17.5.2024 | Svátek má Aneta


Diskuse k článku

PORTRÉT: Tullamore

Jmenuji se Tullamore, jsem Český teplokrevník - valach, barvy ryzák (panička dodává, že krasavec inteligentní) po Nikola a po Topas 14.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Lucka V. 1.2.2007 10:25

Re: Re: Re: Re: Ty jsi krásnej koník!

nevím, jaké máš zkušenosti ty, ale já jsem s určitým typem lidí od koní nikdy nedokázala najít společnou řeč. Zkrátka mi vadilo, jak byl každý ten nejchytřejší a nepřiznal by chybu, přitom ještě kolem pomluvil, koho mohl. Přitom ti, co opravdu něco dokázali, většinou mlčeli a starali se o sebe a o koně. Jenže u koní takovéhle nepřiznání vlastních omylů nebezpečné a jak říkáš, většinou to odnese kůň. V našem případě šlo o nádherného hřebce amerického klusáka. Kamarád ho koupil, protože se mu líbil. Kůň nikdy nechodil pod sedlem a jelikož bydlel u nás, obsedání bylo na mě. Podotýkám, že absolutně bez problémů, koník prostě chtěl spolupracovat. Po týdnu nebyl problém vyjet na vyjížďku, přes to, že z dráhy měl hubu naprosto necitlivou, chodil na gumovém udidle. Pak na něho sedl majitel. Bohužel s hrůzou v očích a podle toho to taky dopadlo, kůň mu nevěřil a málem se přizabili oba. Pak už to s jejich vztahem bylo jen horší. Největší ranou pro toho člověka bylo, že Miloš (manžel), který tou dobou měl minimální jezdecké zkušenosti, po jedné dost krušné hodině na jízdárně, kde se doslova odehrál souboj kdo z koho, s tímhle koněm taky neměl problém...Poslední kapku tomu  dodala Píďa, která pánovi s dětskou upřímností sdělila, že nebyl po...no, kdyby se koně nebál, tak že by neměl problém. Za týden byl koník prodán:-(  

KláraS 1.2.2007 10:42

Re: Re: Re: Re: Re: Ty jsi krásnej koník!

popsalas to přesně. Bohužel takových příběhů je moc a moc. Já sama když jsem si kupovala koblihu, tak jsem věděla že budu mít kolem sebe lidi, kterým věřím a který mi poradí a pomůžou. Věděla jsem moc dobře, že toho zdaleka nevím tolik, abych to sama zvládla. Snad jsem neuděla moc chyb na úkor koně.....

KláraS 1.2.2007 9:45

Re: Ty jsi krásnej koník!

VVVVVVR^

Medvídek 1.2.2007 8:32

Vakandi

Jaktože článek není napsaný celý v barvičkách ?;-) A ten íhahák vůbec není tlustý, je krásný.:-)

Vakandi 1.2.2007 8:55

Re: Vakandi

No Méďane, to po nemůžeš chtít, to by mne piclo ;-D než bych to nadrápala....

Medvídek 1.2.2007 9:14

Re: Re: Vakandi

:-);-)V

KláraS 1.2.2007 8:25

huráá

hurááá další koník. Tak tě tu Tulís pěkně vítám :-) Jsi nádhernej a moc šikovnej koník. Tak ať ti to dobře skáče!! R^ VV

Vave 1.2.2007 8:20

Jééé, koníček!

To je tak krásné zvíře, myslím kůň obecně, a Tullamore se nevymyká, naopak. R^VV A není vůbec tlustý, co bych pak měla říkat o Ance a osobě! ;-P

Medvídek 1.2.2007 8:33

Re: Jééé, koníček!

A o jaké osobě, Vavíku ?;-P

Vave 1.2.2007 9:32

Re: Re: Jééé, koníček!

:-D:-D:-D No přece vo vosobě Vave, malé, zrzavé, pod lajntuchem vosobě, dyť je to úplně nabíledni - nebo snad neee?8-o

Tobě taky, šelmo jedna bystrrá plyšová, neujde žádný překlep. Tytyty!! ;-PVV

Vakandi 1.2.2007 9:47

Re: Re: Re: Jééé, koníček!

Medvídek je ostrozrak ;-);-D

Medvídek 1.2.2007 9:51

Re: Re: Re: Jééé, koníček!

Bodejť by mi ušel, vždyť sám jich nadělám hromadu.;-D Jenom Tě musím zklamat, tlustá jsi asi tak jako ten íhahák, tzn. vůbec.:-) 

Li 1.2.2007 8:02

Ťulísku

jsi moc krásný koník a máš štěstí na bezvadnou rodinu VV A Vakandi kousni,  když nerozezná svaly od sádla ;-D;-D;-D 

Vakandi 1.2.2007 8:53

Re: Ťulísku

8-o Li, víš jak to bolí, když kousne kůň? ;-D

Li 1.2.2007 9:33

Re: Re: Ťulísku

To víš že vím ;-P

Vakandi 1.2.2007 9:46

Re: Re: Re: Ťulísku

:-D To je pěkný aůůůů .... Kámošce od ségry utrhnul kůň sval na stehně... :-/:-( léčila se 6 měsíců.

tosca 1.2.2007 9:55

Re: Re: Re: Re: Ťulísku

Jo jo, ono je zatracený rozdíl, jestli kůň štípne, nebo kousne. Většina lidí zná to štípnutí, málokdo ví, že kůň umí chytit a držet jak pes (a občas i škubat).  Kousnutí je pěkné svinstvo :-( A člověk je rád, když mu jde takový kůň "jen" po noze.

Li 1.2.2007 12:06

Omlouvám se

nic špatného Ti Vakandi samozřejmě nepřeju - to kousnutí bylo myšleno obrazně;-).

Tullamore 1.2.2007 12:31

Re: Omlouvám se

Já v í m Lídošku a jen tě tak škádlím ;-):-D

Štětinka 1.2.2007 14:44

Re: Re: Omlouvám se

Já byla u toho, když kámošce kousavá kobylka štípla do předloktí. I to bylo ošklivé, dlouho měla viditelnou jizvu. V lékárničce byly tenkrát jen dvě identické lahvičky s desinfekcí. Polila jsem jí to jednou a po hodině přišel trenér a s hrůzou mi řekl, že v té druhé bylo leptadlo na kopyta... 8-o štěstí v neštěstí...

Xerxová 1.2.2007 7:14

ryzáček

Ryzáčci jsou krásní koníci (i když osobně můj favorit mezi koňmi je černočernej frízák...) Zrovna koukám na fotku pod sklem, kde sedím na ryzce Virgínii.... Byla nejen vysoká, ale pupík měla daleko větší než Tulísek. Ale měla parádní klus, moc ráda jsem na ní jezdila. A když tak na ty fotky pod sklem koukám, je tam těch koníků jen o maličko méně, než dog;-D;-D

Dík za krásný portrét, začínám si říkat, že až přijde krásné jaro, přesvědčím svou polovičku ( a to půjde v tomto případě snadno) a vyrazíme si někam zajezdit...

Vakandi 1.2.2007 8:59

Re: ryzáček

Ano, frízáci jsou krasavci a vraníky miluju VV VV VV

Alča 1.2.2007 7:05

Moc krásný a šikovný koník!

Dee 1.2.2007 6:58

páni,

tak krásný koník a tak báječný život. Škoda,že toho cukru tam není víc. ale hlavně, že je s kým se pomazlit. Mohu se jen zeptat, jak velká je velikost S pro parkuru?

Xerxová 1.2.2007 7:19

Re: páni,

Jestli si to pamatuju ZM 90cm, M 100cm, ZL 110cm, L 120cm, S 130cm, ST 140cm, T 150cm a TT 160cm

Takže S parkúr je opravdu těžký. Vím, jak jsem strachy rostla, když mlaďaska skákala ty 90 cm překážky, mně bohatě k radosti stačily kavalety, eventuálně stružka v cestě

Vakandi 1.2.2007 7:28

Re: Re: páni,

Byla´s rychlejší ;-D

Xerxová 1.2.2007 7:36

Re: Re: Re: páni,

rychlejší, ale zbrklá ;-D;-D. Mám tam chybku - ty nééé;-);-) těch 100cm je Z a ne M

Dee 1.2.2007 7:31

Re: Re: páni,

Tak to je borec. A krásný

Vakandi 1.2.2007 7:41

Re: Re: Re: páni,

Borci jsou oba ( jak ségra ,tak Tuli) jsem schopná se skulit, když zakopne o drn :-D "No a co, ona zas umím vařit." Tuhle větu pronesla naše milující matka, na informaci sestry, že jsem hópla na zem. ;-D

Vakandi 1.2.2007 7:27

Re: páni,

Dee, S - 130 cm , protože jsem tohle psala vloni v létě ( trvalo mi,než jsem se rozhoupala a poslala to) tak teď  už Ťulísek skáče bez problému ST-140 cm (středně těžká). Myslím, že se to dělí na Z (základní) - 100 cm, ZL (základní lehká) - 110 cm, L (lehká)- 120 cm, S (střední) - 130 cm, ST (středně těžká) - 140 cm, T (těžká) - 150 cm, TT (těžce těžká) - 160 cm. Ale nejsem koňák, takže chyby se předem omlouvám :-P