28.9.2021 | Den české státnosti


Diskuse k článku

MLSOTNÍK: Pečená husa na Beaveru

Zjistíte, že pečená husa jde konzumovat s chutí i v 30 °C vedru :-D

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Crossette 3.7.2020 16:22

Šárko, lákavě vyhlížející husí pečínka, nedivím se, že strávníci utíkali postavit se do fronty. Ale toho sádla, co v ní bylo!

Husí stehýnko jsem měla po mnoha letech v říjnu v Praze při rodinné oslavě v rest.(jednotné menu, takže stehýnka měli všichni). Moc jsem si pochutnala.

Pamatuji se, jak jsme se jednou krátce po revoluci vraceli z Čech do Německa a kousek před hranicemi byl vedle statku nápis (v češtině a němčině) že prodávají husy. Navrhla jsem, že zajdu a jednu koupím. Na dvoře se batolily pěkně macaté husy a po chvíli vyšla majitelka. Když jsem projevila zájem o koupi, s omluvou řekla, že cedule je sice i v češtině, ale raději prodává jen Němcům, protože platí markami (DM 40 za kus). A abych pochopila, že to je pro ní výhodnější prodej. Jasně, že jsem chápala a mohla jí také dát marky, místo korun,. Ale byla jsem tam "za Češku", manžel zůstal v autě. Nutit jí prodat mi husu za koruny se mi nechtělo, jaksi jsem ztratila zájem. Tak jsem jen projevila zklamání o dost nefér obchodu a odešla.

Š. Matyášová 4.7.2020 3:56

tak až sem zase pojedeš Maričko,ráda ti husu upeču a může se nas sejit vic.....