26.5.2022 | Svátek má Filip


Diskuse k článku

BTW: Úsměv

Umí ho úplně každý, i když někteří vypadají, jakoby na něj poněkud pozapomněli. Učíme se ho zhruba šestý týden života, i když matky a babičky by obvykle přísahaly, že to bylo dřív. A když máme štěstí, provází nás celý život.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
WWW 23.10.2006 13:33

Re: Re: Re: Re: Komtesa z lahudkarstvi - dokonceni

Mila terinko.

Rekni panickovi, ze veci se maji dotahnout do konce. Mel tu slecnu donutit k tanci !

Boze, o jaky zazitek se to ochudil ! Tango a hlava vroucne pritistena pod nadry !!!

jiný Honza 23.10.2006 13:41

Re: Re: Re: Re: Re: Komtesa z lahudkarstvi - dokonceni

8-))) Ťukám z pod stolu maje hubu kolem celé hlavy. 8-)))

Terinka 23.10.2006 13:44

Re: Re: Re: Re: Re: Komtesa z lahudkarstvi - dokonceni

To se to radí, zrovna tady jdou vzpomínky na Maďarsko v roce 56. Bylo to těsně potom, páníček měl strach, že bude sloužit socialistický vlasti ne dva, ale tři roky. Stejně, u modrejch to bylo o dva měsíce dýl. Povídal páníček- Brno- krásná vojna. Tý kultury a volna !

Beda 23.10.2006 11:05

Re: Re: Re: Komtesa z lahudkarstvi - dokonceni

díky za pěkné vyprávění a taky za ten chapyán (čti happy end), to je při pondělklu fajn:-)R^ ...furt jsem čekala, jak se to rozluští nad těma chlebíčkama8-o , ale takhle je to lepší:-);-D;-)

WWW 23.10.2006 13:36

Re: Re: Re: Re: Komtesa z lahudkarstvi - dokonceni

Mila Bedo !

Az uz zacnete dopredu uhadovat, jak me pribehy skonci, tak s tim seknu. To uz nebude zadna hra !!

Alča 23.10.2006 11:18

Re: Re: Re: Komtesa z lahudkarstvi - dokonceni

Ťuky, ťuky! To je moc pěkné!

Když jsem studovala, tak nás všichni od vojáků odrazovali - že jsou přelétaví, že jim jde jen o to jedno ... Můj chlap patří k těm, kteří dostali pár měsíců před koncem vojny svatební oznámení a taky ho to hodně vzalo - vlastně bych se ani nedivila, kdyby se pak "mstil".

Já se snažila k vojákům chovat tak trošku solidárně - např. jediní stopaři, které jsem kdy brala, byli vojáci ...;-)

Prosím, prosím, i když vojna nemusí být každý den, prosila bych ještě nekončit (ten můj taky ze začátku vojákoval v Olomouci). :-)

WWW 23.10.2006 13:38

Re: Re: Re: Re: Komtesa z lahudkarstvi - dokonceni

No jo, mila Alco, tak ja jeste napisu.

Jen si myslim, ze ty pribehy jsou si tak podobne, ze jste to vy zenske uz mockrate slysely. Ale, jinak rad !

jiný Honza 23.10.2006 12:36

Re: Re: Re: Komtesa z lahudkarstvi - dokonceni

S vojnou klidně pokračuj, i já mám tohle za sebou a zážitky jsou různé i hrůzné. Třeba taková cesta nočním autoparkem s báglem na zádech - ještě dnes se zpotím, když si na to vzpomenu...

WWW 23.10.2006 13:43

Re: Re: Re: Re: Komtesa z lahudkarstvi - dokonceni

Zdravim jiny Honzo. To tve poradove cviceni si porad pamatuji. Pekne !!

jiný Honza 23.10.2006 14:11

Re: Re: Re: Re: Re: Komtesa z lahudkarstvi - dokonceni

Takových bylo víc. Třeba... zrovna to s báglem v autoparku. To bylo tak

Obrana socialistické vlasti je vážná věc a je ctí každého mladého muže aby přiložil ruku k dílu. Tímhle nás krmili celou dobu, jenže my už věděli své - někteří šetřili na modrou (někdo peníze, jiný známosti a další si hýčkali nějakou tu chorobu či tělesnou nedostatečnost), jiní holt rezignovali a svůj úděl zlehčovali vtípky typu - správný chlap se nemá čeho bát nebo že pořádný chlap musí zkusit od všeho. No, sice pár dioptrií mám, bez brýlí si ani boty nezavážu, nicméně mě uznali skužby schopným. Na vojenské katedře naší "Vyšší vojensko-politické školy s mírným technickým zaměřením" (schválně - které škole se takhle říkalo?) nám vysvětlovali co a jak. Tedy z jejich pohledu (to by yl taky námět na román). Po státnicích se nám dostalo příležitosti zjistit pravdu.

Ta pravda zněla: voják se stará, voják má. A to ať šlo o cokoliv. Od jídla přes výstroj, střelivo až po alkohol. Vždycky jsem si myslel, že v kasárnách chlastají jen gumy (vojáci z povolání) a záklaďáci jen na vycházce v hospodě. Omyl! Chlastalo se všude. Na některé jednotky se nedalo dostat (byli zamčení) - pojistka proti překvapení. Sem tam se nějaký dozorčí ve službě trochu kolébal, ale to se promíjelo. Naše rota si podobný luxus nemohla dovolit. Ale pilo se také. Nejoblíbenější způsob byly tzv. hodinové vycházky - to se ukecal velitel roty, aby někomu napsal vycházku na hodinu - jako že má něco ve městě zařídit. A dotyčný vyšel ven bránou, přes plot se mu přhodilo pár batohů s prázdnými lahvemi a on je v hospodě  vyměnil za láhve plné(měli jsme hospody, kam lítačka nechodila nebo se klepalo na zadní dveře). Horší to blo, když přišla žízeň v noci. To pak bylo jinak.

Jednou takhle popíjíme a kolem deváté došlo pivo. Byli jsme v náladě, tkže bez uvažování se sebraly peníze a .... A najednou slyším: "Špagi, ty si ešte nebol fasovať. Tak choď, lebo kdo nešiel, nepije." POKRAČOVÁNÍ

zana 23.10.2006 14:13

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Komtesa z lahudkarstvi - dokonceni

tak šup;-)

WWW 23.10.2006 14:18

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Komtesa z lahudkarstvi - dokonceni

cekam !!!

jiný Honza 23.10.2006 14:37

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Komtesa z lahudkarstvi - dokonceni

POKRAČOVÁNÍ   (Špagi = špagát = absolvent VŠ s poddůstojnickou hodností a čekatel na podprdu = podporučíka). No, než jsem se nadál, stál jsem před rotou v teplákovce, na zádech batoh od plné polní pěkně pocinkávající prázdnými láhvemi. A se mnou ještě jeden nešťastník, ten už naštěstí znal cest. Pomalu jsme se plížili ztichlým kasínem a snažili se o neviditelnost. Bylo totiž už po večerce a to jsou venku z budov pouze strážní a pak dozorčí pluku s pomocníkem a ti nás takhle chytit, to by bylo drahé. Proplížili jsme se k plotu autoparku. Pozn. pro neznalé - auta i ostatní technika byla uzamčena ve zvláštní ohradě - to proto aby si nějaký ten podnapilý voják nechtěl zajezdit třeba s tankem (párkrát se stalo). Přelezli jsme plot a já se dívám, že můj společník leze na nejbližší tank a hup z něj na ten další. Nejdřív jsem to přisuzoval množství vypitého alkoholu. Najednou mi to došlo: psi! V noci se totiž autopark nehlídal, jen se do areálu vypustil pes nebo dva. V mžiku jsem byl na tanku taky a tak jsme skákali a cinkali přes celý autopark. Kupodivu pes nikde. Přelezli jsem plot, pak dírou přes druhý a byli jsme venku. Sprint k hospodě, klepání na okno (bylo už zavřeno). Hospodský ale fungoval pro vojáky kdykoli. Tak jsme dostali náklad, zaplatili a vyrazili zpět. První plot s dírou, druhý.... Sakra PES! To nebyl pes, to byl kůň. A naštvaný. A štěkal. A já seděl na ostnatém drátě. Hupsnul jsem zpátky a vydal se podél plotu. Pes za mnou. Pak mě napadlo, že  se rozdělíme. No, jasně. pes se vykašlal na mladéh a šel se mnou. Mladý hup přes plot, proběhl parkem a byl v suchu. Zato já... Už jsem viděl v duchu ten průšvih - alkohol v kasárnách, navíc já jako politicky ne zcela OK.... A už jsem slyšel běžet strážného. Kam teď? Už ho vidím. Najedou se vedle mne ozvalo tiché stůj. POKRAČOVÁNÍ

WWW 23.10.2006 14:48

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Komtesa z lahudkarstvi - dokonceni

Uf, cekam.!to, jste si teda troufli. Velitel straze, to byla moje vojna. Tak jsem zvedav !

jiný Honza 23.10.2006 14:51

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Komtesa z lahudkarstvi - dokonceni

Ani jsme se nehnul. Ze stínu vylezl náš velitel roty a začal strážného pérovat - že je pomalý, že špatně hlídá a u toho s ním odcházel pryč. Mazal jsem na rotu co mi nohy stačily. Tam už byla zábava v plném proudu. Já hned ztropil poplach - je tady velitel roty, honem uklidit než bude průser. Odpovědí byl smích - velitel už tam byl a protože věděl, kdo dnes slouží, věděl i to, že hlídá ostrý pes, se kterým není řeč a šel nám krýt záda. S úlevou jsem si otevřel pivo.

Velitel přišel tak za půl hodinky. Když se dověděl, že pro pivo jsem byl já, postavil na oslavu flašku rumu - prý jsem správný špagát. Flám trval 24 hodin - nekecám. Nástupy se zrušily, denní zaměstnání bylo na rotě, pro jídlo se poslali ti nejstřízlivější s várnicemi. Pro pivo se šlo ještě několikrát, z toho jednou dokoce velitel roty vzal svého řidiče, z autoparku vzali vétřiesku (náklaďák) a jeli pro pivo. Velitel jsme do auta dávali 3, řidič nasedl sám (on byl skoro abstinent). Vše prošlo. Konec flámu nastal v okamžiku, kdy se velitel začal sázet s jedním z mazáků kdo líp střílí z kulometu. A chtěli to zkusit na místě. Naštěstí měl dozorčí dost rozumu a klíče nevydal ani pod pohrůžkou 7 ostrých (dnů basy). Takovéhle flámy byly tak 2x měsíčně a díky tomu jsem pochopil proč tady nikomu nevadí, že vycházky jsou tak 1 za 2 měsíce. Akorát to děsně lezlo do peněz. Nakonec mě před tvrdými játry zachránilo převelení na úplně jinou posádku. O vinných orgiích na novém působišti zase jindy. KONEC

zana 23.10.2006 15:22

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Komtesa z lahudkarstvi - dokonceni

Páááni8-o ... stejně to musela bejt divná instituce, ta vojna...:-/

Ale jako vzpomínka po letech to nemá chybu:-).

WWW 23.10.2006 15:32

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Komtesa z lahudkarstvi - dokonceni

Jezuskote jiny Honzo.

Dobry! Kde jsi to ale proboha slouzil. Tohle by v Zizkovych kasarnach v Olomouci neproslo. Tam bylo totiz nekolik utvaru a jeste poddustojnicka skola? Takovej flam by se nedal utajit. Aleb oze, ja flamendr ti zavidim. Ctyriadvacitka, to je krasny !!

jiný Honza 23.10.2006 18:05

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Komtesa z lahudkarstvi - dokonceni

Západní okruh, pár kilometrů od hranic - obden pohotovost k nástupu na čáru (výpomoc hraničářům když chtěl někdo ven. Všichni jsme si slibovali, že budeme kontrolovat jen místní (jenže občas tam s námi byl lampasák a ten se na to kontrolování a pouštění hrůzy moc těšil). Dokonce nás u silniční kontroly nutili mít nabito ostrými.

Jen prolétám, zbytek třeba zítra. Ale je to jen pro silné nervy.

Kardiak 23.10.2006 16:26

Re: Re: Re: Komtesa z lahudkarstvi - dokonceni

Taky si občas vzpomenu na nějaké skopičiny z vojny.Pěkněs to vyprávěl,WWW.R^;-)

Vakandi 23.10.2006 10:21

Re: Komtesa z lahudkarstvi (1)

WWWéčko, co to děláš? slintám tu jak doga Beta, slimejše na klábosnici ;-P dala bych si 3 chlebíčky s uherákem a pak 2 se sardelovou pěnou.... mňam .... :-P;-D

Beda 23.10.2006 10:46

Re: dala bych si 3 chlebíčky s uherákem a pak 2 se sardelovou pěnou.... mňam ....

jo jo, chlebíčky jsou MŇAM!!!!!!  já miluju vajíčkový - takový ty, jak je na nich celá půlka vejce, zalitá příšerně zdravou;-P majonézou (zvlášť když je povedená:-) ), a pak hermelínový:-)... ví se to o mně a když jsem měla kdysi v práci kulatiny, koupili mi DVACET CHLEBÍČKŮ8-o:-):-)R^R^, prý že se jich přejím;-) ... nepřejedla jsem se!!, zmizly ve mně do večera jen to mlasklo;-D;-D

terra 23.10.2006 11:20

Re: Re: dala bych si 3 chlebíčky s uherákem a pak 2 se sardelovou pěnou.... mňam ....

Chlebíčky a saláty se přece nemohou přejíst. To je axiom, to se nedokazuje:-D. Kdykoliv prohlásím, že "si jdu koupit něco sladkýho ke kafi", kolegové se sázejí, jestli to bude chlebíček nebo utopenec... Přes chmurné předpovědi vyznavačů makrobiotiky mě to zatím zdravotně nepoškodilo a tak to nehodlám měnit. Nebo že už bych byl závislák?

jiný Honza 23.10.2006 12:46

Re: Re: Re: dala bych si 3 chlebíčky s uherákem a pak 2 se sardelovou pěnou.... mňam ....

Sladké nemusím, ale chlebíčky, salátek, utopenec - mňam, ještě, že jsem po obědě.

Beda 23.10.2006 12:50

Re: Re: Re: Re: dala bych si 3 chlebíčky s uherákem a pak 2 se sardelovou pěnou.... mňam ....

jiný Honzo, nejlepší dort je řízek!!!!!!!VVVV;-D;-D;-D;-D

jiný Honza 23.10.2006 13:33

Re: Re: Re: Re: Re: dala bych si 3 chlebíčky s uherákem a pak 2 se sardelovou pěnou.... mňam ....

Jsi můj člověk!!!!!! á tvrdím, že jím cokoliv - když se to předtím protáhne přes prase. 8-)))

Rákšasí 23.10.2006 15:05

Re: Re: Re: Re: Re: Re: dala bych si 3 chlebíčky s uherákem a pak 2 se sardelovou pěnou.... mňam ....

Honzo, a bílé maso? Třeba bůček?;-D;-D

WWW 23.10.2006 13:40

Re: Re: Komtesa z lahudkarstvi (1)

To se to najednou pod mou historkou zacervenalo, zazelenalo, zamodralo . To nebyva casto . To mam radost !! 

Tak na chlebicky jsem te dostal . Tak uz vim jak na tebe mila Vakandi !!

Medvídek 23.10.2006 9:36

Jinak

jste mi paní Ruščáková, když jste jmenovala ty typy úsměvů, atd. připoměla spisovatele Čapka, ten měl taky šíleně bohatou slovní zásobu.:-)

Medvídek 23.10.2006 9:32

Re: "základním lidským právem" neocitnout se v situaci, kdy se člověk z vděku nad nepatrným až zdvořilostním "pohlazením" div nerozbrečí.

Tohle právo nikdo nedodržuje, Lapile. Bohužel jsem občas v takové situaci. Klienti prostě ví že jsou klienti a dávají vám to najevo. To je zase jejich právo, které. narozdíl od toho prvního, je dodržováno striktně. Já si nestěžuju. Já popisuju stav věcí.

PetraK 23.10.2006 9:21

..... a budete-li šikovní jako já,

budete se nejen na sebe usmívat, ale budete se přímo řehtat. Jako zrovna včera, šla jsem na chalupě vylít ven vodu z lavóru. I mocně jsem se napřáhla, zaměřila a................ buď mám hnutou mušku, nebo mi levá ruka neví co chce pravá, ale výsledek byl fascinující. Voda z lavóru sice vylítla, ale jaksi nerespektovala můj záměr a určený směr. Takže nakonec byla zlitá dlažba před chalupou,  podbití střechy i samotná vylévající. Smála jsem se jako pako a bylo mi úplně fučik, že jsem tam sama. Když jsem si představila, jak to okomentuje David, až to dílo uvidí, smála jsem se ještě víc a nemýlila jsem se;-D;-D;-D;-D;-D;-D;-D. Flanelová košile se bude sušit ještě příští týden, jak jsem jí zráchala;-D