27.2.2021 | Svátek má Alexandr


Diskuse k článku

PSI: Jak si Trixie lišácky poradila

Trixie hodně a často pije a my jí v tom nebráníme (vždyť je to jen voda). Není to známka nemoci, krevní testy má v pořádku.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Z. Vave 24.8.2017 22:55

Maričko,

já Tě tak ráda čtu! Je úžasné, jak se snažíš pro své zvířata najít to nejlepší řešení, pokud se vyskytne nějaký problém. A Trixie je pěkný a chytrý kašpárek. :)

M. Crossette 25.8.2017 1:31

Re: Maričko,

Moc děkuji milá Vave a pojmenování kašpárek na Trixie přesně padne :). Jenže mít doma psího kašpárka je záruka, stále se něčemu smát a "být ráda na světě". Takže i přes chaos a různá omezení s našimi zvířaty bych neměnila !

D. Ruščáková 24.8.2017 20:33

Maričko,

Trixie je na těch fotkách usměvavá a na jedné se tváří jako psí šotek:))

Je prima, že jsi přišla na to, co Trixie potřebuje a dál žijete spokojeně.

Moje holky umějí na povel čůrat, i když Berry na zahradě moc nechce. Ale když vidím, že v noci bude špatné počasí nebo mám jiný důvod, proč chci mít holky na noc doma, tak taky před spaním vyjdeme na zahradu, já zavelím "dělej!", Berry se vyčůrá, Ari mi chvíli skáče na hlavu a dává bodyčky (pojď si hrát, bude sranda), ale když se nedám, udělá totéž a můžeme jít spát. Musím říct, že v tomhle jsou fenky lepší než psi - i když Nazgúlové se taky večer naučili čůrat na povel, jen to neradi dělali (chodit po okolí je samozřejmě lepší:))

M. Crossette 24.8.2017 21:03

Re: Maričko,

Dede, je fajn, že obě tvé holky take reagují na tenhle povel, ono se to pak často hodí.

Když večer někdy nebe vypadá na bouřku a vím, že Trixie u nás zůstane přes noc, její dveře do garáže zavřu. Ale to už často T. bývá na naší zahradě a já nevím, jestli se už vyčůrala, nebo ne (ona to už většinou dělá automaticky, ten povel je vlastně navíc). Ale pro jistotu ji to ještě poručím. A ona poslušně čmuchá trávu, krouží po trávníku a vrhá po mě pohled "vždyť já už byláá". Sice se snaží mi vyhovět, ale prostě už to nejde (někdy ano, přisedne a těch pár kapek tam nechá, aby mi udělala radost) a je vidět, jak čeká na povel "go home". Tak když ani po třetím povelu nic, jsem si jistá, že už opravdu čůrala a pustím ji dovnitř. No je s ní fakt legrace.

Z. Lika 24.8.2017 18:04

Trixie to sluší

Ten usměvavý lišácký ksichtík je neodolatelný.

No jo, inkontinenci jsem zažila u kocoura po anestezii (kvůli zubům), trvala den a podložky jsem doma neměla. Vše promáčené jsem prala až večer druhý den a přiznám se, že mi dalo zabrat se té "vůně" zbavit. Vyřešil to pomerančový éterický olej, přidaný do praní.

Jinak mám Trixie spojenou spíš s paprikami, umím si představit ten chroupací rachot, když se do toho pustí.

Maričko, přeji ještě řadu spokojených let.

M. Crossette 24.8.2017 18:33

Re: Trixie to sluší

Jo Trixie a papriky ! Před pár dny si zase na nich pochutnala. Stále narůstají, ale už mnohem menší keříky už vypadají povadle. Zrovna před chvilkou jsem na ně pustila zavlažování, jestli jim to nepomůže. Asi se letos yčerpávají o hodně dříve, než jindy, pochybuji že vydrží víc jak měsíc (jindy až do prvních mrazíků). Ten den manžel na záhoně vytrhával zbytky šlahounů okurek a jiný plevel. No a zapomněl pak za sebou zaklesnout ochranné pletivo. A já najednou koukám, kde se uprostřed trávníku vzala celá větvička papriky s několika malými plody na ní. Myslela jsem, že ji omylem odlomil manžel a vypadla mu, když plevel odnášel- Ale kdepak, Trixie rychle využila "otevřených vrat" vběhla na záhon a paprikami si posloužila sama. Ulomené větvičky tam byly ještě dvě, ty zůstaly poloviset na keříku, ale papriky z nich byly "očesané". Tuhle třetí si asi pro jistotu odtáhla mimo záhon, kdybycho ji tam načapali. Já ji za to nikdy vážně nepeskuji, je jí přáno, je to sezóní "krádež", mě to tam roste zadarmo, tak proč se nepodělit, že? A včera se zase naládovala kostkami melounu až už sama nemohla. Já ho krájela v kuchyni a jak za mnou slintala, tak jsem jí dávala porce do její misky. Musela sníst dobře dvě "kola" melounu. Po vychlazení jsem pak mísu vynedla ven k choti, který tam pracoval a splečně jsme ujídali (napichovali krásnými skleněnými napichovátky, co jsme dostali od Hanči!). A Trixie asi mezitím vytrávilo, protože byla samozřejmě u nás a žebrala. Tomu jejímu kukuč se nedá odolat, tak dostala dalších několik kostek. Pak už asi sama dost a jen si nám lehla k nohám, žebrat přestala :)

Z. Lika 24.8.2017 19:11

Re: Trixie to sluší

To jste měli krásný melounový dýchánek :-) Trixie se pořádně zavodnila.

No a na trhání ovoce a zeleniny přímo ze záhonů, keřů a nižších větví, na to jsou psi experti, o tom by asi zdejší majitelé psů mohli vyprávět!

A. Lex 24.8.2017 14:46

Maričko,

je dobře, že jsi se vrátila k normálnímu pitnému režimu u Trixie. Ona ta nehoda, jak píše EvaŽ může být způsobena věkem X kastrací. I když se domnívám, že spíše věkem (tak jak to my, ženy, věkem také míváme. Na to platí hodně cviky paní Mojžíšové na posílení pánevního dna ;-), u nás, žen ). Ty savé jednorázové podložky jsou bezva věc, hodně jsem je použila první noc po kastraci Ajvi.

Ajvi dávám také vyčůrat těsně před odchodem do ložnice a to slyší na povel, "jdeme se vyčůrat a zavolej Darečka". Vyrazí se štěkotem, Darek se zjeví u dveří a jde dovnitř, Ajvi se vyčůrá a jde s spát :-).

Klerku jsem krmila také granulema, ale ty se daly namáčet do normální konzistence, tak jsem jich větší část vždy namočila. Opravdu nasají hodně vody, a když si člověk představí, že tohle by měl pes rozmočit jenom žaludečními šťávami, tak to vlastně ani nejde. Proto je důležité hodně vody. Proto také výrobci na pytlích na toto upozorňují.

Ajvi krmím za studena lisovanými Lukulusem a ten se rozmočí do nechutné kaše, takže namáčím jenom 1/3 a zbytek zamíchám suchý.

Chi, chi, tak jako Jenny, mám Trixie spojenou s ostružinami :-). Přeju Trixie ještě hodně pohodového povalování u televize s pánečky.

M. Crossette 24.8.2017 17:10

Re: Maričko,

Hihi Alex, koukám že tvůj povel pro Ajvi je celá mantra :))

Před lety, na doporučení veta, jsme Trixie nasadili dietu. Slibili jsme vetovi, že Trixie "do roka a do dne" zhubne 20 liber a to jsme nejen dodrželi, ale stále si váhu 60 liber udržuje. Na pytli nových granulí bylo upozornění na pití, tak jsem ze zvědavosti nasypala malou hrstku nových granulí do misky, zalila vodou a čekala. Nabobtnaly mnohem víc, než její dřívější, vcucly všechno vodu, co tam byla. Takže bylo jasné, že T. fakt musí hodně pít, aby jí v žaludku granule změkly a neležely tam nezdravě jak kameny. Však také prvních pár dnů, možná týdnů, co s nimi začala byly i její hromádky "bobtnatější" (vet nás na to také předem upozornil).

Ve zdejších vedrech je pití opravdu nutné jak pro lidi, tak zvířata. Já se potím a tak i hodně piji a když manžel pracuje venku, vždy tam má velkou termostku v vodou a já podle potřeby doplňuji. Jeho svlečené, propocené tričko umí být pěkně těžké, jak je nacucnuté a tu tekutinu třeba doplnit. Nedostatek zavlažování se hned odrazí na barvě moči (zjistolo nás to víc). Při nízkém přísunu vody bývá barva až skoro oranžová, ale stačí vypít velkou sklenici, dvě čisté vody a po krátké době je barva zas normální bledá.

O. Joklová 24.8.2017 11:02

Trixie je pěkně mazaná pejska

já bych dokonce napsala, že jsou to někdy až vyčůránci (a to jsem ještě slušná)

Nynyška diabetik pila opravdu hodně a taky hoooooodně čůrala, viděla, věděla jsem to už tehdy (to se ani nedalo nevidět), ale snad ještě víc to vidím teď, jak se snížila spotřeba steliva - a to je Myška spíše granulková a taky pije docela dost

jinak Zuzance je letos 11 a Myšce 6, taky už to nejsou žádná koťata... ať si Trixie ještě užívá s vámi mnoho let

btw trochu jsem se ztratila - kočky máte teď dvě? Rusty a Woody?? možná bys taky mohla něco o nich napsat, chicht

M. Crossette 24.8.2017 17:23

Re: Trixie je pěkně mazaná pejska

Bedo, u Nyny žíznivost způsobila její cukrovka a jen díky tvé obětavosti kočička s nemocí statečně bojovala a žila ještě další roky. Naše kočky chodí i ven a tak si mohou vybrat - hlínu, nebo záchůdek v domě, takže spotřeba steliva i se dvěma kočkami není nijak velká.

Ano teď už máme jen dvě číči - Rusty a Woody. Jsou obě pěkně huňaté a jsou tu teď vedra a hlavně šíílená vlhkost ve vzduchu, ani jedné se moc ven nechce, raději lenoší uvnitř, kde je chládek. Ráno sice na chvíli vyběhnou, ale pak se samy vrátí, plácnou sebou na dlaždice a chladí si bříška. Ani večer se tam moc neochladí, ale to už si spíše najdou chládek. Když pro ně pak jdu, u Woody jsou najisto, vím, že ji najdu pod poklopem v želvím výběhu. A Rusty někde na záhoně na chladné hlíně pod paprikami :)

T. Zana 24.8.2017 10:48

Trixie

Je krásná a navíc pěkně mazaná :-)

Maričko, moc pěkně o ní vyprávíš, ráda tvoje povídání o zvířatech čtu.

Tak ať si Trixie ještě dlouho uživá spokojený život ve vaší garáži.

M. Crossette 24.8.2017 17:28

Re: Trixie

Děkuji Zano. A to víš, že si těch společných roků přejem co nejvíce. Jak poznala i Sharka (napsala níže), věk už je na Trixie dost vidět. Má už hodně prošedlou srst, kupodivu hlavně zadní nohy má hodně šedivé, stejně tak na hlavě už má šediny. Ale ať je klidně celá bílá, jen když bude nadále zdravá a spokojená.

Z. Jenny 24.8.2017 10:11

Maričko,

Trixie je úžasná,milovaná pejska. Moc jí přeji ještě krásné roky s vámi. Jste milující rodina s nádherným vztahem ke všemu živému.

Musím se vždy pousmát, když v duchu vzpomínám na všechna zvířátka tady na Zvířetníku a jejich historky s lidmi,promítám si to v hlavě,když je mi ouvej. Trixie je u mně zapsaná jako milovnice ostružin, no a už se usmívám.:-)To chystání se na výpravu za ostružinami a rozpoznání psa, že už ví kam se jede, to je neuvěřitelné. I mnohé jiné. :-) Díky!

M. Crossette 24.8.2017 17:36

Re: Maričko,

Jenny, moc děkuji. Však my jsme také moc rádi, že nám osud "přidělil" Trixie, život s ní je o tolik veselejší.

A usmívám že tvému "zařazení" Trixie k ostružinám. Musela bys jí vidět na živo, jak ostružiny miluje, to se s jakýmkoliv mým popisem nedá porovnat :) Však letos si jich zase užila kvanta. Sice to nejprve vypadalo dost bledě, protože nám v parku vysekali její oblíbené zdroje a na jiných jsme jen tak paběrkovali. Ale pak jsme objevili zdroj nový, bohatý a tak jsme tam denně jezdili, dokud ostružiny zrály. Trixie se na to místo vždy těšila se stejným nadšením, jako na ta předešlá a nemělo cenu jezdit někam jinam, dokud ostružiny "cítila ve vzduchu" :). A zase jich vždy dokázala shltnout (doslova) dobře litr každý den!

Z. Maw 24.8.2017 10:00

k piti vody... feri je na granulich a pije hodne, vic nez pil pes a pije jeji znama stredni knirka i kdyz mely stejny granule. bude to jak u lidi, nekdo vypije litr a pul a nekdo 4...

jinak mam zkusenost ze i 16 hodin neni nutny jit curat... pes to tak mel, ze po vylete delal ze ne i doma a nechtel jit jak na prochazku, tak prej ze radsi pukne, nez jit i na dvur. . u nas staci si rict a je za pul minuty venku... ale neochota po tech vyletech byla znacna

A. Lex 24.8.2017 14:47

Re:

Chi chi, Ajvi má rekord 14 hodin protože pršelo!

Z. Maw 24.8.2017 15:01

ten zivot pro psi neni jednoduchej, co :)

M. Crossette 24.8.2017 17:40

Re:

Tedz Maw a Alex, to fakt pochybuji, že by Trixie takhle dlouho vydržela (jak jsem napsala, nikdy jsme netestovali). Nevydržela bych to ani já, já potřebuji také snad každé tři hod., když prochladnu, dokonce častěji. Pravda, hodně piji, ale často jsem chodila už i v mnohem mladším věku :) Prostě každý jsme jiný, v pití i chození na záchod (lidé i zvířata)

Z. Dalmi 24.8.2017 8:59

Maričko

miluji tvé laskavé povídání. Pozdravuj chytrou Trixie. Určitě jí nic není, tam u vás se prostě musí víc pít :-)

Naše Ejsi si tak váží toho, že může být v domě, že ji večer nedostanu ven ani heverem. To radši čůrat nejde :-)

M. Crossette 24.8.2017 16:28

Re: Maričko

Dalmi děkuju :)) To věřé,. že Ejsi se drží v domě. Oni si psi moc dobře a dlouho pamatují předešlé úkoří a o to víc si cení štěstí, kterého se jim dostalo. Pokaždé, když pouštím Trixie z vedlejší zahrady k nám - hřeje mě to nadšení s jakým ona pádí k nám. Nejen její mysl, ale celé její tělo se sem těší, ten úprk, ta radost z ní přímo tryská.

Z. Yga 24.8.2017 8:20

Milá Maričko,

Trixinka je vééélmi roztomilá - hlavně na té první fotce s vyplaženým jazykem se tváří miloučce (:o)).

Jinak k článku mám asi to co předřečníci - nepomůže snížit příděl vody a bohužel už má Trixie na nějakou takovou malou nehodu nárok. A pak - ta hrůza, když se chce člověk (nebo pes) napít a voda nikde - to ta žízeň se naráz ztrojnásobí (znám z vlastní zkušenosti).

Z našich psů má problém s močovým měchýřem Brooke - když je hodně rozčílená (stojí na židli za oknem a jde kolem největší nepřítel Foxla), tak se prostě neudrží a spolu s řevem pustí i svěrač a "ukroupne". Taky když se trochu podchladí - proto jakmile se víc ochladí, tak chodí ve flísce - velmi nerada (:o)). Jinak potvrzuju, že granulový Ernest toho vypije třikrát tolik co masová Brooke.

Poznámka: když se v posledních měsících života Toya začala počurávat při spaní, začala jsem jí dávat do pelíšku takovou tu savou podložku, co se používá u miminek, ale i ve zdravotnictví. Když se počurala, podložka se lehce nahradila čistou a pelíšek byl furt jako nový.

Ž. Petrs01 24.8.2017 8:43

Re: Milá Maričko,

Ty podložky jsem používala taky a hodně. A nepročůrací potah na matraci. Prostě to teklo aniž o tom pes věděl. Ostatně Barouš se uměl ve spánku i vybobkovat :( (naštěstí měl suché a pevné bobky).

Opravdu máte pocit, že granuláři pijí víc? Mě se naopak u všech psů zdálo, že "masař" dočasně zpět na granulích vypije daleko víc, než když měl granule jako standart.

Jo a s pitím mám jiný problém - Vašek je prase. Má stálý přístup ke dvěma miskám s vodou, přesto když se rozhodne pít, tak stojí a chlastá, jako kdyby byl dva dny na poušti. No budiž. Jenže udělá pár kroků (nejlépe na koberec) a třeba po minutě přebytečnou vodu vybleje. Chuťovka. Takže ač velmi nerada, pití mu po přiměřené době ukončuju (vyladit to tak, aby pes poslechl a přitom z toho nebyl zákaz pití z misky byla fuška). Nesetkali jste se s tím někdo?

Š. Matyášová 24.8.2017 9:30

Re: Milá Maričko,

nepucuje si tak žaludek?

Ž. Petrs01 24.8.2017 9:32

Re: Milá Maričko,

Vyteče z něj jen ta voda, není to ani pravé zvracení, asi podobně jako když si malý dítě ublinkne.

A. Lex 24.8.2017 14:50

Re: Milá Maričko,

Petro, myslím si, že to není nic vážného. Ajvi to dělá také, když se rychle, chlemtavě napije, protože musí stihnout nějaký "zážitek" (cizí kočka v sousední zahradě apod.). Neřeším to, utřu toaleťákem, je to opravdu jenom voda, která neměla čas, nestihla, dotéct až za svěrač žaludku ;-).

Ž. Petrs01 24.8.2017 15:03

Re: Milá Maričko,

Jenže on to dělá často a aniž by někam pospíchal. Prostě se zapomene nad miskou a pije a pije (možná se předtím zapomene půl dne napít?). A i když je to jen voda a pár slin, dávám přednost tomu aby pil normálně.

Je fakt, že když jsme venku a každou chvíli jej posílám do louže nebo potoka, tak tohle nedělá. Ale přece mu nebudu dávat povely kdy a kolik pít!

M. Crossette 24.8.2017 16:23

Re: Milá Maričko,

Petro, co dělá Vašek se nám jednou před lety stalo v Trixie v autě. Trixie také nepije nijak elegantně, také vodu mohutně chlemtá jako Vašek. No a tenkrát se po procházce mohutně napila a když jsme se rozjeli, tak v téměř okamžitě všechnu tu vodu "vychrstla" před sebe. No byla to jen voda, tak žádné neštěstí a od té doby to neudělala. Ale přesto, když se tu večer pustí do toho mohutného pití, tak ji okřikneme. Ona přestane a třeba po chvíli se jde "dopít" znovu. Možná bys to mohla zkusit u Vaška. ne pití ukončit, ale zkusit ho okřiknout, aby pití přesušil "nadechl se" a po chvilce může pít znovu. U nás to pomáhá.

Z. Lika 24.8.2017 18:06

Re: Milá Maričko,

Možná "odříhl si", určitě při pití polykají i vzduch.

Ž. Petrs01 24.8.2017 19:07

Re: Milá Maričko,

Řeším to v podstatě přivoláním. Ale byla bych mnohem raději, kdybych to řešit nemusela.