2.6.2024 | Svátek má Jarmil


Diskuse k článku

BTW: V závojích

Víte, kde si může žena jakéhokoliv věku aspoň na chvíli připadat jako princezna a navíc při tom dělá něco pro své zdraví? Že vás nic nenapadá? Ale něco přece... víte, co to jsou orientální tance?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Fallowa 14.5.2007 10:38

Re: Re: Re: zcela mimo mísu

No,Baty,uši (a to různě velké) tam má více postav,ale taky si nemůžu vzpomenout,kdo je Spock?

veram 14.5.2007 10:40

Re: Re: Re: zcela mimo mísu

Jo,tenhle.VVVVVV

Medvídek 14.5.2007 11:06

Re: Re: Re: zcela mimo mísu

Většina postav ze Star Treku má uši.;-D Ale vím jak to myslíš, ano ten.:-)

baty 14.5.2007 11:16

Re: Re: Re: Re: zcela mimo mísu

je to on, já totiž mám uši ušaté, tak si všímám kolegů s pozoruhodnými oušánky, trefila jsem se. Veram jako vždycky boduje.

Zuzka 14.5.2007 10:59

Re: zcela mimo mísu

Jé, to je fajn!

Fallowa 14.5.2007 9:40

Ach jo,

já mám ale smůlu - jako mladá holka jsem nosila dokonale antikoncepční prádlo(jiné v obchodech nebylo) a když přišly do módy bikiny,měla jsem po porodu zhuntované tělo(v těhotenství jsem přibrala 22kg a kluk vážil 3,50kg),po druhém klukovi jsem zhubla,chvíli jsem mohla nosit minisukně.Ale než jsem se rozhlídla,byla tu móda Twiggy a takovou figuru jsem naposled měla v 13 letech.Od té doby trvá móda štíhlých,až vyzáblých postav a sehnat aspoň trochu moderní ohoz pro plnoštíhlé a obézní ženské je velmi náročné,což považuju za diskriminaci popisovaných.Posledních 10let závidím Indkám sárí,Arabkám výhodu zahalené postavy,z níž jsou vidět jen oči.A teď si neumím v mém věku a při mé sudovité postavě představit sama sebe v závojích a s cingrlátky.Je mi to fakt líto,protože prý mám hudební sluch a smysl pro rytmus zcela jistě.A na hodině orientálních tanců bych dobrou náladu navodila určitě,protože by na mě musel být velmi humorný pohled!;-D 

Medvídek 14.5.2007 10:06

Re: Ach jo,

Re: Od té doby trvá móda štíhlých,až vyzáblých postav

To je mimochodem neskutečně pitomá móda. Neznám NEpřitažlivější ženské než jsou modelky a často i missky.

Fallowa 14.5.2007 10:29

Re: Re: Ach jo,

Medvídku,R^R^R^!Já nevím,ale podle mě měla ideální postavu BB - 90-60-90:-)

Medvídek 14.5.2007 11:08

Re: Re: Re: Ach jo,

Jestli myslíš Brigitte Bardot tak tu si moc nevybavuju, takže nevím. :-)

Jakub S. 14.5.2007 12:19

BíBí?! Kde by to nabrala, hele?

Nezmalovaná a bez těch různých oných (neučesaná už byla vlastním rozhodnutím) nebyla vůbec nic moc. Všecko zásluha pana manžela. Prvního. Vadima. Kam dal voči, takovej chytrej chlap. Takhle (zůstanu-li u mých patnácti let) Gina nazionale: tó jo! A pak se mi docela líbily Töröczik Mari a Ruttkay Éva a paní dnešní Třísková a Taťána Samojlova. A jedna šestnáctiletá holka, vytažená ze žižkovské mlékárny rázem na výsluní jistým F. A Nóž w wodzie - ta Polka. Obraz doby, co? Naschvál, co to všecko řekne ročníkům pod 50? Jéžiš, a ovšem: horalka - Žofka Ponti! No a ta se mi líbí imrvére furt a pro mě je klasa porád.

baty 14.5.2007 12:53

Re: BíBí?! Kde by to nabrala, hele?

Jakube, eště umíš hrát s krabičkou od sirek na kraji stolu???když teda Nóz w wodzie?

Jakub S. 14.5.2007 15:30

No ježíši - kultovní, milionkrát napodobovaná, magická, přitom klasicky prostá scéna:

Přitom v čb, polodetaily, detaily, dlouhé záběry - dva hrají v poválečné Varšavě (To przigodzi sie tylko v rozkvietlej Warszawie, to przygodzi sie tylko przi walcziku - !) - nebo na té lodi na Mazurech? - házením krabičky na kraji stolu o fanty. Jde o její kousky oblečení . Ach!! Tuším 1961. Ale mně se do toho plete Popel a démant či co. Kawalerowicz?

baty 14.5.2007 15:50

Re: No ježíši - kultovní, milionkrát napodobovaná, magická, přitom klasicky prostá scéna:

na lodi, v kajutě

baty 14.5.2007 12:51

Re: Re: Re: Ach jo,

no jo, ale Brigitka neměřila metr devadesát, nýbrž byla droboučká Francouzka, takže ty devadesátky něco znamenaly v celkové siluetě, Medvídku, měla a má asi IQ tykve, ale krásná ženská to byla, občas je k vidění i v bedně na dvojce v cyklech starých dobrých filmů a v Levných knihách mají za 99 Kč spousty jejích filmů od vynikajících režisérů, takže jsou ke koukání.

Rpuť 14.5.2007 11:16

Re: Ach jo,

Fallowo nebreč! Právě, že v těchhle hadrech vypadá dobře každá - to za prvé. A za druhé - indické tance jsou skutečně často epickou záležitostí, vyprávějí nějaký příběh nikoli pantomimou, ale jednotlivými pohyby, po staletí neměnnými. Na věku či postavě tanečnice vůbec nezáleží. A i když ty zdejší školy tance jsou většinou jen odvozené, může tam kdokoli.

Jana z Brna 14.5.2007 11:33

Re: Ach jo,

Žádné ach jo, sebrat odvahu a začít. Mě je 67 let. mám 85 kg a křečové žíly,ale už třetí rok se vlním v rytmu Orientu. A opravdu, i když běžné lekce obtančím v dlouhé sukni a tričku, s cinkavým šátkem, na závěrečné večírky se vyřádím v kostýmu, jehož základ opravdu nacházím v sekáčích. Nebolí mne kyčle, jen občas trochu kolena, páteř krásně dává pokoj a celkově se cítím mladší, i když ne tak mladá, jako ty děvčice, které tam chodí se mnou. Tak jen začněte! Že je na vás humorný pohled? Máte vidět, co občas vyleze z lektorky.

Jiřina z GB 14.5.2007 9:27

Ale někde v hloubi ženské duše bývá skryta touha po hedvábí, saténu a krajkách

... mohu potvrdit, že je tomu tak... Neustále chodím v džínách, mikinách a šusťákovkách.. Jenže, v červenci se mi žení nejstarší syn. Sama jsem se sobě divila s jakou radostí jsem vybírala šatičky botičky- i k nim kabeličku...Dokonce i kloubouk jsem si pořídila.  Pak mě musel manžel natočit na video, abych se viděla i zezadu... hehe... A Dede má pravdu, cítím se v tom oblečení jako...jako... no asi jako matka svatby. Prostě fajn.

baty 14.5.2007 10:33

Re: Ale někde v hloubi ženské duše bývá skryta touha po hedvábí, saténu a krajkách

správně, svatební matka je přece hodnost jak hrom a bez klobouku to nejde a jedna si to užije, vyzkoušeno před rokem, už jsem ani nedoufala, že si ten úbor budu kdy řídit, holce bylo šestatřicet, když se poprvé vdávala za hocha, kterej se v přiměřeném věku taky poprvé ženil.

Ejška 14.5.2007 10:49

Re: Re: Ale někde v hloubi ženské duše bývá skryta touha po hedvábí, saténu a krajkách

taky si myslím, že bez klobouku to nejdeR^v klobouku jsem se vdávala (krásný, velký, krajkový;-D)a až nastane u nás ta svatební situace, tak se zhmotním jako svatební matka v klobouku.

Jiřina 14.5.2007 10:53

Re: Re: Re: Ale někde v hloubi ženské duše bývá skryta touha po hedvábí, saténu a krajkách

Tak to mám radost z té podpory klobouků. Původně jsem ho brala jako praktickou pomůcku, protože termín je 21.července - tedy léto jak má být -  a já moc nesmím na sluníčko. Ale teď vidím, že  můžu honit vodu. Mimochodem - bude to na Bouzově... strašně se těším. 8-o

baty 14.5.2007 11:21

Re: Re: Re: Re: Ale někde v hloubi ženské duše bývá skryta touha po hedvábí, saténu a krajkách

no,to bude krááása, tak budem v ten den myslet a přát mladým dobrý život.

Jiřina 14.5.2007 11:31

Re: Re: Re: Re: Re: Ale někde v hloubi ženské duše bývá skryta touha po hedvábí, saténu a krajkách

Neboj, baty, já se připomenu na palečkovou službu, abych nebyla moc nervní. Bude nás asi 90-100... Nevěsta se mi líbí, je to  fajn děvče a hlavně se přestěhuje sem do GB a bude si synka opečovávat sama.

Jakub S. 14.5.2007 15:16

Ona je Češka, sím?

Nebo - dokonce... Moravanka?!

Jiřina 14.5.2007 15:57

Re: Ona je Češka, sím?

Jakube  Moravačka, jako poleno ze Ptení.

evva 14.5.2007 19:03

Re: Ale někde v hloubi ženské duše bývá skryta touha po hedvábí, saténu a krajkách

Jiřino z GB, nedá mi to ,musím se připojit. Všude jezdím na kole, oblečená přesně stejně. Pak synova promce,  během dvou dnů jsem koupila šaty ,boty a kabelku a připadala jsem si hezká(?!?), až jsem to sama nechápala. Na fotky došlo taky.  Zase hned zpátky se vrátily bundy a trička. Nedávno jsem si ale si koupia letní sekáčové šaty, s malými kytičkami, dlouhé až na zem. Nevím přesně,  možná je nebudu vůbec nosit, snad možná někdy doma - nešlo mi je tam nechat. 

Jiřina 14.5.2007 19:50

Re: Re: Ale někde v hloubi ženské duše bývá skryta touha po hedvábí, saténu a krajkách

Evvo, to znááám. Taky mám šaty ve skříni. Dokonce si je někdy i obleču, že v nich jako půjdu.. a velice často se stane, že ještě před odchodem z domu se přeslíkám - venku je třeba zima, nebo bude zima až půjdu domů... apod.:-D

evva 14.5.2007 23:43

Re: Re: Re: Ale někde v hloubi ženské duše bývá skryta touha po hedvábí, saténu a krajkách

Jiřino, jsem ráda, žes napsala. Chovám se  přesně takhle,  i důvody  k rychlému převlečení mám stejné. Zatím jsem se nesetkala s nikým, kdo taky  - ;-):-)V

evva 14.5.2007 23:56

Re: Re: Re: Re: Ale někde v hloubi ženské duše bývá skryta touha po hedvábí, saténu a krajkách

Ještě ,Jiřino , moc přeju co nejvydařenější krásnou svatbu. VV U nás se taky pomalu schyluje k synově svatbě, taky se těším  -  jenom - doteď  mě to ani nenapadlo - klobouk??? Mám před spaním na co myslet...

LENKA S 14.5.2007 8:37

TEDA, DEDE, TO JE KRÁSNÉ LÍČENÍ.MOC A DLOUHO UŽ TOUŽÍM PO TOM, ABY S COKOLI TAKOVÉHO ODEHRÁVALA I NĚKDE POBLÍŽ BĚLÉ. DOJÍŽDĚT NA KURZY AŽ DOMPLZNĚ JE PRO MNE NEÚNOSNÉ.

RYTMICKÝ   SMYSL A SLUCH  SIC  JSOU  VPOŘÁDKU, ALE ZATO  POHYBOVÁ KOORDINACE  BY  DOSTALA   FAKT ZABRAT. JÁ  BYCH   SE  MOHLA TAK  PŘIROVNAT  K  MOTOVIDLU  V HRNCI POVIDEL  NEBO KE  SLONU V PORCELÁNU. ALE  TOHO POPISOVANÉHO   VEMBLOUDA  SE TOUŽÍM NAUČIT A   NÁRAMNOU ATMOSFÉRU  BYCH   MOC   CHTĚLA    PROŽÍT A   ZAŽÍT. MÁM  ALE ZATÍM SMŮLU. I TEN KOSTÝM BYCH  JEŠTĚ  SPÍCHNOUT  DOKÁZALA, I KDYŽ  HROCHOSLON  SE OBLÍKÁ  DOCELA OBTÍŽNĚ.

kaca 14.5.2007 10:14

Re: TEDA, DEDE, TO JE KRÁSNÉ LÍČENÍ.MOC A DLOUHO UŽ TOUŽÍM PO TOM, ABY S COKOLI TAKOVÉHO ODEHRÁVALA I NĚKDE POBLÍŽ BĚLÉ. DOJÍŽDĚT NA KURZY AŽ DOMPLZNĚ JE PRO MNE NEÚNOSNÉ.

LENKO, BŘIŠNĚNÍ JSEM ABSOLVOVALA NĚKOLIK KURZU, A VŹDYCKY SPOLEHLIVĚ NEJHEZČI BYLY DÁMY TROŠKU PROSTOROVĚ VYRAZNĚJŠI. a NEBYLA TO FUŠKA, BYLO TO FAJN A NAKONEC NAM PUSTILI JEN HUDBU A MOHLY JSME SI TANCOVAT DLE CHUTI - ZA TO TO STALO! čLOVĚK SI TAK CHRASTIL A VLNĚL SE A PŘIPADAL SI  NÁRAMNĚ SVUDNĚ - PROSTĚ JEDNIM SLOVEM KRÁSA!

JEN NA JEDNO UPOZORŇUJI - NEZAPOMEŇTE SE PŘED KURZEM VYČURAT, TO JE OPRAVDU NEZBYTNĚ, KROUTI SE SNAD OPRAVDU VŠIM!!!!;-D