29.4.2024 | Svátek má Robert


Diskuse k článku

KOČKY: Perský princ - následky povodně

Tak nám to nové milénium nějak podivně začalo. Bojovná kočka Šárka nás opustila po nerovném boji s potkanem, a snad ještě ani nedošla na druhou stranu duhového mostu, když stejnou cestou poslala kola projíždějícího rychlíku kocourka Poldu. Pár let nato nám stáří odvedlo navždycky i bitevního kocoura Kulicha a venkovní smečka se rozpadla. A pak 14. srpna 2002 přišla povodeň.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Rpuť 22.8.2007 16:27

Re: zpráva zatím jediná

Tlapky kolektivně zaťatyR^:-)

Apina 22.8.2007 16:42

Re: zpráva zatím jediná

Držím dál palečky, Věřím, že to dobře dopadneR^R^R^R^R^

Bláža 22.8.2007 16:42

Re: zpráva zatím jediná

Pane jo! První oddechnutí a další držení palců nastartováno! R^R^R^

Eva B. 22.8.2007 16:48

Re: zpráva zatím jediná

ufufuf tak snad můžeme tlapky na chvilku povolit a posílat nitkou jen po kapkách sílu a náladu..podávejte zprávičky průběžně!!!

Eva P. 22.8.2007 16:57

Re: zpráva zatím jediná

huh, dik za zpravicku R^ Dopadne to dobre Dede, tahle palcodrzna by pohla i zemskou osou :-)VVVV Poslala jsem Vam dneska mailika. Drzte se, cela rodina a smecka VR^

Hana Williamson 22.8.2007 17:39

Re: zpráva zatím jediná

Dobra zprava - a drzime palce na dalsi postup. Hodne sily!

Štětinka 22.8.2007 18:36

Re: zpráva zatím jediná

tak to nejhorší má za sebou, teď už bude určitě jen a jen líp! Ale palce samozřejmě nepouštíme!

Vave 22.8.2007 13:35

Běžím teď

na Budějovickou předat poslici hrneček pro Janu P., doufám, že až se vrátím, bude tu dobrá zprávička od Dede. R^R^R^R^VVVVVVVV

Štětinka 22.8.2007 14:26

Re: Běžím teď

jj, taky na ní čekám. Dede, jak to vypadá?

Ale dneš ní téma je pro nás barák jako dělanej. Letos nevím, co se děje, ale myšma jsme okupovaný už od jara. Jindy přicházejí až  na podzim v počtu 1-2, ale nyní vychytáme denně i 5 kousků. Nevím, čím to, ale k novostavbě se to nějak nehodí. Holky sice velmi rádi asistují, neumí však číhat, takže pokud je odnaviguju, má to holka spočítaný. Nejvíc mě dorazila ta hlodavka jarní, která se ubytovala v patře v úložném prostoru naší čalouněné postele. Ale i tu holky dostaly. Stejně bych velmi ráda uvítala doma nějakého zdratnějšího pana Kocoura. Faktem je, že elektroinstalaci máme zatím v pořádku. Bohužel ale bydlí v polystyrenové výplni myčky a odtud je neumím vyštvat.:-/

Heduš 22.8.2007 14:38

Re: Re: Běžím teď

vzhledem k tomu, že mám na starosti (i v tomto ohledu) velký sklad uprostřed polí, je mi téma myši v baráku bližší, než bych chtěla. :-/ Spolupracujeme s jedním deratizérem, který nám tu klade staničky s nějakými speciálními pytlíčky, které myši neotráví, ale usuší. Myšomilům se omluvám. Takže pak nacházíme vyschlé myší kožíšky. Myším ty pytlíčky neuvěřitelně voní, takže jesti si mají vybrat něco k jídlu, tak si vyberou tyhle sušící mlsky.

Letos se myši neuvěřitelně přemnožily, může za to hlavně teplá zima. Teď je to ještě dobrý, teď se jdou dovnitř jenom najíst, ale v říjnu to bude invaze. Možná by to vyřešilo, kdybych sklad nechala obehnat útulkem pro kočky :-)))

jenny 22.8.2007 15:59

Re: Běžím teď

Milá Vave, prosím Tě, já jsem byla v poslední době v takovém jakémsi útlumu, můžeš mi prosím poradit, zda bych se mohla taky tak nějak dopracovat k Zvířetníkovému hrníčku. Díky za každou Tvou radu.VV

Beda 22.8.2007 16:19

Re: Re: Běžím teď

jenny, nejsem Vave;-P, ale snad poradím... jsi koukám registrovaná na Hadech, tak koukni SEM :-)R^

Myš 22.8.2007 13:30

Bojííím

Teda tady se celý den chytají myšové a já se sem bojím strčit čmuchýk, abych nebyla potupně chycena a sežrána. Sice na mojí maličkost by to musela být číča velikosti tygra, ale kdo ví, jaké mazlíčky Zvířetníci vlastní ;-(.

Jinak mi hodně zlepšilo náladu povídání o dni blbec. Nejsem až tak škodolibá, tyhle dny důvěrně znám, ale dneska jsem se fakt zasmála, až mi slzy tekly. Omlouvám se postiženým a moc je lituju lity lity VV.

MaRi 22.8.2007 13:37

Re: Bojííím

nejsi-li myš, která fšude vleze, fšecko ohryže a potřísní, nemusíš se vůůůůůbec bát :-).

Jinak my už jsme vyrukovali na myše s jedem!!! Ono totiž vidět myša lezoucího v obýváku po anténním svodu bylo nad únosnost mojí osoby

Fallowa 22.8.2007 13:44

Re: Bojííím

Myško neboj,myši s velkým M nejsou lovné:-),např.myšák Miky.A myš Zvířetníková je celoročně hájená;-D!V

Myš 22.8.2007 13:50

Re: Re: Bojííím

Jééé, děkuji za ochranu VV. Chápu, že to musí být kruté, bojovat s myšmama, ale stejně je mi těch potvůrek s korálkovýma očkama nějak líto. Prosím, nebít, nekamenovat !

Ap 22.8.2007 13:59

Re: Re: Re: Bojííím

Myšičko Myši nechceš myšátko;-)?Tak to vypadá, že mladí budoucí chovní samečci pro kamarádku ponechaní v terárku s mýma odrostlýma myškama se činili, zkoušeli, jestli už to jde a ono to asi šlo a obě holčiny netloustnou jen tak, z dobrého papání:-D. To jsem zvědavá, jakou úrodu a barvičky mi zas holky vysypou. Bohužel omladina skončí tentokrát všechna ve zveráku a tím nejspíš ve chřtánech hadů:-/. Minule jsem půlku vrhu umístila do rodin, dvě holčičky šly k neteřinkám, bráchu z toho málem piclo, ale přece by jim to nezakázal...;-D

Myš 22.8.2007 14:43

Re: Re: Re: Re: Bojííím

Jejda, raději ne. Náhradní bydlení se u nás shání moc těžko ;-D.

Vave 22.8.2007 14:38

Re: Bojííím

JJJ! Taková Myš jako Ty je udělaná jen jedna a že tuze oblíbená a chráněná! VVVVVV

K tomu dni b*bec, teď mi přišla v mailu taková "myšlenka dne", mám silné nutkání ji poslat dnes konkrétní osobě. ;-)

Nikdy nesmíš zadržovat větry, protože Ti to vyběhne přes páteř do mozku, a odtud pak přicházejí ty Tvoje nápady na ho*no !!!!!

Jo, a hrneček jsem předala, zítra pojede k Janě P. na Moravu, vzal to chudinka maličko oklikou přes Prahu. ;-)

Myš 22.8.2007 14:44

Re: Re: Bojííím

Smím si, Vavísku, tohle moudro půjčit??? Taky bych ho měla komu předat!

Jakub S. 22.8.2007 20:02

Teda vave - !

Já bysem věděl hned o dost lidech, kerým bysem to s gustem řekl - ále jendže je nemám po ruce -

Jakub S. 22.8.2007 20:04

Tygra... to trochu podcenila.

Jak sme ji viděli, takový běžný tygr by na ni svou hmotností nestačil ani náhodou teda.

Myš 22.8.2007 20:19

Re: Tygra... to trochu podcenila.

Jakoubku, ty ze mě děláš obryni Stáňu;-P, vždyť jsem jen Myš domácí šedivá trošku většího vzrůstu, ale pravda nedala bych se lacino:-D!

Bláža 22.8.2007 12:10

O.T.

Omlouvám se všem za O.T. a všem potřebným držím palce!

Máte někdo prosím zkušennosti s podáváním homeopatik psovi? Je někde v Praze vet, který se tím zabývá? Má to vůbec smysl? Jedná se o potlačení stresu např. při bouřce, střelbě, atd. Díky za případný tip.

Kačer 22.8.2007 12:26

Re: O.T.

Blážo, PetraK mně říkala nějaké jméno paní veterinářky, která homeopatika používá, já to ale zapoměla. Písni ji emila. Do jaké míry homeopatika zabírají na stres?

Bláža 22.8.2007 14:33

Re: Re: O.T.

Už jsem jí napsala, díky;-)

tosca 22.8.2007 12:27

Re: O.T.

Co tohle? http://www.vet-centrum.cz/stodulky/lekar/653/bachova-kvetova-terapie-

nejsou to klasická homeopatika, ale prý jsou s tím dobré zkušenosti u zvířat. :-)

Bláža 22.8.2007 12:37

Re: Re: O.T.

Jo, Bachovy květy, taky jsem o tom slyšela, ale vůbec nemám informace, jestli to pomáhá. Máte někdo prosím zkušennosti i s tímto?

Zdena b.p. 22.8.2007 13:59

Re: Re: Re: O.T.

Copak? Můj miláček Krejgáček se bojí bouřky?

Bláža 22.8.2007 14:44

Re: Re: Re: Re: O.T.

No, zažili jsme teď na chatě dvě opravdu vydařené bouřky, že jsem se bála i já. Jenže já si to vysvětlím, že jde jen o přírodní úkaz, ale psovi to nevysvětlím a on byl opravdu špatnej. Prostudovala jsem rady na netu, ale třeba tu, že mám nahrát bouřku na magnetofon a pak mu jí doma pouštět, aby se jí přestal bát asi praktikovat nebudu. Chlácholit ho taky nechci, abych v něm ještě víc ten strach nepodporovala...tak hledám nějaké alternativní řešení.