18.4.2021 | Svátek má Valérie


Diskuse k článku

PSI: Jak si Trixie lišácky poradila

Trixie hodně a často pije a my jí v tom nebráníme (vždyť je to jen voda). Není to známka nemoci, krevní testy má v pořádku.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Z. Maw 25.8.2017 6:23

tak to se hodi mit takhle dva domy :D

M. Crossette 25.8.2017 1:31

Re: Maričko,

Moc děkuji milá Vave a pojmenování kašpárek na Trixie přesně padne :). Jenže mít doma psího kašpárka je záruka, stále se něčemu smát a "být ráda na světě". Takže i přes chaos a různá omezení s našimi zvířaty bych neměnila !

M. Crossette 25.8.2017 1:26

Re:

Máme ještě jeden dům (pro hosty, jinak prázdný) těsně vedle našeho, zadní zahrady jsou propojené brankou. No a v garáži Trixie "bydlí a spí" (a vlastně dům hlídá). Ale dop. od 11-15 je u nás (a naše 2 kočky jsou zavřené v naší ložnici). Pak jedeme s T. na procházku a zpět ji vysadíme její garáži(a kočky jsou puštěny "z vězení"). No a pak ji k nám znovu přivedu zase na večer(a kočky zase v ložnici). Dá se to zvládnou k všeobecné spokojenosti, ale je to nás fakt zvířecí škatule hejbejte se :)

Z. Vave 24.8.2017 22:55

Maričko,

já Tě tak ráda čtu! Je úžasné, jak se snažíš pro své zvířata najít to nejlepší řešení, pokud se vyskytne nějaký problém. A Trixie je pěkný a chytrý kašpárek. :)

Z. Maw 24.8.2017 22:00

fakt jak happy end z filmu :)

docetla jsem i druhou cast, premyslela jsem jak to je ze si ji berete z garaze tqk to je jasny i s kocickama a tak a dobre ste to vymysleli :) tak trixie podrbani a nemohla dipadnout lip :)

M. Crossette 24.8.2017 21:10

Re: U psů

Jenny, tak to moc ráda čtu a naděje umírá poslední, že ! Babu si u vás užívá úžasné, milované stáří a tak se ji nedivím, že se ho snaží prodloužit co jí síly stačí. A zdá se, že úspěšně, že tu sílu v sobě ještě našla. Posílám jí pohlazení.

M. Crossette 24.8.2017 21:03

Re: Maričko,

Dede, je fajn, že obě tvé holky take reagují na tenhle povel, ono se to pak často hodí.

Když večer někdy nebe vypadá na bouřku a vím, že Trixie u nás zůstane přes noc, její dveře do garáže zavřu. Ale to už často T. bývá na naší zahradě a já nevím, jestli se už vyčůrala, nebo ne (ona to už většinou dělá automaticky, ten povel je vlastně navíc). Ale pro jistotu ji to ještě poručím. A ona poslušně čmuchá trávu, krouží po trávníku a vrhá po mě pohled "vždyť já už byláá". Sice se snaží mi vyhovět, ale prostě už to nejde (někdy ano, přisedne a těch pár kapek tam nechá, aby mi udělala radost) a je vidět, jak čeká na povel "go home". Tak když ani po třetím povelu nic, jsem si jistá, že už opravdu čůrala a pustím ji dovnitř. No je s ní fakt legrace.

Z. Jenny 24.8.2017 20:52

Re: U psů

Babu se zase zvetila. Už byla vyhublá na kost,mysleli jsme, že je konec. Tak jsem ještě zkusila jen a jen pochoutky,co by člověk neudělal, že?! A krmit jako ptáčka do zobáčku, nakonec se zase rozjedla, přibrala a už zase hopinkuje i do schodů. Jen jak přibrala tak hodně kašle od toho srdíčka ale na to máme prášky. Taky ji trochu dorostla srst.Oloupali jsme stroupky a léčili mastičkou pomohlo to. Vždy namazat ,zaschnout oloupat,namazat.Mazali jsme Benpanthenem.Je to bojovnice.

D. Ruščáková 24.8.2017 20:33

Maričko,

Trixie je na těch fotkách usměvavá a na jedné se tváří jako psí šotek:))

Je prima, že jsi přišla na to, co Trixie potřebuje a dál žijete spokojeně.

Moje holky umějí na povel čůrat, i když Berry na zahradě moc nechce. Ale když vidím, že v noci bude špatné počasí nebo mám jiný důvod, proč chci mít holky na noc doma, tak taky před spaním vyjdeme na zahradu, já zavelím "dělej!", Berry se vyčůrá, Ari mi chvíli skáče na hlavu a dává bodyčky (pojď si hrát, bude sranda), ale když se nedám, udělá totéž a můžeme jít spát. Musím říct, že v tomhle jsou fenky lepší než psi - i když Nazgúlové se taky večer naučili čůrat na povel, jen to neradi dělali (chodit po okolí je samozřejmě lepší:))

Z. Lika 24.8.2017 19:11

Re: Trixie to sluší

To jste měli krásný melounový dýchánek :-) Trixie se pořádně zavodnila.

No a na trhání ovoce a zeleniny přímo ze záhonů, keřů a nižších větví, na to jsou psi experti, o tom by asi zdejší majitelé psů mohli vyprávět!

Ž. Petrs01 24.8.2017 19:07

Re: Milá Maričko,

Řeším to v podstatě přivoláním. Ale byla bych mnohem raději, kdybych to řešit nemusela.

M. Crossette 24.8.2017 18:46

Re: U psů

Jo, Jenny, já kdybych uměla počítat :))) Letos si lidé na různých místech Evropy také užili vody víc než by si přáli (teď právě v Italii). Když jsem v TV viděla jak "vymetají" zabahněné podlahy domu, fakt se neumím do toho pocitu vžít a je mi všech tak líto. Být pojištěná je sice fajn, ale ten žal po zničeném domově a všem co v něm bylo (pokud vůbec přežil i dům a mohou se vrátit), ten peníze nezaplatí.

Tak Jenny přeji, aby sis vody užívala už jen u rybníčků s rybičkami a svými pejsky a případně vodu mořskou. Jak se daří psí babušce?

M. Crossette 24.8.2017 18:33

Re: Trixie to sluší

Jo Trixie a papriky ! Před pár dny si zase na nich pochutnala. Stále narůstají, ale už mnohem menší keříky už vypadají povadle. Zrovna před chvilkou jsem na ně pustila zavlažování, jestli jim to nepomůže. Asi se letos yčerpávají o hodně dříve, než jindy, pochybuji že vydrží víc jak měsíc (jindy až do prvních mrazíků). Ten den manžel na záhoně vytrhával zbytky šlahounů okurek a jiný plevel. No a zapomněl pak za sebou zaklesnout ochranné pletivo. A já najednou koukám, kde se uprostřed trávníku vzala celá větvička papriky s několika malými plody na ní. Myslela jsem, že ji omylem odlomil manžel a vypadla mu, když plevel odnášel- Ale kdepak, Trixie rychle využila "otevřených vrat" vběhla na záhon a paprikami si posloužila sama. Ulomené větvičky tam byly ještě dvě, ty zůstaly poloviset na keříku, ale papriky z nich byly "očesané". Tuhle třetí si asi pro jistotu odtáhla mimo záhon, kdybycho ji tam načapali. Já ji za to nikdy vážně nepeskuji, je jí přáno, je to sezóní "krádež", mě to tam roste zadarmo, tak proč se nepodělit, že? A včera se zase naládovala kostkami melounu až už sama nemohla. Já ho krájela v kuchyni a jak za mnou slintala, tak jsem jí dávala porce do její misky. Musela sníst dobře dvě "kola" melounu. Po vychlazení jsem pak mísu vynedla ven k choti, který tam pracoval a splečně jsme ujídali (napichovali krásnými skleněnými napichovátky, co jsme dostali od Hanči!). A Trixie asi mezitím vytrávilo, protože byla samozřejmě u nás a žebrala. Tomu jejímu kukuč se nedá odolat, tak dostala dalších několik kostek. Pak už asi sama dost a jen si nám lehla k nohám, žebrat přestala :)

Z. Lika 24.8.2017 18:06

Re: Milá Maričko,

Možná "odříhl si", určitě při pití polykají i vzduch.

Z. Lika 24.8.2017 18:04

Trixie to sluší

Ten usměvavý lišácký ksichtík je neodolatelný.

No jo, inkontinenci jsem zažila u kocoura po anestezii (kvůli zubům), trvala den a podložky jsem doma neměla. Vše promáčené jsem prala až večer druhý den a přiznám se, že mi dalo zabrat se té "vůně" zbavit. Vyřešil to pomerančový éterický olej, přidaný do praní.

Jinak mám Trixie spojenou spíš s paprikami, umím si představit ten chroupací rachot, když se do toho pustí.

Maričko, přeji ještě řadu spokojených let.

Z. Jenny 24.8.2017 17:58

Re: U psů

Maričko, už 20 let je to a pořád mám sny o vodě jak proudí do domu.

Chjo.Pak jsme se za 3 roky odstěhovali do míst, kde jsme chráněni protipovodňovými opatřeními velmi dobře.

M. Crossette 24.8.2017 17:53

Re:

Já tu její "cestu k nám" shrnu. U sousedky Kris žily obě fenky svorně. Pak se ale jednou uvnitř domuservaly (obě vykastrované, ale asi to bylo o to, kdo je alfa dog, Sadie tam holt byla první a je o 2 roky starší)a tak Trixie přestala být do domu pouštěna, žila jen v garáži a venku (venku se stale se Sadie vídala, jen nesměla dovnitř). Bylo nám to líto, ale Chris jsme to rozhodně nezazlívali, ona dělala co mohla a pro Trixie jiný domov nebyl. Jenže pak si Kris našla partnera (teď už manžel) a plánovali se přestěhovat. A my věděli, že "venkovní" Trixie si asi vzít nebudou chtít. Naštěstí jsme měli vedlejší dům a tak jsme Trixie mohli nabídnout nový, trvalý domov a je u nás už 7 let. Sousedka se naštěstí odstěhovala ne tak daleko, takže manžel dát jezdí vyzvedávat Sadie na procházku, ale s oběma fenkami společně to už raději neriskujeme (navíc Sadie je "běhací", Trixie "čuchací").

M. Crossette 24.8.2017 17:40

Re:

Tedz Maw a Alex, to fakt pochybuji, že by Trixie takhle dlouho vydržela (jak jsem napsala, nikdy jsme netestovali). Nevydržela bych to ani já, já potřebuji také snad každé tři hod., když prochladnu, dokonce častěji. Pravda, hodně piji, ale často jsem chodila už i v mnohem mladším věku :) Prostě každý jsme jiný, v pití i chození na záchod (lidé i zvířata)

Z. Maw 24.8.2017 17:38

shltla sem to uplne hned tu prvni cast! a teda je pravda, ze pribeh vypada dost smutne alw vlastne asi pro trixie dopadl skvelw protoze mosto rodiny bez zajmu ma.vas:) klobouk dolu a teda bylo od vas super, ze jste se ji ujali a postarali, chudinka co musela do te foby zazit...

M. Crossette 24.8.2017 17:36

Re: Maričko,

Jenny, moc děkuji. Však my jsme také moc rádi, že nám osud "přidělil" Trixie, život s ní je o tolik veselejší.

A usmívám že tvému "zařazení" Trixie k ostružinám. Musela bys jí vidět na živo, jak ostružiny miluje, to se s jakýmkoliv mým popisem nedá porovnat :) Však letos si jich zase užila kvanta. Sice to nejprve vypadalo dost bledě, protože nám v parku vysekali její oblíbené zdroje a na jiných jsme jen tak paběrkovali. Ale pak jsme objevili zdroj nový, bohatý a tak jsme tam denně jezdili, dokud ostružiny zrály. Trixie se na to místo vždy těšila se stejným nadšením, jako na ta předešlá a nemělo cenu jezdit někam jinam, dokud ostružiny "cítila ve vzduchu" :). A zase jich vždy dokázala shltnout (doslova) dobře litr každý den!

M. Crossette 24.8.2017 17:28

Re: Trixie

Děkuji Zano. A to víš, že si těch společných roků přejem co nejvíce. Jak poznala i Sharka (napsala níže), věk už je na Trixie dost vidět. Má už hodně prošedlou srst, kupodivu hlavně zadní nohy má hodně šedivé, stejně tak na hlavě už má šediny. Ale ať je klidně celá bílá, jen když bude nadále zdravá a spokojená.

M. Crossette 24.8.2017 17:23

Re: Trixie je pěkně mazaná pejska

Bedo, u Nyny žíznivost způsobila její cukrovka a jen díky tvé obětavosti kočička s nemocí statečně bojovala a žila ještě další roky. Naše kočky chodí i ven a tak si mohou vybrat - hlínu, nebo záchůdek v domě, takže spotřeba steliva i se dvěma kočkami není nijak velká.

Ano teď už máme jen dvě číči - Rusty a Woody. Jsou obě pěkně huňaté a jsou tu teď vedra a hlavně šíílená vlhkost ve vzduchu, ani jedné se moc ven nechce, raději lenoší uvnitř, kde je chládek. Ráno sice na chvíli vyběhnou, ale pak se samy vrátí, plácnou sebou na dlaždice a chladí si bříška. Ani večer se tam moc neochladí, ale to už si spíše najdou chládek. Když pro ně pak jdu, u Woody jsou najisto, vím, že ji najdu pod poklopem v želvím výběhu. A Rusty někde na záhoně na chladné hlíně pod paprikami :)

M. Crossette 24.8.2017 17:10

Re: Maričko,

Hihi Alex, koukám že tvůj povel pro Ajvi je celá mantra :))

Před lety, na doporučení veta, jsme Trixie nasadili dietu. Slibili jsme vetovi, že Trixie "do roka a do dne" zhubne 20 liber a to jsme nejen dodrželi, ale stále si váhu 60 liber udržuje. Na pytli nových granulí bylo upozornění na pití, tak jsem ze zvědavosti nasypala malou hrstku nových granulí do misky, zalila vodou a čekala. Nabobtnaly mnohem víc, než její dřívější, vcucly všechno vodu, co tam byla. Takže bylo jasné, že T. fakt musí hodně pít, aby jí v žaludku granule změkly a neležely tam nezdravě jak kameny. Však také prvních pár dnů, možná týdnů, co s nimi začala byly i její hromádky "bobtnatější" (vet nás na to také předem upozornil).

Ve zdejších vedrech je pití opravdu nutné jak pro lidi, tak zvířata. Já se potím a tak i hodně piji a když manžel pracuje venku, vždy tam má velkou termostku v vodou a já podle potřeby doplňuji. Jeho svlečené, propocené tričko umí být pěkně těžké, jak je nacucnuté a tu tekutinu třeba doplnit. Nedostatek zavlažování se hned odrazí na barvě moči (zjistolo nás to víc). Při nízkém přísunu vody bývá barva až skoro oranžová, ale stačí vypít velkou sklenici, dvě čisté vody a po krátké době je barva zas normální bledá.

M. Crossette 24.8.2017 16:28

Re: Maričko

Dalmi děkuju :)) To věřé,. že Ejsi se drží v domě. Oni si psi moc dobře a dlouho pamatují předešlé úkoří a o to víc si cení štěstí, kterého se jim dostalo. Pokaždé, když pouštím Trixie z vedlejší zahrady k nám - hřeje mě to nadšení s jakým ona pádí k nám. Nejen její mysl, ale celé její tělo se sem těší, ten úprk, ta radost z ní přímo tryská.

M. Crossette 24.8.2017 16:23

Re: Milá Maričko,

Petro, co dělá Vašek se nám jednou před lety stalo v Trixie v autě. Trixie také nepije nijak elegantně, také vodu mohutně chlemtá jako Vašek. No a tenkrát se po procházce mohutně napila a když jsme se rozjeli, tak v téměř okamžitě všechnu tu vodu "vychrstla" před sebe. No byla to jen voda, tak žádné neštěstí a od té doby to neudělala. Ale přesto, když se tu večer pustí do toho mohutného pití, tak ji okřikneme. Ona přestane a třeba po chvíli se jde "dopít" znovu. Možná bys to mohla zkusit u Vaška. ne pití ukončit, ale zkusit ho okřiknout, aby pití přesušil "nadechl se" a po chvilce může pít znovu. U nás to pomáhá.

M. Crossette 24.8.2017 16:13

Re: Milá Maričko,

YGo, děkuji za pochvalu Trixie! A ona dělá to samé co Brooke. Na procházkách se většinou vyčůrá, krátce po vyskočení z auta. Ale když pak chytne "vůni" nějaké vábivé cizí hromádky, (cítí je na velkou dálku)žene se k ní a přestože se právě vyčůrala, stejně jak běží učůrává znovu. Nikdy jsem ji to neviděla dělat třeba tady na zahradě, nebo když jen jde a normálně čmuchá kde co je. Takže jako Brooke, je to určitě z extra rozrušení, které ovlivní jejich měchýř.

Děkuji za radu, vložky povedu v evidence, kdyby byly třeba (doufám, že hodně v budoucnu, nebo vůbec ne).

M. Crossette 24.8.2017 15:57

Re: U psů

Bože, Jenny to musel být děsný zážitek. A na tu hrůznou povodeň se pamatuji - to už je to deset let ?

M. Crossette 24.8.2017 15:56

Re: U psů

Ano Evo, Trixie je kastrovaná a protože tohle byla první loužička tak si spíše myslíme, že je to prostě stářím.

Naše kočky take žij na granulích. O syrové maso nestojí vůbec ani jedna (nenejvíš ho olížou, uďobnou malý kousek, víc nic. Z kočičích konzerv akorát vylížou omáčku a snědí pár kousků. Ale v domě mohou pít z misky, kterou používá Trixie a ještě další mají v naší ložnici.

M. Crossette 24.8.2017 15:50

Re: hezký den

Vet při každoroční kontrole Trixie beze z packy krev. Nevím co vše v ní kontroluje, jde do vedlejší místnosti, my si mezitím s jeho asistentkou povídáme a když se vet vrátí vždz prohlásí "krev je OK". Nevím, jestli na ledviny je extra test, možná se ho na to příště zeptám.

Mám zjištěno nejen od Trixie ale od všech koček, že jim můžeš nábídnou sebečistčí vodu, ony se půjdou napít z bazénu, dešťové vody, nebo klidně louže po lijáku. Tak se Najtíkovi vůbec nedivím.

M. Crossette 24.8.2017 15:45

Re: v pití bych jí nebránila Maričko,

Sharko, vody už si zase může pít kolik chce, postarala se o to sama během tři dnů. A nejsem si jistá, jestli si teď neškrábne na dveře a vyběhne ven čůrat více sušence, než že to nutně potřebuje :)