24.5.2022 | Svátek má Jana


Diskuse k článku

KOČKY: Perský princ - následky povodně

Tak nám to nové milénium nějak podivně začalo. Bojovná kočka Šárka nás opustila po nerovném boji s potkanem, a snad ještě ani nedošla na druhou stranu duhového mostu, když stejnou cestou poslala kola projíždějícího rychlíku kocourka Poldu. Pár let nato nám stáří odvedlo navždycky i bitevního kocoura Kulicha a venkovní smečka se rozpadla. A pak 14. srpna 2002 přišla povodeň.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Jakub S. 22.8.2007 10:58

Re: OT - promiň Tazi

No vida - oni žijou, milites parvi!!

LENKA S 22.8.2007 10:32

TERROVI SE NEJPRVE OMLOUVÁM, ŽE TO PÍCHNU SEM, NAHORU

PRO  DEDE: DEDE, MAČKÁM  PĚSTI PRO   TATÍNKOVO    ŠTĚSTÍ UŽ  OD  RÁNA  A  ČEKÁM  NA  ODPOLEDNÍ  DOBRÉ  ZPRÁVY. VYDRŽTE  VŠICHNI. 

PRO  TERRU:TERRO, TO  JE  PARÁDA  A  NÁDHERA, JAK   PĚKNĚ  PÍŠEŠ!!!  PRÍMOVĚ  SE  TO  ČTE  A  JEŠTĚ  PRÍMOVĚJŠÍ  JE    NÁLADA  PŘI  ČTENÍ. SMÍCH  LÉČÍ  A  JÁ  SE  LÉČILA   U  TVÉHO  ČLÁNKU  A HODNĚ. DÍKY

Kačer 22.8.2007 10:29

Zdravím Taze myšilova!

tuze pěkné povídání, ale zajímalo by mně, za jak dlouho jste se těch myší zbavili? Nám se na chatě nikdy nepodařilo se jich zbavit úplně, teda podařilo, ale pouze na přechodnou dobu. Jsou to asi myši putovní.

LFSH 22.8.2007 10:14

Myši se množí rychleji než králici.

Taz se s pohromou vypořádal šikovně.

Některým bezkočkovým sousedům nejenže naše kočky nevadí, ale dokonce si je k sobě zvou na zahradu.

Teď, když jsem zase ve spojení se světem (= firma přestěhovaná a síť funguje), doháním čtení a zjistila jsem, že se tu projevil náš Hugo. Malé vysvětlení: Hugo myšky neloví, on je jenom jí, maminka mu je totiž nosí až pod čumáček, tuhle stihla během jedné hodiny 3. ;-)

Eva B. 22.8.2007 10:09

:-)))

perská smečka zdraví Taze a spol. :-)) tak jsem se smála, že se okolí diví :-) oblouk, že by Křižík záviděl... skvěle napsané, vidím to jako živé před sebou :-) u nás se loví mouchy, vosy, můry. skoroperšanka Rozárka se poslední dobou na lov vykašlala, můry jsou rychlé a Snížek má rychlejší packu :-) posíláme pěkné pošimráníčko za ouška!!!

alimo 22.8.2007 10:07

Moc hezké povídání Terro,

asi to musel být zážitek, ta povodeň myší, ale pořád lepší, než voda... Živý myši mi nevadí, i když bydlet s nima teda nemusím:-D...jednou jsme měli myši doma - v 7. patře paneláku8-o, to byl lov !!! Ale mrtvou myšu - to mám záchvat, a když není zbytí vynáším ven i s pastičkou na lopadě s hodně dlouhou násadou:-D. A až jednou budem na chalupě napořád, tak tam určitě bude muset být kocour, přece kvůlivá myším, ne???;-)

Beda 22.8.2007 9:36

to jsou nervy

po přírodních pohromách (no, po jiných taky, že?):-/ ... terro, kočka ti byla přímo PORUČENA - jen jsem nasucho polkla při přerušeném povídání8-o8-o8-o... a co jako dááál????

děkuji za kocouří vyprávění, jak Taz myšku lovil a hubil mě pobavilo:-)R^VVVV

Zdena 22.8.2007 8:54

Úplně o něčem jiném: potřebuji poradit

Tak si představte, že máme přírůstek do rodiny: naší mladí si pořídili k jednomu svému výročí psíka! Našli ho v trojském útulku, je to takový malý hubeňour, asi 9 měsíců, zrzavec zarostlá, je vidět, že předci byli teriéři. Milé stvoření, trochu plaché pochopitelně, ale naší slečně Bony se líbí. Zjevně bude možné nejen společné venčení, ale i hlídání a braní na chalupu. Údajně byl kdesi s bezdomovci, páníčci se mu pak někam vytratili a on zbyl.

A teď problém: jak vysvětlit takhle starému zvířeti, že doma se nožička nezvedá?! A to ani za okolností, že je tam fenka? Víme, že venčení včas je základ. Ale přeci jenom - on zřejmě zatím nemá zafixováno "doma" a "venku". Nemáte někdo nějakou zkušenost? Radu?

Xerxová 22.8.2007 9:09

Re: Úplně o něčem jiném: potřebuji poradit

Já myslím, že se nevenčí, ale značkuje. Snaží se to zabrat pro sebe, říct Vám všem, že to je jeho... Přesto mu to není žádoucí tolerovat, dávejte najevo nelibost. On to pochopí (doufejte, že rychle);-)

Pokud žil někde s bezdomovci, tak možná nikdy doma nežil a pak mu ten nácvik čistoty bude trvat déle. V každém případě často chodit ven a chválit a chváli a chválit. A doma se zlobit a zlobit a zlobit. Určitě to bude brzy ten nejlepší a nejčistotnější kamarádV

Zdena 22.8.2007 9:15

Re: Re: Úplně o něčem jiném: potřebuji poradit

Jo, díky, tohle si taky myslíme - snad bude chytrý a příjde na to, co je pochvala a co je kárání. Představ si, že si - taky poměrně pochopitelně - vůbec neumí hrát.  To je dojemné.

Li 22.8.2007 9:27

Re: Re: Re: Úplně o něčem jiném: potřebuji poradit

Zdeni, jak ho mají dlouho doma? Jestli jde o pár dní, pak bych s káráním počkala, naopak bych se tvářila, že značkování nevidím a uklízela tak, aby to neviděl. Naopak venku bych se zbláznila radostí  za každé zvednutí nožičky bych ho chválila, piškotkovala, skákala po uších - aby viděl, jak velikou radost mám !!A chodit s ním opravdu často ven a nepromést ani jednu loužičku. Chce to trpělivost, ale on to pochopí ;-)

Lucka V. 22.8.2007 9:45

Re: Úplně o něčem jiném: potřebuji poradit

To chce klid, Buffy po příchodu z útulku k nám taky značkoval, ale dost rychle s tím přestal. Pokud jsem ho u toho přistihla, nadávala jsem, kdo si jako myslí, že to bude uklízet:-P. Netrestala jsem ho, jen jsem prostě dala najevo, že mě s tím rozčiluje. Pochopil to během několika dnů. Držím palce, věřím, že to zrzavec zvládne!R^

Hana Williamson 22.8.2007 10:46

Re: Úplně o něčem jiném: potřebuji poradit

Jak uz bylo receno, chce to trpelivost. Nas Jakey the Jackman von Prikop nam dal v tomto ohledu zabrat. Lidi, co ho a jeho sourozence zachranili, nechavali pejsky dost venku a v dome pejsci spali a odpocivali v uzavrenem prostoru. Kdyz Jakey prisel k nam, tak mu za (a) bylo smutno po sourozencich a za (b) byl zmaten. Vyse uvedene projevy nelibosti a chvaleni jsme praktikovali s vysledkem vicemene nahodnym, i kdyz bylo zrejme, ze vi, ze se to nema. Poznali jsme, ze nekde bude louzicka kdyz se pes tvaril neviditelne a provinile. Nakonec jsem s nim mela silny pohovor z oci do oci a z ruky na zade/k. Doporucuju jako posledni utociste, kdyz uz nic jineho nefunguje. Od tohoto "pohovoru" uplynulo nekolik mesicu v nichz se prihodila jen jedna mala nehoda - a za to jsme mohli my, protoze jsme zaspali.

Jo, a Jakey si zkraje taky moc nehral, ale ted uz mu to jde jedna radost. Hodne stesti preju a jsem rada za takove zachranene stvorenicko.

Vave 22.8.2007 8:27

Píšeš jako vždy

velmi půvabně, TerroVV. Jen od té doby, co se tady víc projevila Terra-sanVV, přemýšlím, zda se to učíte od sebe navzájem nebo od kočenek nebo jak to vůbec je. ;-)

Jakub S. 22.8.2007 11:02

Asi všici navzájem, no -

A tak je to spravne a tak to ma byt!

Nad Berounkou pod Těšínem... tam někde?

YGA 22.8.2007 8:24

No vida,

před pěti lety povodně a následné další invaze - ať už myší nebo komáří - a letos Sahara saharovitá - alespoň u nás na jihu Jižní Moravy. Ale dnes - tralalá tralalí - dnes od úsvitu prší a prší a vypadá to, že ani pršet nepřestane - a žádný přívalový déšť, ale krásný teplý zahradní deštíček. Obloha je šedá  - ale mě se zdá nádherná ;-D.

Jinak, milý Terro - těším se, až napíšeš o rozrůstání kočičí smečky - to se zase čtenářsky pomějeme.

P.S.: tak včera jsem si vyzvedla svůj hrneček zvířetníček - a přímo u pramene v ateliéru. Jenom škoda, že Julča nebyla přítomna, ale jeji manžel je moc příjemný mladý muž (a taky fešák ;-)). A důvtipný - když viděl, jak tam u dveří koktám, hned mu bylo jasné, která bije, a hrneček bez prodlení vydal. A měl vám rozdělanou kytičkované vitráže z různě vzorovaného skla - mě se to moc líbilo, ale jak jsem taková nesměla z cizích lidí (skoro ducha mdlého :-(), tak jsem se nezeptala, kam to půjde.

LFSH 22.8.2007 10:05

Re: No vida,

Mě přišel hrníček včera poštou a potvrdila se pravdivost rčení: "Jaký pán, takový pes"  - vrčela jsem jak Filip nad špatně obranou kostí. ;-)

YGA 22.8.2007 10:17

Jenomže, milá LFSH

ten můj je dozajista NEJ-KRÁS-NĚJ-ŠÍ ;-P, protože moje kočička má na ocásku mašličku ;-D. A myška se mi směje přímo do ksichtu. A už jsem v něm měla čajíček. Taky mě hrneček uchvátil svojí velikostí - původně jsem si myslela, že je to jenom takový ten malý, dvoudecáček, a on je to hrnec přímo na moje potřeby čaje dělaný.

Ap 22.8.2007 11:26

Re: Jenomže, milá LFSH

Jejda, vy z hrnečků všichni pijete čajíček?!8-oJá ho mám na kafíčko,má ideální rozměr;-P a krásně padne do ruky.

YGA 22.8.2007 11:28

Re: Re: Jenomže, milá LFSH

Jo, bývaly časy, že bych z něj pila i kafe (a velikost by byla taktak ;-D) - ale přesedlala jsem na čaj s mlíkem - dělá mi líp na tlak i na žaludek - a teď už i na chuť.

Eva B. 22.8.2007 10:12

Re: No vida,

tak joooooo teď už vííím co to na mě čeká na poště!!! to se těším až jsem z toho celá kytičkovaná :-)

alimo 22.8.2007 12:12

Re: No vida,

Mám hrníček na poště, dneska nestíhám, ale zítra už budu vědět, jestli na čaj nebo na kávičku...asi to druhý, protože já ráda kávičku vééélikou a s mlíčkem:-) a už se moooc těšímVV

Dede 22.8.2007 8:20

OT - promiň Tazi

Zvířetníci... ještě jednou prosím o ty palečky... dnes o desáté a potom asi tři hodiny, říkal doktor, že na tu operaci budou potřebovat. Možná ještě chvíli pro všechny případy! Díky moc...VVV

Xerxová 22.8.2007 8:21

Re: OT - promiň Tazi

Dede, myslím na tvého tatínka i na tebe V

Vave 22.8.2007 8:25

Re: OT - promiň Tazi

Milá DedeVV, jasně že to vezmem s přesahem! ;-) R^R^R^

Myslím na Tebe a  na tatínka, myslí na Tebe mnoho lidí, já to vím, a jejich energie tatínkovi pomůže, tak buď klidná! Objímám Tě. :-)VVVVVV

dalmatin 22.8.2007 8:40

Re: Re: OT - promiň Tazi

Jsme tu na "značkách" (to je přesné vyjádření Vavísku V)

jenny 22.8.2007 12:25

Re: Re: Re: OT - promiň Tazi

Taktéž!!VVVVVVVV

MaRi 22.8.2007 8:42

Re: OT - promiň Tazi

VVVVVV

YGA 22.8.2007 8:42

Milá Dede

- samozřejmě budu myslet na tatínka. Posílám všechnu pozitivní energii, kterou mám, pánům doktorům a sestřičkám na sále, ať se operace podaří a tatínkovi pomůže. Zase bude dobře, uvidíš. VVVVVVR^

abyt 22.8.2007 8:52

Re: OT - promiň Tazi

Moc, moc, mocR^!