14.5.2024 | Svátek má Bonifác


Diskuse k článku

POVÍDKA: Amant Gris

Tuhle povídku nám poslala naše zatím suverénně nejmladší autorka - Terezce je teprve deset let. Velkou pardubickou prožívala celým srdíčkem a vzešlo z toho toto povídání:)) Tak ji tu mezi námi vítám! Dede

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Jakub S, 24.10.2009 18:05

Re: Tak jsem v kanceláři a zuřím

Když mi něco pošleš na převalení do Č, pustím se bleskově do toho. Dej vědět!!

Karolína 24.10.2009 18:27

Re: Tak jsem v kanceláři a zuřím

Jakube díky, určitě k tomu v brzké době dojde! Už mi z toho hrabe!

HanaW 24.10.2009 15:40

Re: Tak jsem v kanceláři a zuřím

Karolinko, sympatizuju. Pocitadlo je fantasticka vec, ale kdyz se sesune, tak je to v pytli. Stala se  mi takova mrtvicna zalezitost v praci pred dvema lety;  nebyla to vubec moje vina, ani to nebylo zavirovany.  Prisel k nam do prace nejaky mlamoj na pomoc nasemu IT chlapikovi a asi chtel ukazat co umi, tak prej nam ty pocitace prenastavi a zasejfuje. Ja jsem zrovna vuli vyjetemu krku pracovala z domu, takze jsem se stala prvni obeti. Prenastavil to, to ano, ale za par dni se kouzelna skrinka zblaznila, a prisla jsem o radu doikumentu, ktere pred tim sedely peclive na spolecnem serveru. Nikdo nikdy neprisel na to, co s tim ten hoch udelal. mela jsem dost zalohovano na CD i na prenosne pameti, ale ztratila jsem moc veci, na kterych jsem v te dobe dost horecne pracovala - a tudiz nezalohovala na CD. Pamatuju, ze jsem zurila strasne a vypoustela ze sebe souveti, pod ktera bych se jinak nepodepsala.

Hodne zdaru!. Ty to zvladnesV

Karolína 24.10.2009 15:50

Re: Tak jsem v kanceláři a zuřím

Já jsem vydolovala z paměti sprostá slova takového kalibru, že jsem ani nevěděla, že je vůbec znám! A nadávala jsem i cizojazyčně, ach jo!

No, zvládnout to budu muset!!!!

Xerxová 24.10.2009 16:07

Re: Tak jsem v kanceláři a zuřím

Je mi tě moc líto V - ale ženská jedna nešťastná !!- flešky či externí disky jsou tak snadno použitelné... já i každou půstránkovou písemku pro studenty (tam fakt o nic nejde) si raději zálohuju... (a potom zase vymažu) Ale to ti teď nepomůže - takže ať ti jde práce od ruky  !! A  ZÁLOHUJ !!

Karolína 24.10.2009 17:10

Re: Tak jsem v kanceláři a zuřím

8-o8-o8-o UŽ TO BUDU DĚLAT, SLIBUJU!!!!

A rozhodla jsem se to brát tak, že všechno špatné je i pro něco dobré - aspoň mne to donutí k zálohování, to zaprvé a zadruhé - konečně změním systém v dokumentech, měla jsem v tom pěkný chaos!!Stejně to nezměním, takže co nadělám, musím si z toho vzít to lepší!

Vave 24.10.2009 16:22

Re: Tak jsem v kanceláři a zuřím

Karolínko!VV Je mi to moc líto. Pomoc Ti nenabízím, protože sama nestíhám, ale budu na Tebe myslet a držet Ti palce. A na dálku Tě hladím po tlapce. Bude to dobré, nic se nejí tak horké. Hlavně když alespoň něco je vytištěno. :-)

Rpuť 24.10.2009 16:25

Re: Tak jsem v kanceláři a zuřím

Karolíno, znám a nejsem si jistá, jestli by pomohlo dotyčného pachatele zabít. Před pěti lety jsem tvořila skladový systém cca 800 karet, nacpala do toho všechny údaje (na každou asi 10) - přišernej opruz, náročnej na pozornost. A stačilo pár kliknutí jednoho b.l.b.a a celá práce šla do háje. Řvala jsem tenkrát tuším, že jestli na ten počítač ještě jednou sáhne, tak mu ty pařáty urazím. Jeden by fakt vraždil...

Karolína 24.10.2009 17:06

Re: Tak jsem v kanceláři a zuřím

No jo, jenže ta blbá jsem já, to uznávám! Protože nezálohuju!!!! Ano, fleška stojí stovku, CD ještě míň..... ano, stoupnu si k zrcadlu a dám si pořádnou facku, abych se trefila!!! Pozdě bycha honit! Mám za vyučenou!

YGA 24.10.2009 17:18

Re: Tak jsem v kanceláři a zuřím

Och - milá Karolíno, tak to je mi moc líto - tolik práce, tolik času a všecko je v .... jo, přesně tam! Drž se a buď silná. R^V

Velká kočka 24.10.2009 17:22

Re: Tak jsem v kanceláři a zuřím

Milá Karolino, třeba se to stalo proto aby se ti otevřely nové cesty. Teď mě asi zahrneš nevybíravými slovy které jsi ani nevěděla že znáš. 8-o Ale až se uklidníš a budeš vše dávat do pořádku, třeba něco objevíš co ti bude ku prospěchu. Já si to takhle říkávám když se propadám do tůní beznaděje a nebo zlosti nad něčím co je vůči mně nespravedlivé.  A doufám, že to tak je i když momentálně žádné výhody v dohledu nejsou. Asi jsem je ještě neobjevila, říkám si. ;-)

Tak už se nehněvej pokud to není produktivní vztek a raději se uvolni. A raduj se že tvá hlava je tisíckrát lepší než počítač a všechny informace jsou v ní dobře uloženy. :-);-):-D

Karolína 24.10.2009 18:31

Re: Tak jsem v kanceláři a zuřím

Ano, máš obrovskou pravdu a vůbec Tě nehodlám zahrnovat nevybíravými slovy!!! Zaprvé se za blbost platí! Zadruhé - už jsem to tu někde psala - mám možnost si srovnat dokumenty nově, k čemuž jsem se chystala, mám možnost udělat, upravit a opravit všechny věci tak, jak jsem si myslela, že bych je potřebovala v tom počítači mít, jen na to nebyl tehdy čas! TAK TEĎ BÝT MUSÍ!!! Tudíž se snažím nebýt vzteklá, ale z celé vzniklé situace si vzít to pozitivní! Zatím se daří, bude to tentokrát trochu víkend bez spánku, ale nějak to přežiju!

Co kočičky? Řádí řádí?

A VŠEM VÁM MOC DÍKY, MÁM VÁS MOC RÁDA MILÍ ZVÍŘETNÍCI!VV

Jana Bu. 24.10.2009 20:10

Re: Tak jsem v kanceláři a zuřím

Je mi to moc líto, tohle znám ;-(

Velká kočka 24.10.2009 20:57

Re: Tak jsem v kanceláři a zuřím

Milá Karolino, psala jsem to aniž jsem přečetla celou diskusi. Teprve potom jsem zjistila že už jsi nasadila optimistický tón a že tvůj hněv vyprchal. Tak se omlouvám za zbytečné opakování, ty už sis dávno věděla rady sama. ;-)

Ano prosím, poslušně hlásím že dům i nás mají princezničky pod drápkem, že jim začínají růst růžky a že tady řádí jako černá ruka i když jsou to vlastně bílé tlapky. Jsou ale požehnáním Božím nevím proto proč se začínají podobat čertíkům. Všechny kočky i pes jsme nějak prospali zachmuřený den a tak jsou princezny nabité energií až k prasknutí. Proto asi ty čertoviny, říkám si. Je jen s podivem že Velkou kočku vlna energie nezasáhla, ale dalo by se říci že je to spíše naopak. :-/ Jsem dnes jaksi schlíplá Velká kočka. :-( A tak silně doufám že energie se přenáší a přejde pomalu z kočičích miminek na mne. Moc bych to potřebovala. ;-)

Ať ti jde práce rychle od ruky a ať se ti dokumenty úplně samy od sebe řadí do nového systému. :-D

Louk 24.10.2009 21:09

Re: Tak jsem v kanceláři a zuřím

Karolíno, držím palce, ať se ti povede následky pohromy odstranit bez újmy všeliké R^VV.

Kytka 24.10.2009 21:09

Re: Tak jsem v kanceláři a zuřím

Karolínko udělalo se mi mdlo a to jsem jen četla! :-/ Držím palce ať dáš všechno dohromady a taky se přimlouvám za externí paměť. Já jsem si teď pořídila parádní za 1500 káčé a má 320 GB. Počítám, že bys tam nacpala agendu za kanceláří několik!!!!

zana 25.10.2009 11:46

Re: Tak jsem v kanceláři a zuřím

Sakra, to je mi tak líto... Karolíno, to si fakt nezasluhuješVV

Medvídek 24.10.2009 14:53

Re: doufám, že ta jeho nejnaléhavější křičící věc o tom je pořád v čítankách - ?

To je Raport, ze sbírky Modrý a rudý. Mám tuhle sbírku moc rád a to na básničky nejsem.;-(

Apina 24.10.2009 15:16

Re: doufám, že ta jeho nejnaléhavější křičící věc o tom je pořád v čítankách - ?

Nakonec jsem to tašla tady: http://www.cesky-jazyk.cz/citanka/frana-sramek/raport-modry-a-rudy.html

Má paměť už není to, co bývala

Jakub S. 24.10.2009 23:31

Re: doufám, že ta jeho nejnaléhavější křičící věc o tom je pořád v čítankách - ?

Dík oba! Šrámek je ve verších úžasný. Z románů si dělala standu už třída mé maminky coby gymnasistky - ono to nutí. Věcná a ironicky cynická generace filmu, trampování, jazzu - natož dnešní, prosím vás - střííbrný víítr... měsíc nad Otavou, nostalgfie a moudrost starých panen...

Jakub S. 24.10.2009 23:50

Re: doufám, že ta jeho nejnaléhavější křičící věc o tom je pořád v čítankách - ?

Nedělala si standu, nýbrž srandu. Ačkoli sranda ze standy je teď in a nejni to problém...

Jenda 25.10.2009 1:27

Re: doufám, že ta jeho nejnaléhavější křičící věc o tom je pořád v čítankách - ?

Jo Šráňa Frámek byl nejaka povinna cetba pokud se dobre pamatuju. To jsem taky necetl. Povinna cetba to byl vubec vyber veledel k nepreziti.

Jakub S. 25.10.2009 11:36

Tak tak...

No jo... na lidech je nejzajímavější, že každej jsme ňákej, že - ?

sempervivum 24.10.2009 13:15

Milá Terezko,

Tvé vyprávění o koních se Ti moc povedlo. Přeji další nápady na texty a čas je sepsat. 

sempervivum 24.10.2009 12:58

místo pro mazlíčka

hobby.idnes.cz/hobby-mazlicci.asp

Viděla jsem designový bydlík pro kočku. Tvar elegantní, barevnost umírněná. Jenže naše kočky zásadně bydlely kdekoli jinde, než jim vybral člověk. Např.: mezi okny s výhledem na ptačí krmítko, v posteli, na křesle, na zasunuté židli, v zavřené skříni, na vypraném prádle, na kotli v kotelně, na poličce mezi kabelkami kryté kabáty v předsíni.   Zvlášť zrádné od černého  kocoura. Jedna šáhne po hladkém koženém zavazadle a nahmátne předoucí štucel. To je na mrtvici.;-)

Rpuť 24.10.2009 13:18

Re: místo pro mazlíčka

Můj záta si věšíval kravaty na takovou špriclíkovatou polici v předsíni. A jednou tak sáhne pro kravatu, aby si ji uvázal a vzápětí zjistil, že se snaží uvázat kočičí ohon - k velké nelibosti kocoura Mulisáka;-D

Rpuť 24.10.2009 13:20

Au - Táta, samozřejmě...

baty 24.10.2009 15:41

Re: Au - Táta, samozřejmě...

mňaúúúúúú;-D

Jakub S, 24.10.2009 18:08

Re: místo pro mazlíčka

Taky dóbrý! ;-)

Alex 24.10.2009 12:24

Milá Terezko,

Opakovala bych jenom to, co napsali Zvířetníci přede mnou. Jsi šikovné děvče a držím palce, aby jsi mohla jednou spojit svůj život s koňmi (nemusí to být jenom dostihy, je plno jiných koňských povyražení). Tak jak píše Apina, nejlépe se poznávají ze země, jejich ošetřováním, pozorováním, pochopit jejich řeč a domluvit se  s nimi. Jízda na nich, je už jenom bonbónek na dortíku.R^