17.4.2024 | Svátek má Rudolf


Diskuse k článku

BTW: V závojích

Víte, kde si může žena jakéhokoliv věku aspoň na chvíli připadat jako princezna a navíc při tom dělá něco pro své zdraví? Že vás nic nenapadá? Ale něco přece... víte, co to jsou orientální tance?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Jakub S. 14.5.2007 20:11

Břišnění:

koho si, prosím, mám zaregistrovat u téhle nádhery jako autora?!

evva 15.5.2007 0:00

Re: TEDA, DEDE, TO JE KRÁSNÉ LÍČENÍ.MOC A DLOUHO UŽ TOUŽÍM PO TOM, ABY S COKOLI TAKOVÉHO ODEHRÁVALA I NĚKDE POBLÍŽ BĚLÉ. DOJÍŽDĚT NA KURZY AŽ DOMPLZNĚ JE PRO MNE NEÚNOSNÉ.

LENKO, JEDNA MOJE PŘÍBUZNÁ SE TOMU DLOUHO VĚNUJE - ŘÍKÁ, ŽE KILA NAVÍC PŘI TANCI VŮBEC NEVADÍ,  NAOPAK- PROTI VYHUBLÉ POSTAVĚ  JSOU DOKONCE VÝHODOU

veram 14.5.2007 8:14

návod

Benchi, jdi na stránku Hadopasů, tam se zaregistruj a jak se teď s oblibou říká, enjoy!

veram 14.5.2007 8:44

Re: návod

Jo a ještě bys měl potom si napsat Tosce, že máš zájem i o další věci na Hadopasech.

Bench 14.5.2007 9:38

Re: Re: návod

Jaký věci? Zaregistrovanej už jsem, čekám jen na mail.

veram 14.5.2007 7:36

jůůůůůva, Dedé,

nezapomeň si vzít cinkací šátek na sraz! Doufám, že nám předvedeš ukázku! VV:-DVV:-DVV

Bench 14.5.2007 7:38

Re: jůůůůůva, Dedé,

Jakej sraz? Kde? Jak? Proč? S kým? Proti komu? Proč mi nikdo nikdy nic neřekne!   :-(

Bench 14.5.2007 7:20

A my chlapi nic?

To je sexuální diskriminace! Proč nemůžou tančit břišní tance i chlapi? Já pro to mám určitě vlohy. Pokud chci projít nějakými užšími dveřmi, tak se svým panděrem musím pěkně zacvičit. Kolegyně tvrdí, že jí to připomíná vyndávání ježka z klece (předpokládám, že mluví o známém hlavolamu z Rychlých šípů). Takže alespoň část už mám určitě natrénovanou. A ani hudbu k tomu nepotřebuju !   ;-D

Rpuť 14.5.2007 7:36

Re: A my chlapi nic?

;-PTo takhle jednou můj dvorní poléčovatel počítadla po dlouhém shánění onen hlavolam sehnal a chtěl se na mně vytahovat. Za tím účelem mě učinil nabírku, že když dokážu ježka vyndat, dá mi tu tiskárnu zadarmo. A když jsem měla venku asi polovinu, tak nějak zezelenal, vyrval mi ježka z ruky a pravil, že to neplatí...;-D

Bench 14.5.2007 7:39

Re: Re: A my chlapi nic?

;-D;-D;-D

Medvídek 14.5.2007 8:40

Re: Re: A my chlapi nic?

Já ho měl už jako malé dítě, ještě za socíku a to jsem ani Záhadu hlavolamu nečetl. Až mnohem později jsem se dozvěděl co jsem to vlastně měl. Byl krásný kovový (klec z bílého kovu, ježek ze žlutého) a vyndavat jsem ho uměl asi za 5 vteřin.:-)

Medvídek 14.5.2007 8:43

Re: A my chlapi nic?

No Benchi....já se do toho rozhodně nepohrnu, hudební sluch mám, pozitivní přístup k sexu taky, ale pohybově jsem strašlivý dřevo, což opravdu nemusí všichni kolem vidět. ;-D

Bench 14.5.2007 9:37

Re: Re: A my chlapi nic?

No to je právě ono! Když tančí někdo, kdo to umí, tak je to nuda. Ale pusť k tomu někoho, kdo to absolutně nezvládá a je srandy kopec!   ;-)

Medvídek 14.5.2007 9:55

Re: Re: Re: A my chlapi nic?

Navrhuješ že bychom spolu vytvořili komické duo ? Mohli bychom objíždět estrády a třeba bychom vydělali mraky peněz. Lidi by smíchy zbořili hlediště.:-)

Bench 14.5.2007 9:56

Re: Re: Re: Re: A my chlapi nic?

Já jsem pro všemi deseti!

jiný Honza 14.5.2007 14:21

Re: Re: Re: Re: Re: A my chlapi nic?

A co tak trio? Teda jestli mě berete...

Vave 14.5.2007 6:56

Tak orientální tance

se mi odjakživa líbí a lákají mě, ale teď jste mi, milá Dede, dala ránu s těmi podmínkami, protože co rozhodně nemám, je hudební sluch, a také cítění rytmu jsem měla odjakživa jaksi posunuté oproti všem ostatním tleskajícím či bubnujícím. ;-) Co se týče cingrlátek, je to tak jiný styl proti mému obvyklému, že by se mi určitě moc libily!

Krásný den všem! VVVVVV

Jakub S. 14.5.2007 8:41

Vavi, ahoj - já vím, zuzulienka, později, bude, ale teď:

hudební sluch naštěstí není podmínkou smyslu pro rytmus. Ten je mnohem rozšířenější, má ho aspoň v zárodku skoro každý. Totiž:

Tom, můj nejml, byl od mala smířený s tím, že s muzikou nic nebude. Natož zpíváním - držela-li mu žena (stárka renom. souboru) notu, aby se chytil, nevěděl o co jde. Pak chodil tři roky na klavír, ale bylo nám všem jasné, že z toho moc nebude... a pak ho v 16 napadlo, že bude bubnovat. Začal si sedat za soupravy kamarádů - a pak mocmocmoc zaprosil o koupi... a od té doby má pořád úžasnou kapelu až tři (!), dává je dohromady, vede, sjednává, organizuje, skládá a píše věci (takový soft rock), nahrávky demo, vyřídil a zařídil garáž = zkušebnu a neustálé stížnosti penzistů z přilehlé zahr. kolonie (za okrajem města u lesa), úžasné zpěvačky měli a mají (a nic s nima! Bez problémů! Fakt! Takoví jsou oni) a to mezitím vystudoval a pár let od Po do Pá je mimo. Oni třeba taky. A hrajou, hrajou, hrajou... si. Pro sebe v první řadě. A smířit se s tím, že prostě má hudební hluch... nic z toho by nebylo.

evva 14.5.2007 18:42

Re: Tak orientální tance

Milá Vave,nebude to tak hrozné, vzpomeň si na letkis!

Rpuť 14.5.2007 6:32

Tajemství orientálních tanců

Mnoho z orientálních tanců jsou epické příběhy z orientálních bájí, tak starých a prastarých, že změnily se v pohybový filigrán, který, alespoň pro nás Evropany, už nemá k ničemu vztah, jen ke své vlastní kráse a půvabu. Orientální tanec je uměním arabesky a proto ty zdánlivě nesouvisející a protichůdné pohyby. Naučit se je má jednu nespornou výhodu - člověk si uvědomí části svého těla odděleně a zároveň v souvislostech.

A ještě k tomu oblečení - móda je jistě hezká věc a jen si člověk musí dávat pozor, co se pro něj ještě hodí a co už ne. A všimli jste si, že v oděvech, které se vyvíjely po staletí (ať už se jedná  o sárí nebo třeba dirdl a jeho odvozeniny) žádná ženská nevypadá směšně...?

Přeji Dobré ránko!

Rpuť 14.5.2007 6:34

Pardon -DIRNDL!

Jakub S. 14.5.2007 8:29

Nejen dirndl:

obecně lidové kroje. Uvědomte si, že třeba v horňáckém či valašském kroji vypadá každá holka přitažlivě, kdyby měla třeba dvacet kg nadváhu nebo byla jako lunt. A chlapi? No detvanský kroj si přímo volá po pěkném bříšku. A do pěkného kožucha přeca mosí byt náplň, né? Ahoj!

Rpuť 14.5.2007 8:51

Re: Nejen dirndl:

Jakube, ty kroje se ale běžně nenosí.Ale v Německu se od dirndlu odvozuje i hodně současných oděvů a vůbec to nevypadá špatně. Naše kamarádka v Augsburgu má v tomhle stylu kostým. Delší sukně, kábátek je vlastně špencr, s uzounkými červenými paspulkami a spoustou drobných knoflíčků. Může to vzít do divadla, na svatbu, na pohřeb - no prostě kamkoliv a bude v tom perfektně vypadat před dvaceti lety i po dvaceti letech bez ohledu na věk či váhu.

Ono je tohle oblečení staletími vyzkoušené, stejně jako to sárí, aby figuře co nejvíc lichotilo.

Jiřina z GB 14.5.2007 9:34

Sárí

Vždycky jsem si myslela, že sárí i ty ostatní indické oděvy - kalhoty s takovou tou kacabajkou - jsou jemné a příjemné. Když mě jednou jedna Indka objala, byla jsem překvapená, že je látka na omak hrubá, až nepříjemná. Je fakt, že to měla domácí oděv. Možná ty slavnostní jsou z něčeho jemnějšího - ta jsou většinou překrásně zdobené, ručně pošívané korálkama a vyšívané.. Nádhera.

Rpuť 14.5.2007 9:37

Re: Sárí

Jiřino, sárí je skládaná a ty jemné látky jsou většinou i dost klouzavé, takže udržet to v moci je trochu problém, zvlášť, když se při tom ještě vykonávají různé práce:-)

Jiřina 14.5.2007 10:44

Re: Re: Sárí

aha to bude asi ono. Sárí nosí většinou starší ženské (jedna zamotaná se mnou chodí do školy) Hodně jich chodí v chodí v  pandžábí ... Mladší holku v sárí jsem ještě neviděla.

Rpuť 14.5.2007 11:10

Re: Re: Re: Sárí

Jiřino, dík za link. Pandžábí (jednodušší) mám troje - na léto není nic lepšího!

veram 14.5.2007 11:18

Re: Re: Re: Re: Sárí

Kde to sháníš? Indické věci z lehkých látek jsou skvělé, ale co zrušili prodejnu na Žižkově, nevím, kam na ně chodit

Jiřina 14.5.2007 11:28

Re: Re: Re: Re: Sárí

Rputi, prosím tě, kde byslíš?  Nějak jsem to za ty dva roky zapomněla.

Rpuť 14.5.2007 11:35

Re: Re: Re: Re: Re: Sárí

V Bechyni - a věci kupuju v jedné prodejně v Táboře. Taky v ČB je jedna.