24.3.2023 | Svátek má Gabriel


Diskuse k článku

MLSOTNÍK: Narozeninová směs

Úvodem musím říct, že vaření bytostně nesnáším, nebaví mě a beru ho jako nutné zlo. Problém však je, že ráda papám a dost často mě honí mlsná.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
tojefuk 30.5.2006 14:19

Re: Re: Re: Re: teda Lído, to je jako v Alkrónu.

Opět naprosto jednoduchá rada!

Na trdlo si přidrátuj tvarůžky, opatlej cukerínovou marmeládou, upeč nad otevřeným ohněm! Dej ochutnat sousedům přes plot, když to s nima nesekne, ucukni a dojez sama!

tojefuk 30.5.2006 14:15

Re: Re: Re: Re: Nemám lopatičky!

Že seš to ty, vysomruju bryndáček po mladým. V nejhorším - uvaž si kolem krku igelitový ubrus!

tojefuk 30.5.2006 14:10

Re: Tos mi nahrál Tojefuku:-)

Na tom je divný, že se divíš! A eště se chechtáš!

Stálá otázka: proč guláš, když je to presovaná luštěnina?

jenny 30.5.2006 14:06

Re: Re: Re: Re: Re: LídoŠ,

Nóóó, super, šikovnej  kluk!

Vave 30.5.2006 13:58

Lidunko, určitě vyzkouším!

A vy ostatní Zvířetníci, co mi to jen děláte, že vás sem chodí tolik a všichni píšete mile a zajímavě - a já nestíhám vůbec nic číst, fňuk !!;-( Ale až budu mít víc času, všecko přečtu a všecko vyzkouším!!!!MMch, dělala jsem o víkendu mleté mase se špenátem a bylo to vynikající!

Zdena bez psa 30.5.2006 13:52

Re: Re: Re: teda Lído, to je jako v Alkrónu.

Tak jsem se vzdělala a snažila si to představit. Ale trdelník není recept pro Zdenu bez psa. Přesně tak jako nemám ráda maštěné, tak nemusím mít "suché těsto". Já totiž zákusky a koláčky jím jako když páchám těžký hřích. (Prostě jsem obezitka). Takže, když už ten hřích páchám , tak tam MUSÍ být ovoce, nebo džem, nebo tvarůžek a ostatní je přede mnou naprosto v bezpečí. ;-P

D. R. 30.5.2006 13:43

Re: Milá paní Ruščáková,

Milá Hančo, nedošlo mi nic. Zkuste to prosím, ještě jednou a dejte pozor, abyste do předmětu zprávy napsala něco česky. S Ivou nám to dlouho nešlo, jelikož její maily házel Google rovnou do spamů a já jsem je nenašla! (Stahuju poštu rovou do Outlooku, takže přímo do Goolu na mail zabloudím jen málokdy, abych nakoukla do zadržených spamů...) Tak moc prosím...

jenny 30.5.2006 13:38

Re: Re: Re: Re: JEDNA JEDINÁ PŘIPOMÍNKA

Vždycky až po smrti.

Zdena bez psa 30.5.2006 13:34

Re: Re: Re: Nemám lopatičky!

Tojefukůůůůůůůůůůůů, co mi to děláááááááš. Já jsem přidusala zmoklá a zmrzlá, jak se na konec května slučí a hřeju se o horký hrnek kafe. No a čtu si. Neprskám, ale při chechotu se mi vylilo kafčo na popředííííí.8-o;-O;-)

Lída Š. 30.5.2006 13:24

Tos mi nahrál Tojefuku:-)

JEDNOU jsem udělala sojový gulášek;-D To bylo jak "zajíčkova mrkvičková zmrzlinka";-D;-D;-D Jirka nad tím koulel očima, funěl a vzdychal;-D;-D;-D;-D Teď už odmítá i sojovou tyčku;-)

Zdena bez psa 30.5.2006 13:23

Re: Veram

Z toho si nic nedělej, já mám v zaměstnání klasiku PC a potom ještě počítač se spec. klávesnicí. Ne jen že nemá hacky a carky, ale nemá ani myš. Má kurzorové ovládání u čísel a to zy je tam taky yz. 8-o:-)Je zajímavé, že jsem si už zvykla a ani tu klávesnici podrobně nepopíšu, protože ji mám asi 200 m vzdálenou. Asi je to taky tím, že píšu všemi šesti (prsty).

JoVo 30.5.2006 13:19

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dobrou chuť ke svačině!

Byl to takový přístav pro milovníky všech možných i nemožných stromků jehličnatých i listnatých. Byla to krásná zahrada v Blovicích, okres Plzeň-jih. O množení a roubování se tam staral pan Kozák se svou ženou. Bohužel pan Kozák už nežije. Při cestě na chatu jsme se tam občas zastavili a něco pro potěšní zraku a duše jsme tam zakoupili. Ceny byly velmi příznivé. Ten pan Kozák to všechno dělal pro radost. Měl v té zahradě takový úsek, který nazýval čertovou zahrádkou.Tam měl samé vzácnosti, které v době komančů, dostával od různých známých z ciziny. Jednalo se hlavně o různé miniatury, které já jako laik nedovedu popsat. Vítal každou návštěvu s úsměvem a úsměv neztratil, ani když si zákazník nic nekoupil! Byl spokojen i s tím, že se nám zahrada líbila.;-)

tojefuk 30.5.2006 13:18

Re: Re: Re: Re: Re: teda Lído, to je jako v Alkrónu.

Tak to vidíte! Prodavač taky nechce poskakovat s teplými pracičkami a má na to šizmus!

tojefuk 30.5.2006 13:16

Re: Re: Nemám lopatičky!

Když já nemám to základní! LOPATIČKY! A buřty, masový, jsou v grilečku taky fajn! Sójový ne, těma se dají leda plnit cukety, to už se zkazit nedá!

Lída Š. 30.5.2006 13:03

Re: Nemám lopatičky!

Nedávno jsem od jednoho "kolchozníka" dostala pár domacích buřtů. Vešly se akorát do lopatiček a byly - no to se nedá vypovědět jak byly mňamňánkový;-P;-P;-P Přitom normální buřty nemusím,  chutnají mi jen na ohníčku dělané;-P

RenataE 30.5.2006 13:01

Re: Re: Re: Re: teda Lído, to je jako v Alkrónu.

Taky jsem to viděla na trzích, plechovým válcem otáčí motorek, a peče na otevřeném ohni.

JoVo 30.5.2006 12:57

Re: Re: Re: Re: Re: Re: JEDNA JEDINÁ PŘIPOMÍNKA

;-)Dík za radu, vyzkoušíme.:-P:-P:-P

tojefuk 30.5.2006 12:56

Re: Re: Re: teda Lído, to je jako v Alkrónu.

Vztah trdla a inteligence asi pramení z faktu, že hlava trdla (část mimo rukojeť) je dřevěná! Plechové trdlo - asi odvozenina, způsobená podobností tvaru. A určitě nepeče na plechovém trdle na otevřeném ohni - nechtěl bych to otáčet!

A opravdu tady nechci být za chytrýho!

tojefuk 30.5.2006 12:50

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: LídoŠ,

Králové holt mají moc povinností! V říji neberou pašu, ale venkovní poznají, kdy toho mají nechat, nebo je odežene míň vyčerpaný jelen! A i tak se někdy do zimy nespraví. Proto se jelenu před říjí říká tučný, a taky tučný je! 3-4 cm tuku pod hřbetem, střeva pro tuk nejsou vidět - jeleního loje pro všechny příbuzný až po duhový most!

JoVo 30.5.2006 12:47

Re: Re: teda Lído, to je jako v Alkrónu.

:-DTrdlo nemá s nedostatečnou inteligencí kuchaře nic společného, naopak, patří k pravým ozdobám záhoráckého nedělního stolu a peče se jen při slavnostních příležitostech jako sobáš, oldomáš nebo funus.  To je citace z jedné kuchařské knihy. Trdlo je takové zvláštní udělátko. Je to trubka z plechu o průměru tak pivní láhve. Na tuto trubku se navíjejí prameny z těsta a výsledný výrobek se jmenuje trdelník. Pokud bude zájem dodáme recept na těsto. Na plzeňské trhy přijíždí nějaký cukrář, který trdelníky peče a prodává. Při každé návštěvě těchto trhů neodoláme a trdelník si dáme. Ňam,ňam.8-o

tojefuk 30.5.2006 12:38

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dobrou chuť ke svačině!

Pouze cuketový fanatik Savióského typu vpustí cukety na zahradu! Cuketám je nejlíp na smetišti (vážně, tam je nejpříznivější rozpad humusu, viz kopřivy!),

Tojefuk byl JoVoem právě lapen na hruškách! Sice vím, jak vypadá borovice Heldreichova bělokorá zakrslá, var. Smithova, vím, jak vypadá jalovec plazivý, ale varietu BAR HARBOUR ještě nepotkal! Ve kterém přístavu jste ji sehnali?  

Lída Š. 30.5.2006 12:36

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: LídoŠ,

Miki nepřežil říji, byl vrchní jelen a po říji šel dolů a dolů až nakonec úplně dolů. Kluci říkali, že se uš... k smrti a že to byla krásná smrt. Ovšem laň ho samozřejmě nenahradila, teď tomu šéfuje Dženlas, takový moc hezký a rozumný jelen;-) Sůva útočná je starší laň. Mladší vždy hlídkovala u školky, teď hlídkuje u výběhu. Teď to s ní ještě jde, ale až ona porodí - to zas bude tóčo8-o

Co umí laň dobře vím, kolegovi kdysi jiná laň  jedním hrábnutím zlomila ruku a to se nijak nesnažila8-o 

JoVo 30.5.2006 12:28

Re: Re: Re: Re: Re: Dobrou chuť ke svačině!

:-PPři vší ústě k cuketám prohlašuji, že na naší zahrádce neroste ani jedna cuketa. Mám sice velkou fantazii, ale pěstovat cuketu vedle PINUS LEUCODERMIS PYGMAEA SMITHII to už by bylo trochu moc i na mně. Ani vedle jiných okrasných stromečků si cukety nedovedu představit. Cukety máme z „dovozu“ od rodičů naší snachy. Pokud jde o výskyt cukety u nás na zahradě, tak jsou to slupky z cuket uložené v kompostéru. Raději vidím jak se na záhonu plazí JUNIP.HORIZONTALIS BAR HARBOUR. Přítel přírody jako je Tojefuk  jistě uzná, že cukety se do naší zahrady nehodí.;-)

tojefuk 30.5.2006 12:27

Nemám lopatičky!

A mladej svoje nepůjčí! Mám venkovní gril na dřevěné uhlí, s roštem a taky bez lopatiček! Mám elektrický Camp gril, 25 x 30 cm! S roštíčkem a mističkou na výpečíček! Vejdou tam dva slušné pláty masa. Když je potřeba víc, na horní kryteček postavím kastrůleček, ugrilované do kastrůlečku, kousíček máslíčka, polívám výpečíčkem a těším se, že na mně zbyde aspoň kouštíček!

Když dám do grilečku masíčko, nevejde se ani ta nejprťavější cuketička a nejsem v pokušeníčku!

tojefuk 30.5.2006 12:08

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: LídoŠ,

To je mi líto! Co se stalo? Na přestárlého nevypadal! Plně ho nahradila laň? To teda bude říje!

A dávej si pozor, 15 kilová srna umí člověka skopat dokrvava! Laň, která má skoro metrák, ti předním spárkem ukopne čelist! To není vtip! 

Hanča 30.5.2006 11:41

Milá paní Ruščáková,

posílala jsem na konci dubna příspěvek do Mlsotníku na téma cukety. Mohla byste mi, prosím, napsat, zda Vám došel ?

Zkoušela jsem dotaz poslat mailem na adresu v tiráži, ale zatím bez odezvy. Nevím, kde je chyba. Tož to zkouším tady.

Lída Š. 30.5.2006 11:33

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: LídoŠ,

Ty mě překvapuješ;-) Mikísek už s námi není, umřel:-( Plně ho nahradila laň "Sůva útočná", nebo-li Devadesátka8-o Už proti mě stála na zadních a není to nic příjemného:-/

Vakandi 30.5.2006 11:31

Re: Re: Re: Re: Re: LídoŠ,

a barevný ;-D

RenataE 30.5.2006 11:30

Re: Re: Re: JEDNA JEDINÁ PŘIPOMÍNKA

Nevím, proč bych příspěvek neměla přečíst. Já jsem si na velikost písma nestěžovala, to byl někdo jiný.

Vakandi 30.5.2006 11:30

Re: Re: Re: Re: teda Lído, to je jako v Alkrónu.

Trdelník je mňamka, dáváme si ho každý rok v Podhájské ;-P