15.4.2021 | Svátek má Anastázie


Diskuse k článku

PSI: Jak si Trixie lišácky poradila

Trixie hodně a často pije a my jí v tom nebráníme (vždyť je to jen voda). Není to známka nemoci, krevní testy má v pořádku.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Crossette 24.8.2017 16:13

Re: Milá Maričko,

YGo, děkuji za pochvalu Trixie! A ona dělá to samé co Brooke. Na procházkách se většinou vyčůrá, krátce po vyskočení z auta. Ale když pak chytne "vůni" nějaké vábivé cizí hromádky, (cítí je na velkou dálku)žene se k ní a přestože se právě vyčůrala, stejně jak běží učůrává znovu. Nikdy jsem ji to neviděla dělat třeba tady na zahradě, nebo když jen jde a normálně čmuchá kde co je. Takže jako Brooke, je to určitě z extra rozrušení, které ovlivní jejich měchýř.

Děkuji za radu, vložky povedu v evidence, kdyby byly třeba (doufám, že hodně v budoucnu, nebo vůbec ne).

E. Žampachová 24.8.2017 7:32

U psů

nechtěné pomočení vždy něco znamená. Zdravý pes vydrží i 12 hodin bez močení (nedoporučuji to zoušet), 3 hodiny by měly být zcela bez problému. Pokud si dobře pamatuji, je Trixie kastrovaná. Kastrace v kombinaci s vyšším věkem může trochu změnit anatomické poměry a fenka se může pomočit ve spaní. Ani nemusí jít o nemoc, jedn drobnou změnu anatomických poměrů. Podle mě ji to meohrožuje a při jejím způsobu života se to krásně zvládá. Rozhodně bych neomezovala pití. Psi "na granulích" pijí hodně, to vidím když nějakého hlídáme. I když naše holky jsou na mase a návštěva také, pije "granulový" pes jako všechny naše 3 feny dohromady.

Z. Jenny 24.8.2017 10:04

Re: U psů

Tak s výdrží močení u psů mám nechtěný zážitek z povodní v r.1997.Byli jsme i s babičkou a jejím Robinkem zatopení z obou stran domu až k I. patru.Psi jsme tehdy zkoušeli dávat na čůrání do vany, dokonce jsme vylezli s nimi(boxerka a špic) i na plochou střechu,bohužel oni za žádnou cenu nechtěli nic pustit. To bylo cca od 15:00 odpoledne do dalšího dne odpoledne, kdy přijeli pomocníci s loďkou a brali všechny okolní psi na loďku s odvozem na první suchý terén.MLP si tenkrát oblékl tzv. atombordel a jednoho psa po druhém vynesl,sám po prsa ve vodě, do suchých míst, tam teprve udělali potřebu.

Z. Lika 24.8.2017 14:26

Re: U psů

Tak to je teda těžký zážitek, Jenny. Vím, že na povodních je kromě jiného strašná starost, co zvířata. Darmo vzpomínat, radši ne.

A. Lex 24.8.2017 14:52

Re: U psů

Tedy jenny, díky za sdílení tohoto zážitku. Už je to let, co tekla obří voda Moravou.

M. Crossette 24.8.2017 15:57

Re: U psů

Bože, Jenny to musel být děsný zážitek. A na tu hrůznou povodeň se pamatuji - to už je to deset let ?

Z. Jenny 24.8.2017 17:58

Re: U psů

Maričko, už 20 let je to a pořád mám sny o vodě jak proudí do domu.

Chjo.Pak jsme se za 3 roky odstěhovali do míst, kde jsme chráněni protipovodňovými opatřeními velmi dobře.

M. Crossette 24.8.2017 18:46

Re: U psů

Jo, Jenny, já kdybych uměla počítat :))) Letos si lidé na různých místech Evropy také užili vody víc než by si přáli (teď právě v Italii). Když jsem v TV viděla jak "vymetají" zabahněné podlahy domu, fakt se neumím do toho pocitu vžít a je mi všech tak líto. Být pojištěná je sice fajn, ale ten žal po zničeném domově a všem co v něm bylo (pokud vůbec přežil i dům a mohou se vrátit), ten peníze nezaplatí.

Tak Jenny přeji, aby sis vody užívala už jen u rybníčků s rybičkami a svými pejsky a případně vodu mořskou. Jak se daří psí babušce?

Z. Jenny 24.8.2017 20:52

Re: U psů

Babu se zase zvetila. Už byla vyhublá na kost,mysleli jsme, že je konec. Tak jsem ještě zkusila jen a jen pochoutky,co by člověk neudělal, že?! A krmit jako ptáčka do zobáčku, nakonec se zase rozjedla, přibrala a už zase hopinkuje i do schodů. Jen jak přibrala tak hodně kašle od toho srdíčka ale na to máme prášky. Taky ji trochu dorostla srst.Oloupali jsme stroupky a léčili mastičkou pomohlo to. Vždy namazat ,zaschnout oloupat,namazat.Mazali jsme Benpanthenem.Je to bojovnice.

M. Crossette 24.8.2017 21:10

Re: U psů

Jenny, tak to moc ráda čtu a naděje umírá poslední, že ! Babu si u vás užívá úžasné, milované stáří a tak se ji nedivím, že se ho snaží prodloužit co jí síly stačí. A zdá se, že úspěšně, že tu sílu v sobě ještě našla. Posílám jí pohlazení.

M. Crossette 24.8.2017 15:56

Re: U psů

Ano Evo, Trixie je kastrovaná a protože tohle byla první loužička tak si spíše myslíme, že je to prostě stářím.

Naše kočky take žij na granulích. O syrové maso nestojí vůbec ani jedna (nenejvíš ho olížou, uďobnou malý kousek, víc nic. Z kočičích konzerv akorát vylížou omáčku a snědí pár kousků. Ale v domě mohou pít z misky, kterou používá Trixie a ještě další mají v naší ložnici.

Z. Xerxová 24.8.2017 6:50

hezký den

hezký čtvrtek všem Zvířetníkům a zvířátkům :o) ...

Maričko, taky bych jí vodu neodpírala (a vím, že už má misku vrácenou - to je dobře). Bude to věk. Možná by stálo za úvahu nechat zkjontrolovat u veterináře činnost ledvin - a nebo alespoň přihodit brusinky...

Night miluje nyní "svoji" obří mističku. V létě jsme dítkům napustili relativně velký bazének - a protože je zcela bezchemie a už se z něj zalívá zahrádka ... tak má chlapec pití dovolené.

A. Lex 24.8.2017 14:53

Re: hezký den

Skoro jako Betčina leknínová limonáda <3 .

M. Crossette 24.8.2017 15:50

Re: hezký den

Vet při každoroční kontrole Trixie beze z packy krev. Nevím co vše v ní kontroluje, jde do vedlejší místnosti, my si mezitím s jeho asistentkou povídáme a když se vet vrátí vždz prohlásí "krev je OK". Nevím, jestli na ledviny je extra test, možná se ho na to příště zeptám.

Mám zjištěno nejen od Trixie ale od všech koček, že jim můžeš nábídnou sebečistčí vodu, ony se půjdou napít z bazénu, dešťové vody, nebo klidně louže po lijáku. Tak se Najtíkovi vůbec nedivím.

Š. Matyášová 24.8.2017 6:23

v pití bych jí nebránila Maričko,

už kvůli ledvinám a žízni...jak stárne, budete s ní jen chodit častěji, s Šarikem jsem to měla stejné, buď si do mě šťouchnul, že potřebuje ven nebo zaškrábal packou na dveře...Trixie je šikovná holka, pochopila to, jsem ráda, že jste ji za to nehubovali.. když mu bylo těch 14 let, chodili jsme ven kolem 22 hodiny a pak třeba ve 3 ráno..vodu jsem mu nebrala...na fotkách je Trixie furt krasavice, ale věk je vidět....

M. Crossette 24.8.2017 15:45

Re: v pití bych jí nebránila Maričko,

Sharko, vody už si zase může pít kolik chce, postarala se o to sama během tři dnů. A nejsem si jistá, jestli si teď neškrábne na dveře a vyběhne ven čůrat více sušence, než že to nutně potřebuje :)

V. Glover 24.8.2017 6:00

Šikulka Trixie

To máš ale chytrou psí děvenku Maričko. Naši psi nikdy nepili tak moc, asi to je opravdu jiným podnebím a stravou, my granulema nekrmíme tak moc a pokud jo, tak namočené v zeleninovém vývaru a s tou zeleninou, takže už tam je dost tekutiny s jídlem. Jinak škrabkání do dveří se asi všichni pejsci rychle naučí jako signál, že chtějí dovnitř a ven. Ale pozor, v případě, že se pes ocitne někde zavřený, škrabkat na dveře nebo štěknout ho ani nenapadne, jenom sedí a kouká kdo ho najde a vysvobodí.

Jenom jsem se chtěla, vy nemáte v bazénu chlorovou vodu? Jestli jo, tak má Trixie silný žaludek, mě se dělá tak špatně i z toho chlorového pachu, že už do bazénu ani nechodím.

M. Crossette 24.8.2017 15:39

Re: Šikulka Trixie

Wendulko, Trixie málokdy jí svoje granule úplně suché. Většinou je trochu zaleji vodou a promíchám, přisypu prášek z droždí a česněku, zamíchám a tím vznikne omáčka. A často doma mám vždy nějaký vývar, neob zbytek masové omáčky, takže suché granule jsou opravdu vyjímka. Ale i po těch navlhčených chodí ještě pít.

V bazénu je chlorovaná voda, ale zdaleka ne tak silně, jako ve veřejných bazénech. Už dostkrát jsem se divila, že zvířatům to zřejmě nevadí. Léta si k nám pravidelně večer chodila zaplavat žába a voda ji jasně nevadila. Z bazénu pijí i veverky, přestože mají přístupnější kašničky a voda chutná i kočkám. Voda bez chloru rychle zezelená, já jeho množství pravidelně měřím a podle toho přiléváme. A ve zdejších vedrech se navíc nesmírně rychle vypařuje (až moc, takže údržba umí lézt do peněz).

Z. Maw 24.8.2017 5:53

s fesandou trixie jsem se seznamila vcera a hned si o bi muzu pocist :)

je dobre, ze jste to vymysleli tak, ze uz zadne dalsi nehody nejsou a trixie si muze jeste uzivat "nadstandartni" odmeny :) ale je videt, ze zvire clovek casto prekvapi svou vynlezavosti. tak preju hodne casu bez nehod :)

M. Crossette 24.8.2017 15:27

Re:

Ano Maw, nadstandartní odměna, tu je Trixie ochotná přijmout kdykoliv. Na a protože ani kuře nehrabe zadarmo, tak také Trixie nebude zadarmo chodit extra čůrat :)

Kdybys chtěla vědět začátek o Trixie, tak tady si to můžeš přečíst.

http://neviditelnypes.lidovky.cz/psi-zapomenuty-pes-fenka-trixie-dae-/p_zviretnik.aspx?c=A090111_184416_p_zviretnik_dru

M. Crossette 24.8.2017 15:29

Re:

A tady pokračování, i když pak to ještě chvíli trvalo, než nakonec Trixie skončila u nás.

http://neviditelnypes.lidovky.cz/psi-zapomenuty-pes-fenka-trixie-2-d4y-/p_zviretnik.aspx?c=A090120_114111_p_zviretnik_dru

Z. Maw 24.8.2017 17:38

shltla sem to uplne hned tu prvni cast! a teda je pravda, ze pribeh vypada dost smutne alw vlastne asi pro trixie dopadl skvelw protoze mosto rodiny bez zajmu ma.vas:) klobouk dolu a teda bylo od vas super, ze jste se ji ujali a postarali, chudinka co musela do te foby zazit...

M. Crossette 24.8.2017 17:53

Re:

Já tu její "cestu k nám" shrnu. U sousedky Kris žily obě fenky svorně. Pak se ale jednou uvnitř domuservaly (obě vykastrované, ale asi to bylo o to, kdo je alfa dog, Sadie tam holt byla první a je o 2 roky starší)a tak Trixie přestala být do domu pouštěna, žila jen v garáži a venku (venku se stale se Sadie vídala, jen nesměla dovnitř). Bylo nám to líto, ale Chris jsme to rozhodně nezazlívali, ona dělala co mohla a pro Trixie jiný domov nebyl. Jenže pak si Kris našla partnera (teď už manžel) a plánovali se přestěhovat. A my věděli, že "venkovní" Trixie si asi vzít nebudou chtít. Naštěstí jsme měli vedlejší dům a tak jsme Trixie mohli nabídnout nový, trvalý domov a je u nás už 7 let. Sousedka se naštěstí odstěhovala ne tak daleko, takže manžel dát jezdí vyzvedávat Sadie na procházku, ale s oběma fenkami společně to už raději neriskujeme (navíc Sadie je "běhací", Trixie "čuchací").

Z. Maw 24.8.2017 22:00

fakt jak happy end z filmu :)

docetla jsem i druhou cast, premyslela jsem jak to je ze si ji berete z garaze tqk to je jasny i s kocickama a tak a dobre ste to vymysleli :) tak trixie podrbani a nemohla dipadnout lip :)

M. Crossette 25.8.2017 1:26

Re:

Máme ještě jeden dům (pro hosty, jinak prázdný) těsně vedle našeho, zadní zahrady jsou propojené brankou. No a v garáži Trixie "bydlí a spí" (a vlastně dům hlídá). Ale dop. od 11-15 je u nás (a naše 2 kočky jsou zavřené v naší ložnici). Pak jedeme s T. na procházku a zpět ji vysadíme její garáži(a kočky jsou puštěny "z vězení"). No a pak ji k nám znovu přivedu zase na večer(a kočky zase v ložnici). Dá se to zvládnou k všeobecné spokojenosti, ale je to nás fakt zvířecí škatule hejbejte se :)

Z. Maw 25.8.2017 6:23

tak to se hodi mit takhle dva domy :D