17.5.2022 | Svátek má Aneta


Diskuse k článku

KOČKY: Jak se vede modřanské smečce (1)

My, modřanská smečka, jsme se dohodli, že o nás napíšeme taky jednou sami, protože - to dá rozum - pohled lidskýma očima ani zdaleka nemůže být tak správný jako pohled očima psíma a kočičíma.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Matylda 1.11.2008 13:25

Musím Vave pochválit

za to, že mě nevedla na výborné čajíčky. Zázvor s medem a citrónem je skvělý. Ještě jsem si koupila Smolíčka. A rozhodně to nebylo v prodejně zdravé výživy, jak má dotyčná firma napsáno na stránkách, ale šla jsem takhle v pátek kolem jakéhosi dárkového zboží- za výkladem plno košíků a nesmyslíků a mimo jiné čajíčky. Vletěla jsem tam, koupila dva sobě a pak mě napadlo- můj táta čajíčky rád. A koupila jsem jich pět jako vánoční dárek. Po mém odchodu to v malém obchůdku vypadalo, že můžou objednávat znovu...

Xerxová 1.11.2008 12:20

to jsem tomu dala...

tatínek je spousty let v invalidním důchodu - chodí o holi, má ztrátu rovnováhy a taky srdce úplně dobře neslouží... A já vzala rodičovstvo vyvenčit ;-D. Trasa nebyla dlouhá - ani ne pět kilometrů, ale ten terén. Vodopády na Jedlovém potoce byly parádní, tolik vody v nich teče málokdy, ale voda tekla i všude kolem, značená cesta se změnila v balvany s tekoucí vodou, rovné úseky cesty v bažinku... Občas jsem měla pocit, že mě taťka holí přetáhne ;-P, ale když měl pevnou lesní cestu pod nohama (druhá část cesty), tak už se těmi parádními pohledy kolem nás kochal.

Kšandičky mohly zůstat doma - nepotkali jsme za dvě hodiny ani živáčka. Betka si tu cestu vodním pralesem tuze pochvalovala ;-) A buřtík nebyl - byla šunčička ;-D;-D

zana 1.11.2008 13:14

Re: to jsem tomu dala...

No jo, tohle znám... vždyť já jsem tatínkovi plánovala výlet do Liberce ... furt něco bylo, počasí, tuhle, tamhle - nakonec se tak nějak zjistilo, že si na to vlastně netroufá.

Ale hlavně že ten rovnej kus jste si užili. Vodopády musely bejt krásný, hned bych šla s váma.

Xerxová 1.11.2008 13:37

Re: to jsem tomu dala...

on si to užil celý - jen jak se cesta zhoršovala a zhoršovala, tak dostal strach, že je vlastně daleko od auta a co bude za zatáčkou nevěděl... a tak myslím trošku zazmatkoval (klesat zpátky po stejné cestě se mu opravdu nechtělo). Jakmile byl u rozcestníku, který mu potvrdil, že fakt nikdo značení nepřekopal a že jdeme správně, tak se mu hnedlo začalo šlapat líp... Cestou zpátky jsme ještě autem pojezdili po okolí, udělali si trošku zajížďku - aby se pokochali a myslím, že se mnou příště zase půjde ;-D;-D Ale jako horolezec s vodou v botách  vypadal dobře - kdyby ho viděla paní doktorka, která nám v roce 86 smutně sdělila, že s tím rozsáhlým poškozením mozku nemůže přežít. Když má člověk kliku (a velkou vůli), tak i mrtvice ustoupí VV:-)

zana 1.11.2008 13:43

Re: to jsem tomu dala...

Přeju, abyste toho spolu ještě hodně našlapaliR^R^.

Beda 1.11.2008 12:02

díky bohu :-)))))

za Zvířetník (zase jednou;-)) ... ráno jsem chtěla reklamovat včera mi Blážou slíbené sluníčko a pak se zdál nastati den bl/bec - něco jsem potřebovala vyfotit, foťák nespolupracoval a pak se mi podařilo si rozbít stoleček (bueeeee;-(), takže jsem musela vybalit z krabice nářadí a jak jsem byla nas*** tak mi všecko padalo a o všecko jsem zakopávala, a pak jsem zjistila, že místo radostné práce poje´di do Obi pro nějaké úhelníky, neb se to jen nerozšroubilo, anobrž vylomilo, no já fakt zuřila;-O

tak jsem si zapla počítač a pročetla se včerejší diskusí a hned je mi líp:-) ...Filípkovi gratuluji k medializaciR^, týně k ulovené blešce;-P, no a tak vůbec

a něco pro Vave - proč se divíš aprtovací kočičce? - Nyjonka to dělá taky a myslím že i ráda, jen se koukni :-)R^VV

přeji všem hezkou sobotu bez malérůVV

reina 1.11.2008 14:16

Re: díky bohu :-)))))

jé, bedo, máš šikovnou kočičku!

Santiago lovil oranžový aportek, ten od minulého víkendu zvládl ztratit, ale ještě tady někde našel žlutý aportek, ale to není ta správná barva - dle mého názoru.

už vidím jak jde do nového domova, a já vysvětluju nastávajícím krmičům, že mu musí házet aportek, dávat ochutnat jogurtek po otevření (po mně ho nedojí, dojídám já po něm) a že kolem misky s vodou musí počítat s jezírkem, protože prostě proto :-D

Bláža 1.11.2008 15:34

Jééé

To dělá Mařenka taky, že aportuje, my jí nosíme zvenku klacíky...;-D

veram 1.11.2008 11:30

dneska APOD nabídl

tak zajímavou fotku, že vám ji všem hned posílám. Pá,pá, mějte se famfárově!! (Tam, kde se svišti koukají na Kouzelnou školku, ten pozdrav znají) :-D

zana 1.11.2008 11:33

Re: dneska APOD nabídl

Veram, nevíš - nebyla někdy nějaká výstava těchhle fotek? Myslím ne odborná, ale jako obrazů - mám pocit, že na stěně bych leckterý z nich moc ocenila.

veram 1.11.2008 12:03

Re: dneska APOD nabídl

Výstavy bývají, ale teď o žádné nevím. Kdybys ale opravdu nějakou fotku na zeď chtěla, většinou se tyto fotky dají stáhnout v plném rozlišení. Pak už by stačilo si ji nechat profesionálně vytisknout a pokud bys ji ovšem neprodávala, máš možnost ji mít bez jakýchkoli problémů doma. Některé jsou přímo pro toto použití zdarma nabízeny ve velmi vysokém rozlišení. Pro příklad - ta dnešní je k sehnání ve velikosti 70*70 centimetrů.

Není to stejné, některé nejsou l mámí, ale většina ano. Obraz se nesmí pozměňovat.

zana 1.11.2008 13:25

Re: dneska APOD nabídl

Děkuju. Budu si to trochu hlídat - asi potřebuju vidět to ve velikosti, která by pak více méně přicházela v úvahu ... a taky už mám dost zavěšené stěny, ale hezkýmu obrázku těžko odolám. Ten dnešní mi totiž připomněl tapiserii, kterou jsem si jako krátce vdaná na splátky koupila - byla děsně drahá, ale tak nějak jsem bez ní nemohla... Abstraktní obrázek, dodnes jsem nepřišla na to, čemu by třeba byl podobnej. Tak od teď už to vím...:-)

Vave 1.11.2008 11:44

Re: dneska APOD nabídl

Milá Veram, vždyť to je přece ohňostroj pro Filipa! 8-oR^VV

Dede 1.11.2008 9:27

Ahoj od zmrzlých lišejníků!

Tak hlásím, že v osm ráno tu bylo -5 stupňů a rodí se krásný slunečný zimní den ;-DJinak sníh drží tak napůl a výsledkem jsou opět dokonale zledovatělé chodníky, kde já se šourám jako zombie a psům se rozjíždějí tlapy ;-):-)

dalmatin 1.11.2008 10:04

Re: Ahoj ze slunečného Dalmatinova

Honem posílám pozdrav a sluníčko, protože nevím, jak to dlouho vydrží :-D Výjímečně je nádherně, mám uvařeno a jdeme na vzduch - budu fotit. Ono bych to slůňo zbytek zimy nemusela ani zahlídnout.

Tak krásný den lidem i zvířátkům VV

zana 1.11.2008 20:39

Re: Ahoj ze slunečného Dalmatinova

ukaž ;-)

Rpuť 1.11.2008 10:17

Re: Ahoj od zmrzlých lišejníků!

Tady slůňo taky vystrkuje růžky, zatím jen tak nesměle, ale snaží se:-)

Matylda 1.11.2008 10:36

Re: Ahoj od zmrzlých lišejníků!

Tak v Brně to ráno vypadalo, že sluníčko jo, alr už ne. Je šedá deka, pár kapek spadlo- prostě Dušičky

Apina 1.11.2008 11:10

Re: Ahoj od zmrzlých lišejníků!

Hlavně na tom ledu neupadni a nezraň se. Nemáš čtyři tlapky jako kluci nazgůlí.

Jinak v Praze po pošmourném ránu hlásím sluníčko a prozatím cca 8 stupňů. Vypadá to na pěkný den. Takže vyrážím směr hřbitov to tam "zpohlavkovat", abych tetě nedělala ostudu, a aby tam bylo celý víkend upraveno. Určitě tam teď o víkendu přijde její věrná kamarádka, mimochodem moc milá paní, tak aby neměla pocit, že to tam zanedbávám. Chodíme ale  maminkou pravidelně na střídačku a teď mám i věnec, který maminka uvila, takže přesně v duchu tety nedám vydělat těm "vyděračům" u hřbitova.

zana 1.11.2008 11:28

Re: Ahoj od zmrzlých lišejníků!

Dede a co ty nástavce na boty - ty drapáky?

A co záda?8-oVV

Dede 1.11.2008 12:28

Re: Ahoj od zmrzlých lišejníků!

No záda jakž takž spolupracují a "kočky" zatím nemám - mám nové zimní boty, nikoliv skandinávské provenience, a na nich asi ty moje loňské držet nebudou. Musím sehnat jiný model ;-DJinak skandinávské zimní botky mívají na patě boty zvenku takové gumové cosi, co může vypadat jako ozdoba (nebo ochrana proti zakopávání zezadu :-P), ale ve skutečnosti je to něco, na čem právě drží navlékací "isbrodery". A když to na botě není, tak kočky padají... Budu muset sehnat nějaký model koček s řemínky...;-D

Beda 1.11.2008 13:21

Dede!!

jak jsi v první větě spojila záda a kočky, úplně jsem se vyděsila, že si z nich chceš udělat "ledviňák"8-o8-o8-o8-o

YGA 1.11.2008 12:55

Re: Ahoj od zmrzlých lišejníků!

Ajta krajta - tak tys už zazimovala 8-o. U nás sice sluníčko nesvítí, ale je teplo teploučko - absolutně nedušičkově (většinou na hřbitově mrznu).

Velká kočka 1.11.2008 8:32

A ve Švédsku....

V sedm ráno tu byla tma, tmoucí tma a ta začala už včera v pět hodin odpoledne. :-( Předpověď počasí slibuje slunce přes celé dlouhatánské Švédsko. :-):-D Za chvíli se dostaví synek a pomůže mi něco zfackovat na zahradě. Ne, nejde o sousedku. Zfackovat něco - to říkala moje maminka a nemyslela tím ani nás ani jiné osoby, ale používala to ve významu něco udělat. Tak si užívejte soboty VVR^VV, já budu venku na zahradě mrznout a jen tak přicmrdovat, moje záda a bolavé klouby všeliskde na těěěěle mi více nedovolí. ;-D;-D;-D Nezbývá než se tomu smát.

Apina 1.11.2008 8:52

Re: A ve Švédsku....

Velká kočko, tím zfackováním jsi mi připomněla mého tatínka. Ten také vždycky všechno "zfackoval" a bylo pokluzeno, jak by řekl Jakub S. Používal to přesně ve stejném smyslu, o kterém hovoříš.

Přeji ti krásný a slunečný den. My níže na jihu tu také budeme mít tmu někdy okolo páté hodiny a bude hůře, i když u vás na severu se ty dny budou krátit ještě více než tady. Vždy tak v září si říkám, že je nejvyšší čas odjet na Nový Zéland a vydržet tam nejméně do konce března. To kvůli té přibývající tmě. ZIma by mi ještě tolik nevadila, ale nedostatek světla mi nedělá dobře. Ještě jsem se na Nový Zéland ale nikdy nevypravila. Budu to muset jednou napravit.

zana 1.11.2008 11:31

Re: A ve Švédsku....

Apino, že bysme jely spolu?

Bubu 1.11.2008 9:23

Re: A ve Švédsku....

U nás se říká "pofackovat". A skoro vždycky se tím míní činnost otravná, neoblíbená a bohužel nutná.  Tak se pořádně oblíkni, ať při tom přicmrdování nenastydneš, bolavé klouby to nemají rády. U nás má být taky slůńo (a už sluní, co má síly), ale zatím je jen 9°. Na hrabání se v hlíně nic moc. Ale já se chystám na čumendu na Hubertovu jízdu. U nás na náměstí bude průvod koníků, bryček a kočárů (jedna z bryček bude mít na kozlíku ženu mého šéfa, tak se jdu podívat, jak ženská 150 cm vysoká 45 kg těžká bude řídit spřežení haftlingů). Začíná to v 11. Tak honem pofackovat přípravy na oběd, aby to pak šlo, jak když hrom bije.

Matylda 1.11.2008 10:39

Re: A ve Švédsku....

U nás se říká "poliskat". A dneska mám opět bojové podmínky, kuchyně se blíží do finiše- budou se vyrábět zbylé skříňky a dávat nová pracovní deska. Vidím světlé zítřky- bude krásná kuchyň a nemusí se gruntovat na Vánoce:-)

Vave 1.11.2008 11:06

Re: A ve Švédsku....

U nás taky říkáme "pofackovat", už babička přeslicová to používala a mínila tím, že se na něco vrhneme a rychle to uděláme.  Občas to upřesnila "zhruba pofackovat" nebo "pofackovat z nejhoršího".  Jedná se tedy pravděpodobně o metodu, které se jinde říká "žáves". ;-)

Jinak Praha stále tone v mlze, na čtvrt na deset jsme byli objednáni s kosourky na očkování a jeli jsme krokem, protože nebylo skoro vidět. Teď je to trochu lepší, nicméně stále odporné. Teplota cca 8 stupňů.

Bertík mňoukal celou cestu neznámým protestním hlasem a seděl přitom Mikešovi na zádech - kluci jeli v jedné přepravce, k vetovi je to 5 minut. Ovšem na paní doktorku se šel hned podívat a i když proti pigáru lehce protestoval, rád by se pak po ordinaci procházel.:-) Zato Mikeš se tvářil, že v přepravce není, nešel ani vytřepat, na stole pak neměl žádné tlapky a stále se zmenšoval, až z něj bylo malé skoro neviditelné kůťátko.;-)

Doma si je Anka ode mě řádně přebrala - očichala, olízla čumáčky - a pak všichni tři dostali za odměnu masíčko.:-)

Přeju všem krásný den! VV

Bláža 1.11.2008 15:38

Re: A ve Švédsku....

 Zato Mikeš se tvářil, že v přepravce není, nešel ani vytřepat ... ;-D;-D;-DR^