20.5.2022 | Svátek má Zbyšek


Diskuse k článku

BTW: Úsměv

Umí ho úplně každý, i když někteří vypadají, jakoby na něj poněkud pozapomněli. Učíme se ho zhruba šestý týden života, i když matky a babičky by obvykle přísahaly, že to bylo dřív. A když máme štěstí, provází nás celý život.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
zana 23.10.2006 16:19

Re: Possum - Sem se uz take nevtiram

Nevím už, kdo to byl,  ale taky si vzpomínám.

Vakandi 23.10.2006 13:04

Re: Re: Re: MĚLA POCIT, ŽE SI POVÍDÁ SAMA SE SEBOU A NIKDO JÍ NEODPOVÍDÁ

Ahoj jiný Honzíku, zdravím ze středních Čech a posílám :-)

jiný Honza 23.10.2006 13:27

Re: Re: Re: Re: MĚLA POCIT, ŽE SI POVÍDÁ SAMA SE SEBOU A NIKDO JÍ NEODPOVÍDÁ

Děkuji za barvičkový úsměv a zdravím taktéž.

Kaštan 23.10.2006 15:10

Re: Re: MĚLA POCIT, ŽE SI POVÍDÁ SAMA SE SEBOU A NIKDO JÍ NEODPOVÍDÁ

Je to přesně tak Medvídku!!! Čtu pravidelně, každý den, mám pocit, že všechny znám a že jsou to mí přátelé, i když o mě nikdo neví. Já nejsem moc velký psavec, protože když nemám co dodat, nebo už někdo řvyřkl to samé co si já myslela, už se prostě neozývám. A tady je takové spříznění duší, že to vždycky někdo řekne lépe než já :-)

Medvídek 23.10.2006 12:07

Re: A me je urcite milejsi rychly profesionalni usmev

Víte JanoBa, mně profesionální úsměvy nezajímají. Jsou často falešné raději nechci vědět co si ten člověk myslí ve skutečnosti. Máte pravdu v tom co jsem udělal že to nemá být naše role, tak jste říkala. Ale já to přesto rád udělám, protože jsem ji prostě chápal.

JanaBa 23.10.2006 14:35

Re: Re: A me je urcite milejsi rychly profesionalni usmev

Medvidku, podle meho mineni neni profesionalita falesnost! Profesionalita je zaruka, ze se mnou bude jednano urcitym standardem. A ja tim budu osvobozena od nervovani, cim bych asi tak mohla dotycneho naladoveho obmekcit. To me nebavi :-/.

LENKA S. 23.10.2006 11:23

WWW, NEOPRUZUJEŠ.! RÁDA TĚ ČTU A VŮBEC U TEBE NEROZLIŠUJI.

BAVÍM SE VŽDY A SKVĚLE. PIŠ A NEOBÁVEJ SE.

jiný Honza 23.10.2006 12:26

Re: WWW, NEOPRUZUJEŠ.! RÁDA TĚ ČTU A VŮBEC U TEBE NEROZLIŠUJI.

LENKO, PISNUL JSEM TI MAILÍKA.

WWW 23.10.2006 14:02

Re: WWW, NEOPRUZUJEŠ.! RÁDA TĚ ČTU A VŮBEC U TEBE NEROZLIŠUJI.

ZDRAVIM MILA LENKO 

! DNESKA v SAVOJSKU PRSI, TAK MUZU TROCHU PSAT !

Vave 23.10.2006 11:18

Jenom krátký pozdrav a ÚSMĚV!

Jsem v běsném letu a volněji budu mít až ve čtvrtek, to zas bude najednou čtení!

Jinak buďte ubezpečení, že miminka se smějí už před 6. týdnem života. Totiž, náš Tadeášek měl zrovínka v sobotu šest týdnů (to to letí, co?) a náhodou se už umí krásně smát pár dnů a dokonce občas jako by se smál s repráčkama, teda se zvukem. ;-)  Je moc úžasný a slibuju, že všem Zvířetníkovým kmotrám a kmotrům, tetám a strejdům podám koncem týdne řádné hlášení. :-)VV:-)

Bláža 23.10.2006 12:44

Re: Jenom krátký pozdrav a ÚSMĚV!

Budu se těšit !!:-)

zana 23.10.2006 13:43

Re: Jenom krátký pozdrav a ÚSMĚV!

viděla jsem fotky (heč;-)), potvrzuju R^

Bláža 23.10.2006 10:44

Byl nalezen pejsek v Dřísech - zpráva od kamarádky - prosím čtěte!

Ahoj,abychom se nenudili, v sobotu se nám po dvou dnech přemlouvání podařilo odlovit v lese za Dřísama tohoto pejska – někdo ho zřejmě vyhodil z auta a on vytrvala čekal, až se vrátí…nejdřív se hrozně bál lidí a zdrhal….ale pak pochopil, že advokát je jeho záchrana J http://www.eldoy.bulterier.com/lupinek/index.htm www.eldoy.bulterier.com/lupinek/index.htm    Anička ho už včera trochu ostříhala, nové foto bude následovat. Je mu tam rok, rok a něco. Pojmenovali jsme ho Lupin (hádejte po čem). Do útulku ho dávat nechci, ale pokud někoho najdeme, kdo by si ho vzal, nemám s tím problém. Kdyby vás někdo napadl, dejte vědět. Díky. Je veselý, hravý, se psy vychází naprosto krásně, čistotný.Hezký den,Kamila Janáčková,advokát Dřísy 187   277 14 Dřísy  Česká republika

tel: +420 272 040 400

E-mail: kamila@janackova.cz www.janackova.cz

 

Terinka 23.10.2006 10:41

Do placu

.. něco k tomu tématu, čemu Vy lidičkové říkáte úsměv. To fakt nevím proč ? Když můj velkej bratránek, Lefa- král zvířat takhle roztáhne hubu vod ucha k uchu, to z něj jde spíš ouplně něco jinýho, než že jako kolem sebe šíří dobrou mysl. Ale vo jednom takovým případě vím, povídalo se to u nás : Před pár léty se nějak schrulo, najednou lejstro- máte přeplatek za elektriku. Hezy pěknej kulatej vobnos v tisícovkách to byl, radosti taky moc. Eště štěstí, že ten měřák je psanej na páníčka, jinak by vo tom třeba ani nevěděl. Šup, běžel na poštu, natěšenej, jak si vylepší něco na Compu.

Zkrátím to. Peníze u šaltru vyfasoval, koukal jako jarní sluníčko, jak říkám, natěšenej. Moc. Na tu babu taky samý cukrbliky, děkuju paninko, to je dneska pěkně, zkrátka úsměvy nejen na tváři. Ta baba za sklem, co doposavád koukala jako by měla nahonem jít k zubaři, taky jihla. „Prosím Vás, jak to děláte, že jste tolik našpórovali“? To byla ta pravá chvilka pro páníčka.“ Koukněte, milostivá, podívejte se, mám starou občanku, no, koukněte se na datum svatby. Za tu dobu, co jsme s paninkou,už máme vobá nad hlavou svatozář. Já dokonce dvakrát, vod tý doby , co přemíra testosteronu odplavila do nenávratna vlasovej porost. Tak nepořebujeme svítit . Poslední žárovku jsme koupili, když likvidovali Dubčeka , vypínače nejdou- máme je zrezivělý.“

Ta baba najedou nikde. Sesunula se, jen někde vod podlahy bylo slyšet, jak se řehní, až nestačí popadat dech. Když přišel páníček domů,strachoval se,jestli na něm nebude pošta chtít nějakou náhradu za tu sesli, co pod tou babou při tom pádu praskla. Ještě dodatek. Ten Comp byl vylepšenej. Černej, flaušovej, někam pod kolena.Moc šušňáků nezbylo. Páníček zase- samej úsměv: „ Holka, to Ti sluší, vypadáš jako mladice!“ Paninka taky. Smála se na paníčka tak zblízka, že jí viděl rozmazaně. Já u toho ještě nebyla. Jak jsem slyšela, tak prodávám. Já se smát neumím, tak aspoň vrním.

jiný Honza 23.10.2006 12:29

Re: Do placu

Bájo, milá Terinko, jen klidně na páníčka bonzuj dál, bylo to moc fajn a tak vůbec. A ten poslední odstavec - to je prostě život. Holt máš správného páníčka.

WWW 23.10.2006 13:53

Re: Re: Do placu

Souhlasim. Terinka je roztomilej praskac !!

zana 23.10.2006 14:02

Re: Do placu

Terinko, dobře, žes to ohlásila;-). Jseš príma kóča a že zdravím pánečka.

Bláža 23.10.2006 10:20

Dlouho tu nebyla Mirka Houston

Nevíte, co s ní je?

LENKA S. 23.10.2006 11:03

Re: Dlouho tu nebyla Mirka Houston

BLÁŽO, MIRKA SI PODLE SVÝC  VALSTNÍCH H SLOV DÁVÁ PAUZU A  ZVÍŘETNÍKOVÉ KOMENTÁŘE OMEZILA.  MĚLA POCIT, ŽE SI POVÍDÁ SAMA SE SEBOU A NIKDO JÍ NEODPOVÍDÁ. NECHTĚLA, ABY ZDE BYLO PŘEMIRKOVÁNO. ČTE SICE, ALE CHVÍLI NEKOMENTUJE. A ZA NĚKOLIK MÁLO DNÍ ZASE JEDE  TAM, KAM SE BUDE STĚHOVAT. STAROSTÍ MÁ TEDY AŽ NAD HLEVU.

Beda 23.10.2006 9:45

úsměv, úsměv, úsměv

je pravda, že úsměv je mocný nástroj a jsou úsměvy velmi různé... funguje ten před zrcadlem, nějak se opravdu přemění ve skutečný:-) ... pokud jde o ty "profesionální", i ty mohou být různé - někdy se usmívají jen ústa, ale někdy jasně vidíte, že se usmívají taky oči - a to je pak ten úsměv úplně jiný, opravdový, hřejivýR^VV ... někdy ho sami "přivoláte" úsměvem vlastním - je docela těžké kabonit se na někoho, kdo se na vás upřímně culí;-)

mně někdy stačí i jen málo - zrovna minulý týden jsem potřebovala přejít přes ulici, znáte to, stojíte tam, někdo vás nepustí, někdo ano, naopak z pohledu řidiče - někdo poděkuje, jiný ne... no a mně přibrzdil nějaký chlápek už nevím v čem, pokynul, že můžu jít a PŘITOM SE DOŠIROKA KRÁSNĚ USMÁL:-)R^ ... můžu vám říct, že jsem měla projasněnou náladu na hezky dlouho:-):-)VV ...je to blbůstka a maličkost, ale jen zdánliváR^

WWW 23.10.2006 9:42

Komtesa z lahudkarstvi (1)

Bylo nas par na strazni rote rote v Olomouci od Karlovych Varu . Byli jsme zoufali z te fadni hanacke roviny a drzeli jsme pospolu. Kdyz to slo, tak jsme vyrazili spolu i na zabavu, nebo na caje. Nejcasteji do "Narodaku". Bylo moc vojaku v  Olomouci, nekdy to byl problem si i zatancovat . Casto vojak slysel  "s vojakama netancim". Ani nam to tenkrate tak neprislo. Nakonec jsme si vzdy zatancovali a tak nejake to odmitnuti jsme brali tak, ze to k Olomouci proste patri.

Stale u stejneho stolu sedavala ONA ! Komtesa jsme ji rikali. Chodili pro ni kluci spise k vuli sazce, kterou beznadejne prohravali. Pohrdlive se usmivala, kdyz rikala, ze s "vojakama ..". Ale nakej Jirka Styblo na ni mohl oci nechat. Kdyz byl par mesicu na vojne, tak mu dala holka kopacky a jeho to strasne vzalo. Pomalu jsme ho museli hlidat, aby si neco neudelal . Pak se z toho vzpamatoval.  No a ten vam pokukoval porad po komtese, ale netroufnul si pro ni jit

A vubec trouba nechodil tancovat, ac i jako vojak mel obrovskou sanci, pac to byl fesak a nic mu ta uniforma neubrala, spise naopak. Ale on ne.! Popijel teskne pivo a porad vejral k tomu stolu, odkad odprejskavali vojclove jak pinpongovy micky a komtesa si i civily peclive vybirala.

Jdu vam takhle jednou po meste a zastavim se pred lahudkarstvim. Boze ty chlebicky. Takovou jsem mel chut ! Prosatral jsem kapsy. No jo, zitra potrebuji na cigarety a v nedeli na caje v Narodaku. Tak nic, az v civilu se narvu. Tri sunkovy, tri s uherakem a ty tri humrovy jeste k tomu.

Pak jsem zdvihl oci od vylohy a uvidel jsem ji. Komtesa ! Vida, prodavacka v lahudkarstvi. Tak to ma byt na co namyslena, pomyslel jsem si vztekle ! Ty nedostupny chlebicky me jeste dodaly. Musel jsem ale uznat, ze ji to s tim cepeckem sluselo a vubec se neusmivala pohrdlive. Naopak, prijemne. Jestli pak by mi rekla, pomyslel jsem si, "vojakum chlebicky neprodavam" ? Premyslel jsem o tom, jak to navlict a poslat Jirku do toho lahudkarstvi , ale uz tu byla nedele ! POKRACOVANI

zana 23.10.2006 10:00

Re: Komtesa z lahudkarstvi (1)

Milý WWW, už se těším na pokračování. Zatím jsi mi udělal děsný chutě na chlebíčky !

WWW 23.10.2006 10:08

Re: Komtesa z lahudkarstvi (2)

Nedele, caje v Narodaku a ona zase u sveho stoku. A ten pohrdlivy usmev na rtech. Sedeli jsme u stolu tri. Ja, Jirka a ten Franta, co umel delat ty profesionalne priblbly ksichty . Jirka zase oci touzebne upreny na komtesu. Uz  jsem chtel zacit o ni povidat, kdyz Franta na Jirku vyjel. Bez uz  pro ni, at odprejsknes a bude konecne pokoj. Kdo se tady ma ne tebe divat. Tak bez, povidam taky. Byl jsem si skoro jistej, ze takovyho fesaka ta hokla z lahudek nemuze odmitnout

Jirka se pricisnul, zapnul a vyrazil. Od ostatnich stolu po nem pokukovaly holky, protoze Jirka byl opravdu sekac. Ale vratila se nam ke stolu prihrbla troska, popijela pivo a priblble koukala do prazdna ! Na zachode  mi Franta povidal. Co si ta ( damy prominou, tak se na vojne mluvilo )krava vlastne o sobe mysli ??!! Hele Franto povidal jsem. Jak zacnou hrat, tak pro ni jdu ja a ty tam k ni dojdes za mnou.

Zvedl jsem se a sel. Rovnou k ni. Smim .....ani jsem to nedopovedel. S "vojakama netacim" !!

Ale bozinku slecno, povidal jsem, vy jste si myslela, ze jsem pro vas prisel ? No to je ale omyl ! Ja jsem se chtel optat, jestli si muzu tady zavazat tkanicku. Zvedl jsem nohu, polozil na pricku prazdne zidle a zavazoval. Franta dosel. To ti je legrace Franto povidal jsem, tady ta namyslena slecna si myslela, ze s ni chci tancit. Franta udelal paradni pritroublej ksicht a vyprskl do dlane .

Tamhle ten, ukazal jsem zrudle komtese na Jirku. Ten s vami chtel tancit. Co ho to jen napadlo vid Franto.  No jo, povidal Franta .Polovina holek z Varu mu pise zamilovane dopisy, co na vas vidi, to teda nevim. A pak jsem ji dorazil. Jenom holky z bufetu si netroufnou, protoze vi, ze nemaji sanci. No, byl jsem zlej. Komtesa zrudla, vzala kabelku a uz ji nebylo.Dva tydny tam neoprisla. Pak se objevila. Byla jina. Pokukovala porad k nasemu stolu na Jirku. ten uz mel cukani. Nech ji jeste tejden vydusit do meka, povidal Franta Ona uz neprijde WWW, rekl nestastne Jirka. Ale prijde neboj. Rucim ti za to.  - Pokracovani

WWW 23.10.2006 10:21

Re: Re: Komtesa z lahudkarstvi - dokonceni

Ja to nebudu natahovat. Samosebou ze prisla. A samosebou, ze vyskocila, jeste nez Jirka poradne dosel ke stolu. Byla z toho velka laska a Jirka si komtesu odvezl do Varu.

Sedeli jsme takhle jednou pred koncem vojny zase my tri v Bristtolu na pive. Ona Alenka, povidal Jirka, vubec neni takova, jak se vam zdala . Ona me povidala, ze si myslela, ze vsichni vojclove jsou jako ty WWW  ! Ale ??! Povidal jsem. No, pokracoval Jirka, ona mi rikala, co jsi ji rekl. A copak ty jako na to ? Zeptal jsem se.

Jirka se zacal osivat. No ja jsem ji WWW rekl, ze jsi mel stesti, ze jsem u toho nebyl, protoze bych ti rozbil hubu !!

Tak se na to Franto podivej! Zvolal jsem rozhorcene. Tady mas pravou nefalsovanou vdecnost. Je tvrdsi jak zula ! Ja vim WWW, povidal nestastne Jirka, co jsem ji mel ale na to rici ?

Prave to, co jsi rekl, jinak bys byl strasnej trouba !!   ------KONEC a uz dam pokoj s vojnou !!!

RenataE 23.10.2006 10:24

Re: Re: Re: Komtesa z lahudkarstvi - dokonceni

Ťuk ťuk, milý WWW. Jdu na chlebíček.

WWW 23.10.2006 13:26

Re: Re: Re: Re: Komtesa z lahudkarstvi - dokonceni

Doufam, ze chutnaly mila Renato !

PetraK 23.10.2006 10:38

Re: Re: Re: Komtesa z lahudkarstvi - dokonceni

WWWéčko opět boduje:-), to je krásný povídání! A vůbec nikomu tu, tuším, nevadí, že je to vojnový povídání. WWéčko - i kdyby to bylo z pekla, tak ve wwwpodání by to bylo na .R^

WWW 23.10.2006 13:28

Re: Re: Re: Re: Komtesa z lahudkarstvi - dokonceni

Zdravim mila Petro K ! My se take nejak casto mijime !Skoda ! Ctu pokazde tve prispevky. Rad !

Terinka 23.10.2006 10:55

Re: Re: Re: Komtesa z lahudkarstvi - dokonceni

Páníček se chechtá, já vrním. Taky povídal, jak jednou na vojně šel v Brně pro pěknou holku, vona samý vošívání,tancovat nebudu, ale sedněte si vojáčku. Slovo dalo slovo, pěkná holka, byla nějak skroucená pod stolem, reprezentantka v basketu, sestře tak pár cenťáků přes dveře. Klika- študovala kantořinu, pěkně si popovídali . Páníčkovi najednou přišlo líto, že mu chybí skoro půl metru.Stejně, ani tý holce tenkrát moc do smíchu nebylo, voni u nás ty zvlášť dlouhý chlapi byly nedostatkový zboží. Nebyli ani za bony v Tuzexu. Páníček zdraví všechny Zvířetníky a wéwečko zvlášť.