13.5.2024 | Svátek má Servác


Diskuse k článku

KOČKY: Něžný barbar

Přijel ve středu večer. Vylezl z přepravky. Protáhl se. Provedl bleskovou prohlídku. Zjistil umístění záchodu. Zjistil umístění misek. Všecko sežral. Rozložil se pod palmou a vystrčil pupek.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Agnes 7.11.2007 9:03

úplně vidím

...naši malou potvůrku! Před třemi týdny jsme si domů přivezli koťátko a z malého ustrašeného drobečka se během pár hodin stal pán (teda paní) našeho bytu!!! Do práce chodím nevyspalá, poškrábaná jsem všude už třikrát, ale už bych to bez ní neuměla....člověk se hrozně těší domů!!! A taky máme potvůrku ukecanou a běda jak jí nemňoukáme zpátky, to je jak hromádka neštěstí. A miluje vodu, to nechápu, kočky prý vodu nemají rády a naše číča bruslí ve vaně když z ní vylezem po kalužkách a jednou tam příteli dokonce dobrovolně skočila když se voda napouštěla....viděli jste to už? 8-o

Vakandi 7.11.2007 9:30

Re: úplně vidím

Viděli, Garfield lezl za mnou do sprchy.

týna 7.11.2007 9:37

Re: úplně vidím

znám. Arnošt chodil plavat do vany, Albert jen do umyvadla

Vakandi 7.11.2007 9:41

Re: Re: úplně vidím

A pak že kočky nemají rády vodu ;-D

Agnes 8.11.2007 10:28

Re: Re: Re: úplně vidím

tak to jste mě docela uklidnili, díky :-)

Rpuť 7.11.2007 9:47

Re: úplně vidím

Jedna z našich dočasných návštěvnic, se koupala s dcerou naprosto pravidelně;-)

Beda 7.11.2007 9:02

Týno

díky moc za Jáju a taky za tento článek!!!!!! ... já ho prochechtala skoro celej;-D a při závěrečném  "Díky za to, že na mě zbyl" mi vyhrkly slzyVVVVVV ... ať se vám spolu daří i dál takto skvěle a hezky si to užíváteR^R^R^... no a zase a ještě piš, piš, piš, dnes jsi mi krásně projasnila ráno:-):-) a docela jsem to potřebovala... dík!!

Jiřina z GB 7.11.2007 13:14

Re: Týno

Tak jsem si říkala, že se k těm slzičkám při poslední větě nepřiznám, ale teď je tam mám díky Bedě podruhééé...VV

Týno, ten strhující sloh, to je dar... hleď ho, prosím, kvůli nám využívat hojněji...;-D

abyt 7.11.2007 8:59

No jo,

něžnej barbárek!:-D A přitom v té přepravce vypadá tak nevinně! Přeji dostatek myší, kotníků a nervů. A dík za raní zasmání.

Zdena 7.11.2007 8:53

Senzace!!

Ať máte hodně kotníků a masíček a myší!!!! Kočičár je zjevně světovej darebák! At roste a sílí ve zdraví a ať Vás čeká mnoho mnoho let spokojeného zakusování a drbání bříška.!!

Jana Bu. 7.11.2007 8:51

Tak to je přesné -

Takto se nenudí domácnost, kde jsou zdravá kotata - já mám doma zase další dvě (nechcete někdo;-D a včera mi šestkrát proběhla sem a tam po obličeji, když jsem se snažila usnout. Ale Týnko, že už si to bez něj neumíš představit, viď V

tosca 7.11.2007 8:40

Týno a Jájo :-)))

Dnešní ráno pro mě bylo nějak mizerné. Padl na mě splín ... Přečetla jsem si Něžného barbara a ... splín je pryč :-D Já to říkám pořád, že kočky jsou na depresi lepší terapeuti než psi :-)

Týno, děkuji za krásný popis prvních dní. Ať Ti Něžný barbar dělá jen a jen radost (třeba kousáním do kotníku ;-P) :-)

YGA 7.11.2007 8:27

Tady není co dodat

- tvoje písáníčko má stejný spád a rychlost jako má Jája. Moc by mě zajímalo, co má proti ocáskům, že je všechny amputuje :-). Tak si to spolunažívání pěkně užijte - a zase dej vědět.

týna 7.11.2007 9:49

Re: Tady není co dodat

co proti nim má, to netuším. že by to považoval za zbytečnost? ale už máme osm kusů myší a osm kusů ocásků - kam se hnu, tam nějaká myší součást ;-D. měla jsem i snahu ty ocásky přišít, ale po dvou pokusech jsem to vzdala. Jája prostě vyžaduje druh myší bezocasých

LFSH 7.11.2007 10:04

Re: Re: Tady není co dodat

To máš ještě štěstí, že jsou to jen takové hračky. My máme po zahradě poházené součástky myší (kdysi) živých - některé jsou v celku, jen zakousnuté, ostatní jsou v různých stádiích konzumace. A všechny myší hračky jsou skalpované od Filipa.

Yezi 7.11.2007 10:52

Re: Tady není co dodat

Naše mňaudáma, teď  již bohatě středního věku, to dělá od mala taky, prostě žádné plyšmyši nevydrží ocas dýl, než 10minut;-)

terra 7.11.2007 11:21

Re: Re: Tady není co dodat

Taz plyšmyši taky decimoval a začínal od ocasu:-D. Proto jsme přešli na odřezky chlupatých kůží (králičích), ty žádný ocas neměly a vydržely...zato ovšemť byly úúúúplně všude. Když jsme se rozhodli pro "Céčka", myslel jsem, že mi tahle kotěcí tornáda budou chybět, konec konců je jim víc než rok a vyrostla (ta Céčka) u staré paní. Když jsem poprvé viděl Célinu, jak se s rozběhem snaží přistát na stolku s hladkou deskou, bylo po obavách, že bychom snad neměli živé kočičky. Protože s hladkými povrchy asi neměla zkušenost, vznesla se na stůl, nezabrzdila, s překvapeným výrazem přejela na druhý konec a snesla se zase k zemi. Co mi to ten stůl udělal? Trvalo asi tři dny, než se naučila elegantně vznést a na kluzké desce zastavit...

Štětinka 7.11.2007 15:34

Re: Re: Re: Tady není co dodat

terro, ;-D;-D;-D;-D;-DR^R^R^

P i t r ý s e k 7.11.2007 17:44

Re: Re: Re: Tady není co dodat

To néééé, to nejdéééééé;-D;-D;-D. Vždyť si o mě mistránek musí myslet, že jsem cvok;-D;-D;-D

zana 7.11.2007 19:10

Re: Re: Re: Re: Tady není co dodat

Pitrýsku, ještě kašle, nebo naše recepty;-) zabraly?

P i t r ý s e k 7.11.2007 21:20

Re: Re: Re: Re: Re: Tady není co dodat

 Milá Zano, upřimný dík za optání. Recepty jsme probrali  (ještě jednou děkuji Vám všem za poskytnuté rady ukláněcí smajlík kdyby byl) .

Víš, on je tak jako potřebuje nepotřebuje. Má astma a občas ho popadne zoufalý kašel a protože už vyfasoval medikamentů, že je jich plná krabice (jako od bot). Pomalu  mu z toho začíná blbnout žaludek, tak zatoužil po něčem, kde by té chemie bylo méně. Také jsme zakoupili takový inhalovací přístroj a ten mu moc pomáhá. Hučí to sice skoro jako vysavač, ale  hlavně, že to funguje.  A navíc, tady u nás, jsou jedny z nejhorších podmínek stran čistoty vzduchu. Sama jsem byla překvapena, že je tu víc zplodin, než v leckterém velkoměstě. Taky, když ještě jezdil do práce, tak říkal, že v Praze se mu dýchá líp.  Tak ještě jednou Děkuji všemR^R^

zana 7.11.2007 21:57

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tady není co dodat

No jasně, inhalátory jsou skvělýR^. Tak ať mu slouží.

Bubu 7.11.2007 8:27

Ten je ale sladkej, i když barbar

Ten je ale sladkej... Mám slabost pro bílé kočky, ale často bývají hluché.

Jedno bílé kotě (kočičku), co se k juniorovi přidalo u autobusu, jsem po pár dnech musela deponovat ke kamarádce, co má kočky doma. Je hluchá a jako venkovní by to nezvládla. Zabydlela se a já chodím ke kámošce u kafe pomuchlit Sněhurku.

terra 7.11.2007 10:42

Re: Ten je ale sladkej, i když barbar

Hádal bych, že Sněhurka má modré oči. Bývá to dost časté, bílá zvířátka s jinýma než modrýma očima hluchá nebývají ( alespoň ne v důsedku dědičné vady). Osobně žádného hluchého kočičáka neznám, ale prý se s tím srovnají, když jsou v bezpečném a známém prostředí... 

Bubu 7.11.2007 12:55

Re: Re: Ten je ale sladkej, i když barbar

Jasně, je to modroočka. A je naprosto v pohodě. Hravá mazlivka. Jen jí nějak nemůžeme vyvětlit, že psice Bára je kámoška. Zato má na rozdíl od ostatních koček v domácnosti naprosto "na háku" vysavač. Alespoň nějaké pozitivum.

Lucka V. 7.11.2007 8:20

Týno, to je nádhera!

Článek je naprosto úchvatnej! Ano, nějak takhle to probíhalo u nás. Jája je zkrátka živel, ale zároveň dokáže být plný něhy. VVJsem šťastná jak blecha, že je vám spolu dobře. R^VVR^

Eva P. 7.11.2007 8:04

Culim se. Usmev kolem cely hlavy (jeste ze mam usi). Tukam.

Ctu prichod nasi Miusky z utulku. V bledemodrym. Belasek k sezrani. Tvuj kontik asi taky ;-D Tukam a hladim to trestiprdlo. At mu to keca, osobnost se halt projevit musi!!R^ A az neprojde dverma, budes muset postavit barak ;-P Bry ranko fsem V

Bláža 7.11.2007 7:32

Super!

Super srandovní článek o super kočičákoviR^ Týna je talent!

Rpuť 7.11.2007 7:30

Moc krásnej kočičák!

Rytíř bez bázně a hany, pokud to koníky přežijou;-) Myslím, že je u vás akuní potřeba rozvětveného šplhadla (nejlépe až do stropu) ověšeného množstvím "myší":-D

Rpuť 7.11.2007 7:31

Re: Moc krásnej kočičák!

"kotníky" - samozřejmě!