19.1.2021 | Svátek má Doubravka


FOTOČLÁNEK: Rok v cípu Krušných hor 2016

4.2.2016

Moji milí,

po mírném jihu Moravy a kulaté Drahanské vrchovině vás chci letošní rok pozvat na drsný sever. Do Krušných hor, téměř na hranice s Německem. Budu se snažit vám ukázat zajímavá místa. Nejčastěji ale budeme v lese a na loukách, kde chodím se psy.

Cituji z Wikipedie: Tisá se dle Quittovy klimatické klasifikace řadí do chladné oblasti CH7 (malý cíp na jihovýchodě náleží do mírně teplé oblasti MT2). Pro oblast CH7 jsou typická krátká, mírně chladná a vlhká léta. Jara a podzimy jsou dlouhé s velkým podílem srážek, a dlouhé jsou i zimy, během nichž je po značnou část zem pokryta sněhovou pokrývkou.

Ano, je to tady jako ve Zmrzlákově. Však uvidíte na vlastní oči :-)

Leden však byl výjimečně proměnlivý, zajímavý. Až do Silvestra bylo poměrně teplo a žádný sníh. Nezvyklé. Mrznout začalo až na Nový rok. Sněhu nebylo příliš, ale postupně přibýval. Největší kalamita se však rozpoutala až v sobotu 23.1. Ten den napadlo více než 20 cm sněhu a mrzlo, až praštělo. V poledne při -12 stupních však začalo pršet a všechno se pokrylo ledem. O dvě hodiny později jsem nevěřícně zírala na teploměr, který ukazoval +1 °C.

Následně všechno roztálo.

Běžný lednový obrázek je hustá mlha, mráz a spousty sněhu. Letos je to trochu jinak, podívejte se...

Foto: autorka. Fotografie si můžete prohlédnout i přímo zde na Rajčeti.

Dalmi Neviditelný pes


Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!