3.3.2021 | Svátek má Kamil


Diskuse k článku

POVÍDKA: Čekání

Ulice se tiše nořila do tmy, měkké žluté světlo z oken vytvářelo teplý kontrast k neúnavně padajícím sněhovým vločkám. Odhrnula záclonu a zadívala se ven. Ach bože – pokolikáté už?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
dalmatin 13.7.2008 11:55

Dede,

co mi to děláš? Tady prší a prší a mám pocit, že ke sněhu není daleko. Ale jsme tu všichni, nikoho nevyhlížíme s obavami, takže všechno OK. Díky R^

zana 13.7.2008 12:01

Re: Dede,

Chi chi, nazdárek, tady už dolilo, ale bylo to teda náramný. Tak jsem prohlásila, že na autíčka nejdu (veteráni na Výstavišti) a pěkně si užívám u Zvířetníku:-).

Slavíš?V

dalmatin 13.7.2008 19:24

Re: Re: Dede,

Jo, slavím :-D. Udělala jsem oběd, upekla rohlíčky a protože celý den leje, uklízím si ve svých pokladech - jehlice, knoflíky, jehly - ze tří domácností. Mám ve všem neskutečný bor.el. Po několika stěhováních nevím kde co je. A to jsem chtěla nafotit kytičky a tady se chvástat.

štětinka 13.7.2008 11:47

Vave, ke včerejšku

gratuluji k nálezu původce Anky kousnutí, teď už jen jednat. Škoda, že jste si nevzali kontakt na ty svědky, ale třeba bych řekla, že jsem to viděla z okna.

Svilušky: nevím, čím to je, ale letos jsou opravdu divné. U Mamky taky zlikvidovaly venkovní popínavou růži, co už tam holduje x let, mě zblajzli jednu roubovanou a venkovní (!) okurku, co lezla po zemi, ne na úponu a melouna. Vůbec nevím proč, taky jsem zvyklá je mít spíš na balkoně. Jinak se mi skvěle osvědčil přípravek Omite, nejvíc zasažené listy otrhám a snažím se rukama co nejvíc zničit pavučiny. Domácí kytky potápím do vody. Ale už je mám taky i na zbylejch dvou okurkách, nechce se m je stříkat. Počasí by jim nemělo přát, nechápu to... Jo, bacha, jestli budeš stříkat, vem i okolní zeminu, ty mrchy jsou i tam

Vave 13.7.2008 15:07

Re: Vave, ke včerejšku

Děkuju, jedu se mrknout do OBI, jestli tam Omite mají. Otrhat listy - to by zůstala ta komule holá! :-/  Strašně rychle to zežloutlo, zdá se mi - ale neměla jsem teď moc času to sledovat, nejspíš jsem to zanedbala. A teprve včera jsem našla příručku s chorobami a s pomocí lupy pak ty mrchy našla.

Zdena b.p. 13.7.2008 11:40

MÁM PROSBU!!

Nééé nejsem Čunek a momentálně mám skvělé starosti. :-) Dede, ještě jsem tvoji povídku nečetla a šetřím si ji jako dobrou čokoládu, ALE.. mám prosbu. Pod venkovními schody u vchodu se nám usídlilo cosi hrozně tajemného. V prasklině si vždycky udělá tunýlek a každý den vyhrabává hromádku písku, kterým je prostor pod schody vyplněný. Myslela jsem si, že jsou to mravenci, ale až včera jsem viděla plachého nájemníka. Je to vosa. Ale nějaká divná. Je dlouhá jako normální, ale daleko subtilnější. Má pruhovaný černožlutý zadeček, ale od pasu po místo žihadla se táhne hnědý trojúhelník. Je natolik plachá, že ani netuším, jestli má žihadlo. Včera jsem u jejího vchodu asi hodinu vartovala, protože jsem si tam odďobkovala mísu rybízu a jednou jsem ji zahlédla celou a pak jen vykoukla. Netušíte někdo co to může být? Já totiž nemám čas gúglit. Zítra začíná dětský tábor pro mrňata (2 - 7 roků 18 ks) a ve čtvrtek mají v plánu "slavit Vánoce". Tak si střihnu nějaké vánoční cukroví :-):-):-). No coco? Nic není nemožnéééé. A až si dám kafe, tak se pustím do povídky. Mějte se nádherně. FŠICHNI  a klidně i pan Čunek. Já vánoční cukroví v červenci ještě nepekla;-P.

zana 13.7.2008 12:03

Re: MÁM PROSBU!!

Zdeno, zemní vosy mívám na balkoně v truhlíkách. Ale musím se přiznat, že jsem je nikdy nehledala na netu, prostě to beru tak....

Nikdy se netvářily agresivně.

Hezký vánoce;-D (promiň, Dalmatin;-)).

Pitrýsek 13.7.2008 22:33

Re: Re: MÁM PROSBU!!

Ježkovy oči, já už jsem opravdu stará nemožná.. já četla ...zimní vousy..!!!! To ty letní Vánoce.

Xerxová 13.7.2008 12:16

Re: MÁM PROSBU!!

Těch vos-nevos je hodně. Kutilky, květolib, jízlivka, i některé pilatky... Nevím:-/

Hezky peč - minitáborníky potěšíš ;-)

Xerxová 13.7.2008 15:57

Re: Re: MÁM PROSBU!!

ještě hrabalka pocestní. Dělá chodbičky v písku a tam nosí ochromené pavoučky. Na každou "mrtvolku" naklade vajíčko. Tím mají miminka o žvanec postaráno. Hmyz je úžasný a pro mě skoro neznámý svět..

Jakub S. 13.7.2008 16:25

Ano - fantastické slavné líčení. Fabre - Ze života hmyzu. Česky vyšlo bohužel už před sto lety.

A Obenberger. A ovšem Ondřej Sekora - to je základ, pevný!

Matylda 13.7.2008 20:07

Re: Ano - fantastické slavné líčení. Fabre - Ze života hmyzu. Česky vyšlo bohužel už před sto lety.

Přiznávám, že Fabreho znám jen díky Durrellovi- jak popisuje své nadšení nad tím, když mu jeho bratr Larry tuthle knížku daroval.

Jovová 13.7.2008 14:27

Re: MÁM PROSBU!!

:-D Zdeno Ty budeš taky na tom táboře? 8-o

Zdena b.p. 13.7.2008 18:28

Re: Re: MÁM PROSBU!!

Tak se tu míhám na kafčo. Ale Dede, tu povídku si nechám až v klidu. Ačkoli, tohle téma je pro mne nervy drásající. Mám něco za sebou. :-/. Jovásková nebudu, to není moje věková kategorie. Já se o malé děti dost bojím. Ale dnes ve schromku mi docvaklo, že zítra v domečku jedné matičky ze sboru ten piditábor začíná, a že určitě uvítají koláč ke svačině. Tak jsem zavolala hlavní matku (u nich v domečku se "tábor " odehrává. A vzhledem k programu na příští týden, jsem nabídla koláč na čtvrtek, nebo pátek. Bylo mi s radostí v hlase řečeno, že bezva. A jestli v pátek, tak tam můžu rovnou zůstat na táborák. A že ve čtvrtek budou mít Vánoce. No, nejdřív jsem polkla a jako že normálka. Pak mi to nedalo a zavolala jsem znovu, abych se ujistila, že nejde o vtip. Doma bylo pár ořechu, vajíčka, mouka a tuk taky, tak jsem upatlala linecké slepované a ořechové řezy. Ve středu večer si střihnu "bańáńáky" a bude. Jo, vy se ptáte co jsou baňáňáky? To se vezmou dva piškůtky, mezi ně se dá kolečko banánu a spíchnuté párátkem se to namočí do čokolády. Mooooc dobré, ale dělá se to večer před sežráním. Určitě nezbude. Rozhodla jsem se, že to daruji v cukrářské krabici a s červeno-zeleno-zlatou mašlí a větvičkou smrčku. Když fór tak ho dotáhnout. Tak papa, já k vám večer rááááda zajdu.

Jakub S. 13.7.2008 15:49

Zemní vosy jsou individualistky a nebývají útočné.

Napřed jsem myslel, že půjde o mravkolva. Znáte - Ferda Mravenec, že? S tím něžným mravkolvím dětátkem s kusadlama na dně trychtýře. Ty děťátka jsou odporná jak hrom. A dívat se, jak se k  nim sesouvá mraveneček - honem jsem ho dycky vyhodil.

čunek 13.7.2008 11:20

Vysoce výživná povídka!

červená knihovna proložená stupiditou, pikantní jsou ty příspěvky k nedělní kávě, opravdu vaše starosti na mou hlavu...

Hana W 13.7.2008 12:47

Re: Vysoce výživná povídka!

opravdu vaše starosti na mou hlavu... Opravdu ano. Tady takove starosti nemame.

Jakub S. 13.7.2008 15:37

Nějak nevím, co by mělo být stupidního

v čekání muže či ženu, resp. v popisu toho čekání. Je-li konec dobrý, dá se to vždycky shodit jako červená knihovna, je-li jiný, zase jinak. A starosti ženy, která hodiny netuší bez spojení, co je s mužem, nejsou věru banální ani hodny zesměšnění. Jsou i lidé, kteří ví, že na ně nikdo doma nečeká. A co by za to dali.

paru 13.7.2008 21:14

Re: Vysoce výživná povídka!

Pan "Čunek" potřebuje pomoc... musí být asi trochu nešťastný a frustrovaný. Kdo ví? Třeba mu někdo skutečně ublížil a tohle je pro něj terapie. Pak má ta povídka jednu čárku navíc že trošku pomohla jednomu nešťastníkovi od frustrací - a Dede je doufejme dost silná aby se obsahem jeho komentáře nenechala zvyklat. A mimochodem, je dobrá, ne že ne. Povídka i Dede :-)

MaRi 13.7.2008 10:55

Ta povídka má jedinou chybu -

- připomíná zzzzziiiiimmmmuuuuu a to k mojí nascípnutosti neladí;-(, spíše zhoršuje.  Jinak je opět několika slovy vyjádřeno vše - jak my člověci máme fšechny emoce v jediném ranečku.

Xerxová 13.7.2008 10:23

Betí týdeníček

už je na světě ;-P

MaRi 13.7.2008 10:57

Re: Betí týdeníček

chuderka Betka, tahají ji cestou necestou a to nejlákavější jí nedopřejí.  Díky za potěchu okaV

zana 13.7.2008 12:12

Re: Betí týdeníček

jsem měla dva Betí deníčky najednou, heč:-).

Jo, Karolína Světlá - když jsme k vám (teda do kraje) začala jako patnáctiletá jezdit, neměla jsem tam kamarády, a sousedka vedle pečlivě opatrovala její kompletní dílo...  se mi to časem slilo do jedný koule...

Je dobře, že ji připomínajíR^

Xerxová 13.7.2008 12:24

Re: Re: Betí týdeníček

mě překvapilo, že jsme tam opravdu byli úplně sami. Cesta ke Skalákovně zarostlá metrovou trávou, neuklizené stromy přes cestu popadané už hodně dávno... Jinak ve vesničkách spousta upravených domků, koně, poníci, ovce, pštrosi, liliputí slípky... a hlavně všude uřvaní psí hlídači. Betka si užila spoustu kámošů (je čerstvě chemicky ošetřená, tak snad blešky nebudou). Jen mě mrzelo, že už skoro všechny cesty jsou vyasfaltované a všude jezdí auta... takže Betka toho na volno moc nenaběhala (jen kolem té v lese utopené Skalákovny)

zana 13.7.2008 13:45

Re: Re: Re: Betí týdeníček

Jo, on už pěšky skoro nikdo nechodí. Pěšinky, které známe důvěrně už léta (třeba v Brdech), zarostly už dávno. Cesty s turistickým značením jsou často schované v roští a vysokánské trávě. Zbytek vyasfaltovaný pro kola nebo vysypaný hrubým štěrkem pro lesní techniku.

Jsem z toho občas dost špatná...

Jovovi 13.7.2008 10:03

V Š E M M A R K É T K Á M

8-oVVHodně zdraví a spokojenosti všem Markétkám a Puntíkaté zvlášt!! Kytička zde.VV8-o

Dede 13.7.2008 10:13

Re: V Š E M M A R K É T K Á M

V:-)V pro vzácnou paní Markétu z Puntíků i její nepuntíkaté jmenovkyně! :-)V

dalmatin 13.7.2008 11:42

Re: Re: V Š E M M A R K É T K Á M

Ó, to zní: Markéta z Puntíků R^ Děkuji a zítra si nechám udělat nové vizitky VV

Vave 13.7.2008 10:22

Re: V Š E M M A R K É T K Á M

Markétkóóóó!!VV!!VV!!VV!! Všechno nejlepší! Objímám Tě a omlouvám se, Puntíčku!

dalmatin 13.7.2008 11:43

Re: Re: V Š E M M A R K É T K Á M

Za co 8-o? Děkuji moc VV