5.3.2021 | Svátek má Kazimír


Diskuse k článku

POVÍDKA: Čekání

Ulice se tiše nořila do tmy, měkké žluté světlo z oken vytvářelo teplý kontrast k neúnavně padajícím sněhovým vločkám. Odhrnula záclonu a zadívala se ven. Ach bože – pokolikáté už?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Dede 13.7.2008 18:36

Re: OT - veteráni

Renato - zítra ti vyjde ten článek o prázdninách :-) Jak bylo?

RenataE 13.7.2008 19:05

Re: Re: OT - veteráni

Bylo fantasticky jako vždycky. Právě sypu fotky do compu a při tom si skládám další povídání. Určitě o jídle, nějaký rozcestníček a ještě mě napadají asi tři další:-)

Vave 13.7.2008 19:39

Re: Re: Re: OT - veteráni

Tomu říkám "mít dobité baterky"! 8-o8-o8-oR^;-):-)

Vítám Tě z dovolené, milá Renato!VV

zana 13.7.2008 19:01

Re: OT - veteráni

hele, já už myslela, že jste byli na Štanglovi - ten byl dneska a absentovala jsem, páč lilo:-P

RenataE 13.7.2008 19:06

Re: Re: OT - veteráni

Ne ne, to nejsou moje fotky, ale s laskavým svolením autora dávám odkaz:-)

zana 13.7.2008 19:09

Re: Re: OT - veteráni

ovšem přednosta byl, prý tam byly zhruba stejné vozy a máš to moc moc hezkéR^

Vakandi 13.7.2008 19:05

Re: OT - veteráni

Nááádhera...akorát ta Aerovka by byla hezčí červenááá ;-P

RenataE 13.7.2008 19:06

Re: Re: OT - veteráni

Vyřídím;-D

baty 13.7.2008 20:33

Re: Re: Re: OT - veteráni

takovou aerovku smetanovou s červenými koženými potahy měl od tatíčka půjčenou nikoli jako veterána, ale docela moderní auto jeden můj ctitel (staroch, bylo mu dvacet), když mi posílal "uctivé pozdravy a poručení pánům rodičům z automobilových toulek po jižních Čechách" v roce pětapadesát, to mi bylo šestnáct, asi tak stejně, jako té aerovce. A nějak si, heršvec, zdaleka nepřipadám tak frajerská a naleštěná, jak to autisko na fotce!;-P;-D

Jakub S. 13.7.2008 20:46

Uctivé pozdravy a poručení... božíčku, ano -

Uctivé nazdar, pane šéfe a tcháne. Eslipak víte, kdo tak zdravíval před sto a něco lety?

veram 13.7.2008 21:38

Re: Uctivé pozdravy a poručení... božíčku, ano -

Vejvara :-D

Jakub S. 13.7.2008 22:14

Uctivé pozdravy a poručení... božíčku, ano -

No bodejť. Nejsem sám, kdo nikdy nechápal, že tihle dva s rodinou sloužili pro dědka Nejedlého, Vaška Kopeckého a spol jako kvintesence všeho nejhoršího. Ale už jsem se o tom loni rozepsal tuším. Více Kondelíků, Vejvarů a spol.! Pro mě je to kvintesence krásného údobí českého měšťanstva - nejspolehlivější, nejsolidnější a nejspořádanější vrstvy národa, včetně většiny mých předků... plus kouzelný humor.

Vakandi 13.7.2008 17:11

Mimo mísu

Zdravím všechny, U sušený poblífky celý den prší a teď je dokonce bouřka. Půl rodiny mi odjelo a Quidošovi asi rostou zuby :-/:-D slintá a kvílí "koj koj koj" i když už je nakojený. Jesina má zánět v uchu. Do Řecky bych letěla hned ;-):-) čuník pardon čunek sem nějak zabloudil, či co? ;-DZajímalo by mne jak je v Brně, zda je slunce aktuální? :-D Vánoční cukroví mňam miluju pracny .. Vos se bojím, mám alergii 8-o Jo jabloně na zahradě chytli padlí, takže asi padnu...

M 13.7.2008 17:50

Re: Mimo mísu

V Brně právě skončila jedna bouřka a teď zrovna neprší, zato mraků je tolik, že může kdykoli znovu začít:-/

Matylda 13.7.2008 18:06

Re: Re: Mimo mísu

Už mi to tam ani nenapíše celé jméno, to je teda věc. Navíc znovu leje.

Jakub S. 13.7.2008 18:46

... a terazky právě začalo lít z celé oblohy aji tady.

Minutu po příchodu Renky s děckama z města. Dobrá organizace!

RenataE 13.7.2008 16:25

Jen co jsme vylezli z letadla

začla jsem si rvát vlasy, proč my jsme v tom Řecku nezůstali?;-D Zdravím všechny přítomné!

Xerxová 13.7.2008 17:15

Re: Jen co jsme vylezli z letadla

no - asi aklimatizace bude složitější;-D;-D. Tady od rána padají neustále proudy vody a digitální teploměr ukazuje venku přesně 14 stupňů. Kosatka nechce ven a i na mě je té vody hodně. Ale už jsme ji vytáhla ven - když jen tak něžně krápalo... Ale zrovna teď není ani vidět z okna, jak tam leje

RenataE 13.7.2008 18:13

Re: Re: Jen co jsme vylezli z letadla

Popravdě jsem si ty vlasy rvala už nad Rakouskem, zvlášť, když kapitán sice poměrně barvitě popisoval cestu, ale o počasí v Praze se nevyjádřil;-D Btw, Albánie je z letadla naprosto úchvatná, zvlášť, pokud má někdo (jako já) rodiče geology a má tedy jakési ponětí o tom, jak vznikaly hory.

Jakub S. 13.7.2008 16:22

Hlásím, že počerňátka dorazila včera odpoledne, jenom s maminkou, tak jsme to pak po chvilce

 odpočinku a umytí a blbnutí šli (teda Zuzu jela) oslavit k Mlsné kočce, zmrzlinou a šťávou a pohárem a dortíkem a espresem a prolízačkou a skluzavkou, a potom jsme upravovali doupata na spaní a na vyvádění a na hraní a na všecko, a ukazovali jsme si všecko z balkonu a postavili jsme Zuzu postýlku, co s ní cestuje, a večer bylo na přání povídání o Špenátce a Bomáškovi. A před spaním opět na přání malá tajná výzkumná výprava s Fandou, a na ní jsme objevili krásný podchod, vyzdobený velikýma malbama dětí z velké školy. A tajné cestičky mezi křovím, které ani děda neznal. A ráno jsme se vypravili vybrat vysavač (prý ten můj, sotva 25 roků starý, je na ostudu) a s vozíkem jsme v obrovském obchodě dělali závody a schovávali jsme se mámě se Zuzankou. A teďka jei na schůzku s máminou kamarádkou a jejíma dvojčatama zas do jiné cukrárny, tak jé jsem chvilku tady, teď  m u s í m  na jedno pivo (ještě ve tři bylo třicet ve stínu, liberčáci), Byl mrak, ale už je zas pryč. Zítra bude den se zvířátkama na Lešné. Jo a dnes ráno vlastně bylo ještě další povídání v dědově tajné posteli se střechou, o zvířátkách v domku pod strání s lesem, kde měli tři kluky, a nejstarší se  n á h o d o u  jmenoval jako děda. Tedy o ratlíkovi Dolince, černém kocourovi Valeriánovi, jezevčici Petrušce a zlatých křečcích. Na želvu jsem zapoměl. A pak jsem jim líčil, jaký rámus dělali na zahradě ježci. Ahoj!

Vave 13.7.2008 14:57

Dobře

vystihnout ty nejobyčejnější, tak známé a tak prožívané ženské pocity, to je velký kumšť, milá Dede. VV Tobě se to v Tvých povídkách daří - a tato dnešní mě zasáhla opravdu silně. Umíš! :-)

Pan čunek ať si říká co chce - on asi nikdy nečekal hodiny na zprávu od člověka, na by mu moc záleželo. Je mi ho líto, moc líto je mi chudáka pana čunka.

Rpuť 13.7.2008 15:14

Re: Dobře

Vave, on třeba nemá nikoho, na koho by čekat mohl .....;-P

Pitrýsek 13.7.2008 15:19

Re: Dobře

No joo, když on, pan čunek sem zabloudil.  Jinak musím se přilépnout na Vave. Jedna velká pravda, co jsi zde řekla, princezno.

Mohu o tom mluvit. Mistříček, byl  často na zahraničních montážích. A také v takových krajinách, kde to moc jisté nebylo. Ale nejvíc jsem se bála při bombardování libyjského Tripolisu. Tenkrát byl jen pár kilometrů daleko. Seděla jsem celé odpoledne v kanceláři (doma jsme telefon naměli) a čekala, až zavolají z Prahy. To byly hnusné chvíle.

A další ošklivou chvilku nám připravil synek. Tendy mu bylo tak šestnáct sedmnáct. Jeli s kamarády  na mopedech přes  víkend čundrovat . V neděli večer se nevrátil. Mobily nebyly. Ticho, ticho a noc ubíhala. Manžel volal šéfovi do Prahy, že v pondělí nepřijede. Na VB nic nevěděli, žádná bouračka, nemocnice hlásily klid. Synek se rozjařeně přihrnul, umatlaný a hladový v pondělí večer. Nejvíc ho udivilo, proč brečím a visím mu na krku............. Jak to, že jsme telefonovali? No přece, jeden z nás jezdil na poštu, tam byla hovorna.

Matylda 13.7.2008 17:53

Re: Dobře

Můj muž denně dojíždí- 80km tam a 80km zpátky- za každého počasí, takže z vlastní zkušenosti můžu říct, že Dedei skvěle vystihla ten pocit po dlouhém čekání, kdy by ho člověk přetrhl, ale zároveň jásá, že se v pořádku vrátil

Matylda 13.7.2008 12:15

Zpráva o bitvě v Kroměříži

Zdravím při neděli, právě jsem se vrátila z bitvy v Kroměříži. Bitva byla skvělá, až na to, že jedna palisáda chytla víc než měla a museli nastoupit hasiči. Přes den včera pralo sluníčko a večer se začalo povážlivě mračit. Najednou mi zazvonil mobil v taštičce na opasku a volal mi můj táta- nedaleko mají chalupu a varoval mě, že s ena nás žene bouřka se strašným vichrem. Tak jsme potmě utíkali sbalit věci vytažené kolem stanů a zbořit plátěný přístřešek, co nám vichřice už jednou potrhala. Balit takhle věci patníácti lidí, když vám kolem hlavy lítají blesky, zvedá se vichr a téměř všichni jsou po bitvě rozlezlí po městě, patří mezi ty opravdu lepší kousky. Děcka měly oči navrch hlavy, když držely tyčky od přístřešku a pomáhaly nám sbalit všechno, co by mohlo utrpět. Ale už se vyčasilo. V Brně svítí sluníčko, ale jak tak sleduju vaše příspěvky, dlouho svítit nebude.

zana 13.7.2008 14:55

Re: Zpráva o bitvě v Kroměříži

tak to nakonec u Kroměříže dopadlo dobře:-)R^.

Jinak tady už neleje, ale co chvíli více či méně prší.

Jakub S. 13.7.2008 15:44

Re: Zpráva o bitvě v Kroměříži

Taková škoda, že jsem tam s děckama nebyl - původně jsem s tím počítal! Ale oni přijeli až odpoledne, tak už to na výjezd do KR nevypadalo.

zana 13.7.2008 11:59

ahóóój

Teda lidi ... jsem dočetla ten týden, co jsem tu nebyla 8-o8-o8-oR^. Si říkám, jestli vůbec mám co dělat mezi takovejma chytrejma, milejma (vtipnejma;-);-D) a tak vůbec. Jste úžasníV.

Dede, paráda, díky - i když se musím přiznat, že zrovna k tomuhle nejsem moc náchylná, já se začnu nervit, až když už přednosta je strachy mrtvej a zahrabanej (obvykle jde tudíž o synka, že - výše zmíněný bývá ložen doma:-P:-)).

Blahopřeju slavicím - aktuální DalmatinV a už se zpožděním OlinkámV.

Olčava 13.7.2008 12:54

Re: ahóóój

Ahoj zano, mám ut na hlídání Zuzánka, běhá za mnou jak ocásek, do klece nechce, ale jen mu jí chci vyčistit, tak je uvnitř a že prej by to udělal líp... s mladejma si vyměňujem sms, ale ne o krásách Chorvatska ani jak se daří choré matce, ale jak se má králíček a jestli se mu nestýská a tak... mami,buď na něj hodná, ať se tě nebojí, žádný prudký pohyby atd. ... pche, Zuzánek se nadechl, rozhlídnul, odstrčil mě packou z cesty, a řádně si to tu prohlídnul, a že prej to tu těch čtrnáct dní vydrží...     

zana 13.7.2008 13:45

Re: Re: ahóóój

že Zuzánka moc pozdravuju a pacinkou třesu a dobře se o něj starej;-)R^!!