30.4.2024 | Svátek má Blahoslav


Diskuse k článku

ČLOVĚČINY: Poznámka na okraj – Co mám teď v hlavě

Že kočka není pes, že včera není dnes… ano, to je pravda pravdoucí. Už dávno si lidstvo všimlo, že pes se drží pána, zatímco kočka baráku. A mně vrtá hlavou, proč?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Z. Yga 6.2.2015 14:26

Re: Hehe

Tak jestli to takhle fakt bylo, to si nejsem jistá - ale nic lepšího mne nenapadlo (:o)).

Z. Jitča 6.2.2015 10:39

Krásná pohádka,

eh, pardon, historické pojednání o vzniku přátelství lidí, psů a koček. Díky, moc jsem se pobavila!

Z. Rpuťová 6.2.2015 9:46

YGO - dobrýýýý!

Móc hezky se ti to povidlo! :)

Z. Yga 6.2.2015 10:31

Re: YGO - dobrýýýý!

Díky.

D. Ruščáková 6.2.2015 9:34

Ygo, jsi úžasná a neskutečně jsi mi prosvětlila

další virové ráno:)) bezvadné povídání, smála jsem se nahlas - a ještě má ono racionální jádro. Však já vím, že umíš psát, jen tě k tomu dokopat je problém!:))

Jinak, navzdory tyranosauří zástěře po babičce, mi to přijde jako praverze povídání o staříčkovi:))

Z. Yga 6.2.2015 10:31

Re: Ygo, jsi úžasná a neskutečně jsi mi prosvětlila

S tím vylomeným posledním zubem - tak to je opravdu odkaz na stařečka (ale ten jim kombinačkama vytáhl taťka). Oni však žádnou kaši nejedli (ještě toho trochu) - i bezzubý zvládli i chlebové kůrky. Zkrátka tvrdý Slovák (;o).

A. Lex 6.2.2015 9:34

Tak tohle

povídání od naší YGY (konečně jsi něco napsala a stojí to za to!!!) jsem četla už brzy ráno na tabletu a smála jsem se tak, že jsem vzbudila pánečka! YGO, Ty jsi skutečně vynikající vypravěčka a moc děkuji za objasnění domestikace zvířat. Tu knížku, kterou o tom mám , hážu do kotle!!!

Z. Yga 6.2.2015 9:44

Re: Tak tohle

Alex, nic do kotle nehaž, kor jestli je plynový (:o)) ... vždyť víš, vědecké teorie se mění každý den! Dneska platí to, co jsem napsala já a od zítřka už zas bude platit to, co je ve tvé knize (:o))))))))

P. Kaštan 6.2.2015 8:58

Brikety a zástěra...

Milá Ygo, u Tvého barvitého popisu "skutečností" jsem se pochechtávala nahlas, až se druhá půle divil, čemu že se při brzkém to ránu - půl šesté, tak směju. Ovšem chudák nosorožec s briketama a zástěra po babičce, to mě dostalo. Jen houšť a častěji :D

Z. Yga 6.2.2015 9:39

Re: Brikety a zástěra...

Ó Kaštan, já vím, že skutečnost byla a je jiná, ale někdy si člověk musí vymyslet něco, co mu trošku zvedne náladu - jsem ráda, že zrovna tebe potěšil pohled do domácnosti v pravěku ...

T. Zana 6.2.2015 8:56

Hehehe...hezký :-))))

Užž dlouho jsme tu neměli pohádku (i když tohle je spíš pověst z dějin národů pozemských, že :-)

Moc pěkné!

Z. Yga 6.2.2015 9:37

Re: Hehehe...hezký :-))))

Prý pohádku - to je náhodou ser-iózní studie (nechtěj vědět, kdy jsem vymyslela nosorožce s briketami).

Jo, to tenkrát byly jiný časy, za pračlověka Janečka (;o).

A. Lex 6.2.2015 9:40

Re: Hehehe...hezký :-))))

YGO na to je dobrej Gutalax! Ale zase -nebyl by nosorožec......

Z. Yga 6.2.2015 9:55

Re: Hehehe...hezký :-))))

No jo, Alex, ale já měla problém úplně opačný než nosorožec ...

Z. Lika 6.2.2015 8:26

Yga mi mohla hnedka přednášet

alternativní historii a měla by narváno :-) U těch zkvašených kaší by možná doplnila, že pračlověk Janeček je poctivě ochutnával, ale většinou to vyplivl zpátky, čímž jen napomohl kvašení. Ale nakonec měla stará Prajanečková pravdu a ani zrno nepřišlo nazmar - akorát holt Prajaneček to vzal z jiného konce, ty kašičky :-)

Z. Lída 6.2.2015 8:37

Re: Yga mi mohla hnedka přednášet

Jo, tenhle dějepis nemá chybu! Řehtám se tu jako cvok a vsadím se, že tuhle kapitolu z dějáku už nikdy nezapomenu. A že jsem byla na dějepis vždycky blbá :-))

Ygo dík za krásné ráno.

Z. Lika 6.2.2015 8:40

Re: Yga mi mohla hnedka přednášet

Buď se musím nejdřív probudit, než píšu, anebo si pořídit novou klávesnici... píše mi to pomaleji než si představuju, tak se omlouvám!

Z. Yga 6.2.2015 8:50

Re: Yga mi mohla hnedka přednášet

Jasně, že Janeček tu kaši plival zpátky - já to nechtěla rozmatlávat takhle veřejně, aby se to nezdálo někomu ekhlhaft (náhodou tento postup výroby kvašených nápojů - přežvýkání základního materiálu a vyplivování zpět - je znám cestovatelům, kteří navštěvují původní obyvatele v Amazonii či na různých tichomořských ostrovech).

Z. Lika 6.2.2015 8:51

Re: Yga mi mohla hnedka přednášet

Ano ano, pravdu díš, Ygo, to jen nadále dokládá, že jsi dokonale fundovaná přednášející :-)

A. Lex 6.2.2015 9:39

Re: Yga mi mohla hnedka přednášet

Co o to. Já jsem na tom s vařením mnohdy stejně jako Janečková a též někdy musím svůj výtvor vyplivnout zpět, jenom nečekám na kvasný proces a chodím házet sousedovic slepicím přes plot. Takže bych dodala, že takhle se asi ochočoval  kur hrabavý.

Z. Lika 6.2.2015 14:07

Re: Yga mi mohla hnedka přednášet

Chich, Alex, tady se rýsuje pokračování :-)))

M. Sedláková 6.2.2015 8:22

Krásná pohádka o praJanečkových

Možná to tak nějak bylo.

Ale musím malinko oponovat, naši kocourci Honásek i Fousek se drží nás páníčků a ne bytu. Asi to bude způsobeno jednak tím, že oba byli bezdomovci. Bydlíme v paneláku, takže nechodili ven.

Honásek odmítal opustit byt, protože bál opustit své jisté. Hlavně páníčka.  Fousín také zjišťuje, že plná miska a vlídné náruč páníčků má hodně do sebe.

Míša z Plzně

Z. Yga 6.2.2015 8:47

Re: Krásná pohádka o praJanečkových

Milá Míšo, jasně, že naše kočičky jsou radši se svými člověky - to jenom ti, kdož nejsou v jejich majetku, mají takové divné představy ...

M. Pajakerryková 6.2.2015 8:21

děkuji Ygo za krásné ráno

po lehce probděné noci s řvoucím Olikem mě to mile nakoplo :)teplotu už nemá tak to asi budou nějaké další zuby....

a ty výrazy, jedna perla vedle druhé, se tu řehtám jak pitomec, prapředek Zikiho prostě a jasně musel být inteligence sama no tom žádná!!! :)

Z. Yga 6.2.2015 8:44

Re: děkuji Ygo za krásné ráno

A jejda, další divoká noc ... tak držím palce, ať je Olí co nejdřív zubatec, ať může nechat mamku vyspat!

Z. Lika 6.2.2015 8:51

Re: děkuji Ygo za krásné ráno

Kolik že těch zubů děti mají? Dvacet? Tak to máte do měsíce pokoj :-) Teoreticky...

M. Pajakerryková 6.2.2015 10:13

Re: děkuji Ygo za krásné ráno

nerostou po sobě, stoličky až klidně v roce a půl ale dle nočního řevu mu rostou tak 4 naráz bych to tipla.....naštěstí přes den je v poho

Z. Lika 6.2.2015 10:48

Re: děkuji Ygo za krásné ráno

A lžička už cinká?

M. Pajakerryková 6.2.2015 13:14

Re: děkuji Ygo za krásné ráno

jojo už má 4 zuby, ty už má cca dva měsíce asi lezou další

M. Crossette 6.2.2015 19:37

Re: děkuji Ygo za krásné ráno

Chudák bolavý Oli, je mi ho líto. Já nedávno nechala vyhnisat třísku v palci, protože byla zaražená příliš rovně do hloubky na vyšťourání. A fakt to pěkně bolelo, než sama prorazila ven. Což teprve chudáček Oli, který musí přetrpět jak tvrdé zoubky proráží dásně - bodejď by ho to nebolelo a on neplakal !!!!