice

Evo díky moc za vyprávění. Metodu Babinský si umím dost živě představit. Ginny je talent a po čertech (teda pardon....po mamince) šikovná psí holka. To odložení aportu půl metru před člověkem nám dělá Abbie, nedocílila jsem toho, aby to vždy přinesla až ke mně, někdy nemá na vybranou a poslechne, ale většinou udělám ten dlouhej krok já a aportek si vezmu...netuším proč to dělá :-)

26.1.2009 12:49

Re: Krasavice

Ona je Ginny šikovná i po tatínkovi, ten je taky báječnej.

A s tím aportem, já bych ten půl metr taky neřešila, ale my s ní chceme udělat zkoušky. A tam musí předávat do ruky a tak dlouhou ruku nemá ani MLP. Krok už je bodová penalizace. Tak si musí zvykat už od začátku to neflákat. Stejně děláme jen "školu hrou" aby ji to nepřestalo bavit. Pro obě. Na buzerace nás taky neužije. Ale zase by byla škoda je nechat ladem. S Ájou jsme z té hry udělali šampiona práce;-D. Až nás to překvapilo, jak se dá s fletkou hrát až vyhrát. Ale nejdůležitější je spokojený pes.

26.1.2009 10:32

Dámy, a to všechny tři,

vždycky je mi velikým potěšením číst něco o vás nebo od vás. Díky vám teď poznám fleta a přestávám si plést dohromady plemena (bez poznámek, víte přece, že jsem ortodoxní kočkour). A musím se pochlubit - potkal jsem dneska krásnou mladou dozí slečnu - harlekýnku... A kousek od nás přibyl úžasný béžový mopsík, páneček mi odrecitoval jméno (myslím, že španělský grand by měl kratší), rodokmen, sourozence, ceny a hodnocení z výstav, a pak se ohlédl po svém chlupatém pokladu: Piškote, jdeme! pravil a máchl rukou směrem k lesu...

26.1.2009 12:37

Re: Dámy, a to všechny tři,

Pán od mopse je správný. A my nekočičí zase strašně rádi čteme něco o terrů kočičí tlupě. Ostatně, kdy zase bude něco o nadýchaných céčkách nebo úžasném Dalím, no?!