22.10.2020 | Svátek má Sabina


Diskuse k článku

KOČKY: Něžný barbar

Přijel ve středu večer. Vylezl z přepravky. Protáhl se. Provedl bleskovou prohlídku. Zjistil umístění záchodu. Zjistil umístění misek. Všecko sežral. Rozložil se pod palmou a vystrčil pupek.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
týna 7.11.2007 15:54

Re: Re: Re: A co přítel?

;-D;-D;-D nezabiju, neboj. on je taky takový zvířátko. občas. a taky na mě zbyl-i když to nerad slyší;-)

Rpuť 7.11.2007 15:55

Re: Re: Re: A co přítel?

JanoBu - vzhledem k tomu že sem psal a žádal rady, dá se soudit, že to psejko nebude. (Asi si tu zrovna nebyla);-D;-D;-D

Jana Bu. 7.11.2007 16:01

Re: Re: Re: Re: A co přítel?

Já tu byla, story si právě pamatuju, ale když já mám hrozně špatnou paměť  na jména a to jméno je takové....no.......zvířátkovské :-) Tak doufám, že on zvířetník nečte nebo má stejný smysl pro humor jako Týna a všichni tady !

týna 7.11.2007 16:04

Re: Re: Re: Re: Re: A co přítel?

nečetl. poslední dobou ale nakukuje, protože je to zvědavec. a Ferda, to je zjemnělá zkomolenina příjmení. posledně povídal, že napíše o životě s ježibabou;-D a nechá se politovat, jakej on je vlastně chudinka

zana 7.11.2007 18:53

Re: Re: Re: Re: Re: Re: A co přítel?

doporučuju Rozhledník;-D;-D;-D!!

Hana W 7.11.2007 14:52

Tyno

Vy jste se asi s Jajou hledali, az se nasli. Preju dlouha leta krasneho souziti.

A doufam, ze uslysime vic. To je radost cist - jako vse, co pises.

Danda 7.11.2007 13:42

Skvělý článek

Dnešní den stál doteď za málo, ale popis akčního Jáji mi roztáhl koutky a já se tady nezadržitelně chechtám.

Prosím autorku Týnu o kontakt na canea.dandy zavináč centrum.cz, ráda bych o něco poprosila. Děkuji

Jinak pozdrav všem zvířetníkům od čtoucí-nepíšící. I ty palce marodům držím průběžně a věřím, že bude líp VV

MaRi 7.11.2007 13:33

Pohlédněte do diskuze ke kočkám z klece

ať už je to jak chce, chce se mi ;-(

Hana W 7.11.2007 13:37

Re: Pohlédněte do diskuze ke kočkám z klece

Kde?

MaRi 7.11.2007 13:48

Re: Re: Pohlédněte do diskuze ke kočkám z klece

snad se mi to povede //neviditelnypes.lidovky.cz/diskuse.asp?iddiskuse=A071028_200620_p_zviretnik_dru

Jakub S. 7.11.2007 15:40

To mě teda uzemnilo a vykolejilo.

Co se to v tom HK děje za hrůzy? Beda a Zana, vidím, se v tom nějak angažujou - ale to, že před kontrolou se každý kromě PČR musí ohlásit... no tak asi přes policii. Ale obecné zkušenosti s ochotou lidí svědčit jsou mizerné ze zcela jasných příčin. A provázanost úřadů... v třebíči to včera jeden ing. řešil jinak. A bude před soudem, a odsoudí ho. Právem. A stejně tak by měl někdo skočit na nečinnost té oběti - a vyvodit si důsledky. To už asi nikdo - ručka ručku... a ke kočkám: viděli ste včera v TV, jak Asijci zaživa stahujou psa z kůže?! Poté, co ho klackem ubijou? A na SL si natočili puberťáci ubití psa klackem sami.

Jana Bu. 7.11.2007 15:50

Re: To mě teda uzemnilo a vykolejilo.

Jakube, to není o HK a není to o této konkrétní kauze. Lidi, co se pohybují aspoň trochu v ochraně zvířat, by mohli vyprávět story.........myslím, že Beda mi to potvrdí. Nejhorší je, že všechny ty chudáky zvířata prostě není možné zachránit a tak se volí, kdo se zachrání......to je moje největší soukromé dilema. AKTIVNÍCH lidí angažujících se na záchranách je hrozně málo.

tapuz 7.11.2007 18:10

Re: Re: To mě teda uzemnilo a vykolejilo.

Jano Bu, já bych řekla, že tahle poznámka tady se ani tak netýká otřesného případu koček v kleci a volby, která koťata vybrat a zachránit, jako spíš debaty na webu, na který je tu odkaz. Z té debaty se mi chce nikoli brečet, ale zvracet. Bohužel takováhle debata plná zloby, nenávisti, vzájemného osočování a napadání se rozvine téměř u každého případu. Místo toho, aby se síly a možnosti spojily, tak se tyhle osoby trumfují v tom, jaké kdo má zásluhy a co on by udělal dobře, a co někdo jiný udělal špatně, a to pokud možno schválně. A zvířata, kterým by mělo být pomoženo, jdou stranou. Myslím, že bohužel i tohle je jedna z příčin, proč těch aktivních lidí je málo a proč řada lidí volí raději cestu pasivní pomoci formou finančních darů různým útulkům a podobným společnostem. Protože, upřímně řečeno, komu z nezainteresovaných lidí by se po přečtení takové debaty chtělo mezy tyto "fúrie" vstoupit? Asi málokomu, že? Tím si bohužel tyto spolky dělají u veřejnosti, která se tak často nepohybuje v ochraně zvířat, velmi špatnou reklamu.

A tohle píšu s lítostí i přesto, že sama v rámci svých možností pomáhám dvěma útulkům, přiznám se ale, že ovšem spíše pasivní formou.

A ještě chci dodat, že samozřejmě nechci všechny házet do jednoho pytle a nemířím tím na Vás. Znám Vás i z debat na jiném webu a vím, že Vaše počínání a Vaše diskuzní příspěvky takové nejsou.

Jana Bu. 7.11.2007 21:27

Re: Re: Re: To mě teda uzemnilo a vykolejilo.

Aha, tak tak jsem to fakt nepochopila.  Máte pravdu, diskuze často bohužel sklouznou do divných osobních invektiv.

Štětinka 7.11.2007 15:56

Re: Pohlédněte do diskuze ke kočkám z klece

vím o tom mnohé a raději to nebudu rozvádět.(mohlo by to těm potřebným hodně ublížit) Obdobné diskuse se teď odehrávají na vícero místech. Věřte, že už brzo se něco dít bude

zana 7.11.2007 19:02

Re: Re: Pohlédněte do diskuze ke kočkám z klece

a zatím se (tedy to SE je zejména Štětinka s malou pomocí některých z nás) dělá tolik, kolik dokážeme. Abych pravdu řekla, osobně před ohnivou diskuzí dávám přednost tomuhle.

jenny 7.11.2007 12:36

Něžnému barbarovi

s láskou, přejeme namacuškované, vyhlazené břuško, hodně mazlušinkování a moc a moc dobrůtek od hodné Týny.  Nikdy jsem si nemyslela co je možné zažít s kočkami, dnes jsem moc šťastná, že je mám. Čita s Miuškou tvoří nerozlučnou dvojku, která už dva měsíce přetváří naše bydlení k obrazu svému. Pracují se mnou, jedí se mnou, čtou se mnou, čučí se mnou na film,uklízíme společně, sprchový kout milují. Ach jo, to vše jsem původně čekala od přednosty:-D.VV

MaRi 7.11.2007 12:48

Re: Něžnému barbarovi

aspoň někdo;-)

Zdena b.p. 7.11.2007 13:21

Re:Chachacha,

tak už jsi poznala, kdo tě pochopí?:-)

zana 7.11.2007 18:59

Re: Něžnému barbarovi

Jenny, tohle je poznámka dne!!!!!!8-o;-D;-D;-D

Vave 7.11.2007 12:02

Děkuju všem

za palcovou podporu. VVVVVV  Určitě dám zprávu, jak je Mikeškovi, hned jak přijdu domů a vyvenčím Anku.

jenny 7.11.2007 12:22

Re: Děkuju všem

Jejda , Mikešku milý, přece nám nebudeš stonat, držíme vše co můžemeR^R^R^R^VVVVVVVV!!

Hana W 7.11.2007 13:35

Re: Děkuju všem

Mikesku, nemarodit!!!!!R^V

Apina 7.11.2007 11:49

gratuluji k přírůstku

Týno, gratuluji k takovému úžasnému přírůstku. To musí být něco - bílé kotě a tak úžasně hravé. To je skvělé mít takového výtečníka. Já bych také ráda koťátko, ale k našim kočičkám to bohužel nepůjde. Micánek by možná měl snahu se kamarádit, ale Micinka je toho názoru, že i její vlastní synek je více než snese a nemohu ji uvádět do ještě většího stresu další kočkou. Nejraději by byla úplně sama. Má ráda svůj klid a v poslední době vyklízí prostor Micánkovi více než se mi líbí.

Jen malý dotaz, možná mi uniklo již někdy dříve, takže se omlouvám, pokud je můj dotaz nepřípadný. Slyší dobře? Pokud vím, celá řada bílých koček má se sluchem potíže nebo jsou úplně hluché.

týna 7.11.2007 11:52

Re: gratuluji k přírůstku

slyší skvěle. stačí špitnout -masíčko- a letí a letí a letí.

Vave 7.11.2007 12:08

Re: Re: gratuluji k přírůstku

Jája bude stejný "hlad" jako Bertík.VV Včera jsem musela dát pod zámek košík s kapsičkami, protože Bertík se je pokoušel si otevřít sám. :-)  A běda, jak si někdo nese talíř s jídlem! Bertík hned volá "moje moje!" a pokouší se talíř dobýt a vztyčit tam vrcholovou vlajku. :-)

LFSH 7.11.2007 12:22

Re: Re: gratuluji k přírůstku

Na jakékoliv slovo (nebo zvuk) spojené s jídlem skvěle reagují VŠICHNI mužský.

Apina 7.11.2007 15:44

Re: Re: gratuluji k přírůstku

Tak to jsem ráda. Ano - slovo "masíčko" stačí obvykle pouze zašeptat a v tu ránu má člověk kočku pod nohama. No, někdy stačí se podívat pouze směrem do kuchyně;-P Když jsou naše kočky na letním bytě a nejsou čirou náhodou zrovna doma (tedy to se týká pouze Micinky, Micánek je na tohle moc opatrný), tak stačí zaklepat smluvený signál na okno verandy a v tu ránu tu máme trojbarevnou letící čáru.

Jana Bu. 7.11.2007 12:16

Re: gratuluji k přírůstku

Vrozená hluchota bývá u celobílých koček s modrýma očima (nemusí ale být !) - je to podmíněno geny. Proto chovatelé, kteří mají bílou kočku s modrýma očima musí jít na testy, zda kočka není hluchá, než může mít kotíky. U hnědých a jiných očí to není, já mám třeba bílého kocoura s medovýma očima a slyší bezva - u nás na "dobrůtka, Míšo" ;-)

Jiřina z GB 7.11.2007 13:17

Tož to je vrchol...

...četla jsem kotníky, místo kotíky...8-o