15.4.2021 | Svátek má Anastázie


Diskuse k článku

ČLOVĚČINY: Poznámka na okraj – Co mám teď v hlavě

Že kočka není pes, že včera není dnes… ano, to je pravda pravdoucí. Už dávno si lidstvo všimlo, že pes se drží pána, zatímco kočka baráku. A mně vrtá hlavou, proč?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Pajakerryková 6.2.2015 21:04

Re: děkuji Ygo za krásné ráno

tříska je taky ludra, tak všem nám rostly zuby....mamka trpí taky, naštěstí přes den je v pohodě, jen v noci je ukvíkaný tak uvidím co dneska, jestli to bude lepší

děkuji za účast :)

jinak jsem zkusila napsat něco o našich koškách ale to je hrozná nuda protože ony jsou tak hodné, že to není žádná sranda, nejhorší provinění je čmajznutá šunka z chleba...:)

E. Žampachová 6.2.2015 8:03

OT

Yga určitě promine.

Oznamujeme světu, že se Tie a Edovi narodilo včera 10 malých černoušků. Mamča i miina vypadají v pořádku (tátovi to říkali, ale když je nevidí, je mu to fuk). Máme 6 kluků a 4 holčičky. Kdo byste věděl o zájemci o fletí štěně, doporučte nás. K odběru budou tak kolem Velikonoc.  Zatím fotky nemáme, štěňata odchovávám ve spolupráci s kamrádkou (rozhovor o Tie je v časopise Pes přítel člověka 1/2015). Budou v neděli (doufám). Fotky z telefonu nejsou nic moc. Naví černý pes se fotí špatně...

E. Žampachová 6.2.2015 8:08

Re: OT

Omlouvám se, píšu jak Tatar. Fotky budou v neděli. A mimča je správně.

Včera to bylo dost náročné, V noci jsem jela rodit štěňata, pak letěla kolem poledne do práce, kde jsem měla šílenou hromadu práce, pak vyvenčit a obstarat psy a večer jsem stihla ještě přednášku F. Šusty a pak asi v 11 padla. Tak omluvte mou indispozici.

T. Zana 6.2.2015 8:56

Re: OT

Gratuluju!

Z. Lika 6.2.2015 8:10

Re: OT

Jednak blahopřeji a jednak návštěvníkům upřesňuji, že jde o chovnou stanici flat coated retrívrů Tercius - račte googlit.

Pamatuju si, jak jsem si před lety na Zvířetníku lámala hlavu, co to je "flet" :-)))

Z. Lika 6.2.2015 8:22

Re: OT

O Evině chovce sem píšu, protože Eva je aktivní Zvířetnice a autorka :-)

M. Pajakerryková 6.2.2015 8:22

Re: OT

gratuluju k nadílce. A co Roneček??

E. Žampachová 6.2.2015 9:20

Re: OT

S Ronem to vypadá velice nadějně. Je doma už od neděle (opravdu doma, ne u nás) a pán skoro denně píše. Prý si Ron omotal celou rodinu kolem tlapky. Vypadají spokojeně oba (a přijala ho celá třígenerační rodina). Nejřív byli překvapeni, že místo psího dědy vyběhl hezký pes v plné síle. Ale je hodný. I když původní majitel se dostal do problémů, Ron nebyl týraný ani tak moc zanedbaný. Uchoval si veselou a optimistickou fletí povahu. Tak snad je to takhle dobře.

A. Lex 6.2.2015 9:45

Re: OT

Evóóó, tak to jsem moc a moc ráda, za Rona, za Tebe i za novou Ronyho smečku!

M. Pajakerryková 6.2.2015 10:15

Re: OT

tak to je bezva!!!! však 7 let to je ještě mladík :)

Z. Lika 6.2.2015 10:49

Re: OT

To je skvělá zpráva.

D. Ruščáková 6.2.2015 13:17

Re: OT

Skvělá zpráva o Ronovi :)

Z. Jenny 6.2.2015 14:51

Re: OT

Gratuluji k drobečkům psím, ať pěkně rostou.

A Za Ronečka velké díky a huráááá !!!!!! :)

Z. Yga 6.2.2015 8:42

Re: OT

Hurááá - to je krásná smečka. Držím palce, ať všichni zdárně prospívají a štěnda se dočkají dobrých pánečků.

Z. Matylda 6.2.2015 9:07

Re: OT

Gratulace velká!

A. Lex 6.2.2015 9:43

Re: OT

Gratuluji ke štěňatům!

D. Ruščáková 6.2.2015 11:12

Re: OT

Evo, moc blahopřeju k nadílce nových černých zlatíček - kdo ví, kolik šampionů z nich zase vychováš:)) Je bezvadné, že se Eda už osvědčil i jako otec. I když... připadá mi to jako chvilka, když jste se pro nej chystali odjet. Nějak to všechno straně letí.

Tak mě napadá, nebudeš mít zálust na některou z feneček?:))

M. Crossette 6.2.2015 19:31

Re: OT

Gratuluji psí rodince k početnému potomstvu a též jsem nesmírně ráda, že Rony má nové, milující doma.

E. Žampachová 6.2.2015 7:56

Je to krásná pohádka

psát umíš. Má  racionální jádro, ta domestikace probíhala asi tak , jak píšeš, i když spíš než starý Janeček přineslo nějaké vnouče vlčí štěňata, která si ochočili. Ta, co ochočit nešla, zůstala vlky a utekla (pro citlivější tčtenáře, jinak se spíš pravdě podobá, že skončila sežrána Janečkovými. ) Z těch přizpůsobivějších vznikl pes

Je zajímavé, že pes se těšil úctě spíš na severu (lovci). kočka spíš na jihu (zemědělci). Tím nemyslím naší kotlinku, ale celý starý kontinent a přilehlou Afriku.

Ale je to moc krásné a barvité povídání. Ono na historické pravdě o domestikaci nezáleží, stejně se vědci neshodnou, jak to vlastně bylo. Tohle se moc dobře čte.

Z. Yga 6.2.2015 8:41

Re: Je to krásná pohádka

Díky za pochvalu. Samosebou, že domestikace zvěře je daleko složitější, ale v podstatě šlo asi o to, že soužití mělo výhody pro obě strany - lepší získání potravy a větší ochrana před ostatními predátory. Ale jak to bylo doopravdy, tak to ví jenom pračlověk Janeček (:o)) ...

Z. Matylda 6.2.2015 7:46

Historie v Yga-stylu

je báječné počtení :) Teda by mě zajímalo, Ygo, kdes nabrala inspiraci? Ovšem tyranosauří zástěra po babičce- toť skvost. Jsem si ji živě představila v barvách a vší její kožnatosti :)

Na JJM fouká něco, co by si slušný vítr nikdy nedovolil. Mám dojem, že to hučí nejen v komíně, ale i ve svázaných trsech trávy na zahradě. Meteostanice říká průměrnou rychlost 10m/s, což ovšem dostatečně nepopisuje ty poryvy, která psům zvedají uši.

Z. Yga 6.2.2015 8:38

Re: Historie v Yga-stylu

K té inspiraci - přiznávám, že mne prapůvodně nakopla věta typu "pes se drží člověka, ale kočka baráku" a já chtěla napsat celkem seriozní článek o tom, že je blbost srovnávat kočku a psa, když jsou šelmy s rozdílným životní stylem (např. pes je smečkové zvíře, kdežto kočka samotářský lovec). A nakonec z toho vznikla tato blbina (:o)).

Z. Xerxová 6.2.2015 6:51

hezký den

hezký pátek všem Zvířetníkům a zvířátkům :o) těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej. A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp.

Moc krásné pojednání přímo vědecké  :o)  Dík za hezké páteční ráno. Fotodokumentce je taky pěkná, no - tam napíšu - jak jinak  :o)

Z. Yga 6.2.2015 8:34

Re: hezký den

Děkuju za chválu fotek - to se to fotí, když má jedna doma manekýnky a manekýna (:o))