17.5.2024 | Svátek má Aneta


Diskuse k článku

KOČKY: Kika - život s mačacou dámou

Rok 1989 bol pamätný aj v inom, ako všeobecne známom smere. Aspoň u nás v rodine je nezabudnuteľná aj jedna augustová nedeľa.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
veram 13.7.2006 13:42

Re: nááádhera

WWW, taky ťukám R^

Alča 13.7.2006 10:24

Tojefuku, mimo téma - pěkně prosím, smutně koukám.

Mám problémy s jahodami. Nastěhovali se do nich  breberky (našla jsem pavučinky a bílé oválné tečičky) a také chytly nějakou asi plíseň (hnědnou listy i jahody). Protože už  mají odplozené dcera poradila ostříhat (nechat jen srdíčka) a uvědoměle ošetřit vším, čím se jen dá. Já souhlasím, protože při naší svědomité péči mají naše jahodníky 50 cm v průměru a protože jsou pod nepropustnou černou PVC folií, tak se tam při vydatném zalévání té houbě v hustém porostu asi daří. Takže otázka zní: ostříhat a ošetřit? Díky předem i zadem!;-)

tojefuk 13.7.2006 10:43

Re: Tojefuku, mimo téma - pěkně prosím, smutně koukám.

Jméno breberek neuhádnu, je jich moc! Na všechnu tuhle svoloč používám CYMBUSH - požerový a kontaktní postřik v koncentraci 1,5%. Jedna z jeho složek donutí i skryté škůdce ( i kůrovce pod kůrou ) k pohybu a kontaktu s postřikem. Takže pohne i s mšicemi, krytými voskovými vlákny.  Ochranná lhůta je přijatelná, mění se podle plodiny, je to na návodu.

Plíseň - asi z rodu Botritis, platí na ně Fundazol.

Folii máš asi POD jahodama, ne? Lepší je černá, tkaná-propustná, vydrží o hodně déle.

Takže: ostříhat, listy spálit nebo do popelnice, ne na kompost, sundat folii, postříkat proti plísni, po odeznění ochr. doby postřik na hmyz. Dát novou folii. Musím mazat, pokud bude třeba, doplním!  

tojefuk 13.7.2006 12:16

Re: Re: Tojefuku, mimo téma - pěkně prosím, smutně koukám.

Postřik proti plísni: první - dvojnásobná koncentrace, zálivkou prosáknout do 5 cm hloubky. druhý - normální koncentrace, ošetřit metr okolo jahodiště. Po tkané folii můžeš chodit a nepopraská.

Alča 13.7.2006 14:08

Re: Tojefuku, mimo téma - pěkně prosím, smutně koukám.

D Ě K U J I  !!!!!

veram 13.7.2006 10:02

ahojky

Edito, krásné povídání v krásné V slovenštině V, tojefuku, prosím, co je procesování?

YGA 13.7.2006 10:06

Re: ahojky

Procesování = pracovní proces (aspoň si myslím já, ale u Tojefuka je to možná jinak).

veram 13.7.2006 10:08

Re: Re: ahojky

Áha

tojefuk 13.7.2006 11:27

Re: Re: ahojky

Správně! Práca na mně jde v návalech, chvíli fofr, chvilku klid.

zana 13.7.2006 14:01

Re: Re: Re: ahojky

... návaly... návaly... co mi to jenom připomíná? Nebavili my jsme se tady onehdy o něčem....:-D:-D:-D:-D

tosca 13.7.2006 9:14

Kráásnééé

Krásná vzpomínka na krásnou číču. Mám ráda osobnosti a nejen lidské. :-)

zana 13.7.2006 9:02

trochu mimo mísu

letos mi přijde, že je nějak hodně ježků. U nás na sídlišti takhle po setmění člověk občas na nějakého narazí, ale třeba včera kolem desáté jsme potkali hned dva - jeden způsobně přecházel, druhý stál jak trubka uprostřed křižovatky, tak jsme ho museli opatrně přesvědčovat, že takhle se to nedělá.

tosca 13.7.2006 10:05

Re: trochu mimo mísu

Myslím, že máš akorát štěstí, že v blízkém okolí vyvedla madam ježková hnízdo mladých :-)

Hanča 13.7.2006 10:56

Re: trochu mimo mísu

Nejen ježků, ale prý je hodně i zmijí. Na jednu oprsklou jsme narazili před naším domkem. Ležela pod autem a když syn odjel, šel se muž podívat, jaká že to hadička mu upadla. Zmije nelenila a zaplula do odvodňovacího kanálku v garáži. Tak se vybavil klackem a kýblem a snažil se ji z kanálku vystrnadit. Já jsem mu pomáhala dobrými radami jako "Dávej pozor" a tak. Po chvíli se dílo podařilo, načež jsem došla pro knihu Od agamy po žraloka a podle obrázku jsme usoudili, že je to skutečně zmije. V kyblíku byla pěkně naštvaná, nadouvala se, syčela a kmitala rozeklaným jazykem. Nakonec ji muž přiklopil a odvezl do lesa, kde ji zase vypustil. Tak jen doufám, že se jí u nás nelíbilo a že se nevrátí.

tosca 13.7.2006 12:09

Re: Re: trochu mimo mísu

Nevrátí, má ráda svůj klid a v lese ho bude mít víc. :-)

Velkou jedničku s * za to, že jste ji nezabili R^

Hanča 13.7.2006 12:57

Re: Re: Re: trochu mimo mísu

Kdepak přednosta a něco zabít ! Ten i kdejakou do domu nalezlou havěť opatrně vynáší. A krom toho zmije je chráněný živočich.

tosca 13.7.2006 15:12

Re: Re: Re: Re: trochu mimo mísu

Já vím, že je chráněná, ale stačí si letos pročítat psí (a dětské) diskuze a člověk nestačí žasnout, kolik zmijí už zaplatilo životem za to, že si dovolily po zimě vylézt zrovna na něčí zahradě. :-/ Jinak vidět zmiji považuji skoro za zázrak. Užovku nebo slepýše celkem běžně, zmiji pouze ve skutečně zmijové oblasti a to musí být člověk opravdu klidný, aby nezmizela dřív, než ji zahlédne.

Kardiak 13.7.2006 19:01

Kdepak přednosta a něco zabít

Hodnej kluk.Hadi jsou krásný.Někteří jihoasijští chřestýšovci jsou úplně jako živé drahokamy.R^

zana 13.7.2006 13:58

Re: Re: trochu mimo mísu

taky moc chválím, že jste byli na hadici hodní. Mám zmije ráda a zrovna tuhle jsme potkali jednu chudinku zajetou;-(.

Teda ono to bylo tak, že já se cpala jahodama u silnice a přednosta, kterej to považuje za zdržování, se mě jedovatě ptal "A nevadí ti, že máš za patama zmiji?" - tak jsem se teda otočila, zmije to fakt byla, moc hezká, taková hodně barevná, ale úplně a docela mrtváRv

Xerxová 13.7.2006 8:55

problémy se štěníky

Tak jsem se těšila, že se narodí Xerínovi příbuzní. A ony obě jeho "neteřky" předvedly parádní falešnou březost a štěníci nejsou:-(. Ale pan chovatel mi snad dohodí štěňku po svém krásném dozím klukovi. Snad to klapne. Pak by to nebyl žíhaný kluk, ale plášťová holčička.;-D

Držte palce, aby ještě nebyla zadaná. Už je jí víc jak měsíc, ta by už k nám přišla brzy.

zana 13.7.2006 9:00

Re: problémy se štěníky

držímR^R^. Holky jsou príma. Ehm, co je plášťová?

tojefuk 13.7.2006 9:08

Re: Re: problémy se štěníky

Má slušivej pepito plášť s kapuckou!

zana 13.7.2006 9:10

Re: Re: Re: problémy se štěníky

Já věděla, že mi to někdo pěkně srozumitelně vysvětlí. A tak nějak jsem i tušila, kdo to bude;-D;-D

tojefuk 13.7.2006 9:16

Re: Re: Re: Re: problémy se štěníky

Dyk jsem povídal, že jsem jak p. Horníček - blbost, ale hned!

Zdena bez psa 13.7.2006 13:54

Re: Re: Re: Re: Re: problémy se štěníky

Jééééé, ať to dobře dopadne a mimisko holčička plášťová pepitová kapucková ja s náma  !!!!!!!!!!:-):-):-)

Xerxová 13.7.2006 9:11

Re: Re: problémy se štěníky

Xerín byl z chovu žlutý - žíhaný. Holčička by byla z chovu černý - skvrnitý. Skvrnití jsou tzv. harlekýni, bílí s černými fleky. Černí můžou mít bílé znaky na hrudi a tlapkách. No a někdy se narodí i dogy plášťová - tj. je to bílá doga s černým pláštěm s kapucí. Je skoro celá černá, jen musí mít bílou lysinku na čele, bílý čenich (ale černou nosní houbu), bílou hruď a bříško, všechny čtyři bílé packy a bílou špičku ocásku.

Nám je jedno, jakou bude mít barvu, hlavně, aby to byl správný kámoš

tojefuk 13.7.2006 9:18

Re: Re: Re: problémy se štěníky

Bác ho! Já si vymyslím kapucku a ona je to pravda! Kapsičky mně napadly pozdě, nemá je snad taky?

Xerxes 13.7.2006 9:27

Re: Re: Re: Re: problémy se štěníky

pokud to není kříženec s klokanem ;-Dči jiným vačnatcem, tak kapsičky nejsou:-(. Průkaz původu to snad zaručí...;-D;-D

tojefuk 13.7.2006 9:39

Re: Re: Re: Re: Re: problémy se štěníky

Kapsičky nejsou - škoda! Něco už vymyslím! důkaz, co zaručí průkaz původu, mám doma - Zorinu! Oba rodiče chovní, jinej pes neměl šanci a Zorina má jezevčíkovou jen hlavu a náturu!

jiný Honza 13.7.2006 12:50

Re: Re: Re: Re: Re: Re: problémy se štěníky

Jóóóó, to nikdá nevíš. Jak se říká u lidí - jen matka je jistá (a dnes už ani to není pravda).

Aby to nebylo jako v tom vtipu - maminka v porodnici, příjde k ní sestřička a říká: "Maminko, je tady tatínek, může dál?"

A maminka odvětí: "Raději ne, za chvíli přijde manžel."