17.1.2021 | Svátek má Drahoslav


Diskuse k článku

ČLOVĚČINY: Herec v plším kožíšku

Bylo léto a my přespávaly samy na naší chatě pod Medníkem. Nálada nemohla být jiná než optimistická. Jenže když se probudíte uprostřed noci, jste šestnáctiletá holka sama s kamarádkou v chatce a NĚCO vám dupe po střeše, vaše imaginace pracuje naplno.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Rpuť 23.3.2008 8:29

Dobré ránko!

Tady padaj trakaře a vůbec nic moc... vlhko, zima....

Xerxová 23.3.2008 6:44

hezké nedělní ráno

hezké sváteční ráno všem Zvířetníkům a zvířátkům. Jemně sněží, jdem si užít klidnou procházku

Olčava 23.3.2008 8:03

Re: hezké nedělní ráno

:-) prima, Xerxová otvírá neděli, a tak to má být:-)

V Kotěhůlkách bez sluníčka i bez sněhu, se mi to moc nelíbí, jdu trochu poklízet a vařit a tak, zkrátka práce domácí:-/...

Mějte se všichni krásně

Jakub S. 23.3.2008 0:56

A já už vím, jak se asi budou menovat mé potrhlé roztrhané nesouvislé paměti:

MIMO JÁRY - podtitul: Mezi roky.

Jakub S. 23.3.2008 0:45

Hano a Karolino, vaše dnešní strašecí zážitky z chat/chalup jsem četl několikrát. 1*!

A Kočko A., dneska teda se zase prokázalo, že Město Gótů našim lidem nesvědčí - víš to už, že? Nesledovalas to dokonce, na místní TV třeba? Šikovný kluk, ten Tomík (a takové sympatické jméno - su ze Zlína, že, a syn, a Tatíček...). Tož stane se, svět de dál, a napraví to třeba! Někdo holt musí být aji na tom patnáctém místě, dnes to prostě vyšlo na něho. A co? A nic. Svět se nezbořil... vzpomínal jsem na Ondrejka Nepelu a Karola Divína. A Romanovy, bože...

Velká kočka 23.3.2008 11:59

Re: Hano a Karolino, vaše dnešní strašecí zážitky z chat/chalup jsem četl několikrát. 1*!

Velká kočka A. se hlásí a omlouvá. Já se na krasobruslení nekoukám, skrzevá fibromyalgii nemám stresovat a já z toho ježdění na bruslích mám děsné nervy. Já totiž nevidím jak hoši a dívky krásně bruslí ale jenom stále trnu, kdy si který z nich natluče zadek při pádu. Tak taková jsem já, matinko, vlastně Jakoubku!

Jakub S. 23.3.2008 13:26

No to ale chápu: já jim hlavně držím kvůli tomuhle palce při té jedinečné koexistenci asportovní výkonnosti a umění a výtvarné úchvatnosti!

Právě proto se nemůžu dívat na přímé přenosy lyžařských skoků a sjezdů. Doktorské dítě, no. A nemám prostě rád bezhlavé zbytečné riskování života bez případné protihodnoty. Každý, kdo poštípe staré babce na kotárech dříví na zimu, je pro mě záslužnější než rekordman v něčem. Stejný výdej energie - ale srovnání pro mě vyznívá zcela samozřejmě takto.

P I T R Ý S E K 23.3.2008 0:17

Lidi, u nás dnes bylo..

 tak krásně!  Dnes nepršelo, ani vítr nedul. Jen chladno, to jo, to bylo.  Podívala jsem se ještě na Toma V. , co ho tady vedle ve sloupku cupují (já to ani nečetla). No, chlapec, byl dnes nějak mimo. Škoda!  Příště bude líp. A  potom jsem popadla holky  a mazaly jsme ven. Nemohu napsat, že jsme oběhly naše kolečko. Holky, ty by oběhly. Já jen opajdala. Achilovka, to je sv.i-nstvo (pst!!). Mr.cha, pořád ještě bolí. Ale s radostí jsem konstatovala, že pomalu bolest ustupuje.:-). Svalstvo, (bůčky skromně vynechávám) zlenošené stonáním se pomalu začíná dostávat do formy. Juchůůůůů, kéž by už bylo líp. Potřebujeme se Shelminkou běhat a kondičku nabírat. Když jsem se vracela po cestě od "celňáku", byla už skoro tma. V městě se už svítilo a Břeclav byla také samé světélko a všechny okolní obce svítily do šera. Ale nejkrásnější byl Mikulov a jeho osvětlený zámek u paty Pálavy. Nad ním šly tmavé mraky. Ale to se jen tak odrážely od oranžovo zelenkavé oblohy. Tam, kde za obzorem zapadlo slunko. To Vám byla taková krása, že to snad ani neuvěříte.

Jakub S. 23.3.2008 0:37

No ale já zrovna si to úplně v barvách představuju: V Mikulově sem strávil jeden podzim, kompletoval sem jeho památkový soupis.

To město se vším, co je nad ním a za ním, je někdy až neskutečně kýčovité. Ten západ musel být pohádkový. - Jednou sem tam večer na zámku ve světnici konzervátorky rozbil jeden römer - takový vzácný pohár z 16. století, na zelené kroucené noze. Vzala je na pití. Ach jo. Nějak se to to - nic. cenzura.

Peet (Petra B.) 22.3.2008 21:12

Díky, díky :)

Všem moc díky za přivítání a pochvalné komentáře, moje sebevědomí se raduje a v duchu nutí další zvířata kolem mě vyvést nějakou šílenost, o níž by se dalo napsat ;-D 

zatím jenom pes vrtí ze spaní ocáskem a tlumeně štěká :-)

Jinak taky všem super Velikonoce, zdá se, že budou na sněhu (v Praze na bahně..)

JoVo 22.3.2008 20:25

R O Z V E R N Í Č E K .

:-)Pan Kohn spí jako dudek. Nu a proč by neměl spát jako dudek, když obchod mu jde dobře, zdraví mu slouží a paní Kohnová je v Karlových Varech, v hotelu Pupp. Najednou crrr! - zvonek. Pan Kohn se probudí, posadí se na posteli. Crrr, crrr, crrr! - zvonek. Pan Kohn rozsvítí, vezme si župan a jde otevřít. Kdo je to? Telegram! Pan Kohn přijme telegram. Vrátí se do ložnice, usedne na pelest postele, opatrně odlepí nálepku, rozloží telegram, nasadí brejle a čte: Vaše paní náhle zemřela - stop - zatelegrafujte obratem dispozice stran pohřbu - stop - hotel Pupp, Karlovy Vary. Pan Kohn složí telegram, pečlivě ho zalepí nálepkou, vyklouzne ze županu rovnou do peřin a zhasne. A pak za chvilku, do tmy, pan Kohn vzdychne: To bude ráno leknutí!:-)Hezký večer a ještě hezčí neděli.8-oVVR^

Jakub S. 22.3.2008 21:59

Re: R O Z V E R N Í Č E K .

Tak to jim chválím, pane Kohn! To je odpovědný přístup k trablům. Tak k tomu přistupuje našinec, že. Ne jak křesťani, šma Jisroel: copak našinec začne vyskakovat a křičet Eli Eli, proč ausgerechnet já, loni jenom taktak že sem nebyl plajte, pak se Moricek nechal pokřtít a teď todle - ? Né, vodloží to až bude výhodnější doba pro tuhle transakci - ale VONI začnou zařizovat, stejně nic vo půlnoci nezaříděj, pobudí další mišpoche a sami už do rána neusnou. No gojim, no... co po nich chtěj...

Hana W 22.3.2008 22:02

Re: R O Z V E R N Í Č E K .

Jovisku, to snad ani neni vtip - to je jak ze zivota meho - naskytne se trabl, a hnedle si rikam, jakoby se nestalo, zitra je taky den :-/

Velká kočka 23.3.2008 11:50

Re: Re: R O Z V E R N Í Č E K .

Byla jsem mladinká asi patnáctiletá, neznala jsem židovský pohled na život ale četla jsem právě na tatínkovo doporučení Jih proti severu (Margarett Mitchell "Gone with the Wind") a chtěla jsem být jako hrdinka knihy Scarlett O´Hara. Od pitomosti , kterou jsem si vymyslela že budu mít v pase tolik palců jako Scarlett (a to prosím bez šněrovačky) až po větu, kterou Scarlett vyslovila při každé těžké situaci: Zítra je taky den. Já jsem si ji zapamatovala spíš takhle : Teď na to nebudu myslet, až zítra. Nemám knížku po ruce a tak přesně nevím. Ale význam je jasný, ne? Ta myšlenka se stala mým životním vyznáním a celý život jsem si ji pamatovala a podle ní žila. Myslela jsem na Scarlett i při porodu a stejně jako ona nevydala hlásku, ale nerodila jsem někde u studny jako Scarlett ale v porodnici v Londýnské ulici v Praze.

Film "Gone with the Wind jsem viděla po prvé až tady ve Švédsku. Clark Gable, Vivien Leigh, Leslie Howard atd.

Ale kniha se mi vtiskla do srdce a do duše a do dnes si v těžkých chvílích ríkám : TEĎ NA TO NEBUDU MYSLET, AŽ ZÍTRA !!!!!!!

Jsou o knize i filmu české stránky na webu : www.tenzor.cz/gwtw/  ale číst samotnou knihu je ze všeho nejlepší. Pomějte se velikonočně !!! ;-)

 

Jakub S. 23.3.2008 13:04

Tak... že bych si to konečně jako svižný šedesátník

přečtl?!

Velká kočka 23.3.2008 13:17

Re: Tak... že bych si to konečně jako svižný šedesátník

Nechci tě poňoukat k unáhlení se, Jakube. Musela bych si knihu přečíst znovu v tomto pozdním věku ale stejně už jsem poznamenaná tím časným čtením. Doporučuji pouze na základě těch mladistvých prožitků.  

Velká kočka 23.3.2008 13:23

Re: Re: Tak... že bych si to konečně jako svižný šedesátník

Ovšem co si vzpomínám tak tatínek ji tenkrát přečetl jedním dechem a pak mi teprve byla předána k přečtení.

P I T R Ý S E K 23.3.2008 14:30

Re: Re: Re: Tak... že bych si to konečně jako svižný šedesátník

Já tu knihu četla také. Je to totemová kniha mojí tety Věry. Jednou mi ji o prázdninách půjčila. Myslím, Jakube, že rozhodně neuškodí se s ní seznámit. Pokud mohu, řekla bych, že je to "ženská" kniha. I když válčení je tam dost a dost.

Jakub S. 23.3.2008 16:12

Tak jak víte od loňska, opravdové chytré prožité "ženské" knížky

já  b e r u : taková Co život dal a vzal je strhující, úchvatná, dojemná a povznášející věc, o které ovšem většina správných chlapů nemá zdání - ke své škodě. Napsal jsem tady toho víc, ale odešlo spojení, výmaz. Tak případně později, tohle téma mě velice zajímá.

evva 23.3.2008 19:53

Pitrýsku, líbí se mi výraz "totemová".

Taky jich mám pár, totemových.

Rpuť 22.3.2008 20:05

Tak jsem právě koukala na TV

Všichni utrápené pejsky si lidi rozebrali....!!!!R^ Štětí, neviděla já jsem tě tam náhodou.....;-)

Jakub S. 22.3.2008 23:31

Re: Tak jsem právě koukala na TV

Paráda, co? Krása. Pak že se nic dobrého neděje!

Vave 22.3.2008 19:49

Pro husí kůži

Nabuco, tady.VV

baty 22.3.2008 19:33

Millá Štětinko a milý Medvídku,

tak jsem vám odpoledne blahopřála z celého srdcete k narozeninám VV, i oběma Štětinčiným spoluoslavencůmVV a asi to snedli závistiví trpajzlíci - tak ještě jednou, všechno nejlepší!

Olčava 22.3.2008 21:33

Re: Millá Štětinko a milý Medvídku,

Chi chi chi, baty, nesežr... pardon, nesnědli, je to vedle u Jakuba;-D

Já se taky přidám, předevčírem předčasně a dneska krapet opožděně - ŠTĚTINKOVV (i manželovi) a MEDVÍDKU VV VŠECHNO NEJ NEJ NEJVVVVVV

baty 22.3.2008 21:54

Re: Re: Millá Štětinko a milý Medvídku,

ten Němec, co nevím, jak se jmenuje, mi nejen schovává nejmíň troje z mých čtverých brejlí naráz, ale už mi straší i na netu - já tedy zajíce předstírat nemůžu, ani v anonymitě sítě.

Jakub S. 22.3.2008 22:02

Núúú... já bych řekl, že aji v přírodě sou postarší zajíci, a už sem na spoustě obrázků

viděl, že aji brýle někerý nosí - ? Byla kdysi taková sovětská stalinská knížka Zaječí válka nebo co. Samí zajíci, Čarušin či co.

Hana W 22.3.2008 23:13

Re: Re: Re: Millá Štětinko a milý Medvídku,

Teda nahodou, mne ten Nemec brejle neschovava - o to se postara kocour Kuliferda. Ale ten osklivy Nemec mi nekam zalozil Chetuv a muj pas.

Olčava 23.3.2008 9:00

Re: Re: Re: Re: Millá Štětinko a milý Medvídku,

Teda ten Něnec toho stihne, to je neuvěřitelná výkonnost.

jiný Honza 22.3.2008 18:14

Tak jsem právě dopletl karabáče...

... a pěkně mě bolí prsty. Letos jsou obzvlášť ohebné, ty budou hvízdat vzduchem!