20.9.2021 | Svátek má Oleg


Diskuse k článku

BTW: Usazeni v ostružinách

Mám dojem, že jsme si přestěhováním se z Norska do anglického hrabství Surrey dopřáli jednu z nejvýraznějších změn prostředí, jakou může naše civilizovaná Evropa nabídnout. Na první pohled se zdá, že je jinak úplně všechno.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Dede 12.8.2009 15:04

Re: taky jedno OT

Štětinko, poradit nedokážu, ale je mi jasné, že pro táto to bude ohromná motivace - být zase doma. Moc držím palce a myslím na tebe, jsi ohromně statečná a obětavá žena V

Beda 12.8.2009 15:58

Re: taky jedno OT

Štětinko, taky neporadím, ale budu na tebe moc myslet - zvlášť napoprvé to bude asi hodně náročnéR^R^R^R^R^VVVVVVVV

zana 12.8.2009 23:02

Re: taky jedno OT

Štětí, asi tě nechtějí nechat tátu dovážet, protože není propuštěnej - chci říct, jestli by tě nenechali, kdybys jim ty (táta??) podepsala revers. Napsala jsem ti.

Matylda 12.8.2009 10:52

OT- opět neúspěch na cvičáku

Paní cvičitelka znovu zkoušela Borůvku rozštěkat. Psová na ni chvilku koukala, usilovně vrtěla ocasem, a pak si lehla a vrtěla dál. To bylo všechno. No tak zase nic. Ale překážky nám všechny šly moc pěkně a poslušnost bez vodítka taky:-)

Apina 12.8.2009 11:02

Re: OT- opět neúspěch na cvičáku

Ber to tak, že tichý pes je také výhra. Hlavně, že vám šly ty překážky - tam se Borůvka správně vyřádí, viď?;-)VV

MaRi 12.8.2009 11:06

Re: OT- opět neúspěch na cvičáku

jen tak mezi námi děvčaty, k čemu je dobré, aby společenský psík uměl štěkat na povel cizího člověka ;-)? Však kdyby to Borůvka vyhodnotila jako důležité, ona by si štěkla... Já se na ni nemůžu vynadívat v tom piškvorkovacím albu, jak dekorativně leží na pohovce nebo dohlíží na paničku, jestli správně pracuje

Bubu 12.8.2009 12:38

Re: OT- opět neúspěch na cvičáku

Jedna známá měla vlčákovou. Vlčáková to byla milá, ovladatelná, naprosto oddaná, ale pěkně ostrá, nikdo si nic nedovolil, uměla si velmi jasně zjednat pořádek. Poslouchala ne na povel, na gesto, pohled, myšlenku.... Ale štěkat na povel se nenaučila. Prostě nepochopila, proč by měla štěkat na paničku, když se přece štěká na lumpa.

Nehrotila bych to. Důležité je "pocem" a "zůstaň" a "nesmíš" a "fuj".

Matylda 12.8.2009 12:47

Re: OT- opět neúspěch na cvičáku

Já to nehrotím;-D. Zajímavé jenom je, že většina psů aspoň trošku štěkne, nebo vydá nějaký zvuk- a Borůvka nic, jen vrtí ocasem. Štěknutí má vyhrazeno pouze pro případy typu půl hodiny řvoucí pes uprostřed noci. To zavrčí a něco jako že štěkne. Když jí řeknu "Ty nemusíš"  tak toho nechá. Ty čtyři důležité povely ovládá:-)

Bubu 12.8.2009 12:59

Re: OT- opět neúspěch na cvičáku

No vidíš.... To důležité umí a štěkat na povel? Proč? Takže nadpis je špatně - na cvičáku to byl úspěch - poslouchá a překážky se jí líbí.

Bára taky neštěká. A jinak umí kdeco. Že hačí a sedni je totéž, pochopila hned (to synovec ji usazoval, aby jí mohl lépe podrbat). A štěká. Když sama usoudí, že je třeba na něco upozornit, nebo to rovnou zahnat. Při hře, když jí někdo rozblbne, začne hrdelně mručet, ale neštěká.

Matylda 12.8.2009 13:05

Re: OT- opět neúspěch na cvičáku

Jo, to mručení znám- kdysi jsem si říkala, co to dělá, ale EvaŽ mi říkala, že až bude vrčet doopravdy, že to poznám. Taky že jo:-) Za důležitý povel považuju "Stůj", případně "Se mnou jdeš"- když mete dopředu přede mnou, na tohle na mě počká. Nepříliš standardní povel, vím:-) ale funguje. Ale mám pocit, že na jakýchsi zkouškách by to asi chtěli- no ale k těm my se asi nikdy nedopracujeme, nijak po tom netoužíme. Mně a psové stačí cvičit, něco se naučit a to hlavně to, co je obecně použitelné.

Dede 12.8.2009 14:19

Re: OT- opět neúspěch na cvičáku

Matyldo, máš báječně vycvičenou psovou V Ostatně pro štěkání na povel jsem zatím nenašla uplatnění - přemýšlela jsem o tom, protože Nazgúlové jsou taky neštěkací. Jenže je to stejné jako s přeskakováním kolmých překážek - v praxi je lepší pes, který moc neštěká a neskáče přes ploty, přestože by oboje hravě zvládl. A tak Nazgúlové štěkají jen když je to nutné (nebo je Daníkovi v pět ráno opravdu smutno) ;-D a pod plotem se maximálně podhrabali ;-P Jste obě holky moc šikovné a slovo neúspěch bych ve vašem případě klidně vynechala

jenny 12.8.2009 13:03

Re: OT- opět neúspěch na cvičáku

:-D...ty nemusíš...R^

Xerxová 12.8.2009 16:45

Re: OT- opět neúspěch na cvičáku

Povel štěkej jekromě služebáků prý důležitý pro psy, kteří stále štěkají - aby se naučili i povel ticho. U Borůvky myslím nehrozí ani výcvik služební, ani nadbytečná uřvanost ;-D, takže bych to jako neúspěch fakt nebrala.

Mimochodem v těchto dnech vylezly na světlo některé metody výuky štěkání, nad kterými rozum stojí (a srdce pláče).... (týrání elektrikou...a od vytí bolestí je to jen kousek ke štěkání...)  

Pitrýsek 12.8.2009 23:40

Re: OT- opět neúspěch na cvičáku

Jo, tak s povelem ticho  nejsem moc úspěšná. Místo hlasitého povelu (jsem objevila) stačí když do ruky vezmu starou černou plastovou obracečku (na maso) a je ticho na ten šup. :-)

Totiž přeřvávat tři chipsy tak nadělám víc kraválu, než ony.

LA 12.8.2009 17:13

Re: OT- opět neúspěch na cvičáku

U psa, který žije v bytě, mi neštěkání přijde jako výhoda. Však ono, kdyby šlo do tuhého (nebo to tak Borůvce připadalo), tak by štěkala, vrčela, cenila zuby a vůbec byla strašně moc nebezpečný pejsek. ;-)

Moje OT - pro zvědavé jsem založila toto album, kde je (bude) vidět postup prací. Zatím z toho není moc poznat.

A kdo bude mít trochu času, tak ať si přeje o víkendu v Trhové Kamenici hezké, ne moc horké počasí.

YGA 12.8.2009 19:56

Re: OT- opět neúspěch na cvičáku

No - já jsem docela trošku mimo - co vlastně budeš vyšívat? Motýla, kočičku nebo kytičky? Nebo dokonce všecko? Pane jo, ty jsi se rozšoupla.

LA 12.8.2009 20:07

Re: OT- opět neúspěch na cvičáku

Všecko a ještě to komplikuji tím, že částečně i našívám (každý motýl se skládá ze 4 kusů). Až budu v pokročilejším stavu (pokud to vyjde tak možná už tento týden), bude to snad jasnější.

Pitrýsek 12.8.2009 23:35

Re: OT- opět neúspěch na cvičáku

Jéje a proč to paní cvičitelka dělala? A u bytového psíčka? Jaký smysl má rozštěkat psíka a následně ho to odnaučovat? Nebo se chystáte na některou z vyšších zkoušek (pokud nebyl upraven zkušební řád) kde je štěkání na povel? Co bych za to dala, kdyby chipsy byly míň ukecané. Borůvka je chytrá. Když bude nutno zaštěkat jenom proto, aby ten šupák od dveří odešel,  nebo bude chtít, abys věděla, že za tím křovím někdo je, ona se určitě ozve.

MaRi 12.8.2009 10:49

článek jsem přečetla jedním dechem

a pak ještě znovu, ale fotky, ty si dávkuji po částech. V této sérii je tolik obrázků s tak nádhernou atmosférou, že by si zasloužily celou knížku. Stejně jako ostatně fotografie ze Severu. Já vím, ten čas...

Apina 12.8.2009 10:40

OT _Xerxová díky za tip

Xerxová, hádej, kde jsem včera byla? V Plakánku!!!!!! Respektive mě vzaly všechny žaly a boly světa, tak jsem odjela z našeho domečku (nějak to naši nechápou, ale to tu nebudu prezentovat, to by bylo na dlouhé povídání a jsou to rodinné věci). Vydala jsem se prakticky přesně na druhou stranu české kotliny a po asi tak 35 letech jsem byla na hradu Kost (oba okruhy) a pak se vydala právě Plakánkem. Tam bylo krásně!!! Chyběla mi tam pouze koník Beta, ale jinak psů hafo.... a cyklistů také. Pěšky to bylo ale také nádherné. Takže díky za tip. Jo a příjemně jsem se unavila a přestala na chvíli myslet na splíny.

Xerxová 12.8.2009 16:46

Re: OT _Xerxová díky za tip

Jsem ráda, že Betí Rozcestníčky nosí inspiraci VV Tak ať jsou splíny brzy pryč :-)

zana 12.8.2009 23:08

Re: OT _Xerxová díky za tip

Apino, na splíny je tohle ideální. Ať tě dlouho netrápějVV

Apina 12.8.2009 10:34

Hobitín je úžasný

Myslím, že toto je báječné bydlení. Věřím, že je to diametrálně odlišné od Norska, ale doufám, že je vám tam všem fajn. Hlavně, že (snad) máte dálnice z dosahu. Alespoň Nazgůlové vypadají maximálně spokojeně, a to už od prvních fotek, které jsem viděla. Přeji krásný pobyt a hlavně celkovou spokojenost. Dede, někde dole píšeš o akcích tvých domácích - svatbách. Při představě Daníka, jak se celý od bahna druží s bělostnou nevěstou..... opravdu jsem se od srdce a nahlas zasmála. A chápu, že psy raději včas připneš na vodítko. Ještě by nevěstinku museli třeba křísit;-D

Tečka 12.8.2009 10:21

Zase moc pěkné fotky i povídání

jak jinak. Já jsem prolítla jsem to vycházkové album, ale hned ta první fotka mě vzala. Má to dech obrazu starého mistra krajináře, nevím, jak bych to vysvětlila, jak to říct.

Já jsem se Tolkienem nikdy neprokousala, pro mne je Anglie Jane Austenová, James Herriot nebo i slečna Marplová. A vidím ty procházky slečen s paraplíčky, či pana doktora, který neustále otvírá a pečlivě zavírá vrata ohrad.

Jílovité cesty znám velmi důvěrně, dalo by se říci doslova důvěrně. Holinky s protiskluzovou úpravou jsou na nic, pokud fyzika rozhodne jinak.

Dede, je to nádhera a z Tvého povídání cítím takovou pohodu, je jasné, že celá smečka zapadla do "svého" .

Dede 12.8.2009 10:43

Re: Zase moc pěkné fotky i povídání

Tečko, máš svatou pravdu! V Děvčata od Jane Austenové tu vidím, kdykoliv koukna na obě sousedící panství, slečna Marplová se hodí do městečka do obchůdků i kaváren či do nějaké pěkné předzahrádky (a že jich tu je!) a s Herriotem chodím vlastně pořád - ty branky, farmy, ovce, koně i krávy... a vzpomněla jsem si i na to, jak zašíval nějaké zvíře (koně?) potrhaného od ostnatého drátu a sama jsem se tehdy divila, kde se proboha zvíře dostane k takové hrůze, když zrovna neslouží v přísně hlídaném prostoru... teď to vím :-)

Kaštan 12.8.2009 10:21

Harry Potter

Nejen Hobiti, ale též dětský James Bond - Harry Potter je z hrabství Surrey najmě z Kvikálkova (anglický název té obce bohužel neznám...). Kdyby si tam Dede někdy zavítala, pozdravuj strýce Vernona, tetu Petunii a Dudleyho ;-D Třeba už se mu podařilo zhnubnout, o což se teď v poslední době taky začínám pokoušet...

Dede 12.8.2009 10:39

Re: Harry Potter

jasně milá Kaštan, na Harryho jsem si taky vzpoměla :-) Už proto, že v originálu se jejich ulice jmenuje Privet Drive a na naší příjezdové cestě je (jinak běžná ) tabulka Private Drive ;-D 

HanaW 12.8.2009 11:04

Re: Harry Potter

Smarja Josef, Dede, to si teda davej majzla, aby k necemu podivnemu nedoslo8-o

Štětinka 12.8.2009 11:21

Re: Harry Potter

Dede, bacha na spěšnou sovu;-DR^

veram 12.8.2009 11:06

Re: Harry Potter

Kvíkálkov je Little Whingings.