27.6.2022 | Svátek má Ladislav


Diskuse k článku

KOČKY: Jak se vede modřanské smečce (1)

My, modřanská smečka, jsme se dohodli, že o nás napíšeme taky jednou sami, protože - to dá rozum - pohled lidskýma očima ani zdaleka nemůže být tak správný jako pohled očima psíma a kočičíma.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
LENKA S 2.11.2008 0:51

HANI, PRÁZDNÝ PETFLAŠKY URČITĚ NĚJAKÝ DOMA MÁŠ?

TEN  POONDĚNÝ KOČIČÍ PÍSEK  BY  SE  DAL KRÁSNĚ UMOCNIT  JEŠTĚ   RÁMUSEM  A  CHVĚNÍM  PŮDY, KTERÉ  KRTEK  TAKY  MOC  NEMUSÍ. PLATÍ  TO  I NA  MYŠI. JELIKOŽ  TY   PLAŠIČE ZROVNA  MOC   NEFUNGUJOU, VYMYLSLILI  ČEŠTÍ  ZAHRÁDKÁŘI TAKOVÝ  VĚTRNÍKY  Z PETFLAŠEK:  TO    SE   VEZMĚ  JEDNA,  TAK  ASI  1,5 LITROVKA A NECHÁ  SE  NA NÍ  ZÁTKA. DO  DNA  SE  UDĚLÁ DÍRA   TAKOVÁ, ABY  SE  DALA  TA  LÁHEV  DOBŘE  NABODNOUT NA   JAKÝKOLIV KOVOVÝ KOLÍK(  U NÁS  TO MŮŽE  BÝT   OCELOVÁ VÝZTUHA DO BETONU, KTEREJCH  SE  NA  NAŠICH ZABORDELENEJCH  STAVBÁCH  SILNIC  APOD  NAJDE  DOCELA  DOST. LÍP  TO  NA  TOM KOVU  DRNČÍ.  PAK  VEZMEŠ JEŠTĚ  NĚKOLIK   DALŠÍCH FLAŠEK, KTERÉ ROZŘEŠEŠ    NA  VÝŠKU A NA ZHRUBA    TŘI  DÍLY. URČO MÁŠ  NA TÉ   PŘIPAVENÉ  PLASTOVCE  TAKY  ZÚŽENÉ  MÍSTO, ABY  SE  DALA    LIP PŘI PIITÍ UCHOPIT. AVLÍKNI  TU   ROZŘEZANOU  FLAŠKU  NA DRÁTT TAK, ABYS  DOSTALA   Z  TOHO JAKÝSI  VĚTRNÍK. TEN  DRÁT  PŘIPEVNI  KOLEM  TOHO   ZÁŘEZU  TAK, ABY  SE  NA  TÉ  KOVOVÉ  ARMATUŘE  PĚKNĚ  OTÁČEK KOLEM  DOKOLA   , I KDYŽ  VÍTR  ANI MOC  NEFOUKÁ.   TO, JAK  TY PLASTY   RÁMUSEJ A  JAK  SE  TEN  KOVOVÝ  NÁSTAVEC  VĚTRNÍKU  CHVĚJE  A  V ZEMI  STÁLE  DRNČÍ, TO  SPOLEHLIVĚ  STAČÍ, ABY  SE  KRTEK I MYŠI  A HRABOŠI RADĚJI STĚHOVALI   K  SOUSEDŮM. JÁ  MĚLA   S  MYŠMI , HRYZCI A KRTKY  TAKY  PROBLÉM. TY  BESTIE HRYZCI MI   DOSLOVA  OŽRALI  KOŘENY UŽ  PLODÍCÍ JABLONĚ. TO  BYLA  MOC  VELIKÁ  ŠKODA.  TU  JABLOŇ  DAL  TCHÁN   NAŠIM  HOLKÁM A BYLA  NAROUBOVANÁ.   MĚLA  JEN  JEDNOU  A JEDINÉ  JABLKO,  PAK Z NÍ  PŘÍŠGTÍ  ROK  UŽ  ZBYL  JEN JAKÝSI  KŮL  BEZ KOŘENŮ. JASNĚ, ŽE  UHYNULA, TAKŽE   UŽ  JABLKA  NEMÁME.  UŽ   TCHÁN NEŽIJE  A  NENÍ, KDO BY   NOVOU JABLOŇ NAROUBOVAL,.   V PLZNI JE  JEDINÝ STROM TĚCHŽE   JABLEK A JE  TO   VÁŽNĚ  OBROSKÁ  DOBROTA.  ŠKODA, MÁMKE   VŠICHNI  SMŮLU.  JAKMILE  JSME   ZŘÍDILI NOVOU  ZAHRADU, UŽ  JSEM   VŠE  SEHNALA  A TY   PLASTOVĚTRNÍKY MÁM  ZAPÍCHANÉ  ASI PO  TŘECH V KAŽDÉM  ZÁHONU. S   HRYZCI A  OSTATNÍMI  VRTALY  UŽ  PROBLÉM NEMÁM.  ZDRAVÍM DO  EMERIKY

RenataE 2.11.2008 1:05

Taky jsem to zkoušela,

ale dalmatinovský krtci se mi vysmáli a ještě jsem měla zahradu jak z reklamy na mattonku:-) Ale podívejte se, co se z PET dá udělat. Jestli to funguje na krtky, to nevím, ale dobrá nálada je jistá!

LENKA S 2.11.2008 1:13

RENÁTO, JÁ PŘECE NETVRDILA, ŽE STAČÍJEN TY VĚTRNÍKY. TY MAJ JEN ZNÁSOBIT TEN PODĚLANEJ KOČIČÍ PÍSEK.

RenataE 2.11.2008 1:51

Re: RENÁTO, JÁ PŘECE NETVRDILA, ŽE STAČÍJEN TY VĚTRNÍKY. TY MAJ JEN ZNÁSOBIT TEN PODĚLANEJ KOČIČÍ PÍSEK.

JASNĚ, JÁ JEN ŽE MNĚ TO NEFUNGUJE:-) MRKNI SE NA TY FOTKY,RICHTEROVÁ - CIHLÁŘ JE FAKT DOBRÁ DVOJKAR^

LENKA S 1.11.2008 23:26

DEDE, TEĎ JSEM DORAZILA, TAKŽE ZKUSÍM PORADIT, I KDYŽ ASI S KŘÍŽKEM PO FUNUSE. NERADA, ALE BÝT TEBOU, BYCH DALA TĚSTO PŘÍMO NA TOPNÉ TĚLESO. DWEJ POZOR NA PRŮVAN, KTERÝ KVÁSEK V KYNUTÉM TĚSTĚ NADOBRO NENÁVIDÍ.

NEPODCEŇUJU TĚ,  ALE   MOUKUB TĚSTO JISI  JISTĚ   TAKY  SOLILA.  NEDOSTALA  SE  TA  SŮL   HODNĚ  NEBO ZCELA  K  TOMU KVÁSKU?  TO  NEKYNUTÍ  BY  TOTIŽ  TOMUHLE  PŘÍPADU ZCELA  ODPOVÍDALO. POKUD  JSI  SŮL   ZAMÍCHALA  DO  MOUKY   NEPOŘÁDNĚ, ŽE   ZŮSTALA  NA  POVRCHU , A PAK JSI NA  TO  NALILA  KVÁSEK, UŽ  S  TÍM NIC  NEUDĚLÁŠ. RADĚJI  ZADĚLEJ  NOVÉ  TĚSTO, ELIKOŽ JESTZLIŽE  TOHLE    NEVYKYNUTÉ  UPEČEŠ, BUDE  TO  JEN BLÁTO  S  BROUSKEM.

Dede 2.11.2008 0:04

Re: DEDE, TEĎ JSEM DORAZILA, TAKŽE ZKUSÍM PORADIT, I KDYŽ ASI S KŘÍŽKEM PO FUNUSE. NERADA, ALE BÝT TEBOU, BYCH DALA TĚSTO PŘÍMO NA TOPNÉ TĚLESO. DWEJ POZOR NA PRŮVAN, KTERÝ KVÁSEK V KYNUTÉM TĚSTĚ NADOBRO NENÁVIDÍ.

MILÁ LENKO, MYSLÍM, ŽE TO MĚLA NA SVĚDOMÍ ZIMA (MOŽNÁ I PRŮVAN?) A TO DROŽDÍ ASI TAKY NEBYLO ÚPLNĚ 1A. NAKONEC TO VYKYNULO (MÍŇ NEŽ OBVYKLE ALE STAČILO TO)PO SKORO 5 HODINÁCH. ALE UŽ JE UPEČENO A PRÝ JE TO MOC DOBRÉ. ASI NECHÁM DIETU DIETOU A TEN OCHUTNÁM TO TAKY - PŮLNOC NEPŮLNOC ;-D

JINAK DĚKUJU ZA RADU S TOU SOLÍ, SOLÍM DO MOUKY, ALE NETUŠILA JSEM JAK JE TO DŮLEŽITÉ. JO A NEMÁM TOPNÉ TĚLESO, NA KTERÉ VY SE TO DALO DÁT - TADY. TO VÍŠ, DOMA MÁM KAMNA A PROSTORY KOLEM :-)

RenataE 2.11.2008 0:09

Re: DEDE, TEĎ JSEM DORAZILA, TAKŽE ZKUSÍM PORADIT, I KDYŽ ASI S KŘÍŽKEM PO FUNUSE. NERADA, ALE BÝT TEBOU, BYCH DALA TĚSTO PŘÍMO NA TOPNÉ TĚLESO. DWEJ POZOR NA PRŮVAN, KTERÝ KVÁSEK V KYNUTÉM TĚSTĚ NADOBRO NENÁVIDÍ.

V podstatě je důležité, aby se neosolil kvásek. Pokud se osolí mouka a promíchá s kváskem, tak to nevadí.

LENKA S 2.11.2008 1:10

Re: DEDE, TEĎ JSEM DORAZILA, TAKŽE ZKUSÍM PORADIT, I KDYŽ ASI S KŘÍŽKEM PO FUNUSE. NERADA, ALE BÝT TEBOU, BYCH DALA TĚSTO PŘÍMO NA TOPNÉ TĚLESO. DWEJ POZOR NA PRŮVAN, KTERÝ KVÁSEK V KYNUTÉM TĚSTĚ NADOBRO NENÁVIDÍ.

RENÁTO, TO  DROŽDÍ  VÁŽNĚ  V OSOLENÉ, ALE  NEPROMÍCHANÉ  MOUCE   NEVYKYNE. RPOTO JÁ  SOLÍM MOUKU  TAK, ŽE   SŮL  DÁVÁM  AŽ  SKORO  NA  DNO  A ZASYPU  JI PO PROMÍCHÁNÍ  ZBYTKEM MOUKY.  VÍM, JAK VYPADÁ  NEVYKYNUTÉ  TĚSTO A  Z VLASTNÍ TVRDÉ  ZKUŠENOSTI  .AŽ   MÓC DOBŘE. POSPÍCHAT   U KYNUTÉHO  TĚSTA  SE  ALE  NESMÍ, JINAK   VZNIKNE  BAHNITÝ  HNUS  NEBO MÁ   KOLÁČ   BROUSEK. NA  KYNUTÍ  MUSÍ  BÝT  DOSTATEK  ČASU, JINAK   TO, CO VZNIKNE,  NENÍ  DOBRÉ  ANI  CHUTNÉ. A  TO KYNUTÍ  PŘES  NOC   MÁM VYZKOUŠENO TAKY. TĚSTO  JE   MNOHEM  LEHČÍ  , A   I KDYŽ  SE  NEMUSÍ  SHAZOVAT, JE JAK PEŘÍČKO. VŠAK  TO I  EJŠKA  POTVRZUJE. MÁME   PŘECE BABIČKU  SPOLEČNOU A JÁ  TO  TEDY  TAKY  VÍM DOBŘE.SICE  JEN  OD  SVÉ  MAMINKY,  PROTOŽE  JSEM V BÍTEŠI U BABIČKY  MOC  NEPOBÝVALA,ALE  VÍM. VĚTŠINOU  TO  DĚLÁM TEHDY, KDYŽ  OPRAVDU ZADĚLÁM  POZDĚ  A   TĚSTO  NEKYNE. HODÍM HO   PŘIKRYTÉ  DO  LEDNICE  NEBO  DO KOMORY, KDE  JE  DOST  CHLADNO A  RÁNO TEPRVE   KOLÁČ  NEBO   VÁNOČKU UPEČU. NENÍ NAD  PRAXI. ALE   VÍM TAKY  MOC  DOBŘE, JAK  DOPADNE  TĚSTO, KDE  SE  KVÁSEK PODAŘILO  OSOLIT,  MÍSTO OCUKROVAT. TOHLE  SE  MI  STÁVALO  ČASTO,  NEŽ  SI  RODINA  ZVYKLA NA MÉ NEVIDĚNÍ  A  PŘEHAZOVALA  MI  , I KDYŽ  NEÚMYSLNĚ,    CUKR  SE  SOLÍ  PODLE  SVÉHO.  ZVYKLA  JSEM  SI  PAK   NEJPRVE  OCHUTNAT, PAK  TEPRVE  ZADĚLAT  KVÁSEK. A  TEPLO, NIKOLI  HHORKO!! T,O  JE     U KYNUTÍ  VELEDŮLEŽITÉ,  PRÁVĚ, KDYŽ  POSPÍCHÁME. A POZOR  NA TEN PRŮVAN!!

redneck Mike, Mississippi 1.11.2008 23:24

Hano, no samozrejme, ze to jsou VECI.

Veci dulezite a dulezitejsi, jak ja tomu Vasemu muzi rozumim. A ty veci mohou byt potreba dnes, nebo zitra, nebo nikdy, ale vzdy a zasadne budou potreba presne v tom okamziku, kdy je nekdo vyhodi a budou nenavratne pryc...

RenataE 1.11.2008 23:33

Přesně tak, redneck Mike

všechno se to řídí "teorií čudu".

LENKA S 1.11.2008 23:49

MAIKU, TOHLE ZNÁM DOBŘE, TAKŽE TREN, KDO MUSÍ VĚCI VYHAZOVAT, JSEM JÁ.

KDYBYCH  TO NEDĚLALA  PRAVIDELNĚ  A PRŮBĚŽNĚ  SAMA,  ŠLI BYCHOM  BRZY  Z NAŠEHO PIDIBYTU  BYDLIT  POD   MOST PŘES  RADBUZU. V NAŠEM BYTĚ  BY   BYDLILY    PRÁVĚ   TY   NEJDŮLEŽITĚJŠÍ, NEJPOTŘEBNĚJŠÍ A   VELEDŮLEŽITĚ NEPOSTRADATELNÉ KRÁMY  A  HARAMPÁDÍ. VÍM SICE, ŽE  SE  MNOU PO  TAKOVÉM  ŘÁDĚNÍ  DLOUHO  NEPROMLUVÍ  ANI  DVEŘE  OD  WC, ALE   JEDNOU ZA  ČAS  JIŘÍ PŘIZNÁ  SÁM, ŽE   SE  TOHO  NEDOKÁZAL ZBAVIT, I KDYŽ UŽ  TO HARABURDÍ  ANI NEPOTŘEBOVAL. PRÝ  HO  ASPOŇ  SÁM NEMUSEL  PŘEBÍRAT,  TŘÍDIT  A  ROZHODOVAT  SE  O  VYHOZENÍ.  JINAK  TO  VÁŽNĚ  NEJDE. JEDNOU   ZA  ČAS  SE  TA  VYHAZOVACÍ   A VYKLÍZECÍ  RAZIE  UDĚLAT  MUSÍ, ABY  NÁS   HARABURDÍ   NEVYTLAČILO   POD  TEN  BĚLSKÝ MOST. ON  SIC  CHCVÍLI   BRBLE  A BRUČÍ,  ALE  NAKONEC  VYJDE   NAJEVO,  ŽE  TY  KRÁMY  VLASTNĚ   UŽ  NEPOTŘEBUJE  A  POTŘEBOVAT  ANI  NEBUDE.  DNES  VEČER   MNE  USMIŘOVAL  PO   FOTOGRAFICKÉM  ÚNIKU   TÍM, ŽE   SKLKIDIL,  ROZTŘÍDIL  A POVYHAZOVAL   FŮRU   VĚCÍ Z PRACOVNY. KOUPILI  JSME  TOTIŽ NOVÝ  STOLEK POD   PC  A  NEBYLO  HO KVŮLI  TOMU  BINCI ANI  KAM  POSTAVIT  . UŽ   JE  HOTOVO  A JÁ SI   MEDÍM A LIBUJU. KONEČNĚ SE  NEMUSÍM U PC   HRBIT , NATAHOVAT A  NEPŘIROZENĚ   NAKRUCOVAT  KRK, ABYCH  NA NĚM MOHLA  COKOLI  DĚLAT. A JIŘÍ UŽ  MÁ  VOLNÝ  SVŮJ PSACÍ  STŮL. NO, NETUŠÍM  SICE, JAK  DLOUHO  SI  TENPOŘÁDEK A  DEBORDELIZACI  UDRŽÍ, ALE  UŽ  TO  VYPADÁ  JAKO V PRACOVNĚ A NE   JAK VE  SKLADIŠTI  VETEŠNÍKA.

Hana W 2.11.2008 0:26

Re: Hano, no samozrejme, ze to jsou VECI.

Dear Mike, on ten muj junak ma uz na volno stojici budovu, do ktere by se s ceskou vynalezavosti vlezl mensi 2+1 byt, plnou VECI.  Ale prijda bida na kozaka, zadni budove - shop, garage, nevim, jak to nazvat, zacinaji zahnivat bocni drevene steny a borti se dvere. Tak to dostane plastove oblozeni (siding) a jine opravy za dost velky peniz a bude se uklizet. Ale rekla jsem mu, ze se mu dostalo zastani z Mississippi. Tolik ho to potesilo, ze Vam ho snad poslu. :-DJe to farmarsky synek z tabakovych policek, traktory a jina zemedelska zarizeni miluje, na traktoru jezdil od 12 let,, je nenarocny, tichy, ale kdyz neco rekne, tak je to k veci, hraje dobre hudbu, hlavne tu jizanskou jako gospely a blues. A vzkazuje, ze jeho nejoblibenejsi traktor je Farmall Super A.

Jakub S. 2.11.2008 0:39

Hano: ty ho p r o d á v á š - ? !

Hana W 2.11.2008 2:44

Re: Hano: ty ho p r o d á v á š - ? !

Neprodavam, Jakube, ale p u j c i l a   bych na chvil.

redneck Mike, Mississippi 2.11.2008 0:46

Re: Hano, no samozrejme, ze to jsou VECI.

Mam tady jeden pripraveny na zimu na zrestaurovani Farmall Cub 10HP z roku 1946... , a dnes jsem koupil jeden ALLIS CHALMER z ctyricatych, ale zatim nevim z ktereho roku a jaky model, z toho rezaveho harampadi, kterym prorusta krovi a stromy zatim nejde poznat. Ale za nejakou dobu bude jako novy... Dostal jsem jej za suitcase of Bud a uklid toho krovi.

RenataE 2.11.2008 0:56

Hele, mike,

mně se takový obludy taky moc líběj. Tak až si koupíš ten foťák, tak napiš, my tě naučíme, jak dát fotky na net:-)

RenataE 2.11.2008 0:58

Omlouvám se,

samozřejmě Mike, redneck Mike:-)

LENKA S 2.11.2008 1:17

HANI, TEN SHOP PO EMERICKU = ŠUPNA NEBO ŠOPNA, COŽ JE POČESKU KOLNA NEBO TAKY KŮLNA.

ŠUPNA  STÁVALA  U KAŽDÝHO  VESNICKÝHO  NEBO   I  MĚSTSKÝHO  STAVENÍ  A  BYLO V NÍ LŮEDACOS- OD   NÁŘADÍN  AŽ  PO   PALIVO A  SAMI I  KUPU  HARABURDÍ.

Jakub S. 2.11.2008 10:07

Re: HANI, TEN SHOP PO EMERICKU = ŠUPNA NEBO ŠOPNA, COŽ JE POČESKU KOLNA NEBO TAKY KŮLNA.

Prostě po východomoravsku jedině  š o p a . V mém městě je krásný saloon jak z Limonádníka - Zelenáčova šopa / Greenhorn´s shop!

LENKA S 1.11.2008 23:14

TEDY, BĚTULÁSKOVO, ŘVU TU SMÍCHY A NEMŮŽU PŘESTAT. TY TŘEŠNĚ A TO SKKLADIŠTĚ JE TAK TREFNĚ, PŘESNĚ A PLASTICKY VYLÍČENÉ, ŽE HO MÁM ÚPLNĚ PŘED OČIMA, JAKO BY BYLO U MNE DOMA. PARÁDÁ!!

TEN  GHURÓNSKÝ  SMÍCH MNE OČISTIL  A  ZCELA  ZBAVIL VZTEKU  NA   MÉHO JIŘÍHO, KTERÝ  SE  VYKAŠLA  A NĚJAKÝ  RYTÍ ZÁHONŮ A ZMIZNUL NA  CELÝ  DEN K  RADBUZE   FOTIT  BOBRY. UŽ  VZTEK  NEMÁM TAK  VELIKÝ.  ZÍTRA  HO ALE   YTÍ NEMINE. UŽ  ZBÝVÁ JEN KOUSEK, KTERÝ POTŘEBUJE  DOKONČIT  PŘED  PŘÍCHODEM MRAZŮ.  DNESKA  JSEM  SICE  RYLA  SAMA, ALE  ŠLO TO   FAKT  SKORO   SAMO. ByLO  NAPRŠÍNO  TAK  AKORÁT, ZEM  SE  NEMAZALA  A NEDRŽELA  SE  RÝČE.  CO  JSEM  STIHLA,  TO JSEM ZRYLA  JEN NAHRUBO. O  ELKÉ  HROUDY  SE  POSTARÁ   PŘES  ZIMU MRÁZ  A  Á JEN  BRZY  ZJARA    ZÁHONY POUZE  UROVNÁM  A  NAMULČUJU.  POSLEDNÍ,  CO  JEŠTĚ   ČEKÁ,  TO  JE   VÝMĚNA   ZEMĚ  VE  FÓLIÁKU.  ALE  TO  UŽ  ZVLÁDNEM   LEVOU ZADNÍ. BVŠE  E UŽ  PŘICHYSTÁNO, JEN TEN  ČAS  CHYBÍ. PO  ZMĚNĚ  ČASU  JE  MOC  BRZY   TMA  TMOUCÍ.  ZDRAVÍM VŠECHNY  V  BĚTULÁSKOVU A TAKYXY  VŠECHNY, KDO  JSOU  TADY.

Jakub S. 1.11.2008 23:22

PROSÍM VÁS, BUĎTE TAK DOBŘÍ, DĚLEJTE TO JAKO TI BOBŘI -

U RADBUZY VZALI MYSLIVCI A VODOHOSPODÁŘI BOBRY NA MILOST? ASI JICH TAM NENÍ TAK MOC, ŽE?

LENKA S 1.11.2008 23:35

Re: PROSÍM VÁS, BUĎTE TAK DOBŘÍ, DĚLEJTE TO JAKO TI BOBŘI -

JAKUBE, TI  BOBŽI NA MILOST VZATÍ NEJSOU A NIKÝM, PROTO  MŮJ JIŘÍ   JÍM OBJEVENÝ  VÝSKYT   TAJÍ A  UŽ  NIKOMU NEPROZRAZUJE. DOKUD  SE   BOBŘÍCI  NEPROZRADĚJ  SAMI   PORAŽENÝMI  OBROVSKÝMI  STROMY, NIKDO  NEVÍ, ŽE  TAM  JSOU. JEN JIŘÍ  E  POSEDLÝ.  TOHO,  CO  NEDÁVNO   VYFOTIL  PŘI PLAVÁNÍ VE VODĚ, VYPLAŠIL A VYRUŠIL, TAKŽE    SE  MU  NĚKAM  ODSTĚHOVAL. JIŘÍ  LÍTÁ  PO I PROTI  PROUDU, JELIKOŽ  UŽ  PIOZNÁ  DOBŘE A JEN Z   NEPATRNÝCH NÁZNAKŮ, ŽE TAM  BOBŘI JSOU. EN KOUSEK, CO  SE  MU ODSTĚHOVAL, BYL  ZŘEJMĚ  JEN NĚJAKÝ  NEZKUŠENÝ MLADÍČEK, KTERÝ  BYL  MÉNĚ  OSTRAŽITÝ  Y  JIŘÍHO  ZAZNAMENAL  POZDĚ. TY  POTVŮRKY  MIGRUJÍ  PO  CELÝM  TOKU A   NA   HRANICÍCH, NIKOLI NA  ŘECE, MAJ  CELÉ   OBROVSKÉ  SÍDLIŠTĚ. JSOU UŽ  TAK  DRZÍ, ŽE   SE    DOCELA  I PŘESTÁVAJÍ   NĚKDY  BÁT. TO  ALE  JIŘÍHO NEBAVÍ. N CHCE  FOTIT  PRÁVĚ  JEN  TY  PLACHÉ. ZDRAVÍM A MÁVÁM

Bětuláskovo! 1.11.2008 23:37

MILÁ LENKO,

TO MÁM EŠTĚ JEDNU PARÁDU! VE ČTVRTEČNÍM REFLEXU BYL NALEPENEJ NĚJAKEJ TRPAJZLÍK NA PRUŽINĚ. ANI NEVÍM, CO MĚL PROPAGOVAT - ZAMYSLILA JSEM SE NAD NÍM (PŘECI JEN BYL NA DRÁTKU A DRÁTKY NEBEZPEČNÉ), ALE PAK JSEM HO LÍPLA NA STOLEK, BĚTUŠKA SI HO POCHOPITELNĚ ULOVILA A MUČILA HO CHVÍLI POD MÝM HOUPACÍM KŘESLEM. ÚPLNĚ JSEM NA NĚJ ZAPOMNĚLA, JENŽE DNES JSEM PŘIŠLA VYZVEDNOUT BĚTUŠKU Z OKNA LOŽNICE A CO MYSLÍŠ? TRPAJZLÍKATAM MĚLA PROSTĚ U SEBE! POŘÁD HO TAM MÁ. :-D

LENKA S 2.11.2008 0:00

Re: MILÁ LENKO,

BEZVA, A MÁM  DRZÝ DOTAZ. E  TEN TRPAJZLÍK JEŠTĚ  KOMPLET  NEBO UŽ  O  NĚJAKOU  ČÁST  TĚLA  PŘIŠEL?   MY  MÁME  VELIKÉ  ŠTĚSTÍ, ŽE  HOKINEK  JE  UŽ  STARÝ  A  MOC  O HRANÍ  NESTOJÍ. OBČAS  SE  PŘETAHUJEME O  ŽMOULACÍ  UZEL, ALE  TO JE  ASI  TAK  VŠE. ZATO  ALE   SE  TU  OBJEVILA  DVĚ  NOVÁ  ŠTĚNĚCÍ   MIMI, KTERÁ JSOU   KRÁSNĚ  LÍTACÍ.   HOKIN, AČ  STAŘÍK VĚKEM,  JEN KŇUČÍ  A   ZOUFALE  MNE   OČIMA  PROSÍ, ABCH  SE  SMILOVALA  A  PUSTILA  HO  Z  VODÍTKA, ABY  SI  S TĚMI  ŠTĚNÍKY   MOHLA  KRÁSNĚ   ZALÍTAT  A POHRÁT  SI. ASI  UŽ    JE SENILNÍ  A   ZEŠTĚNÍKOVAL( PODLE  LDSAKÉHO ZDĚTINŠTĚL). JE  TO  LEGRANDA,, JAK  LÍTÁ  A  PROVOKUJE   KAŽDÉ ŠTĚNÉ, KTERÉ POTKÁ.   BLAFE  NA NĚJ  RADOSTNĚ  A   BLAFÁNÍM  HO   PŘÍMO VYZÝVÁ  KE  HŘE   A  PROSÍ O NI.   SICE  TRVALO  DELŠÍ  DOBU, NEŽ  TAKOVÁ   ANEŽKA  OD  LA  POCHOPILA, ŽE  HOKIN NEVYHÁNÍ   ANI JI ANI   JEJÍ  PANIČKU A  NECHCE   JE  OBĚ  SEŽRAT, ALE  ŽE  SI  CHCE  JEN HRÁT. PAK  SPOLU   VENKU  LÍTALI  JAK  KULOVÉ BLESKY. GHOKIN JE  SICE  STAROUŠEK, ALE  PŘI HŘE  SE  ŠTĚNÍKY    PŘÍMO MLÁDNĚ  PŘED  OČIMA .

Jakub S. 2.11.2008 0:20

ALE BOŽE - VIDÍTE, TAKY JE TO ČLOVĚK...!

ČÍM DÁL VÍC TOMU ROZUMÍM. JÁ SI TAKY U MLSNÉ KOČKY HROZNĚ CHCI S MRŇÁSKAMA V DĚTSKÉM KOUTKU HRÁT... A ONI ZACHYTÍ BEZPEČNĚ POHLED, A TŘEBA MI NOSÍ UKÁZAT, CO MAJÍ V RUČIČCE ZA POKLAD, DOPROVÁZEJE TO VÝKLADEM, TŘEBA: GE. LE! EÉÉÉ - ? ÉÉÉ, UÁ. LE, JASNĚ! - PŘISVĚDČÍM. - B´M, B´M!? - TAKY PRAVDA, PŘÍTELI, PŘISVĚDČÍM; PŘESVĚDČIL JSI MĚ!

Bětuláskovo! 2.11.2008 0:33

DOŠLA JSEM TO ZKONTROLOVAT.

BĚTULE CHRNÍ NIKOLI NA OKNĚ, ALE V MÉ POSTELI - PŘESNĚ TAM, KDE ULÉHÁM NEJTĚŽŠÍ ČÁSTÍ TĚLA (ZŘEJMĚ DNES SPÍM NA ZEMI BO CO...) A TRPAJZLÍK JE OD VODAFONE A FURT CELEJ - DVA PAPÍRKY SLEPENÉ PRUŽINKOU. NO TO MI POVĚZ! KAŽDEJ JINEJ PAPÍREK ROZŽMOULÁ NA CUCKY. ASI NA NI REKLAMA ZABRALA. NEBO CHCE VLASTNÍ MOBIL - TO JE TAKY MOŽNÝ, UKECANÁ JE NA TO DOST. :-D

TENHLE TÝDEN JSEM TAKÉ POTKALA NOVÉ ŠTĚNĚCÍ MIMI, U PÁNA, CO OD NĚJ NA TRŽNICI KUPUJU ZELENINU. VŽDY VE STŘEDU JE TRH A SKORO VŽDY TAM ZAJDU A TENHLE PÁN PRODÁVÁ SICE TO SAMÝ, CO TI OKOLO, ALE JE TAKOVEJ MILEJ A TICHEJ, TAK KDYŽ CHCI RAJČATA, JDU K NĚMU. MĚL TAM ŠTĚNÍSKA LABRADORA A MĚL HO NA PARÁDNÍM PSÍM KANAPETI - JESTLI MI ROZUMÍŠ. JINEJ BY TO DUCHLIL V NÁRUČI A PŘEDVÁDĚL, ALE O VODU A POLEŽENÍ BY SE NEPOSTARAL... CHVÍLI JSEM JE TAM OKUKOVALA - MALÍ LABRADORCI JSOU ÚŽASNĚ ROZTOMILÍ A TENHLE JE V DOBRÝCH RUKÁCH, TAK SE NA TO KRÁSNĚ KOUKALO. :-)

LENKA S 2.11.2008 1:32

HAHAHA, ŘEHTÁM SE TI. BUDEŠ SPÁT VE VZNEŠENÉ SPOLEČNOSTI

JÁ KOČKU   ZATRÍM NEVLASTNÍM A  ANI  NEPLÁNUJU. HOKIN BY  JI  NEROZDEJCHAL. ON VŠAK  S  NÁMI V POSTELI  NESPÍ, JELŮIKOŽ  TAM   NESMÍ.  STAČILO  MI  DOCELA, KDYŽ  JSWEM PŘED  LÉTY  HLÍDALA  SYNOVCOVU  JOZEVČICI, KDYŽ  ON  BYL NA  VOJNĚ.   KETTY  SPALA   SPÍŠE  NA  MNĚ A  OBČAS   JSWEM  MĚLA  CO  DĚLAT, ABYCH  JI  NEVZALA  ZA  FLÍGR A NEVYHODILA   VEN Z LOŽNICE.  TO  BY  BYL POPRASK, JELIKOŽ ONA  SPALA  S  MALÝM PÁNÍČKEM UŽ  OD  ŠTĚNĚTE  A  NEPOCHOPILA  BY  NIKDY.  UŽILA  JSM  SI  DOST, TAKŽE  KDYŽ  PŘIŠEL  HOKINEK, POSTEL   SE  STALA  PRO  PSÍHO  NOCLEŽNÍKA  ZCELA  PŘÍSNÝM TABBU  A  NEJN   V NOCI. KDYŽ  JSME  VŠAK MUSELI ODEJÍT  A  HOKIN  ZŮSTAL  DOMA  SÁM, POTRESTAL NÁS  ZA  SVÉ OPUŠTĚNÍ VŽDY ORIGINÁLNĚ. I KDYŽ  VĚDĚL, ŽE   DO POSTELE  NESMÍ, VŽDY  SI  PŘINESLE  Z PŘEDSÍNĚ    MOU  NEJŠPINAVĚJŠÍ A  NEJZABLÁCENĚJŠÍ  BOTU. POLOŽIL JI   DOPROSTŘEDKA  MÉHO   ČISTÉHO POLŠTÁŘE  A  TRUCHLIL.KDYŽ JSSME  PŘICHÁZELI  DOMŮ, ON  JAKO BLESK Z POSTELE  VYSTŘELIL. TA ŠPINAVÁ  BOTYA  NA   MÉM POLŠTÁŘI  ALE  HOVOŘILA  SAMA. POTRASTAT  JSME  HO  NEMOHLI, JELIKOŽ PŘISTIŽEN NA POSTELI  NEBYL....

Bětuláskovo! 1.11.2008 21:28

Tohle musím předat dál:

dnešek byl vařící, strejda jede z dlouhé cesty hladovej, tak jsme s Bětulí popřely celotýdenní dietu a vybylo pár nudlí hovězího do karbanátků a kousek vařeného kuřecího z polévky (no jestli mně takhle někdy někdo podstrojoval?!). Postýlám gauč, u toho civím do novin, abych nevyhodila křížovku nebo sudoku pro luštícího strejdu, a zajela mi jedna příloha za gauč. Odtáhnu s děsným funěním (je to pořádnej kus nábytku) jeden roh natolik, abych mohla vplazit, a nacházím (a podotýkám, že jsem odkryla sotva čtvrtinu obvykle zastavěného prostoru):

- ten časák

- dva lehké míčky (těch 5 postrádaných, tři lehké a dva ostnatné žvýkací, očekávám nalézt při předvánočním úklidu v jiných čtvrtinách); propisku, kterou vůbec neznám (musela ji ukrást ihned, jakmile ji brácha nebo jiná návštěva odložila); fix, na kterej se vztahuje totéž, co na propisku; vcelku netknutý piškot, ale piškoty jsem naposledy jedla v létě; růžový uzávěr od láhve limonády; červený knoflík na dveře od spíže, který jsem se rozhodla nepoužít, neboť jsem chtěla hnědý - ten jsem jí tedy PŮJČILA na hraní, to je pravda, ale myslela jsem, že je moc velkej na to, aby ho nacpala pod gauč, kam cpe VŠECHNO!, a to je pravda taky; totálně roztrhané papírové kapesníčky, ovšem úhledně nametené na jednu hromadu (poslední dobou raději okusuje noviny - mám na stolku kupku asi o výši 10cm, kde dole jsou Zlaté stránky a pak časopisy, které ještě chci číst, a navrchu aktuální noviny a program a tu mi chodí rovnat a žvejkat); provázková barevná gumička do vlasů, kterou od srpna postrádám, tam byla také, a závěrem sedm rozinek, páč Bětíšek strašně rád krade hroznové víno. Ty rozinky během svého rozkladu pochopitelně pustily do parket barvu. Na to už jsem si tak zvykla (myslím na její úchylku na hroznové víno), že když máme víno, volám ji rovnou, ať si lízne vodu z talířku a odnese a odumlá větvičku. Mimochodem poslední větvičku jsem včera našla nahečmanou v lemu (rozpáraném! - kým asi?) záclony jejího pozorovatelského stanoviště.

Beda 1.11.2008 21:40

Re: Tohle musím předat dál:

Bětulásková - nápodobně!;-D;-D;-D;-D

a stejně jsem se nejvíc pobavila (chechtám se ještě teď), jak Bětulí úhledně rozprostřela po celém pokoji třešně, prý snad celou noc na tom pracovala - a už zase nemůůůůůůžu;-D;-D;-D;-D, já to snad půjdu hledat - kdy to prosím bylo????

Bětuláskovo! 1.11.2008 22:01

Už nevím, snad červen?

Ale fakt ráno vstanu, brzo ráno - ještě svítalo - budím se brzo, nějakej zlozvyk či co - a kobereček je v pokoji tak dva a půl na dva a půl, JEN PŘED GAUČEM A POD STOLKEM.  JinKo gauče a STOLKU.oberečkučku třešeň vedle třešně. A na tácu se svíjely dvě zou