21.5.2024 | Svátek má Monika


Diskuse k článku

PORTRÉT: Julia´s Romeo Royal Hermelin alias Rony

Avizovala jsem štěně, abyste si mohli zahádat. A tady jsou výsledky. Pravdu mají všichni, kteří si myslí, že ze štěněte vyroste pes (žádná liška ani šakálek).

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Matylda 7.12.2008 20:27

Re: Tak dneska

Dneska jsem mluvila s chovatelkou a říkala, že jim granule dávali jenom z ruky. Takže když ji nutíme, aby je žrala sama, jsme drsňáci.

Xerxová 7.12.2008 20:40

Re: Tak dneska

buď drsňák - pes je šelma a nepotřebuje krmit z ruky ;-D. Není nic horšího, než rozcapený nežravec, před kterým musí celá rodina hrát divadlo, aby se milostivě napapal ;-D;-D.

LA 7.12.2008 20:54

Re: Tak dneska

;-D;-D;-D To mi připomíná doby, kdy byl Filip krmen lžičkou.

Matylda 7.12.2008 21:28

Re: Tak dneska

A prý ty mléčné výrobky způsobí melírování srsti. Že by?

jiný Honza 7.12.2008 22:14

Re: Tak dneska

Spíš ne bych řekl...

jiný Honza 7.12.2008 22:10

Re: Tak dneska

Prisámvačku, to je přesné!!!! Znal jsem kokra, který žral tak, že ležel na zádech a panička mu podávala žrádlo přímo do čelistí. K stáru (paničky) vyměkl natolik, že házel záda jen u jejího křesla... :-/

Zdena b.p. 7.12.2008 19:08

Re: Tak dneska

No to je nádherný věk!!! Gratuluju. Tak hodně pohody a radosti a dlouho. VV

Hanča 7.12.2008 18:56

Re: Tak dneska

Ještě jsem nestačila pogratulovat k Borůvce, takže: gratuluji k Borůvce! Je neodolatelně rozkošná! - K mléčným výrobkům - ono je důležité, aby štěňata "v dobré víře" aby pěkně rostla nedostávala příliš mnoho bílkovin (mléko, sýry, ale i maso), protože jim potom naroste rychle svalová hmota, zatímco kosti tak rychle růst nestačí. Ale je to potřeba hlídat hlavně u velkých plemen, nevím, jestli by to mohl být problém i u kavalírků. Pro zajímavost - jídelníček Alfa, když jsme si ho přivezli před 12 lety : ráno : mléko nebo jogurt + občas med + občas do toho ovesné vločky, poledne : masový vývar se zeleninou, odpoledne : mixované kuřecí krky + ovoce,  večer : trojkombinace maso+zelenina+rýže nebo těstoviny. Čtyřikrát denně se milostpánovi servírovalo do 4 měsíců. Časem jsme pak přešli na granule.

LA 7.12.2008 13:37

OT - Čajové zpravodajství

Dnes máme zelený čaj s citronem. Je hodné ocenění, že citronové aroma není už zdálky cítit umělinou, jak tomu bývá u kupované citronové šťávy. R^

Xerxová 7.12.2008 11:25

sázení květeny...

hustě sněží, nasáklá zahrada čvachtá pod nohama - ideální čas na přesazování venkovní květeny. Měla jsem ve venkovních truhlíkách nízké listopadky. Krásně kvetly a mně se je nechtělo přesazovat na záhon. A pak odkvetla i ta veliká žlutá "dušičková"... Když jsem si vzpomněla minulý týden, byla zem v truhlíku promrzlá a nešlo to. A tak jsem si vzpomněla teď - že s ohledem na předpověď musím jednat rychle. A tak mi teď kape tající sníh z hlavy do klávesnice... Kosatka byla nadšenou zahradnicí - měla radost z mojí práce s rýčem a z krásné kypré bahnivé zeminy... Brokolice se zapéká v troubě, bramboračka voní... Oběd si zasloužíme ;-P

Xerxová 7.12.2008 11:57

Betí týdeníček

v týhle rodině se mi nic neřekne...;-D Týdeníček prý vyšel už včera večer... http://www.drporkert.com/dogy/images/beta/1208/

LA 7.12.2008 13:42

Re: Betí týdeníček

Betynce by měl někdo vysvětlit, že v Čechách nenosí dárky žádný Santa Klaus, ale Ježíšek a tomu absence sněhu nevadí. ;-)

A paničku upozorňuji, že tlapkový potisk v různých odstínech hnědé je letos v módě.

Zuzka 7.12.2008 10:03

Štěněcí miminka jsou tak sladká!

Přeju Ronýskovi i Borůvce řádně vycvičené smečky a krásný psí život.

Zdravím všechny! U nás v noci lehce cukrovalo, nyní spíš prší, vrstva sněhu na zahradě již není souvislá. Před necelým měsícem to vypadalo takhle .

Xerxová 7.12.2008 10:15

Re: Štěněcí miminka jsou tak sladká!

neraduj se předčasně - tady právě začalo hustě sněžit... ;-D;-D

Zuzka 7.12.2008 10:19

Re: předčasně

:-D;-D Díky za optimistickou zprávu. Už to netrpělivě vyhlížím. ;-)

Bětuláskovo! 7.12.2008 10:56

Re: Štěněcí miminka jsou tak sladká!

Po delším lomcování myší se mi podařilo kouknout i na princeznu Borůvku s tou její karnevalovou maskou na ksichtíku a nezbývá, než nad těmi všemi mrňousky povzdechnout s panem Hrušínským: "Přírodo, přírodo, kam ty na ty nápady chodíš..." :-)

Pitrýsek 7.12.2008 9:42

Pohlazení pro krásné štěňátko

V hlubokém předklonu se omlouvám. Všimla jsem si, že můj chvalozpěv na krásného dalmatínka zde není8-o! Četla jsem už  v noci a, patrně, jsem špatně  odeslala. Krásné štěňátko Rony, moc ti to na fotkách s tetičkou sluší. Bude z tebe náramně elegantní psisko. Tak protahuj nožky a tlamku ať máš plnou bělostných zubů. Prostě ať se ti a tvé smečce daří na světě.

Hana W 7.12.2008 10:05

Re: Pohlazení pro krásné štěňátko

Myslim, ze moje poklona Ronyskovi se taky nekde zatoulala, tak jeste jednou - vitej do smecky, jses fesak rozkosny a radost ti kouka z ksichtiku. V

alimo 7.12.2008 13:12

Re: Pohlazení pro krásné štěňátko

Hlásím se do řady:-), taky asi rychleji myslím, než píšu. Malej puntíkatej je nááádhernejV

Rpuť 7.12.2008 8:42

Dobré ránko!

Hlásím stále pološmourno, v noci pršelo, teď jakž-takž ...

Olčava 7.12.2008 8:16

Pánijáni, tady je miminek a novinek!!!

Puntíkatý (nádhera nádherovatá) a Borůvkový (je to to se srdíčkem na pr/dýlce?) a nahatý (já mám děsný mezery ve vzdělání, vůbec jsem netušila, že takový zvířátka bez kožíšků jsou tak krásný. Napřed Krejg a teď Bubík... a Blážo, co Mařenka, není jí divný, že ona kožíšek má?)

A pak klobouky!!! Děvčata, jak to děláte, že vám to tak sluší? Já si tak akorát můžu narazit zmijovku ;-P a to teda dáma ze mě nebude.

Zdena b.p. 7.12.2008 14:57

Re: Pánijáni, tady je miminek a novinek!!!

Olčavo, Olčavko, tak si myslím, že u tebe je ta "sebekrytika" od slov - sebe krýti-;-) Neříkej, že by se na takovou šikovnou děvu nenašel šikovnej klobouk (bobouk). To jen nemáš odvahu.

Tak a k Bubíčkovi: Já jsem hluboce přesvědčena, že i když na první pohled tohle zvířátko u někoho nerozdmýchá veliké city, tak Bláža to hravě zařídí a do roka a do dne bude Bubíček a jeho soukmenovci našimi velkými oblíbenci. Už se těším na povídání o Bubíčátku VV:-)

Olčava 7.12.2008 15:14

Re: Pánijáni, tady je miminek a novinek!!!

Cha cha Zdeno, ono jde spíš o to, že se ani jako dáma neoblíkám, mě se ty klobouky jen líběj, ale asi takhle: hučku svou na pozdrav smekám, světla vlaku vidím plát, sedím si na nárazníku a je mi tak akorát... tak takovou ňákou hučku mám a nakonec i tu zmijovku, tu jsem podědila po synovi

Hana w 7.12.2008 16:32

Re: Pánijáni, tady je miminek a novinek!!!

Hec, my taky s Chetem mame zmijovky:-D Prave jsem je vytahla z horni police v satne. Vypadam v ni za blbe&cka, ale Chet vypada jak dobrej manik z ceskeho venkova. Asi mu to dam za kamuflaz.

jiný Honza 7.12.2008 17:38

Re: Pánijáni, tady je miminek a novinek!!!

Jo, bylo ho vidět na nějaké fotce. Vypadal fakt sqěle. Škoda, že je teď tady na zmijovky teplo. ;-D

Já ji taky nosil, teď ji mám zakázanou a možná už i vyhozenou. Směl jsem s ní jen přikládat ve sklepě a vynášet popel... :-/

Zdena b.p. 7.12.2008 17:51

Re: Pánijáni, tady je miminek a novinek!!!

Hano bacha, ony se už moc nenosí ;-D. Ale jako nápad - skvělýR^

Zdena b.p. 7.12.2008 18:32

Re: Pánijáni, tady je miminek a novinek!!!

Jo, a aby nedopadl jako ten pán ze stavebnin. Klikni si na dnešní hyenu a dozvíš se víc. :-D

Vave 7.12.2008 8:07

Praha hlásí

mokro, mračno, divno, hnusno. :-/

Zde jsou výsledky mého pátečního a včerejšího úsilí. Víc toho péct nebudu, protože s Lucinkou provádíme výměnný obchod, a babičce dáváme obě. :-)

Přeju všem krásný den! VV

zkumavka 7.12.2008 8:51

Re: Praha hlásí

Hezkou neděli! Vavísku,nemohla bych si u tvé party objednat cukrovíčko?? Já jen že máš ty pomocníky,jen Tadeášek ti bohužel asi nepřišel pomoc.Ale ty to s Mikeškem a Bertíkem zvládáš jedna paráda. Zrovna bych si dala..Máš to krásné.

baty 7.12.2008 10:47

Re: Praha hlásí

teda, ti kocouři báječně pečou a mají to takový úhledný - to já svý plyšový kočky jaktěživa nenaučím. Tak zkouknu druhý díl Saturnina a jdu na to-čerství rodiče chtějí od Ježíška hlavně bednu cukroví, Petruška to ještě neumí a kupovaný jim nejede. Zase si ušetřím nějaké to lítání po krámech pro dárky. Hezký den všem:-)