5.5.2024 | Svátek má Klaudie


Diskuse k článku

BTW: Usazeni v ostružinách

Mám dojem, že jsme si přestěhováním se z Norska do anglického hrabství Surrey dopřáli jednu z nejvýraznějších změn prostředí, jakou může naše civilizovaná Evropa nabídnout. Na první pohled se zdá, že je jinak úplně všechno.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Matylda 12.8.2009 22:03

Re: omluva bez PP

Ano, smažme to. Jenže mě štve, celé to proběhlo tehdy, když tady Jakb nebyl a nemohl se bránit. Ať řekl, co řekl, to vůči němu nebylo fér.

Vave 12.8.2009 22:16

Re: omluva bez PP

Je mi líto, ale když jsem ho tu oslovovala v pondělí, když jsem se ho ptala, když jsem ho citovala, netušila jsem, že tu není. Mohl ale svá slova vysvětlit později - nebo jak píšeš, mohl se bránit.

Jakub S. 12.8.2009 22:22

Re: omluva bez PP

Nemohl. Výjimečně se ozývám.

Vave 12.8.2009 22:29

Re: omluva bez PP

Pokud jsi nemohl předtím, mohl bys teď?

Jakub S. 12.8.2009 22:44

Re: omluva bez PP

Ne. Už nic. Zvláště ne tobě, Jano z Arku. Už nemůžu. Konec. Po těchhle dvou dnech, po tom zlém snu, po tom, jak jsem vás tady a teď nečekaně a zaskočeně poznal, už nic. Su už tak rád, že su ještě na světě. Tohle jsem zatím přežil. Patříš do Bohnic. Sbohem.

Matylda 12.8.2009 22:45

Re: omluva bez PP

Tak to byl ode mne poslední pokus.

Vave 12.8.2009 22:49

Re: omluva bez PP

Matyldo VV, já Ti za něj děkuju.

Pitrýsek 12.8.2009 23:26

Re: omluva bez PP

8-o8-o

Beda 12.8.2009 23:55

Re: omluva bez PP

8-o8-o8-o8-o8-o8-o

;-€Rv

Štětinka 13.8.2009 7:58

Re: omluva bez PP

Jakube, ty Bohnice, to už bylo moc! :-/

Ach jo...růžové brýle! Sem s nimi!;-(

Alena s Maxem 13.8.2009 8:29

Re: omluva bez PP

8-o8-o8-o;-€

Lucka 13.8.2009 2:16

Nestačím se divit, co se tu

během mé dovolené odehrálo.. Dneska jsem strávila půl dne hledáním všech příspěvků, které se tohoto tématu týkaly, abych si udělala obrázek.

Pokud jde o produkci štěňat bez PP (z jakýchkoli "důvodů"), tak jsem stejného názoru, jako Jana Bu. a další - je to zbytečná produkce psíků, kteří jsou potenciálními nositeli dědičných vad a producenty dalších bezpapíráků (tento názor jsem uveřejnila i ve svém článku, takže mě snad nikdo nebude vinit, že jsem se "nechala strhnout davem k lynčování"). 

Pokud jde o Jakubovo vyjádření, bylo velmi nešťastné, a plně chápu Janu, že se urazila.. Ať už byl jeho záměr jakýkoli, to vyjádření bylo urážlivé tím, že budilo dojem, že je pí. Matějková významnější osobnost, lepší člověk a tudíž nadřazený Janě (a asi i nám ostatním) a mělo by se na ní snad proto hledět s větší shovívavostí... Spolu s tím, že Jakub nemá valné znalosti o problematice zvířat všeobecně, tím spíš takové speciality jako je PP, urazilo tohle jeho vyjádření a odsouzení dané diskuze nepřímo i mne samotnou. Zmiňovanou diskuzi o Sudetech už číst nebudu, jen by mě to více rozladilo.

Vím, že jste to už chtěli ukončit a jsem pro.. Jen jsem chtěla vyjádřit podporu Janě, Vave a všem, kteří upadli u Jakuba v  nemilost. Vave, když tě Jakub posílá do blázince, jdu tam s tebou!!!

Vave 13.8.2009 12:18

Re: Nestačím se divit, co se tu

VV

Vave 13.8.2009 12:52

Re: Nestačím se divit, co se tu

to srdíčko patří všem VV děkuju

Zdena b.p. 13.8.2009 16:56

Re: Nestačím se divit, co se tu

Necítila jsem se oprávněná, abych jako chovatelka kočičích uličníků nějak zasáhla do diskuze, když probíhala. A pak se vzrůstajícím časem jsem měla dojem, že se všechno zvrtlo úplně jinam. Lucko, naprosto přesně jsi to shrnula i za mne. Děkuju. A ten blázinec beru s vámi. Vezmu mariášky a naučíme se hrát. Jen jeden problém. Zrušili nám drobáky a tím pádem to bude náročná hra.

Vave 13.8.2009 18:38

Re: Nestačím se divit, co se tu

Děkuju Ti! VV A už se těším. :-)

jenny 12.8.2009 14:13

Milá Dede,

celá naše smečka Ti přeje krásný a akční pobyt v tajemné Anglii. Jen prosím pozor na podezřelé tisové aleje, zvláště za nocí, kdy síly zla jsou nejmocnější a Dartmmoorská blata zrádná. Doufám, že je to pěkně daleko od Vás.;-)Jestlipak tam potkáš někde i  nějaká přítulná anglická strašidla. Obdivuji Tě jak jsi bravurně zvládla stěhování, mně by asi vomejvali. Moc na Vás myslím, dej za mně Nazgůlům pohlazení. Čituše obecná i Mia jsou moje zlatíčka a jsou v pořádku , někdy až moc, s Daníkem jsou ve shodě a z nás si dějaí p*del. Tož tak my u nás žijem. Měj se snově ,načerpej co nejvíc slunce, než přijdou ty mlhy.VV

Dede 12.8.2009 14:21

Re: Milá Dede,

Milá Jenny, zdravím celou smečku a holkám chlupatým posílám podrbání VVV A o bravuře bych nemluvila, byla jsem tak na nervy, že se mi zase začaly lámat nehty ;-P Spíš si gratuluju, že jsem to přežila :-)

Bubu 12.8.2009 13:03

Vy si teda umíte vybrat.

Máte to moc krásné. Angličtější Anglii si ani neumím představit.

baty 12.8.2009 12:14

Dede, to je literatura!

Dediny Anglické listy, jazykově bohaté, duchaplné, samý ostrý postřeh, mějte se tam krááásně!

Dede 12.8.2009 14:21

Re: Dede, to je literatura!

Děkuju V

tapuz 12.8.2009 11:54

Lišky

Nejdříve chci poděkovat za nádherné vyprávění a krásné fotky. Anglie je pro mě vzpomínka z před dvaceti, kdy jsem tam strávila jedno celé a krásné léto, konkrétně v Birminghamu, což je poměrně daleko od Londýna směrem na severozápad v regionu West Midlands. Samo město (druhé největší v Anglii) nijak hezké není, je to bývalý průmyslový gigant, dnes přibližně z jedné poloviny osídlen nejrůznějšími přistěhovalci seskupenými podle oblastí původu, takže prostředí velmi pestré, ovšem se všemi problémy takovéhoto velkoměsta.

Měla jsem ale dost volna, abych pocestovala nejen po blízkém okolí Birminghamu, ale i po místech vzdálenějších. A když vidím ty fotky z přírody, vracím se zpět. I krajina ve West Midlands je právě taková, šíleně zelená a plná mohutných stromů. To byl ostatně pro mě nejtypičtější dojem. A ty vesnice! Mnohdy až kýčovité domky seskupené kolem kostela s věží bez špičky - jednou jsem se na venkově nachomýtla k nedělnímu odpolednímu čaji v parku u kostela - ach bože, jak ze slečny Marplové!

Ale abych nezapomněla na ty lišky. Byli jsme takhle jednou někde u řeky na pikniku, sedím a zírám do vody a najednou se mi něco opřelo o záda. Myslela jsem, že něčí pes. Otočím se a koukala jsem přímo do obličeje krásné lišce. Nejdřív mě to vyděsilo, ale ona byla tak v pohodě, že mě strach přešel a byl to tedy nezapomenutelný zážitek. Po chvíli prostě odešla. Ony jsou některé asi skutečně tak zvyklé na lidi, že neutíkají a chovají se naprosto důstojně.

Ještě jedno léto jsem pak na ostrovech strávila, ale to bylo ve Walesu, v zemi draka, v místě se záhadným názvem Merthyr Tydfil. Kraj naprosto odlišný a nepodobný Anglii, úplně jinak zelený a taky kamenitý, kraj drsných hor a starých hradů, dodnes živého welšského jazyka i kraj míst tak laskavých a poetických, jako jsou třeba přímořské lázně Swansea (Abertawe). Obě místa byla krásná, každé svým vlastním způsobem.

Jenda 12.8.2009 15:04

Re: Lišky

To vite ... kraj kde clovek muze vylezt na kopec a slezt s hory ... ;-)

Xerxová 12.8.2009 16:41

Re: Lišky

liška mě překvapila v neděli večer. Byly jsme s Betkou na Jezevčím vrchu v Lužkách. Beta běžela na volno přede mnou a vždy po chvilce se otočila a čekala na mě. A najednou koukám, jak se jí zdvihla ušiska a jak se zájmem hledí skrz mě za mě. Otočím se - a lekla jsem se, že kousek za mnou stojí uprostřed cesty pes (Betka hárá a ta neděle byla zcela ideální den ;-P). Nebyl to pes, byla to liška... a se zájmem na nás zírala (proč vylezla na tu cestu hned poté, co jsme prošly?? Mohl ji zaujmout i Betí hárací pach??) Přidala jsem do kroku, houkla na Betu jdeme - a vyrazily jsme všechny tři - liška do lesa, my dvě po cestě kupředu... 

Pitrýsek 12.8.2009 23:29

Re: Lišky

Co by ne? Kdyby to byl lišák, šelma psovitá. Třeba si třeba doufal, že Betka kaňkuje.Potom zvážil technické problémy a vzdal to.

Štětinka 12.8.2009 11:20

taky jedno OT

Jsem krapet nervozní, v sobotu mi tátu pustěj na pár hodin domů. Netuším, co dělat? Jasně, že ho nechám v klidu, třeba mu pustím TV, ale mám si sehnat třeba něco na čůrání? On má furt plínky. Pokud se během těch 5 hod něco povede, myslíte, že to mohu nechat na něm? Jako aby se třeba osprchoval sám.Rv

ušila jsem si na sebe bič, ale pro něj to budu motivace, že uvidí, že s ním stále počítám

jsme na to pořád sama, právě bojuji s jeho bankou, peníze mě velmi tlačí a oni mají dost času. Brzy dojde předplacená logopedka. Netušíte, proč mi nedovolí ho na logopedii dovážet? Je v tom nějakej právní problém, kdyby se mnou jel na propustku?

Omlouvám se, ale já se nemám s kým poradit

Apina 12.8.2009 11:52

Re: taky jedno OT

Štětinko, hlavně ti přeji, aby ta propustka zvedla tátovu náladu a sílu bojovat. Jsi ohromně statečná. Chápu tvou nervozitu, nemáte zdaleka vše vyzkoušené a toto bude premiéra. Nevím, zda tvůj táta má pleny hlavně proto, že nemá šanci vůbec ovládat tyto tělesné pochody, nebo by to prostě jenom "nestihl". Možná by stálo za to mu připravit i tzv. "gramofon", neboli hygienické křeslo - má to díru a kyblíček pod dírou a může to mít hned vedle postele nebo křesla. Dá se půjčit za cca 10 Kč na den, to by vám zatím stačilo. Pak nemusí dojít až na záchod. Zkus alespoň na počátku zainteresovat manžela (nevím, zda bude souhlasit), ale možná by se od chlapa nechal spíše ošetřit (a možná také ne, já nevím). Pokud nestojí absolutně stabilně na nohách, asi bych ho nenechala sprchovat se samotného a to ani se židličkou ve sprše (frajer, že to vůbec dokáže), ale opět pod dohledem. Pokud mu ty jako jeho dcera nebudeš na tyhle věci příjemná (a může být), zkus se domluvit s manželem (slíbili jste si být spolu v dobrém i zlém, tak snad tě podrží).

Proč ho nedovolí na logopedii dovážet netuším - možná se bojí, že by se mohl cestou zranit? Nebo, že by to bylo příliš vyčerpávající? Zkus promluvit s ošetřujícím lékařem.

Je šance, že by vyšla canisterapie?

Jo a s bankou nevím - snad Zana? Nebo nikdo?

Hlavně moc a moc držím palceR^R^R^

Štětinka 12.8.2009 12:03

Re: taky jedno OT

Díky! Půjčovna mě nenapadla!R^VV

Jdu hledat!

Apina 12.8.2009 12:23

Re: taky jedno OT

Zkus Paraple - tam máš několik pražských adres - myslím, že jsi někde u Prahy.

Apina 12.8.2009 12:25

Re: taky jedno OT

a nebo toto: http://www.czppraha.cz/cpraha/index.php