28.10.2020 | Den vzniku samostatného československého státu


KOČKY: Něžný barbar

7.11.2007

Nechal si drbat bříško. Zakousl mi kotník. Nabral třetí kosmickou a půl hodiny kroužil po bytě. Zakousl mi kotník. Zase kroužil po bytě. Vyhulákal si přídavek do misky. Rozložil se pod stolem a vystrčil pupek. Zakousl mi kotník. Seděl před sprchou a nadával. Porval se s ortézou. Porval se se mnou o peřinu. Zakousl mi kotník. Usnul. týna - něžný barbar Jája 1

Čtvrtek ráno přivítal hulákáním u prázdné misky. Hlááád! Zakousne mi kotník. Nasnídá se. Rozloží se pod židlí a vystrčí pupek. Drbááát! Nechá si drbat bříško. Našel myš. Zakousne myš. Urve myši ocas. Zakousne mi kotník. Zalehne knížku. Desetkrát bleskově proběhne byt. Objeví zrcadlo. Zkoumá zrcadlo. Syčí na zrcadlo. Rozběhne se proti zrcadlu. Narazí do zrcadla.

Seřve mě za to, že v zrcadle je zvíře. Zakousne mi při tom kotník. Zmizí. Úplně. Když jsem nacpaná pod postelí, tak se zhmotní. Leží pod palmou a vystrkuje pupek. Drbááát! Bříííškooo! Najde další myš. Zakousne myš. Urve myši ocas. Odnese ocas do postele. Usne. Vzbudí se. Má hlad.

V pátek ráno mi zakousl kotník. Rozcvička tryskem po bytě. Kontrola stavu potravy v miskách. Spokojenost. Rozloží se na tašce a vystrčí pupek. Drbááát! Spěchám. Je mu to fuk. Nechá si drbat bříško. Spěchám. Drbu bříško. Doplním misky. Bříííškooo! Ukradnu tašku. Seřve mě. Zakousne mi kotník. Vleze pod peřinu a bublá. Jedu do školy. Přijedu ze školy. Sedí pod palmou. Dělá ubohý hladový koťátko. Hláááád! Velikeeej! Naplním misky. Zakousne mi kotník. Okusuje sešit. týna - něžný barbar Jája 2

Seřve mě, když mu ho seberu. Udělám papírovou kuličku. Za pět vteřin je kulička na milion malých kousků. Parádní hra. Ještě kuličku. Ještě jednu. A ještě jednu. Dochází papír. Kuličkuuuu! Popadne invalidní myš. Odnese myš do postele. Vyhodím myš. Odnese myš do postele. Vyhodím myš. Sedí před sprchou a nadává mi. Jdu spát. Znovu doplním misky. Lehne na polštář a vystrčí pupek. Drbááát! Usne.

Sobota velmi brzo ráno. Posunuje misky po podlaze. Mááám hlááád! Lehni. Hlááád! Lehni a spi. Hlááád! Vstávám. Plním misky. Zakousne mi kotník. Snídá. Mlaská. Ještě hlááád! Přidávám do misky. Vylez z té nohavice. Drbááát bříííško! Drbu bříško. Uhni. Spěchám. Bříííškooo! Spěchám. Bříííškooo! Drbu bříško. Zakousne mi kotník. Jedu do školy. Přijedu ze školy.

Ubohý hladový koťátko na židli. Hlááád! Plním misky. Mlaská. Co takhle něco pěkného pro kocourka, nebylo by v té veliké tašce? Uhni. V tááášceee! Uhni. Myš. Hurááá! Zakousne myš. Urve myši ocas. Odnese ocas do postele. Vyhazuju ocas. Odnese do postele všechny myši. Vyhazuju všechny myši. Skáče jako kozlík. Přinese myš a kousne mě do kotníku. Zalehne mi knížku. Uhni, musím se učit. Vrrrrrr, drbááát! Vááálet se! Drbu. Válím se. Proč tam lezéééš? týna - něžný barbar Jája 3

Otevříííít! Fuj, sprchááá, sssssssssss! To je můj polštář. Neníííí! Tak si vezmu jinej. Usne. Je rááááno. Hlááád. Je neděle. Spi. Uboheeeej malinkeeej hladoveeeej! Máš tam granulky. Maaaasoooo! Hlááád! Vstávám. Krmím. Mlaská. Blesková kontrola bytu. Mokrá ožužlaná myš do postele. Vyhodím myš. Přinese myš.

Vyhodím myš. Břííííško! Drbááát! Hneeed! Drbu bříško hned. Usne. Klid. Snídám. Joguuuurt! Paráááda! Přijede Ferda. Vetřeléééc! Schová se. Brblá pod postelí. Zakousne Ferdovi kotník. Káááám jdetééé? Pryč. Prooooč? Uhni. Proooč? Proto. Neboj, vrátím se. Urazí se. Přijdu zpátky. Hláááád! Velikeeeej!

Tak takhle si spolu bydlíme. Jája je ukecaný veselý tvor. Pořád má hlad. Dupe jak stádo slonů. Vůbec mu nedělá problém mi vynadat, když někam jdu. Krásně se mazlí. Moc rád se pere. Zvědavá opička. Bílý štěstík. Něžný barbar. Díky za to, že na mě zbyl.

týna - něžný barbar Jája 4

 

Týna


Hledáte zdravou svačinku? Sáhněte po kapsičce od Sunaru, která je komplet BIO včetně obalu
Hledáte zdravou svačinku? Sáhněte po kapsičce od Sunaru, která je komplet BIO včetně obalu

Když se řekne Sunar, co se vám jako první vybaví? Chutné sušené mléko? Není se čemu divit. Sunar a jeho kojenecká výživa tu je pro naše miminka už...