17.5.2022 | Svátek má Aneta


Diskuse k článku

KOČKY: Jak se vede modřanské smečce (1)

My, modřanská smečka, jsme se dohodli, že o nás napíšeme taky jednou sami, protože - to dá rozum - pohled lidskýma očima ani zdaleka nemůže být tak správný jako pohled očima psíma a kočičíma.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Pitrýsek 2.11.2008 20:33

Re: Betí týdeníček

Jako vždy, Betíček je krásná tečka víkendu. Kdybych byla cizí člověk a neznala Betku, chudáka já, tak při setkání na chodníčku bych se vážně lekla.

zana 2.11.2008 14:11

Re: JAKUBE A RENÁTO, NEJEN BREJLE NA NOSE SE ČASTO HLEDAJÍ, I HŮLKU V RUCE JSEM OBJEVOVALA VŽDY ,

JovováR^;-D;-D

Jovová 2.11.2008 12:55

Re: JAKUBE A RENÁTO, NEJEN BREJLE NA NOSE SE ČASTO HLEDAJÍ, I HŮLKU V RUCE JSEM OBJEVOVALA VŽDY ,

:-D Že Vojáček doma nic nehlásil,;-D

Jakub S. 2.11.2008 10:07

Re: HANI, TEN SHOP PO EMERICKU = ŠUPNA NEBO ŠOPNA, COŽ JE POČESKU KOLNA NEBO TAKY KŮLNA.

Prostě po východomoravsku jedině  š o p a . V mém městě je krásný saloon jak z Limonádníka - Zelenáčova šopa / Greenhorn´s shop!

Jakub S. 2.11.2008 10:03

Re: Tohle musím předat dál:

No to je ale úplný Franta Halas - před usnutím!

JoVo 2.11.2008 9:58

Re: Jé - ze života!

;-D;-D;-D

Hana W 2.11.2008 2:44

Re: Hano: ty ho p r o d á v á š - ? !

Neprodavam, Jakube, ale p u j c i l a   bych na chvil.

RenataE 2.11.2008 1:51

Re: RENÁTO, JÁ PŘECE NETVRDILA, ŽE STAČÍJEN TY VĚTRNÍKY. TY MAJ JEN ZNÁSOBIT TEN PODĚLANEJ KOČIČÍ PÍSEK.

JASNĚ, JÁ JEN ŽE MNĚ TO NEFUNGUJE:-) MRKNI SE NA TY FOTKY,RICHTEROVÁ - CIHLÁŘ JE FAKT DOBRÁ DVOJKAR^

LENKA S 2.11.2008 1:46

JAKUBE A RENÁTO, NEJEN BREJLE NA NOSE SE ČASTO HLEDAJÍ, I HŮLKU V RUCE JSEM OBJEVOVALA VŽDY ,

KDYŽ  J MOJE   ZLATÁ  A  MILOVANÁ  BÁBRLÍNKA  POSTRÁDALA. A  CO  PAKM  BYLO  DIVENÍ A  SMÍCHU  KOLEM. JÁ  BRÝLE   NA  BLÍZKO MUSÍM  SUNDAVAT, KDYŽ  SE  POTŘEBUJU POHYBOVAT   BEZPEČNĚ  P  BYTĚ.  NA  ČTENÍ BEZ NICH  NEVIDÍM, AVŠAK   NA  CESTU  PO  ULICI  ČI  JEN PO PŘEDSÍNI  JE  MÍT  NEHOHU, JELIKOŽ BYCH  SE  TÍM ZKRESLENÍM TERÉNU  ASI   PŘIZABILA. PROTO  MÁM  SÝ  ČTECÍ  BREJLE   STÁLE  NA  KRKU. PŘI POHYBU   SEM A  TAM BYTEM JE  MUSÍM  SUNDAVAT. NA  BOFOKÁLY  BYCH   SI KVŮLI   TOMU   ŠPATNÉMU   ZORNÉMU POLI  ZVYKNOUT  ANI  NEMOHLA.  KDYŽ  JSEM  PŘI VYSTUPOVÁNÍ  Z VELKÉHO  VLAKU(NIKOLI Z LOKÁLKY)  POPRVEÉ SLETĚLA  A  DOPADLA   PŘESNĚ  NA  CHUDÁČKA  VOJÁČKA  , MĚLA  JSEM NA  NOSE  PRÁVĚ  SVÉ  ČTECÍ  BREJLE

LENKA S 2.11.2008 1:32

HAHAHA, ŘEHTÁM SE TI. BUDEŠ SPÁT VE VZNEŠENÉ SPOLEČNOSTI

JÁ KOČKU   ZATRÍM NEVLASTNÍM A  ANI  NEPLÁNUJU. HOKIN BY  JI  NEROZDEJCHAL. ON VŠAK  S  NÁMI V POSTELI  NESPÍ, JELŮIKOŽ  TAM   NESMÍ.  STAČILO  MI  DOCELA, KDYŽ  JSWEM PŘED  LÉTY  HLÍDALA  SYNOVCOVU  JOZEVČICI, KDYŽ  ON  BYL NA  VOJNĚ.   KETTY  SPALA   SPÍŠE  NA  MNĚ A  OBČAS   JSWEM  MĚLA  CO  DĚLAT, ABYCH  JI  NEVZALA  ZA  FLÍGR A NEVYHODILA   VEN Z LOŽNICE.  TO  BY  BYL POPRASK, JELIKOŽ ONA  SPALA  S  MALÝM PÁNÍČKEM UŽ  OD  ŠTĚNĚTE  A  NEPOCHOPILA  BY  NIKDY.  UŽILA  JSM  SI  DOST, TAKŽE  KDYŽ  PŘIŠEL  HOKINEK, POSTEL   SE  STALA  PRO  PSÍHO  NOCLEŽNÍKA  ZCELA  PŘÍSNÝM TABBU  A  NEJN   V NOCI. KDYŽ  JSME  VŠAK MUSELI ODEJÍT  A  HOKIN  ZŮSTAL  DOMA  SÁM, POTRESTAL NÁS  ZA  SVÉ OPUŠTĚNÍ VŽDY ORIGINÁLNĚ. I KDYŽ  VĚDĚL, ŽE   DO POSTELE  NESMÍ, VŽDY  SI  PŘINESLE  Z PŘEDSÍNĚ    MOU  NEJŠPINAVĚJŠÍ A  NEJZABLÁCENĚJŠÍ  BOTU. POLOŽIL JI   DOPROSTŘEDKA  MÉHO   ČISTÉHO POLŠTÁŘE  A  TRUCHLIL.KDYŽ JSSME  PŘICHÁZELI  DOMŮ, ON  JAKO BLESK Z POSTELE  VYSTŘELIL. TA ŠPINAVÁ  BOTYA  NA   MÉM POLŠTÁŘI  ALE  HOVOŘILA  SAMA. POTRASTAT  JSME  HO  NEMOHLI, JELIKOŽ PŘISTIŽEN NA POSTELI  NEBYL....

LENKA S 2.11.2008 1:17

HANI, TEN SHOP PO EMERICKU = ŠUPNA NEBO ŠOPNA, COŽ JE POČESKU KOLNA NEBO TAKY KŮLNA.

ŠUPNA  STÁVALA  U KAŽDÝHO  VESNICKÝHO  NEBO   I  MĚSTSKÝHO  STAVENÍ  A  BYLO V NÍ LŮEDACOS- OD   NÁŘADÍN  AŽ  PO   PALIVO A  SAMI I  KUPU  HARABURDÍ.

LENKA S 2.11.2008 1:13

RENÁTO, JÁ PŘECE NETVRDILA, ŽE STAČÍJEN TY VĚTRNÍKY. TY MAJ JEN ZNÁSOBIT TEN PODĚLANEJ KOČIČÍ PÍSEK.

LENKA S 2.11.2008 1:10

Re: DEDE, TEĎ JSEM DORAZILA, TAKŽE ZKUSÍM PORADIT, I KDYŽ ASI S KŘÍŽKEM PO FUNUSE. NERADA, ALE BÝT TEBOU, BYCH DALA TĚSTO PŘÍMO NA TOPNÉ TĚLESO. DWEJ POZOR NA PRŮVAN, KTERÝ KVÁSEK V KYNUTÉM TĚSTĚ NADOBRO NENÁVIDÍ.

RENÁTO, TO  DROŽDÍ  VÁŽNĚ  V OSOLENÉ, ALE  NEPROMÍCHANÉ  MOUCE   NEVYKYNE. RPOTO JÁ  SOLÍM MOUKU  TAK, ŽE   SŮL  DÁVÁM  AŽ  SKORO  NA  DNO  A ZASYPU  JI PO PROMÍCHÁNÍ  ZBYTKEM MOUKY.  VÍM, JAK VYPADÁ  NEVYKYNUTÉ  TĚSTO A  Z VLASTNÍ TVRDÉ  ZKUŠENOSTI  .AŽ   MÓC DOBŘE. POSPÍCHAT   U KYNUTÉHO  TĚSTA  SE  ALE  NESMÍ, JINAK   VZNIKNE  BAHNITÝ  HNUS  NEBO MÁ   KOLÁČ   BROUSEK. NA  KYNUTÍ  MUSÍ  BÝT  DOSTATEK  ČASU, JINAK   TO, CO VZNIKNE,  NENÍ  DOBRÉ  ANI  CHUTNÉ. A  TO KYNUTÍ  PŘES  NOC   MÁM VYZKOUŠENO TAKY. TĚSTO  JE   MNOHEM  LEHČÍ  , A   I KDYŽ  SE  NEMUSÍ  SHAZOVAT, JE JAK PEŘÍČKO. VŠAK  TO I  EJŠKA  POTVRZUJE. MÁME   PŘECE BABIČKU  SPOLEČNOU A JÁ  TO  TEDY  TAKY  VÍM DOBŘE.SICE  JEN  OD  SVÉ  MAMINKY,  PROTOŽE  JSEM V BÍTEŠI U BABIČKY  MOC  NEPOBÝVALA,ALE  VÍM. VĚTŠINOU  TO  DĚLÁM TEHDY, KDYŽ  OPRAVDU ZADĚLÁM  POZDĚ  A   TĚSTO  NEKYNE. HODÍM HO   PŘIKRYTÉ  DO  LEDNICE  NEBO  DO KOMORY, KDE  JE  DOST  CHLADNO A  RÁNO TEPRVE   KOLÁČ  NEBO   VÁNOČKU UPEČU. NENÍ NAD  PRAXI. ALE   VÍM TAKY  MOC  DOBŘE, JAK  DOPADNE  TĚSTO, KDE  SE  KVÁSEK PODAŘILO  OSOLIT,  MÍSTO OCUKROVAT. TOHLE  SE  MI  STÁVALO  ČASTO,  NEŽ  SI  RODINA  ZVYKLA NA MÉ NEVIDĚNÍ  A  PŘEHAZOVALA  MI  , I KDYŽ  NEÚMYSLNĚ,    CUKR  SE  SOLÍ  PODLE  SVÉHO.  ZVYKLA  JSEM  SI  PAK   NEJPRVE  OCHUTNAT, PAK  TEPRVE  ZADĚLAT  KVÁSEK. A  TEPLO, NIKOLI  HHORKO!! T,O  JE     U KYNUTÍ  VELEDŮLEŽITÉ,  PRÁVĚ, KDYŽ  POSPÍCHÁME. A POZOR  NA TEN PRŮVAN!!

RenataE 2.11.2008 1:05

Taky jsem to zkoušela,

ale dalmatinovský krtci se mi vysmáli a ještě jsem měla zahradu jak z reklamy na mattonku:-) Ale podívejte se, co se z PET dá udělat. Jestli to funguje na krtky, to nevím, ale dobrá nálada je jistá!

RenataE 2.11.2008 0:58

Omlouvám se,

samozřejmě Mike, redneck Mike:-)

RenataE 2.11.2008 0:56

Hele, mike,

mně se takový obludy taky moc líběj. Tak až si koupíš ten foťák, tak napiš, my tě naučíme, jak dát fotky na net:-)

LENKA S 2.11.2008 0:51

HANI, PRÁZDNÝ PETFLAŠKY URČITĚ NĚJAKÝ DOMA MÁŠ?

TEN  POONDĚNÝ KOČIČÍ PÍSEK  BY  SE  DAL KRÁSNĚ UMOCNIT  JEŠTĚ   RÁMUSEM  A  CHVĚNÍM  PŮDY, KTERÉ  KRTEK  TAKY  MOC  NEMUSÍ. PLATÍ  TO  I NA  MYŠI. JELIKOŽ  TY   PLAŠIČE ZROVNA  MOC   NEFUNGUJOU, VYMYLSLILI  ČEŠTÍ  ZAHRÁDKÁŘI TAKOVÝ  VĚTRNÍKY  Z PETFLAŠEK:  TO    SE   VEZMĚ  JEDNA,  TAK  ASI  1,5 LITROVKA A NECHÁ  SE  NA NÍ  ZÁTKA. DO  DNA  SE  UDĚLÁ DÍRA   TAKOVÁ, ABY  SE  DALA  TA  LÁHEV  DOBŘE  NABODNOUT NA   JAKÝKOLIV KOVOVÝ KOLÍK(  U NÁS  TO MŮŽE  BÝT   OCELOVÁ VÝZTUHA DO BETONU, KTEREJCH  SE  NA  NAŠICH ZABORDELENEJCH  STAVBÁCH  SILNIC  APOD  NAJDE  DOCELA  DOST. LÍP  TO  NA  TOM KOVU  DRNČÍ.  PAK  VEZMEŠ JEŠTĚ  NĚKOLIK   DALŠÍCH FLAŠEK, KTERÉ ROZŘEŠEŠ    NA  VÝŠKU A NA ZHRUBA    TŘI  DÍLY. URČO MÁŠ  NA TÉ   PŘIPAVENÉ  PLASTOVCE  TAKY  ZÚŽENÉ  MÍSTO, ABY  SE  DALA    LIP PŘI PIITÍ UCHOPIT. AVLÍKNI  TU   ROZŘEZANOU  FLAŠKU  NA DRÁTT TAK, ABYS  DOSTALA   Z  TOHO JAKÝSI  VĚTRNÍK. TEN  DRÁT  PŘIPEVNI  KOLEM  TOHO   ZÁŘEZU  TAK, ABY  SE  NA  TÉ  KOVOVÉ  ARMATUŘE  PĚKNĚ  OTÁČEK KOLEM  DOKOLA   , I KDYŽ  VÍTR  ANI MOC  NEFOUKÁ.   TO, JAK  TY PLASTY   RÁMUSEJ A  JAK  SE  TEN  KOVOVÝ  NÁSTAVEC  VĚTRNÍKU  CHVĚJE  A  V ZEMI  STÁLE  DRNČÍ, TO  SPOLEHLIVĚ  STAČÍ, ABY  SE  KRTEK I MYŠI  A HRABOŠI RADĚJI STĚHOVALI   K  SOUSEDŮM. JÁ  MĚLA   S  MYŠMI , HRYZCI A KRTKY  TAKY  PROBLÉM. TY  BESTIE HRYZCI MI   DOSLOVA  OŽRALI  KOŘENY UŽ  PLODÍCÍ JABLONĚ. TO  BYLA  MOC  VELIKÁ  ŠKODA.  TU  JABLOŇ  DAL  TCHÁN   NAŠIM  HOLKÁM A BYLA  NAROUBOVANÁ.   MĚLA  JEN  JEDNOU  A JEDINÉ  JABLKO,  PAK Z NÍ  PŘÍŠGTÍ  ROK  UŽ  ZBYL  JEN JAKÝSI  KŮL  BEZ KOŘENŮ. JASNĚ, ŽE  UHYNULA, TAKŽE   UŽ  JABLKA  NEMÁME.  UŽ   TCHÁN NEŽIJE  A  NENÍ, KDO BY   NOVOU JABLOŇ NAROUBOVAL,.   V PLZNI JE  JEDINÝ STROM TĚCHŽE   JABLEK A JE  TO   VÁŽNĚ  OBROSKÁ  DOBROTA.  ŠKODA, MÁMKE   VŠICHNI  SMŮLU.  JAKMILE  JSME   ZŘÍDILI NOVOU  ZAHRADU, UŽ  JSEM   VŠE  SEHNALA  A TY   PLASTOVĚTRNÍKY MÁM  ZAPÍCHANÉ  ASI PO  TŘECH V KAŽDÉM  ZÁHONU. S   HRYZCI A  OSTATNÍMI  VRTALY  UŽ  PROBLÉM NEMÁM.  ZDRAVÍM DO  EMERIKY

redneck Mike, Mississippi 2.11.2008 0:46

Re: Hano, no samozrejme, ze to jsou VECI.

Mam tady jeden pripraveny na zimu na zrestaurovani Farmall Cub 10HP z roku 1946... , a dnes jsem koupil jeden ALLIS CHALMER z ctyricatych, ale zatim nevim z ktereho roku a jaky model, z toho rezaveho harampadi, kterym prorusta krovi a stromy zatim nejde poznat. Ale za nejakou dobu bude jako novy... Dostal jsem jej za suitcase of Bud a uklid toho krovi.

Jakub S. 2.11.2008 0:39

Hano: ty ho p r o d á v á š - ? !

Jakub S. 2.11.2008 0:38

Vave, Vave, ty jsi studnice nevážená...

Náhodou blondýnky mají dycky výmluvu. Ne? Akorát ty rybišky se tradičně tak blbě ptají. Co má jeden najednou říct, co nejvíc chce?

Bětuláskovo! 2.11.2008 0:33

DOŠLA JSEM TO ZKONTROLOVAT.

BĚTULE CHRNÍ NIKOLI NA OKNĚ, ALE V MÉ POSTELI - PŘESNĚ TAM, KDE ULÉHÁM NEJTĚŽŠÍ ČÁSTÍ TĚLA (ZŘEJMĚ DNES SPÍM NA ZEMI BO CO...) A TRPAJZLÍK JE OD VODAFONE A FURT CELEJ - DVA PAPÍRKY SLEPENÉ PRUŽINKOU. NO TO MI POVĚZ! KAŽDEJ JINEJ PAPÍREK ROZŽMOULÁ NA CUCKY. ASI NA NI REKLAMA ZABRALA. NEBO CHCE VLASTNÍ MOBIL - TO JE TAKY MOŽNÝ, UKECANÁ JE NA TO DOST. :-D

TENHLE TÝDEN JSEM TAKÉ POTKALA NOVÉ ŠTĚNĚCÍ MIMI, U PÁNA, CO OD NĚJ NA TRŽNICI KUPUJU ZELENINU. VŽDY VE STŘEDU JE TRH A SKORO VŽDY TAM ZAJDU A TENHLE PÁN PRODÁVÁ SICE TO SAMÝ, CO TI OKOLO, ALE JE TAKOVEJ MILEJ A TICHEJ, TAK KDYŽ CHCI RAJČATA, JDU K NĚMU. MĚL TAM ŠTĚNÍSKA LABRADORA A MĚL HO NA PARÁDNÍM PSÍM KANAPETI - JESTLI MI ROZUMÍŠ. JINEJ BY TO DUCHLIL V NÁRUČI A PŘEDVÁDĚL, ALE O VODU A POLEŽENÍ BY SE NEPOSTARAL... CHVÍLI JSEM JE TAM OKUKOVALA - MALÍ LABRADORCI JSOU ÚŽASNĚ ROZTOMILÍ A TENHLE JE V DOBRÝCH RUKÁCH, TAK SE NA TO KRÁSNĚ KOUKALO. :-)

Jakub S. 2.11.2008 0:28

O b a vypadali moc pěkně. Vlastně všichni tři.

Hana W 2.11.2008 0:26

Re: Hano, no samozrejme, ze to jsou VECI.

Dear Mike, on ten muj junak ma uz na volno stojici budovu, do ktere by se s ceskou vynalezavosti vlezl mensi 2+1 byt, plnou VECI.  Ale prijda bida na kozaka, zadni budove - shop, garage, nevim, jak to nazvat, zacinaji zahnivat bocni drevene steny a borti se dvere. Tak to dostane plastove oblozeni (siding) a jine opravy za dost velky peniz a bude se uklizet. Ale rekla jsem mu, ze se mu dostalo zastani z Mississippi. Tolik ho to potesilo, ze Vam ho snad poslu. :-DJe to farmarsky synek z tabakovych policek, traktory a jina zemedelska zarizeni miluje, na traktoru jezdil od 12 let,, je nenarocny, tichy, ale kdyz neco rekne, tak je to k veci, hraje dobre hudbu, hlavne tu jizanskou jako gospely a blues. A vzkazuje, ze jeho nejoblibenejsi traktor je Farmall Super A.

Jakub S. 2.11.2008 0:23

Re: Pche - jste břídilové!

Ale to se dá přece organicky spojit: mít je na nose a hledat je.  Milé děti, aji mně se to už stalo... a bude to furt častější...

Jakub S. 2.11.2008 0:20

ALE BOŽE - VIDÍTE, TAKY JE TO ČLOVĚK...!

ČÍM DÁL VÍC TOMU ROZUMÍM. JÁ SI TAKY U MLSNÉ KOČKY HROZNĚ CHCI S MRŇÁSKAMA V DĚTSKÉM KOUTKU HRÁT... A ONI ZACHYTÍ BEZPEČNĚ POHLED, A TŘEBA MI NOSÍ UKÁZAT, CO MAJÍ V RUČIČCE ZA POKLAD, DOPROVÁZEJE TO VÝKLADEM, TŘEBA: GE. LE! EÉÉÉ - ? ÉÉÉ, UÁ. LE, JASNĚ! - PŘISVĚDČÍM. - B´M, B´M!? - TAKY PRAVDA, PŘÍTELI, PŘISVĚDČÍM; PŘESVĚDČIL JSI MĚ!

Jakub S. 2.11.2008 0:12

Věru svěží dílko, s takovým PC nezakrníš!

RenataE 2.11.2008 0:11

Re: Tohle musím předat dál:

Však já si taky nestěžuju;-D

RenataE 2.11.2008 0:09

Re: DEDE, TEĎ JSEM DORAZILA, TAKŽE ZKUSÍM PORADIT, I KDYŽ ASI S KŘÍŽKEM PO FUNUSE. NERADA, ALE BÝT TEBOU, BYCH DALA TĚSTO PŘÍMO NA TOPNÉ TĚLESO. DWEJ POZOR NA PRŮVAN, KTERÝ KVÁSEK V KYNUTÉM TĚSTĚ NADOBRO NENÁVIDÍ.

V podstatě je důležité, aby se neosolil kvásek. Pokud se osolí mouka a promíchá s kváskem, tak to nevadí.

Dede 2.11.2008 0:04

Re: DEDE, TEĎ JSEM DORAZILA, TAKŽE ZKUSÍM PORADIT, I KDYŽ ASI S KŘÍŽKEM PO FUNUSE. NERADA, ALE BÝT TEBOU, BYCH DALA TĚSTO PŘÍMO NA TOPNÉ TĚLESO. DWEJ POZOR NA PRŮVAN, KTERÝ KVÁSEK V KYNUTÉM TĚSTĚ NADOBRO NENÁVIDÍ.

MILÁ LENKO, MYSLÍM, ŽE TO MĚLA NA SVĚDOMÍ ZIMA (MOŽNÁ I PRŮVAN?) A TO DROŽDÍ ASI TAKY NEBYLO ÚPLNĚ 1A. NAKONEC TO VYKYNULO (MÍŇ NEŽ OBVYKLE ALE STAČILO TO)PO SKORO 5 HODINÁCH. ALE UŽ JE UPEČENO A PRÝ JE TO MOC DOBRÉ. ASI NECHÁM DIETU DIETOU A TEN OCHUTNÁM TO TAKY - PŮLNOC NEPŮLNOC ;-D

JINAK DĚKUJU ZA RADU S TOU SOLÍ, SOLÍM DO MOUKY, ALE NETUŠILA JSEM JAK JE TO DŮLEŽITÉ. JO A NEMÁM TOPNÉ TĚLESO, NA KTERÉ VY SE TO DALO DÁT - TADY. TO VÍŠ, DOMA MÁM KAMNA A PROSTORY KOLEM :-)

LENKA S 2.11.2008 0:00

Re: MILÁ LENKO,

BEZVA, A MÁM  DRZÝ DOTAZ. E  TEN TRPAJZLÍK JEŠTĚ  KOMPLET  NEBO UŽ  O  NĚJAKOU  ČÁST  TĚLA  PŘIŠEL?   MY  MÁME  VELIKÉ  ŠTĚSTÍ, ŽE  HOKINEK  JE  UŽ  STARÝ  A  MOC  O HRANÍ  NESTOJÍ. OBČAS  SE  PŘETAHUJEME O  ŽMOULACÍ  UZEL, ALE  TO JE  ASI  TAK  VŠE. ZATO  ALE   SE  TU  OBJEVILA  DVĚ  NOVÁ  ŠTĚNĚCÍ   MIMI, KTERÁ JSOU   KRÁSNĚ  LÍTACÍ.   HOKIN, AČ  STAŘÍK VĚKEM,  JEN KŇUČÍ  A   ZOUFALE  MNE   OČIMA  PROSÍ, ABCH  SE  SMILOVALA  A  PUSTILA  HO  Z  VODÍTKA, ABY  SI  S TĚMI  ŠTĚNÍKY   MOHLA  KRÁSNĚ   ZALÍTAT  A POHRÁT  SI. ASI  UŽ    JE SENILNÍ  A   ZEŠTĚNÍKOVAL( PODLE  LDSAKÉHO ZDĚTINŠTĚL). JE  TO  LEGRANDA,, JAK  LÍTÁ  A  PROVOKUJE   KAŽDÉ ŠTĚNÉ, KTERÉ POTKÁ.   BLAFE  NA NĚJ  RADOSTNĚ  A   BLAFÁNÍM  HO   PŘÍMO VYZÝVÁ  KE  HŘE   A  PROSÍ O NI.   SICE  TRVALO  DELŠÍ  DOBU, NEŽ  TAKOVÁ   ANEŽKA  OD  LA  POCHOPILA, ŽE  HOKIN NEVYHÁNÍ   ANI JI ANI   JEJÍ  PANIČKU A  NECHCE   JE  OBĚ  SEŽRAT, ALE  ŽE  SI  CHCE  JEN HRÁT. PAK  SPOLU   VENKU  LÍTALI  JAK  KULOVÉ BLESKY. GHOKIN JE  SICE  STAROUŠEK, ALE  PŘI HŘE  SE  ŠTĚNÍKY    PŘÍMO MLÁDNĚ  PŘED  OČIMA .